Papírový měsíc (1973)

Nostalgicky krásne a neopakovateľné dielo. ČB kamera a herecké výkony pripomínajú Chaplinove dielo Kid. Jednoduchá retro road movie. 90%

Fraška (1992)

Veľmi hustá, dejovo prepracovaná a konverzačne rýchla divadelná hra. Interakcia postáv je kľúčová a jednotlivé charaktery sa postupne kryštalizujú. Obsahom vtipné, ale pre diváka na vnímanie celkom náročné sústo. Na prvý krát sa nedajú postrehnúť všetky súvislosti a pochopiť zámery režiséra. Tým je tento film výnimočný. Fraška v divadle-filme a v živote je rovnako prepletená a v určitých momentoch je smiešne pravdivá. Komédia pre náročnejších. 80%

Půlnoc v Paříži (2011)

Priemerný Woody v európskom balení? Nechcem toto dielo kritizovať. Mne to len neprišlo veľmi originálne ani silné. Vicky Cristina Barcelona je oveľa pôsobivejší film a nepotrebuje k tomu historické postavičky. Osobne ma najviac zaujali úvodné "farebné pohľadnice", potom sa atmosféra mesta stratila? 60%

Počasí na zítra (2003)

Celkom vtipná a na druhej strane kritická sonda do moderného života, kde nie je miesto pre "neprispôsobivých" ľudí. Jerzy Stuhr v hlavnej postave odkrýva zraniteľného človiečika, ktorý chce žiť jednoduchý a morálne čistý život. Jeho "návrat do života" je trpkým sklamaním nad zmenou charakteru členov jeho rodiny. Všetko by chcel napraviť a vrátiť do starých a správnych koľaji... Po ťažkých peripetiách sa mu to nakoniec podarí, ale plody svojej snahy sleduje z diaľky. Nechce ďalej zasahovať do ich životov... Opäť hľadá svoju cestu stepného vlka:-) Podarená komédia o našej dobe a živote v rodinnom kruhu. 75%

Kiler (1997)

Veľmi slabá Machulského komédia, ktorá "paroduje" americké akčné thrillery. Mám rád poľskú kinematografiu či už pre náročného diváka alebo i toho bežného. Bohužiaľ toto dopadlo viac než zle! 40%

Sledování (1998)

Takto si predstavujem film s krátkou stopážou a časovo hustým dejom. Parádna sebareflexia hlavnej postavy a nečakaný dopad na ňu. Veľmi podobný charakter má Pi od Aronvského. Oba filmy majú silnú stiesňujúcu atmosféru, ktorá vás núti stotožniť sa s postavou a zamýšľať sa aj nad sebou samým... 85%

Dokonalý trik (2006)

Jediné malé plus je perfektne zamaskovaný David B:-) Inak efektne natočené v historických kulisách... podobne ako nový Sherlock... Pre náročnejšieho diváka príliš prehľadný film. 50%

Danny Rose z Broadwaye (1984)

Čistá, jednoducho podaná čiernobiela humoreska. Danny Rose z Broadwaye je ľahké talianské vínko s nádychom trpkosti a nádeje v lepší život ...80%

Hanebný pancharti (2009)

Dlho som odkladal tento Tarantinov film a nakoniec sa nad moje očakávanie predstavil ďalší majsterštik :-) Veľmi originálny a pritom "klasicky" spracovaný námet s masaker humorom. Paradoxne surový obsah má fajnšmekerský obal. Vizuál na 100% Humor relatívne na 70% Rozhodne je to super QT movie a odporúčam skôr filmomaniakom so zmyslom pre čierny humor. 90%

Emmanuelle (1974)

Legendárny veľmi ľahký podpriemer. 35%