Hall900

Petr Manhart

okres Praha

1 bod

• 18.5.2013  01:13

Uf.. Tohle bylo náročný...Moc jsem z toho nepochopil.Jenom to že Bond musel jít do klubu co se jmenoval Bottom up aby získal něco jako solexový aligátor ale zabily Gibsona.Proto musel jít Bond za multimilionářem co se jmenoval Fat aby tam objevil v bazénu dívku co se jmenovala Ču-Mi.Poté si s agentkou Goodnightovou dopřál víno Fuj-yak.Nakonec Bond dožene Christophera Lee,jenž si z nějakého důvodu říká Scaramanga na malém ostrůvku,kde se Scaramanga skrývá potom co mu sem uletěl autem,Dopřejí si společně k obědu houby . Nakonec se věak ukáže že Bond je přeci jen panák a Scaramangu porazí(doufám že jsem tímto někomu předem neprozradil pointu)..Velmi surealistický film ze sedmdesátých let,se spoustou zajímavých scén,třeba jako tou,kde Bond pomocí kusu židle vyhání trpaslíka ukrytého pod pohovkou. Goodnight.Goodnight.Sleep well my dear.No need to fear. :-P I don't think so

• 24.11.2015  01:51

Třeba u tý scény s novou kapelou v námořnický uniformě si řikáte no to snaf nemůžou bejt Chinaski to by bylo snad až moc meta... jak by moh?? Ale no tak !!Ale on jo!! Zelenka je bůh a cokoliv co kdy natočil bylo minimálně nadprůměrný a nebo se to za pár let stane. Trvá to hodinu , říkám si tak jasně budě tam pár blbinek kde se ukáže že už tehdy to byl fakt talent. ale tady nemá šanci rozjet cokoliv hlubšího. No a za chvíli zíráte že on je až tak moc dobrej vyprávěč ,že ve filmu zmíní nějakou historku (snědená bota) aby jí nechal proválet pár minut absurdníma situacema , a za pár minut jí začne v klidu parodovat a vy mu to celý žerete i s navijákem a zároveň u toho div nepotlačíte slzu. Strašně supr...Je tady i ten kontrast mezi tím jak byly devadesátky strašně ujetý a jak je současnost tupě civící a divně oteklá jak ksicht pana prezidenta. Nejlíp to asi v týhle krásně zasněný vzpomínce na to co se nestalo prodal Ivan Král "Správnej rocker není na prodej ale zase každej rocker se dá koupit"...:D

• 26.1.2013  14:33
    Na cestě (2012)

Tři a půl. Dost možná díky tomu že jsem četl kdysi dávno knihu,a z té mi v paměti zbyla už jenom matná vzpominka, která vlastně odpovídá tomuto snímku. Musím říct že i obsazení je fajn( hraje tam Steve Buscemi,takže o tom žádná :-) ). Když ale vzpomenu na životní příběh skutečného Kerouaca, jeví se mi kniha samotná spíš jako loučení s mladím a mladistvými ideály. To z filmu tolik nevyzní. Působí to totiž celé docela dost, jakoby měl režisér z jeho díla moc velký respekt a úctu. Což plně chápu a budiž odpuštěno. Jinak vpodstatě kvalitní zpracování za které by se nemusela stydět ani spousta slavnějších režisérů. Chybí tomu ale něco co by to celé propojovalo a vedlo,občas stačí málo,třeba hudební motiv. Pokud se tady totiž nesoustředíte a neporovnávali dojmy z filmu se svými vzpomínkami na knihu vynese vás vaše mysl kamsi mimo a film bohužel tam s vámi už nebude.

• 10.1.2010  22:14
    Noc na Zemi (1991)

Poetika Jima Jarmusche která rozhodně neurazí.Diváka čeká pohled na noc na zemi očima taxikáře v pěti různých částech světa ,od setmění pěkně do rozbřezku.,v pěti na sobě dějem nezávislých povídkách.L.A.,New York,Paříž,Řím a Helsinky.Film má poměrně klidný začátek, když si už začínám říkat jestli Jim nezabije tenhle film stejně jako svojí učast v projektu Ten Minutes Older: The Trumpet ale pak přichází výborný New York,křehká Paříž,zábavný Řím a jako tečka syrové Helsinky.Režisér zde totiž, jak mi asi v půlce došlo, servíruje svůj pohled na ona města pod noční oblohou za ůčasti skvělých herců ,pomocí brilatních dialogů.Tomuhle se prostě v dnešní době říká umění.

• 5.4.2017  02:49

Z počátku si řikáte ok ty postavy a dialogy jsou povrchní jak. ...Vlastně mi to opravdu připomnělo Sladký Život. A ne náhodou Oba filmy mají tak říkajíc stejný záměr. Strhnout tu prázdnou eleganci která občas záměrně herce nutí říkat plytké repliky a snažit se nepomrknout na diváka až do konce záběru. Jelikož se půlka filmu odehrává za touhle přetvářkou, jež mnozí nazýváme všední den a druhá půlka je román který zaslal Edward. Někde mezi tím visí Adams . Shannon je taky fajn. Je to přesně ten redneck strejda kterýho byste v týhle situaci chtěli potkat ,nebo Jeffa Bridgese. A to je ten problém. Jeho postava je pro herce velmi vděčně napsaná nerozdíl od Amy se nemusí tolik o prostor na plátně rvát. Zbytek jsou regulérní figurky z fiktivního románu z filmu natočeného kdesi v Hollywoodu. Kultura odpadu, který zůstává odpadem .A je to jako celek fajn. Díky ,pane Forde .

• 2.3.2013  10:03

jednou z hlavních charakteristik tohoto filmu i seriálu ze kterého vychazi,je že i když se točí kolem sportu,narozdíl od počinů anglosaské produkce,děj,vlastně neuspěje odnikud nikam. Inu je to přeci jen okresní přebor.Vtip v tomto filmu mi přišel až příliš černý,vlastně to nebyl humor,pouze Tv Nova se snažila to tak divákům prodat. Příběh Pepika Hnátka mi přišel uvěřitelný asi jako něco od Marvel Comics. A celé by se to dalo shrnout do půl hodiny seriálu. Nebo jak se říká ve fotbalové hantýrce:celé to bylo výborné ale neskončilo to gólem....

• 1.9.2014  09:35
    PG Porn (TV seriál) (2008)

Vcelku zàbavnà sonda do ůchylně zàbavné poetiky Jimmyho Gunna. Anebo Jimmyho poeticky zàbavných ůchylàren. Jak chcete. Každopádně je to kràtké, hrají v tom špičky ve svém oboru a někdy je to i vtipné, takže po ránu určitě lepší volba než Snídaně s Novou. Navíc Gunn je sympaťák,a jeho projekty mě baví, což bych nikdy o člověku co napsal scénář k Scooby Doo2: Nespoutané Příšery nevěřil že řeknu.

• 13.8.2010  22:18
    Pan Nikdo (2009)

Celkem hezky nasnímaný film o nikom co nedělá nic.A ano ,tvůrci to myslí smrtelně vážně.Musí to být opravdu skvělé,tedy pokud máte vagínu(aspoň myslím).

• 29.7.2012  22:55
    Pearl Harbor (2001)

http://www.youtube.com/watch?v=UwF5i8hwGt4 I miss you more then Michael Bay missed the mark When he made Pearl Harbor...

• 23.5.2013  10:06
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Film sráží do průměru už samotný scénář.Opět si zas jednou někdo v Hollywoodu řekl že reálné události by přeci jen mohli být ještě lepší.Ne nemohly.Nepůsobí to ani cool ,ani přehledně a už vůbec né soudně.Třeba scéna kdy si dá Jobs LSD a potom se válí po zemi a my nesmyslně pozorujeme jakýsi pole.To se nestalo. Nicméně Steve uvádí ve své autobiografii že když mu bylo cca 19 a zkoušel LSD v poli,slyšel vážnou hudbu,kterou hrálo celé pole, a on byl dirigent. Pokud jste však ignorant jako většina lidí v té kouzelné zemi jménem Amerika,nebude vám to vadit.Vadit vám ale asi bude,že nebudete vůbec stíhat co se to tam vlastně děje.Film mě přesto dobrou osmdesátkovou atmosféru(až jsem si chvíli říkal z jakého roku to vlastně je), velmi trefný soundtrack. a zajímavé herecké výkony(pokud to celé berete jako parodii sebe sama).Příjemná oddechovka pro většinu geeků

• 1.6.2010  23:55

Od filmu jsem v podstatě nic nečekal.Vaughnův první film se povedl.Režisér zde objevuje svůj styl a jak je u něj zvykem,vše má svůj řád.Rozhodně se jedná o inteligentní a vkusnou gangsterku s dobrým soudtrackem.Bohužel nenabídne prakticky nic nového.Film se přímo utápí v klasických klišé anglických gangsterek.Film je tak zoufale nad věcí a překombinovaný že tak v půlce se přistihnete že jste si odskočily na záchod a nezajímá vás co se ve filmu mezitím stalo.Divák nemá totiž příliš čeho se chytit.Celá zápletka působí jako by si průměrný divák měl říct po skončení filmu:páni to bylo teda složitý,to bylo dobrý. Nepomůže mu ani hlavní hrdina .Má Daniel Craig smůlu na postavy nebo je skutečně špatný herec?Jeho hlavní hrdina opět postrádá emoce i charisma,Bond mě zklamal ,doufal jsem že tohle byl ten film kterým zaujal..O humoru ve scénáři také nebyla řeč.Nemá smysl truchlit devadesátá léta stejně jako éra westernů se už prostě nikdy nevrátí.

• 21.1.2009  13:09
    Postal (2007)

If you tolerate this your children will be next....

• 19.2.2011  01:50
    Pouta (2009)

Řekni mi co vidíš. Řekni mi co vidíš teď. Podívej se na to těma svejma očima. Nevidíš nic. Bojíš se podívat. Nechceš to vidět. Já se dívám. Vidím všechno tak jasně. Tak jasně až to bolí.

• 12.11.2012  23:39

Film bilancuje mezi ABSOLUTNÍ sračkou a geniální parodii,takže za tři.Co se týče dialogů a scénáře,řekl bych že třeba i taková Bride of the Monster je na tom líp,což je ale zároveň i docela fascinující. Co se týče efektů ty už nepředčí nic barevného a pohyblivého co jsem za celý život viděl(nebyl jsem určitě jediný i když spousta z lidi co TO videli to pravděpodobně nebudou chtít přiznat).Ano smál jsem se a smál jsem se dost a bál se ze už nepřestanu.Jo a doporučuju si předtím zahrát Angry Birds aby jste pochopily o čem to vůbec je.

• 16.5.2018  01:50

Fascinující.Tye Sheridan má coby herec měně charakteru než jeho animované alter ego. Což možná vypovídá a pokroku technologie obecně. Ale spíš Sheridan je jenom béčkovej Cyclops v dodávce kterýmu notně sekunduje Rylance co pro změnu vypadá jak béčkovej doktor Emmet Brown ze Sutherday Night Lifev produkci BBC2. Ve filmu jsou dvě kulervoucí akční scény , Zbytek je jenom 2D cukrová vata o hledání jakýchsi vajec, prošpikovaná 20 let starýmy klišé a dokonce došlo i na afroamerického dobrosrdečného kamaráda a Asiata.Což je pochopitelně všchno poučení ,protože důležité je co máš ve svém nitru. Možná. Really?? V roce 2018 ?? Alespoň že záporák neměl knírek a maďarského poskoka co smrděl po česneku. Naopak je tady Mechagodzilla a Kingkong a pookřál se i Batman. Je to cool? Ve vesmíru téhle blbé sci-fi s kulturním přesahem asi jako reklama v tištěném časopise ne . Chvílema jsem se běl že od někud vytáhnou Ryanna psí výraz Goslinga , Forda s Craigem co si hrajou na kovboje nebo Jereda HaHaHa Jokera... Spielbeg si zas udělal svoje a asi by měl by dostat zvláštní ocenění že z toho marastu co poslední leze do světa od Warnerů něco vybojoval. Are you pleya??

• 17.5.2016  02:11
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Seriál po jehož shlédnutí pochopíte je cestování skrze reality není přechod Supergirl z CBs do CW. No a kdyby ne je to docela hezky animovaný.

• 4.12.2009  14:41
    Rituál (2006)

Nicolas Cage v nejlepší formě,s miliardovými dluhy.Kdo to neuvidí neuvěří.Animovaný remake by stál za to. :-) Nemůžu se zbavit dojmu že opravdu nikdo kdo se podílel na tvorbě filmu,neměl potuchy co vlastně natáčí.Děj se točí okolo opravdu špatně napsané postavy policisty hledajícího na jakémsi ostrově mimo civilizaci(a hranice mého chápání) svojí dceru kterou nikdy neviděl(měl ten film vůbec scénář??).Praktycky to vypadá následovně:prášky naládovaný Edward Malus se bezcílně hodinu čtyřicet potácí po kopcích ostrova a když náhodně potká domorodé čarodejnice,prohodí hlášku která by se dozajista uchytila i v béčkovém sci-fi filmu z padesátých let,čimž pokaždé automatycky vyvolá okolní salvu smíchu(mu he he!!).Pokud by se jednalo o volné pokračování Robot Monstera byla by to geniální imaginace.XD Poslední dvacetiminutovka se vymiká čemukoli co můžete v dané kategorii vidět.Nicolas Cage křičící,plačící,plný vzteku,pobíhající v kostýmu medvěda,tuny násilý na ženách a malých děvčátkách,včely,a zjištění jak se věci doopravdy mají vás opravdu porazí.Za tu ůžasnou podívanou jsem nedal ani korunu.Nestydím se za to.A pokud by mě za to někdo žaloval neváhal bych obratem žalovat tvůrce.

• 1.10.2011  17:41

Vypada to jako kdyby si nekdo dal dve flasky rumu na dovolene ve Francii ,u rozpyte treti mu prislo jako hrozna sranda natocit komedii a matne si vzpominal ze kdysi nekde videl film co se jmenoval Ruzovy Panter.Pravda videno v Cestine a tak sceny typu "rad bych si koupil ten hamburger" se nedaji brat objektivne(ale po nich malo co).V krecich zmitajici se Martin je fail samo o sobe.Merde.

• 4.12.2011  17:33
    Růžový panter 2 (2009)

Pokud ma tento film nejakou myslenku,pak je to demence a jeji misto mezi lidmi. Coz obavam se neni presne to co se snazil Peter Selers se svim Clouseau zdelit.

• 2.12.2015  19:43
    Spectre (2015)

To slovo už bez skotskýho dialektu nezní jako dřív. A Bond dneska lemtá pivo. Blé... Tomu scénáristovi klystýr ale pořádnej... 150 min já vám dám...

• 11.6.2013  22:36

Khan Wrath jsem viděl asi v pěti letech. To bylo ale v dobách kdy něco jako televizní program byl hudbou budoucnosti. Né že by bylo tak těžké ho napsat.Ale byl prostě k ničemu. Pokud máte televizi , jeden kanál a je to ČT, prostě jí buď máte chuť zapnout ,nebo ne. O Star Treku jsem netušil absolutně vůbec nic., takže si pětileté díte řekne že co zde není určitě bylo v prvním dílu. Byl jsem ohromen,.Dnes bych k tomu potřeboval buď J.J. Abramse, rozpočet cca 200 Mil. USD, nebo pořádnou dávku lehkých drog. Scénář má totiž opravdu blíž TOS epizodě Space Seed než k regulérnímu filmu. Motivace Khana je dětinská a díky tomu vlastně celá zápletka. Oproti tomu chemie mezi Kirkem a Spockem je dobrá a divák může alespoň na chvíli uvěřit že ho porazily díky svým společným zkušenostem. Nimoy a Shatner jsou vůbec jediní kdo drží tenhle koráb před potopením. Ale kupodivu se na to příjemně kouká,není to přehnaně dlouhé a narozdíl od Into Darkness jsem se u toho chvílemi nenudil,nebo si připadal trapně.

• 16.10.2017  03:30

Ten Kapitán je prostě magor.. :D Jsem zvědavej jestli se bude seriál postupně stylizovat do TOS. Třeba ty uniformy a Apple vzhled lodí ale upřímně bych se bez toho v klidu obešel.. Teď bude hlavní pro Discovery aby vůbec přežil .Držím palce.

• 9.4.2016  23:39

OK. Tahle Síla Zvyku je nejspíš natolik bezcenej film že nemá cenu čerpat proud a psát o tom. Stačí jedno slovo . Generické. Ať už to znamená cekoliv.

• 6.9.2011  15:15

Aneb vsechno na co jste se chteli zeptat o Supermanovi ale po serii divnych serialu jste se bali zeptat. Je vcelku jasne ze uzivatele kteri hodnotily tento povedeny animak a pri slove Superman se jim vybavi podivin v cervenych kozackach s podezrelym usmevem na tvari jsou tu trochu mimo. Superman ma totiz dnes uz v nasi historii praktycky stejne misto jako treba recti titani. Az na to tenhle chlapik je proste trochu vic cool a kasle na modni trendy. Allstar je stejne jako Doomsday natocen podle komiksove miniserie. Ale tahle se proste pro animak vic hodi. Doomsday byl krome bitvy diky nevhodne delce uplne o nicem a chvilemi pusobil az komicky. Allstar ne. Tvurci komiksu meli diky tematu ruce uplne volne a je to znat. Superman zde diky prudkemu dipingu slunecnimi paprsky je silnejsi nez kdyz driv az tedy na to ze umira. Ocekaval jsem hory patosu a kyksy logiky ale na morem v zemi kde praktycky nikdy nevystrizlively ze svrzeni atomove bomby a sedesatych let,sedmdesatych let osmdesatch atd atd chapou cosi jako symboly a popkulturu. Nejze se tedy divit kdyz S. narazi treba na podzemni jestery mnoho z vas by to necekalo. Ae byl to prave on kdo se s podobnymi bytostmi utkaval mezi prvnimi. Divak si naopak uvedomi ze pokud jste superychly,vladnete supersmysly,jste superinteligentni a muzete byt praktycky kdekoli a kdykoliv, vidite casoprostor trochu jinak nez vetsina vasich spoluobcanu. Neni proto divu ze jako obvikle je jaho nejvetsim nepritelem lidska zavist,konkretne Lex Luthor. Po strance idei a odkazu skutecne epicka zalezitost natocena prekvapive poctive a s nadhledem.

• 3.4.2010  12:49

Druhý film který jsem od Uweho viděl.První byl Postal,takže jsem očekával opravdu cokoli.Nemá asi v souvislosti s filmem hovořit o hře jejíž jménem se honosí,nemá smysl mluvit zde ani o scénári(jak bylo řečeno v Simpsonech"nablít do pera a poslat ho do cvokhousu,vrátí se mi lepší scénář").Dialogy postrádali už jakýkoliv smysl a svou tupou naivitou připomínají o pár promile lepší Tyranosárii.Když už se zda že to bude přeci jen legrace,ve druhé polovině filmu režisér předvede poměrně zmatenou akci odehrávající se v jakémsi dole(abych se přiznal to už šlo trošku mimo mé),většinou podle očekávání ve tmě,kde pokud prosvítá světlo,vidíte pouze několik hrdinu střílejících do země.Když už se tedy mluví o tom co má smysl,má tedy smysl sledovat tenhle film?Na to si musí každý odpovědět sám.Jsme přeci jen lidé že?Tenhle komentář prosím berte pouze jako snahu diváka pokuošícího si zachovat kontakt s realitou, po té co zjisti že rozpočet filmu byl 20 mil.Dol.A pamatujte,pokud se vzbudíte v sobotu ránu po páteční párty,neptejte se co můžete udwělat pro tehle film ale co film může udělat pro vás!!

• 4.7.2012  17:06

První série celkem fajn. Ale v dalších jsem pochopil proč Dexter Lighthova nakonec zabil. Jednu hvězdičku za vtipy o Kanaďanech a jednu za Williama Shatnera a jeho pěvecké vystoupení.

• 26.7.2012  23:59

Ano mnozí tu mluví o wow efektu,který pominul. Ale upřímně jim moc nerozumím. Tohle není o wow efektu ale o poctivé filmařině. Dvě a půl hodiny jsem se nenuďil. I když první půlka pokud se mluvilo šustila papírem, Nolan to vyřešil jednoduše tak že nostalgie typu jak moc nám chybí Batman se jednoduše nekoná a děj plyne chytře dál. Někteří lidé můžou byt zklamáni tím že. Bane. nemá takové charisma jako Joker ale je nutno si připustit že tomu tak v předchozím filmu tak bylo jednoduše proto že nu to scénář dovolil. A při vší úctě k těm asociálům kteří jsou presto smutní,ja ne. Vyrazil jsem totiž do kina abych na konci trilogie sledoval hlavně stojí oblíbenou postavu, Bruce Waynea,která mě jednoduše zaujala už v prvním dílu,jinak bych nešel na třetí. Bale opět vládne všem a všiml jsem si že stačí aby se objevil na platné a pozornost všech holek které se už díky delší stopáži nervózně kroutí je spolehlivě jeho. Ale to pochopitelně není nic proti tomu co dělá pouhý pohled u přítomných mužů na Anne Hathaway a to sem si celkem jíst že. stejně jako ja,oni se nenuďili už vůbec. Některé scény přesto že nejsou špatné, jsou jaksi navíc. Avšak v tu chvíli přijíždí na Bat Podu Catwoman. a záběr na její zadek zachraňuje filmu spolehlivě pět hvězd. Co na tom že závěr se znalci komiksové mytologie takzvané vyjebává. Ps hodně kritiků hovoří o úžasném zvratu děje,tady naopak komiksáci. moc překvapení nebudou ani trochu. František Fuka by se měl kát ale není to jediný kritik z ČR který si na tomto filmu vylámal klávesy a ukázal že přesto že ví o tom co bylo v pětačtyřicátym jakýkoliv pop kultuře ví h"""o....

• 2.7.2010  07:01

Burbon?Hříšný lektvar.Připomíná mléko odvahy,jed švába,kůru stromů,listí a muší křídla z podlahy,hustý film,a jistě i lahodnost menstruačních šťáv.Je to nápoj orlů. Jim D. Morrison Citlivě natočený pohled na člověka,jež miloval burbon,bíčí zápasy s auty,Alexandra Velikého a ještě spoustu dalších věcí,pro než také zemřel.Narozdíl od The Doors od Olivera Stonea má film hned od ůvodních scén výbornou atmosféru a hlavně nadhled,o který se stará výborný komentář s hlasem Johnyho Deppa.Třeba scéna na začátku filmu kde medii prolétne zpráva o Morrisonově smrti je podle mně jedna z nejlépe natočených vůbec,aspoň co se týče filmů s hudební tématikou.Film má i skvélý střih a hudba je tady prostě cool.Možná si zaslouží i absolutium ale na to se okolo něj točí až příliš otazníků ve věci smyslu filmu.Možná smyslu filmu jako takového.Ale o týhle otázce je lepší debatovat s Jimem někde v zaprášenym baru s flaskou burbonu na stole.

• 22.3.2015  21:16

Poněkud tàpající Terry. Nepříliš vzdàlenà budoucnost je sice plná Gilliamovi alegorie. Nejvíc zábavy film tradičně čerpá z promyšlených detailů. Třeba záběry z pařby, kde lidé čumí do tabletů a zdánlivě bezcílně putují místnostmi mi přišli trefné. Hlavní hrdinové jsou citlivé obsazeni ale samotná linka spojující přímočarý úvod s finàlními titulky je poněkud křečovità. A abych byl upřímný, konec mě neuchvàtil vůbec. Ano dalo by se říct že je to film o chlapovi co se smířil že je vlastně obyčejnej a dokáže to pomocí toho že se nic nestane. To je ovšem pouze první pohled. Na ten druhý je to prostě chilling s Terry Gilliamem kde zábavně rejpe do mnohých fíglů dnešní uspěchané doby. To však ve výsledku tak nějak stačíí a to i přesto že to dělá z The Zero Theorem nejslabší film od Gilliama za hodně dlouho. Jako oddechovka to ale špatné není a Melanie Thierry je splňeným snem každého nerda.

• 21.2.2013  12:46
    Thunderball (1965)