Hall900

Petr Manhart

okres Praha

1 bod

• 15.5.2014  21:26
    Batman: Odvážný hrdina (TV seriál) (2008)

Na celém projektu je hodně znát,že je dìlkem opravdových fandů původních komiksů ze stáje DC Comics. Odkazy na celou Batmanovu historii to tu přímo přetéká. Nechybí ani pořàdnà porce metahumoru. Třeba Aquamanův sitcom je geniální. Nejlepší na tom celém je že to drží celé perfektně pohromadě a vytváří komplexní vesmír. Který svou zàbavnostì strčì ten Marvela hravě do kapsy. Povinnost pro každého komiksàka.

• 3.4.2014  11:59

Překvapení se bohužel nekoná. Jakmile odejdete z kina,pravděpodobně zapomenete na většinu toho co jste v kině,někde mezi sledováním filmu a poočku ujišťováním jestli ten človek vedle vás již není zadušen popcornem,viděli. Dokud se první polovina filmu pokouší přiblížit hrdinu realitě,je to ještě fajn. Narozdíl od Nolanova Batmana Cap působí precijen toporně,viz třeba scéna kde potká svojí milou z prvního dílu,jejiž biologické hodiny zřejmě již dotikaly. V takových scénách bohužel už dialogy tahají za uši a případáte si jako byste se prenesly do osmdesátých let. Nicméně pokud se smiříte s tím že sledujete jednoduché béčko,připadají vám naivní detaily(třeba proč má nájemný zabiják odkrytou kovovou ruku s chromovou úpravou a rudou hvězdou navrch,což by při pokusu třeba někoho zastřelit z velké dálky mohl být problém) a téměř parodující scény vlastně fajn. Zimní Voják vás nejspíš zajímat vůbec nebude a ve filmu by vlastně nemusel být ale není tam navíc,navíc je tam spousta scén v druhé části filmu. Jakmile hrdinové v New Orleans( jak symbolické) potkají svojí deux machinu( překvapivě doslova v roztomilém retro designu a švýcarským přízvukem) dojde na finální bitvu,která trvá neúměrně dlouho a nezbude než zavzpomínat na Transformers 3,které postihl stejný osud. Bohužel klišé se stupňují a potitulková scéna s Buckym by klidně bez okolního kontextu mohla figurovat na YouTube s taggem Worst movie ending ever. Herci zkrátka nemají co hrát a režije na to kašle. Tedy až na Scarlett Johansson která si za své peníze odříkala svých pár vět o přátelství mezi tajnými agenty v alternativním 21. stol. v Americe. To je ale všechno jedno,protože je to film od Marvela a vy ho chcete vidět. Film je a vypadá podstatně dražší než první díl. A pokud byste ho neviděli nejspíš byste se u Avengers 3 nechytali,což ale neznamená že zaplatka celé série není víc stupidní než animované seriály od Marvel, jež jste sledovali dost možná jako malí. Je to čistě na vás.

• 18.2.2014  13:31
    Všemocný Thor (TV film) (2011)

Jestli si něco Odpad! zaslouží, je to určitě tohle.Nejspíš nejhorší film který jsem kdy viděl. Docela si dokážu představit scénu jak z Amrican Horror Story,kde pouštějí pacientům ve zdejším assylumu takovéhle filmy, V reálném světě pochopitelně né,protože potom by všechny zřízence pozavíraly do basy.Nevím na hvězďičku tomu přeci jenom něco chybí. Třeba údernější název,něco jako Unbelievable Thor nebo co já vim.,scénář.Slyšel jsem že už to pár filmařů vyzkoušelo a dalo se na to koukat.Cameo Stana Lee(moh by tam třeba přijít,kopnout Thora do rokroku a beze slova odejít),lidi v hlavních rolích,né ocholený poloopilý opice....Prostě hodina a půl utrpení.Jim Morrison kdysi řekl :drogy jsou sázka s rozumem.Já bych řekl,nekupujte si drogy,podívejte se na tohle a v léčebně vám je dají zdarma. Fuj! No alespoň tam na konci nebyl nebyl Tony Stark...

• 1.8.2013  19:25
    Holy Motors (2012)

Denis Lavant si dokáže ukrást celý film pro sebe. Co je to však platné když scénář je až absurdní? Né zábavný ,ale absurdní. Gesto se snaží nezapadat do souvislosti,čímž by bylo zničeno jeho kouzlo. Tím se zřejmě hlavní hrdinové snaží zoufale bojovat proti ostří času. Stejně jako dekadentní Francie a zejména ,ve filmu tepající ,Paříž. I když po technické stránce na sebe můžou být tvůrci zaslouženě hrdí,nefunguje to.

• 27.7.2013  21:40

Wow!! Výživně.Původní komiks jsem sice nečetl ale tenhle animák funguje samo o sobě bezchybně. Kéž by takhle našláple vypadal i cpřipravovaný celovečerný Flash!!

• 11.6.2013  22:36

Khan Wrath jsem viděl asi v pěti letech. To bylo ale v dobách kdy něco jako televizní program byl hudbou budoucnosti. Né že by bylo tak těžké ho napsat.Ale byl prostě k ničemu. Pokud máte televizi , jeden kanál a je to ČT, prostě jí buď máte chuť zapnout ,nebo ne. O Star Treku jsem netušil absolutně vůbec nic., takže si pětileté díte řekne že co zde není určitě bylo v prvním dílu. Byl jsem ohromen,.Dnes bych k tomu potřeboval buď J.J. Abramse, rozpočet cca 200 Mil. USD, nebo pořádnou dávku lehkých drog. Scénář má totiž opravdu blíž TOS epizodě Space Seed než k regulérnímu filmu. Motivace Khana je dětinská a díky tomu vlastně celá zápletka. Oproti tomu chemie mezi Kirkem a Spockem je dobrá a divák může alespoň na chvíli uvěřit že ho porazily díky svým společným zkušenostem. Nimoy a Shatner jsou vůbec jediní kdo drží tenhle koráb před potopením. Ale kupodivu se na to příjemně kouká,není to přehnaně dlouhé a narozdíl od Into Darkness jsem se u toho chvílemi nenudil,nebo si připadal trapně.

• 4.6.2013  02:47
    Atlas mraků (2012)

Obávám se , že myšlenka původní knihy.Tj. víra nesmrtelné duše v lásku a ideální svět (který se pravděpodobně nenachází na planetě zemi), přičemž víra je vždy těžce zkoušena lidskou společností prahnoucí po slepé moci a konzumu (ať už je to NIKE,zlato,lidské maso),není ve filmu jednoduše příliš srozumitelně znázorněna. Film sebou nese pouze náznak myšlenky. A to je na tříhodinový epos málo. Nejspíš za to může to, že film jako médium nutí jít diváka úplně po jiných stopách než čtenáře.(herci v různých úlohách, rozdílné přechody mezi příběhy oproti knize) a zároveň nenabízí takovou porci detailu, který je pro uchopení a procítění děje který je pro diváka/čtenáře zásadní. Začínám mít pocit že filmové adaptace známých knih jsou zkrátka zbytečné, alespoň v této formě. Škoda. Snaha tvůrců zde působí nesobecky .Jako vyprávění zmateného intelektuála,který se pokouší předat vám své pocity z knihy která ho zaujala ale zapomněl na pár důležitých bodů,chvílemi mu nerozumíte ,je vám ale natolik sympatický a tak dobrý vypravěč, že ho nadále posloucháte a baví vás to. Když ale popřemýšlíte o tom co vám to vlastně říkal, nepřijde vám to zajímavé.

• 31.5.2013  10:51
    Top Gear USA (TV pořad) (2010)

Dle mého názoru není chyba v moderátorech,jako v tom že Američané jsou zkrátka hloupý a nezajímavý lidé a pokud remakují britskou produkci,je to vidět o to víc.Stačí se podívat třeba na americkou verzi Sherlocka,nebo ten seriál Polda z Marsu. Americká produkce nám dává kupu dementních nápadů,,podtrženými opravdu děsivými americkými auty.Představte si třeba Autosalón na Primě,kdyby na začátku Merunka zvolal: dnes nám soudruzi producenti řekly,že si máme koupit auto do 40ti tišíc a přestavět ho do podoby vozu z nějakého slavného českého filmu(Rofl) Není to jako vybrat nejlepší auto do 80ti tisíc pro teenagera. Ale v Top Gear USA se podobné faily dějou pořád, třeba jako v roce 2011 představovat petrolejovým šílencům Subaru Impreza WRX STI(hmm.. Subaru...:-P).No a co? Je to levné,jednoduché a pro Američany,jmenuje se to Top Gear USA.. Skuteč ný viník je tady Prima Cool,která je tohle pokoušela nacpat do hlavního vysélacího času a Zbyněk Merunka.

• 23.5.2013  10:06
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Film sráží do průměru už samotný scénář.Opět si zas jednou někdo v Hollywoodu řekl že reálné události by přeci jen mohli být ještě lepší.Ne nemohly.Nepůsobí to ani cool ,ani přehledně a už vůbec né soudně.Třeba scéna kdy si dá Jobs LSD a potom se válí po zemi a my nesmyslně pozorujeme jakýsi pole.To se nestalo. Nicméně Steve uvádí ve své autobiografii že když mu bylo cca 19 a zkoušel LSD v poli,slyšel vážnou hudbu,kterou hrálo celé pole, a on byl dirigent. Pokud jste však ignorant jako většina lidí v té kouzelné zemi jménem Amerika,nebude vám to vadit.Vadit vám ale asi bude,že nebudete vůbec stíhat co se to tam vlastně děje.Film mě přesto dobrou osmdesátkovou atmosféru(až jsem si chvíli říkal z jakého roku to vlastně je), velmi trefný soundtrack. a zajímavé herecké výkony(pokud to celé berete jako parodii sebe sama).Příjemná oddechovka pro většinu geeků

• 18.5.2013  01:13

Uf.. Tohle bylo náročný...Moc jsem z toho nepochopil.Jenom to že Bond musel jít do klubu co se jmenoval Bottom up aby získal něco jako solexový aligátor ale zabily Gibsona.Proto musel jít Bond za multimilionářem co se jmenoval Fat aby tam objevil v bazénu dívku co se jmenovala Ču-Mi.Poté si s agentkou Goodnightovou dopřál víno Fuj-yak.Nakonec Bond dožene Christophera Lee,jenž si z nějakého důvodu říká Scaramanga na malém ostrůvku,kde se Scaramanga skrývá potom co mu sem uletěl autem,Dopřejí si společně k obědu houby . Nakonec se věak ukáže že Bond je přeci jen panák a Scaramangu porazí(doufám že jsem tímto někomu předem neprozradil pointu)..Velmi surealistický film ze sedmdesátých let,se spoustou zajímavých scén,třeba jako tou,kde Bond pomocí kusu židle vyhání trpaslíka ukrytého pod pohovkou. Goodnight.Goodnight.Sleep well my dear.No need to fear. :-P I don't think so

• 2.3.2013  10:03

jednou z hlavních charakteristik tohoto filmu i seriálu ze kterého vychazi,je že i když se točí kolem sportu,narozdíl od počinů anglosaské produkce,děj,vlastně neuspěje odnikud nikam. Inu je to přeci jen okresní přebor.Vtip v tomto filmu mi přišel až příliš černý,vlastně to nebyl humor,pouze Tv Nova se snažila to tak divákům prodat. Příběh Pepika Hnátka mi přišel uvěřitelný asi jako něco od Marvel Comics. A celé by se to dalo shrnout do půl hodiny seriálu. Nebo jak se říká ve fotbalové hantýrce:celé to bylo výborné ale neskončilo to gólem....

• 2.3.2013  09:38

Zajímavý film který ,z mého pohledu, řeší přechod psychicky deformované hrdinky v ženu. Bohužel žádná z myšlenek filmu není plně rozvinutá. Hlavní hrdinka totiž přenáší chaos že své hlavy logicky na styl vyprávění. Paradoxně nejhorší jsou momenty kdy se pokouší režisérka postavit po bok svým režisérským vzorům,jaksi se legendarizovat. Emilly Browning je opět Emilly Browning,tzn. ve své úloze zdánlivě nenahraditelná Alespoň já si to myslím. Resumé? Něco jako reálně mrazivá pohádka z dnešní snové reality.

• 21.2.2013  12:46
    Thunderball (1965)

Look Up! Look Down! Look Out! Here Comes The Biggest Bond Of All

• 7.2.2013  14:04
    Dr. No (1962)

I z dnešního pohledu kvalitní Bondovka. Navíc Sir Connery je už zde ve vrcholné formě a i ve scénách kde se vlastně,z dnešního blockbuster pohledu,nic vyjímečného neděje,mu stačí charisma a John Berry James Bond Theme.Skutečné zhmotnění snové elegance padesátých let,kterou lehce přenáší do šedesátých.Bohužel rozpočet pouhých 10 mil. Kč se podepsal na většině akce a samotném tempu.To s příchodem Dr. No na scénu opadá a finální scéna stejně jako třeba v Italian Job rozhodně nepatří k největším kladům snímku. Dospělá Bondovka,která má nezpochybnitelnou stopu v historii kinematografie a charisma jako hrom.

• 27.1.2013  15:02
    Klip (2012)

Zajímavý snímek,který si myslím ,narozdíl od hollywoodských blockbusterú a jejich miliónových rozpočtu,posouvá kinematografii a její vnímání pornografie a intimity zase o kousek dál. To ho nakonec ,přes nic moc kameru a strašlivé slovinské disco, dotlačí nakonec na čtyři hvězdy.

• 26.1.2013  14:33
    Na cestě (2012)

Tři a půl. Dost možná díky tomu že jsem četl kdysi dávno knihu,a z té mi v paměti zbyla už jenom matná vzpominka, která vlastně odpovídá tomuto snímku. Musím říct že i obsazení je fajn( hraje tam Steve Buscemi,takže o tom žádná :-) ). Když ale vzpomenu na životní příběh skutečného Kerouaca, jeví se mi kniha samotná spíš jako loučení s mladím a mladistvými ideály. To z filmu tolik nevyzní. Působí to totiž celé docela dost, jakoby měl režisér z jeho díla moc velký respekt a úctu. Což plně chápu a budiž odpuštěno. Jinak vpodstatě kvalitní zpracování za které by se nemusela stydět ani spousta slavnějších režisérů. Chybí tomu ale něco co by to celé propojovalo a vedlo,občas stačí málo,třeba hudební motiv. Pokud se tady totiž nesoustředíte a neporovnávali dojmy z filmu se svými vzpomínkami na knihu vynese vás vaše mysl kamsi mimo a film bohužel tam s vámi už nebude.

• 19.11.2012  17:54

Já jsem Spider -Man ,žádná vata a skopu tě dokulata!!

• 12.11.2012  23:39

Film bilancuje mezi ABSOLUTNÍ sračkou a geniální parodii,takže za tři.Co se týče dialogů a scénáře,řekl bych že třeba i taková Bride of the Monster je na tom líp,což je ale zároveň i docela fascinující. Co se týče efektů ty už nepředčí nic barevného a pohyblivého co jsem za celý život viděl(nebyl jsem určitě jediný i když spousta z lidi co TO videli to pravděpodobně nebudou chtít přiznat).Ano smál jsem se a smál jsem se dost a bál se ze už nepřestanu.Jo a doporučuju si předtím zahrát Angry Birds aby jste pochopily o čem to vůbec je.

• 12.11.2012  23:25
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

První zombies seriál u kterého se bojíte že skutečně zemřete-nudou.... Neskutečné. Jedna hvězdička za masky.Druhá za pozoruhodné scenaristické vakuum,kterému se vyrovná snad jen Gambrinus liga. :-P

• 11.8.2012  08:27

Až příliš dětská záležitost,čímž vyplouvá na povrch největší neduh Marvelova universa. Tj styl řešení jakéhokoliv problému spočívá v tom najít si nejbližší osobu v legračním oblečku,rozbít jí pořádně hubu a u toho pochopitelně přihodit pár hlášek. jako z filmů Eda Wooda.Po. pár dílech to začíná být navíc stereotyp. Nevím kolik k tomu navíc přidává "spolehlivý" novácký dabing ale výsledek je zkrátka nemastný,neslaný ,to i přesto že jsem od seriálu nic nečekal.

• 29.7.2012  22:55
    Pearl Harbor (2001)

http://www.youtube.com/watch?v=UwF5i8hwGt4 I miss you more then Michael Bay missed the mark When he made Pearl Harbor...

• 26.7.2012  23:59

Ano mnozí tu mluví o wow efektu,který pominul. Ale upřímně jim moc nerozumím. Tohle není o wow efektu ale o poctivé filmařině. Dvě a půl hodiny jsem se nenuďil. I když první půlka pokud se mluvilo šustila papírem, Nolan to vyřešil jednoduše tak že nostalgie typu jak moc nám chybí Batman se jednoduše nekoná a děj plyne chytře dál. Někteří lidé můžou byt zklamáni tím že. Bane. nemá takové charisma jako Joker ale je nutno si připustit že tomu tak v předchozím filmu tak bylo jednoduše proto že nu to scénář dovolil. A při vší úctě k těm asociálům kteří jsou presto smutní,ja ne. Vyrazil jsem totiž do kina abych na konci trilogie sledoval hlavně stojí oblíbenou postavu, Bruce Waynea,která mě jednoduše zaujala už v prvním dílu,jinak bych nešel na třetí. Bale opět vládne všem a všiml jsem si že stačí aby se objevil na platné a pozornost všech holek které se už díky delší stopáži nervózně kroutí je spolehlivě jeho. Ale to pochopitelně není nic proti tomu co dělá pouhý pohled u přítomných mužů na Anne Hathaway a to sem si celkem jíst že. stejně jako ja,oni se nenuďili už vůbec. Některé scény přesto že nejsou špatné, jsou jaksi navíc. Avšak v tu chvíli přijíždí na Bat Podu Catwoman. a záběr na její zadek zachraňuje filmu spolehlivě pět hvězd. Co na tom že závěr se znalci komiksové mytologie takzvané vyjebává. Ps hodně kritiků hovoří o úžasném zvratu děje,tady naopak komiksáci. moc překvapení nebudou ani trochu. František Fuka by se měl kát ale není to jediný kritik z ČR který si na tomto filmu vylámal klávesy a ukázal že přesto že ví o tom co bylo v pětačtyřicátym jakýkoliv pop kultuře ví h"""o....

• 23.7.2012  22:28

Není to vůbec špatné.A kdo může v disciplíně černého humoru s anglií vůbec soupeřit.Seč něco tomu chybí a já se obávám že je to Jeremy Clarcson.

• 23.7.2012  22:25
    Le Havre (2011)

Film na mě působil až příliš protichůdně.Režie za pět,scénář už "trochu" míň.Nicméně na csfd se píše komedie,pokud jednou nadcházející generace zjistí že šlo o formu sofistikovaného finského humoru,velice se omlouvám.V 21. století tři a půl.

• 4.7.2012  17:06

První série celkem fajn. Ale v dalších jsem pochopil proč Dexter Lighthova nakonec zabil. Jednu hvězdičku za vtipy o Kanaďanech a jednu za Williama Shatnera a jeho pěvecké vystoupení.

• 4.12.2011  17:38

Dustokny remake kultovniho serialu. Skvely Garry Oldman a zajimavy scenar. Na podruhe bohuzel ucesane, akckoli vubec ne spatne.

• 4.12.2011  17:33
    Růžový panter 2 (2009)

Pokud ma tento film nejakou myslenku,pak je to demence a jeji misto mezi lidmi. Coz obavam se neni presne to co se snazil Peter Selers se svim Clouseau zdelit.

• 17.11.2011  03:06
    Ladí neladí (TV pořad) (2002)

Srdecni zalezitost.

• 5.11.2011  10:07
    Věc (1982)

"Ty se mne nebojis?" "My dva uz se namame cim prekvapit."

• 1.10.2011  17:41

Vypada to jako kdyby si nekdo dal dve flasky rumu na dovolene ve Francii ,u rozpyte treti mu prislo jako hrozna sranda natocit komedii a matne si vzpominal ze kdysi nekde videl film co se jmenoval Ruzovy Panter.Pravda videno v Cestine a tak sceny typu "rad bych si koupil ten hamburger" se nedaji brat objektivne(ale po nich malo co).V krecich zmitajici se Martin je fail samo o sobe.Merde.