Magyar

MSN: ZNS
Yahoo: Howgh!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 3.12.2016  20:37
    Arzenál - 50 % (E07) (epizoda) (2016)

Jedna hvězda za mě.

• 14.3.2016  11:19

O čem si máme myslet, že to je, než se na to kouknem: Jeden hodnej a jeden zlej. O čem to je: I ten hodnej je vlastně trochu zlej. Tohle by mi rozšířilo životní obzory tak ve dvanácti. Tak nic, no.

• 8.2.2016  17:01

Vtipná a velmi neobvyklá oslava života a jeho různých projevů a forem.

• 21.12.2015  15:54
    Tempête (2015)

Nenadchne, neurazí. Asi mi osobně vadí příběhy, ve kterých postavy komentují cokoliv, co se jim děje, slovy OK nebo hm, a to i v zásadních situacích, na které navíc film diváka připravuje dlouho dopředu. To nemluvení ve chvílích, kdy se chce naopak křičet, nicméně může značit jak zkratku pro obtížnou komunikaci s rodinou, tak i vnitně přítomnou, nicméně nepřiznanou neochotu cokoliv měnit. Taková velmi civilní variace na supermanské téma "buď sám sebou".

• 12.12.2015  22:10
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Příliš z toho čouhala sebelítost a jakási maloměšťácko-socialistická morálka..

• 12.12.2015  21:59
    Sangaïlé (2015)

Filmy s LGBT tématikou v sobě často mívají prvek bolestných srážek s realitou. Nikoliv však tento. Vztah s Auste totiž nebyl alfou a omegou v příběhu Sangaile, ale jiskrou, nádechem a výskokem, který pomohl hlavní hrdince roztáhnout křídla a (doslova) se rozletět. V závěru se pak setkávají dvě rovnocenné bytosti, každá jdoucí již po své cestě. Nalaďte svůj mozek na alfa vlny a nechte se nést. Po dramatech je třeba porozhlédnout se jinde.

• 9.12.2015  14:33

Investigativní novinařinu si představuji například takto.

• 8.12.2015  13:53

Dokument může být nakonec dost kontraproduktivní v tom smyslu, že zapůsobí jako červený hadr na lidi, co jen hledají záminku ke kydání špíny na multikulturalismus a politickou korektnost. Protože tyhle "světonázory" opravdu problémem současné české státní správy a samosprávy nejsou. Jejich zástupci většinou ještě vůbec nedošli k tomu, co to je, natož aby to aplikovali v praxi. To je taková prazvláštní idea, která tady panuje. Kde se vzala a proč si všichni myslí, že je to největší problém ČR, to by spíše bylo na kritickou reflexi. Co naopak silně ve správě věcí veřejných zakořeněno je? Přesvědčení, že ti, kdo žijí v nepříznivé sociální situaci, si za svou situaci můžou sami, a podpořit je je ztrátou času, peněz a konec konců i své dobré pověsti. To je ve skutečnosti tou největší překážkou, která brání zlepšení a naopak situaci ještě zhoršuje. To je vidět od vlády až po města. Zužování problému pouze na anticiganismus, čehož se dopustili tvůrci dokumentu, je dost nepřesné. Že se do dávek na bydlení, tj. do hašení důsledků a neřešení příčin, lijí miliardy ročně a částka pořád narůstá, takže pak někdo přijde s "řešením" - snížit dávky? Že je potřeba dalších sociálních služeb, na jejichž provoz drze čerpáme z evropských fondů a radujeme se, jak jsme ušetřili ze státního rozpočtu (co až podpora skončí, neřešíme, nepotřebujeme)? Že neřešením problému sociálního vyloučení celých rodin a skupin lidí (a Romů ve značné míře) narostl za posledních 8 let počet sociálně vyloučených lokalit (tj. části měst se v ně proměnily) třikrát? Dosavadní odpověď ze všech stran zní: No přece nebudeme pomáhat sockám. Pokud se u nás sociální politika bude nadále brát jako něco "za zásluhy", "za slušné chování" a ne jako soubor nástrojů a opatření, která v důsledku vedou k sociální a ekonomické udržitelnosti celé společnosti, snad nechci ani vidět, kde budeme za dalších deset, dvacet let. ___ Anticikánské vtipy zasílané mailem nebo protiislámské hoaxy vyvěšované na nástěnky na chodbách ústředního orgánu státní správy nejsou žádnou výjimkou. Personální složení úřadů se podle mě nijak významně neliší od struktury běžné společnosti. Zaměstnanci věnující se sociálnímu začleňování jsou lidmi, kteří kolegyni s vietnamským jménem říkají Ťing ťong, bráni jako ti naivové, co mají rádi cikány a bezdomovce. Na konferenci o možnostech a nástrojích sociálního začleňování v obcích jde první otázka (tedy vlastně druhá, první jde na uprchlíky) na to, co s lidmi, kteří se začlenit "nechtějí". Ne aby starosta řekl, co obec udělala, jakou má znalost o problémech na svém území, jakou podporu nabídla, s jakým výsledkem a dotázal se, co dělat lépe - ale proč se obec má starat o někoho, kdo "nechce". Co s tím? ___ Anticiganismus je jen součástí tohoto obrovského problému, ale podle mě nikoliv strukturalizovanou a ne vždy přítomnou. Nicméně v žité realitě je romská etnicita v přístupu k bydlení nakonec téměř definitivní stopkou. Ne sociální nebo finanční situace, prostě "cikány tu nechceme". Že tu tahle bariéra stojí, je ověřený fakt a je třeba se s ním popasovávat. Ale trochu jiným způsobem než aktivismem postaveném na nutně podezřelém hesle "my jsme svatí, za všechno můžou oni", jen z druhé strany. To v důsledku jen podporuje představu, že někdo musí být takový nebo makový, aby mu jiný pomohl. Nakonec jen další alibi pro nicnedělání.

• 22.10.2015  11:55
    Aferim! (2015)

Sonda do života člověka, který se snaží žít "správně", v souladu se svým nejlepším vědomím a svědomím, v klidu, radosti a cti (i když ne přímo v počestnosti), čímž přispěje ke tragédii. Film vhodný pro všechny, kteří si myslí, že lidská práva jsou jen teorií někde na papíře a zdravý selský rozum nám přece úplně stačí. Nádherná ukázka toho, že "zdravý selský rozum" nemá funkci nástroje změny (třebas k lepšímu), ale přežití (třeba i ve strašných podmínkách).

• 15.7.2015  08:50
    Na houby (TV pořad) (2011)

Tommassi3: To máš z toho, že nerozeznáš Coldplay od Radiohead.

• 4.5.2015  09:54
    Tlusťoch (TV seriál) (2005)

Typický devadesátky z roku 2005 ...

• 10.12.2014  17:25

Naprostá bomba a ČT pořad roku.

• 4.10.2014  22:49

Je moc dobře, že vznikají podobné projekty na téma odtabuizování duševních poruch a nemocí. Jen si říkám, jak velký asi má "terapeutická skupina" složená z velké většiny z lidí, jejichž problémem je, že měli a mají svou práci rádi natolik, že ta je naprosto pohlcovala a vysávala, potenciál oslovit široké diváctvo. Dále, název "skupinová terapie" lze brát spíše jako nadsázku, šlo o víceméně pohodové povídání. Tenze jako jeden z hlavních principů skupinové terapie tak měla šanci projevit se max. u osazenstva sledujícího pořad ze semišových gaučů, okopaných hospodských židlí, nemocničních postelí nebo síťových lůžek.. Nechci však vůbec zlehčovat problémy nikoho ze zúčastněných a patří jim dík za to, že pomáhají umazávat jednu z těch tlustých čar mezi "my" a "oni". Za to 3*.

• 26.9.2014  16:26
    Hlava rodiny (TV pořad) (2014)

Pořad s přesahem. Díky této reality show jsem si totiž uvědomila, proč má nová kuchařka Ládi Hrušky tak vysokou prodejnost. Pokud totiž příjem rodiny činí více jak 55 tis. Kč (navíc matky samoživitelky) a ona je dokáže utopit v jedné hypotéce na palác s obří zahradou, dvou hlavních dalších úvěrech a asi pěti dalších nebankovních půjčkách, pak jim opravdu nezbývá než žrát rozmixovanou zeleninu ze sklenice s kouskem kuřecího a říkat tomu svíčková. Problém mnohonásobného a neúměrného (i pokud si půjčky vzali původně ve dvou lidech) zadlužování by měl pranýřovat přítomný "finanční poradce", nikoliv to, zda puberťák za zbytek příjmu koupí chleba nebo granule. Pokud už se člověk dostane do dluhové spirály, má totiž daleko horší problém.

• 18.9.2014  21:23
    Paterčata (TV seriál) (2014)

Obávám se, že dokument nebude mít odvahu odkrýt, že nesnášenlivost, předsudky a stereotypy vládnou na všech stranách - protože jen tak je možný ukázat uzavřený kruh, který to vytváří, živící sám sebe nenávistí a závistí vůči "těm druhým". Tak by měl dokument smysl. Takhle je to hra na svatý, a až začnou hádky, "slušní pracující občané" to tu zasypou komentáři "já jsem vám to říkal" a v Český televizi se pošta netrhne. Ale to by taky chtělo trochu sebereflexe od štábu..

• 3.9.2014  12:16
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Tak tohle nebude nic pro "maskulinní naivy" přesvědčené o tom, že máte-li osobní problémy a morální dilemata, nemůžete být soudce, a zároveň pokud problémy hlavní postavy nejsou dostatečně společensky významné (nebo co je vaše podmínka "tragičnosti"?), můžete o ní natočit leda tak komedii. Nelogičnost uvedeného ukazuje na to, že "maskulinní cynismus" Mattym zmíněný a v dalších komentářích patrný je spíše nepřiznaným postojem některých komentujících. ___ Švehlíkovi role sedí, rozhodně víc, než třeba nimravě plochá (a ano, tady už i mě iritující) variace na podobné téma v Ocasu ještěrky. ___ Pěkné, ale naivní sekretářky neexistují! A pokud už se objeví v TV, musí jít o propracovanou, netuctovou figuru s dobrým filmovým vkusem. Minimálně požadujeme její oblíbený film "Titanik" vyměnit za "Vykoupení z věznice Shawshank".

• 29.7.2014  11:23
    Dealer (2004)

Tenhle film není primárně o drogové závislosti. To je patrné z toho, že tu chybí všechny její atributy, kromě nízké, primární a jediné potřeby pozřít drogu, která ale útěchu nepřináší. Drogová závislost je tu metaforou pro prázdnotu života, pro neschopnost ji naplnit, potažmo nemožnost se o to vůbec snažit.. Není proč, není úniku, můžeš si jen vybrat, zda se v kruhu budeš plácat pomalu nebo rychleji. Někdy se ti může dokonce zdát, že cesta vede přímo, ven, ale tvoje kroky zase začne vtahovat černá díra prázdnoty, která zeje v jeho středu. Neutečeš.. Kdy je ta síla tak mocná, že už to opravdu není možné? Kdy jediné, co se dá doopravdy UDĚLAT, učinit, je rituál sebezničení, nastoupení programu odklizení se ze světa, jako když se raněný zvíře z posledních sil odplazí někam, kde po něm nezbyde stopy. ___ Film své téma sleduje čistě, asepticky, soustředěně. Pečlivě zavírá všechny dveře, kterými by bylo možné z cesty po kruhu vystoupit (nebo snad, aby vstoupilo cosi jiného?). Snad až na jedny, po jejichž zmizení, které dealera už ani nepřekvapí ("Co myslíš tím 'no jasně'?"), nastává nevyhnutelné. ___ Klíč je ve jméně: DEALER. Co dáváš, dostaneš. ___ PS: Není to tak černobílé. 4*

• 24.7.2014  14:08
    Holubice (1960)

V kině Ponrepo proběhl EXPERIMENT. Podle úvodního slova ó velkého POMA se mohlo zdát, že tento spočíval v tom, kolik lidí přijde v osm večer na projekci – považte! – černobílého filmu ze 60. let. Ale kdepak. Hodný táta celé naší velké čsfd rodiny pro nás připravil opravdovou reality show. Ještě teď mi tečou slzy dojetí, když si vzpomenu, že jsem mohla být při tom, když vznikalo umělecké dílo. Ještě že si to POMO nechal jako překvapení, to bych snad možná ani nepřišla! Děkuji těm třem už od pohledu šikovným hochům s kamerou, že budu mít co ukazovat děckám, vnoučatům, sousedům (no táto, ti budou valit voči!). Škoda jenom, že se páni filmaři nepředstavili, a tak teď nevíme, kam posílat děkovné dopisy.. __ Film samotný jsem vnímala především jako soubor líbivých statických obrazů. Nedokážu říct, do jaké míry to bylo způsobené přítomností toho hurá štábu před, při i po promítání, ale pozitivně ten zážitek určitě neovlivnil. I když jedna transcendence by tu byla; připadalo mi, že jsem se nedobrovolně zhmotnila v dokumentu Šmejdi. Opravdu velmi poučný experiment.

• 21.4.2014  18:26
    Mazalové (TV seriál) (2014)

To je situace. Moje svobodomyslné já jásá, jiné, to zlomyslně povýšenecké/realistické/fašounské až tomiookamurovské žádá zakázat hodnocení jistých děl uživatelům, jejichž smysl pro humor nachází svůj ekvivalent v pěti vážně míněných hvězdách pro Forresta Gumpa.

• 3.2.2014  16:38

Tento film mi nezpůsobil psychické trauma.

• 17.11.2013  21:50
    Turbo (2013)

Jeden z nejhezčích animáků, co jsem viděla. A protože místní žrouti popcornu nemaj smysl pro humor, a taky proto, že jsem celou dobu držela palce, aby sympatického šnečka Turba někdo nerozkřápnul, dávám 5!

• 5.11.2013  19:26
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Milý pane Renči, http://www.youtube.com/watch?v=ZxJDRwP7Qu8

• 10.10.2013  21:35

Film pro důchodce!

• 16.5.2013  10:22
    Madeinusa (2006)

Konec dobrý, všechno dobré. Vhodné zejména pro ty, které znají ten pocit, co je jako ozvěna radostnýho kvílení čarodějnic v horečném tanci nad čerstvě navršenými hroby nepřátel. ROZCUCHANÝ VLASY A TVÁŘ OD HLÍNY A POPELA **** ODLESK ŠÍLENSTVÍ V OČÍCH **** CESTA NIČENÍ ***** LÁSKA ne

• 27.4.2013  18:57
    Této noci v tomto vlaku (TV film) (1984)

Nejvíc mě fascinovalo, jak se do jakýchkoli dveří vstupovalo uprostřed noci bez klepání a bez vyzvání. A nikomu to nevadilo. Záhada. Jinak jako detektivka nic moc.

• 11.2.2013  23:29

Kino jsem navštívila s otevřenou formou tuberkulózy. Tímto zdravím tu partičku nablblých hipsterů, co vystrnadili můj batůžek, aby si mohli přisednout co nejblíže. Hipsteří kluci vypadaj opravdu příšerně, jsem opravdu ráda, že pubertu jsem si odbyla v devadesátkách. I když možná pořád lepší, než ten nařvanej plešoun sedicí kousek vzadu, co si na můj kašlík stěžoval. Nemohl bejt o moc starší než já, ale koleno a tři brady maskovaný ochlupením pubického střihu mu dost přidaly. Džungle velkoměsta? Spíš ZOO. Tak nevím, vyhýbat se podobnýmu publiku, nebo už je to znak doby?

• 14.12.2012  23:02

Vůbec nevím, o čem to bylo, ale ten soundtrack je super!

• 16.9.2012  15:50

Zvučení filmů se zvířátky ve mně obvykle vyvolává dojem, že objeví-li se v záběru třeba kočka, hlavní zvukař mávne a technik zatahá nějakou erární chuděru za ocas. V případě "Une vie de chat" se do studia dostavila kočka dabérka, zamžourala moudře na sousedovic raťafáka a vystřihla ukázku ryzí kočičí řeči.

• 16.9.2012  15:28
    Oáza (1972)

Každá správná "psychologická scénka" musí obsahovat aspoň jeden "démonický smích". Chá cha chá cha chááááá.. éééch ech chááá cha cháááá.. Ideologická kauzalita nebo divadelní relikt? Chech..

• 15.9.2012  18:47
    Skladiště 13 (TV seriál) (2009)

Sympaťáci. :)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7