lucascus

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 2.1.2018  04:35
    Smrtihlav (2017)

Ne úplně špatný film o atentátu na Heydricha, ovšem nelze se ubránit srovnání s Anthropoidem ze stejného roku. A právě zde Smrtihlav zaostává na celé čáře. Úvodní polovina filmu nemá spád, diváka nudí, náhled do Heydrichova života a života jeho manželky je jaksi zbytečný a nicneříkající. Jakkoliv mám Rosamund Pike jako herečku rád, pro roli Liny von Heydrich se absolutně nehodila, stejně tak pro mě neznámý herec hrající Heydricha vůbec neobstál. Kubiš s Gabčíkem už byli životnější, samotná scéna s atentátem už taky dostala grády a rovněž závěr v kryptě měl svůj náboj, ovšem z hlediska historického zde tvůrci nasekali mnohem více chyb než tvůrci Anthropoidu. Např. proč byli v kryptě pouze Kubiš s Gabčíkem? Proč byl Heydrich jako říšský protektor u každé i sebevíce nevýznamné akce? Heydrich jako přímý mučitel? Tak to už je vážně přitažené za vlasy. Kladem však zase je poukázání kontextu dalších rodin ke dvojici G+K, na rodinu Moravcových, a dalších, což bylo v Anthropoidu spíše jen naťuknuto. A bohužel, zatímco Anthropoid nabídl alespoň několik českých herců ve vedlejších rolích, zde je znát odcizení od české tématiky, která by zde měla být zásadní. A proč se Gabčík pořád tak těšil do Ameriky, když bojoval za českou vlast? :) To jen takové rejpnutí na závěr.

• 24.12.2017  15:58
    Popelka (2015)

Skvělá víla kmotřička a macecha, tím to ale hasne.

• 21.9.2017  16:02
    Bible (TV seriál) (2013)

Za Zimmerovu hudbu, za skvělé zpracování knihy knih, za neznámé, ale skvělé herecké tváře a za sílu vyprávěného příběhu.

• 26.8.2017  10:14
    Durak (2014)

Syrovost až do morku kostí. Bezvýchodnost situace umí natočit pouze Rusové, s běžícími závěrečnými titulky divák jen zírá do prázdna, svírá ho děs a nepopsatelný pocit, že se něco takového zřejmě opravdu děje. Tento filmový klenot by se měl promítat na každém zastupitelstvu, či jiným vládnoucím činitelům, a to nejen v Rusku.

• 10.8.2017  12:46
    Vojna a mír (TV seriál) (2016)

Seriál má naštěstí vzestupnou tendenci, zatímco první díly za moc nestály a měl jsem místy pocit, že sleduji latinskoamerickou telenovelu, poslední díly naopak překvapily, dostaly správné tempo a dokonce začaly oplývat ruskou atmosférou, která dlouho této ruské klasice chyběla.

• 10.7.2017  01:07

V mnoha ohledech předchůdce Bílé paní z roku 1965.

• 18.4.2017  15:34

Obsazení výsostné, ovšem dějová linka je poněkud příliš jednoduchá.

• 13.4.2017  18:19
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

To využití ostravských exteriérů minisérii dodalo na pochmurnosti a jakési noirovosti. Vetchý zde byl absolutně bez emocí, tleskám pak výkonu Martina Fingra a Jana Plouhara ve vedlejší roli. Bohužel téměř bezchybnou sérku zkazil poslední díl, ne úplně scénaristicky vychytaný.

• 6.4.2017  11:55
    Amerika (1994)

Příliš osobité, což navodilo skvělou ponurou až noirovou atmosféru. Zaujali herci v menších rolích - především Tomáš Vorel a Václav Marhoul, výjimečně děsivě a temně pak působil Jiří Lábus. Filmem se prolínala zajímavě pojatá hudba, která dodávala vlekoucí se tempo a pochmurnost. Nejvíce mě pak zaujaly stylizované kulisy provedené na kafkovský způsob. Tady však klady končí, bohužel mi nesedla hlavní postava které se zhostil Dejdar, který silně přehrával a jeho naivní koulení očima mu prostě nešlo uvěřit. Dobře nedopadly ani ženské postavy, ztvárněné neherečkami (vlastně modelkami). Ne, bohužel k dokonalosti hodně chybí.

• 4.4.2017  20:23
    Artyści (TV seriál) (2016)

Skvělý seriál ze zákulisí divadelní tvorby, které přináší strasti i radosti. Opravdu umělecké dílo - všech osm dílů.

• 26.12.2016  22:39

Zbytečně propracovaná love story na ruský způsob ubrala příběhu syrovost a reálnost legend a bájí. Začátek byl vskutku inspirující, ovšem potencionál byl určitě větší. Ale přesto, na ruské pohádky se zaměřím.

• 6.10.2016  00:37
    Anthropoid (2016)

Podle mých představ. Bez patosu, bez kýčovitých zpomalených záběrů, a přesto hrdinské. Přestože každý z herců mluvil angličtinou s přízvukem, který si přivezl ze své rodné země, nebylo to na škodu, právě naopak. Vytvořil se kvalitní evropský film (nic pro americké diváky). Minimum hudby nedonutilo sice diváky vytáhnout kapesníčky, ale ukázalo, jakým směrem se má válečný film ubírat. Konstatuji, že snad poprvé se cizincům podařilo natočit vlastenecký film jiné země. A o tom že Kubiš s Gabčíkem jsou hrdiny, o tom žádná... Dornan podal překvapivě kvalitní herecký výkon, ale jedničkou zde byl Murphy. Oba dokázali vystihnout hlavní postavy - chladného a vždy rozumem se řídícího Gabčíka a citově a emočně vypjatého Kubiše. Ani čeští herci se nenechali zahanbit - dobrá Geislerová a výtečná Mihulová v roli Moravcové. Seanu Ellisovi začínám věřit - zaměřím se na jeho filmy.

• 19.9.2016  17:07

Mnohosymbolické podobenství o umírající svobodě - Kristýnce a jejím opětovném znovuobjevení.

• 16.9.2016  01:50

Míla Pačová je ďábel, jinak to nemá žádnou hodnotu.

• 13.9.2016  10:39

"... když žraloci ucítili pach své vlastní krve, začalo to běsnění. Požírali sami sebe navzájem.." Úžasná noirovka, s především perfektní scénou, odehrávajících se během posledních pěti minut filmu. Vražda v zrcadlové síni zábavního parku byl od pradávna kameramanský sen, ale jen vyvoleným se to může splnit. Kulky rozbíjející zrcadla a ne skutečná lidská těla jsou perfektní podívaná a Rita Hayworth stojící s revolverem v ruce rovněž. Pokud milujete kameru, musíte vidět.

• 7.9.2016  00:10
    Já, Mattoni (TV seriál) (2016)

Pokud pominu vkusně provedené kostýmy a pár ojedinělých výtečných hereckých výkonů (především Vladimír Javorský), musím konstatovat, že po prvním díle převládá veliké zklamání. Velký potencionál zničil absolutně neživotný scénář, kde se chodí od ničeho k ničemu, pak rovněž příšerná hudba - kde se autor jakoby nemůže rozhodnout mezi soudobou hudbou či rádoby moderními pazvuky. A role Vilhelmové? To si jako tvůrci seriálu opravdu myslí, že diváci jsou natolik stupidní, že jim sežerou skoro čtyřicetiletou Vilhelmovou v roli náctileté holky na vdávání? Ne, recyklace seriálu "První republika" do podoby "Já, Mattoni" se opravdu nepovedla (a recyklují se zde i herci - Medvecká povýšila a místo služky už hraje paní, Vlasák zase naopak ponížil, místo pána hraje lékaře). Potencionál bohužel nevyužitý.

• 2.9.2016  22:51
    Píseň pro Rudolfa III. (TV seriál) (1967)

Viděny první dva díly.

• 29.8.2016  12:04

Film je sice těžce kýčovitý, dialogy jsou vyumělkované a místy velmi nepřirozené, z kostýmů čiší hollywoodská novota (jistě byly ušity pouze pro tento film), a samotný děj je vlastně ne příliš nepodobný antickému dramatu, přesunutý do americké scenérie odehrávající se v nádherné atmosféře netknuté přírody a rozsáhlých jezer. Vše co Amerika umí, dala tomuto filmu - pompéznost, krásu, barvu (ano, tento film je opravdu barevný), nepřirozenost. Ale ač mě to samotného štve, nemůžu hodnotit níže. Takhle perfektní skloubení režisérského umu se scénářem už jsem dlouho neviděl. Děj se vyvíjí zdánlivě pomalu, pomalu se proměňují i jednotlivé charaktery postav (především pak ďábelská Ellen je toho důkazem), rozhodnutí nejsou dána předem, vyvíjí se během jednotlivých okamžiků v myšlenkách postav, nic není dopředu naplánováno. To, co vypadá během první půle filmu jako idylická selanka, se začíná nenápadně proměňovat v noční můru a přestože nechci spoilerovat, určitá postava zvolí i svou smrt jako prostředek k pomstě. Úžasný závěr.

• 23.8.2016  18:23

Očekával jsem, že tvůrci budou vycházet ze "Sleepig Beauty" z roku 1959 jako z posvátného kánonu, na který pouze navážou nebo předejdou jeho událostem. Bohužel se tak nestalo a tento film prakticky popřel vše co jsme v zásadním filmu z roku 1959 viděli. Královna umře krátce po porodu Růženky? Maleficent ví od první chvíle, že se Růženka skrývá v lese se sudičkami?? (vždyť podle klasické verze posílala špehy po celé zemi a vysledovali ji teprve až v den jejich šestnáctých narozenin). Princezna vstává ze smrtelného spánku po polibku Maleficent, zatímco polibek prince Filipa nefunguje? WTF? Takových nesrovnalostí se zde dá nalézt celá řada. A přestože maskéři a kostyméři se na Angelině vyřádili dost dobře, pořád si nemůžu odpustit fakt, že by měla celou dobru hrát jednu z nejlépe napsaných záporných rolí, nikoliv záporačku, která má tendence se neustále polepšovat... Příležitost obrovská, ale bohužel naprosto nevyužitá. Škoda.

• 21.8.2016  23:41
    Drive (2011)

Herecky je to strašně slabé (Ryan Gosling je opravdu mizerný herec, první půl hodiny jsem si myslel, že si z diváků dělají producenti srandu - Gosling neumí mluvit, gestikulovat, nemá žádnou mimiku), i příběhově mě první půlhodina zklamala. Od druhé poloviny se to co se týče scénáře a napětí vysoce zvedlo, ovšem ani tak už to nezachránilo špatně rozjetý film. Jako divák jsem se neměl čeho chytit, osudy všech postav mi byly lhostejné, takže hodnocení zachránila skvělá kamera, hudba a druhá polovina scénáře. Toť vše, nic víc, nic míň.

• 19.8.2016  12:38

Plejáda nejlepších amerických herců své doby se sešla, aby natočila nejlepší film na téma Pearl Harbor. Perfektní příběh zasazený do perfektní atmosféry Havajských ostrovů.

• 18.8.2016  11:07

Film má především velkou dokumentární (jinak řečeno propagandistickou) hodnotu pro americký lid, ovšem nabízí i pohled na berlínské trosky, německý způsob života těsně po válce. Herecké výkony jsou pouze průměrné (ano, i Montgomery Clift se nepředvedl), ovšem herci zde neměli ani moc co hrát. Úplně vidím, jak se to v padesátých letech pouštělo studentům v Americe, aby pochopili tehdejší politickou situaci z níž se vyvinula studená válka.

• 15.8.2016  12:30

Noir-film na čínský způsob, Li Gong je úžasná femme-fatale, gangsterská šanghajská linka dodává filmu příjemně ponurou atmosféru. Práce kamery je decentní a plyne pomalu jako stopáž filmu, ale tu pomalost si prostě užíváte. Nádhera.

• 11.8.2016  01:11
    Deadpool (2016)

Nový pohled na superhrdinu - akční, zmutovaný a především pohotový, s pěknou řádkou vtipných keců, které sype z rukávu jakoby nic.

• 22.6.2016  09:55

Vlastně mě bavila pouze ta pár minutová scéna s Tildou Swinton, jinak je to intelektualni nuda.

• 18.6.2016  23:38

Z uměleckého hlediska je to na výbornou, jelikož film má vše, co je z hlediska umění potřeba - krásné scenérie, tajemnou atmosféru, esteticky dokonalé herce to vše v prostředí nádherných hor, ovšem časem film začne bohužel nudit (no přece jenom je to pořád skoro němý film, ve kterém se prohodí pouze pár dialogů). Ovšem pro fanoušky Riefenstahl je toto povinnost.

• 18.6.2016  08:53

Hrůzostrašné, dokonalé a především perfektní expresionistické kulisy.

• 7.6.2016  01:25
    Hra (1968)

Winnicka z Holoubkem tutaj jest znakomita, niestety oczekiwalem o niebo wiecej od Kawalerowicza, od ktorego znam tylko liczne arcydziela (np. Faraon, czy Matka Joanna od aniolow). Ten film jest tylko podejsciem do rozbioru psychologicznego pary, ktora sie nawzajem nudzi i sprawia sama sobie klopoty, zeby wyjsc z obyczajowego stereotypu.

• 28.5.2016  01:12

Návrat k původní trilogii, a to je dobře.

• 30.4.2016  22:29
    Volání (2014)

Poetické nic. Režisérovi se nepodařilo dát dohromady poetický pohled na přírodu s psychologickou sondou do duše syna a otce. Ztrácí se v mnoha symbolech, které vyznívají do prázdna. Jako polodokument ze série National Geographic by se to možná ještě ujalo, ale jako hraný film (a drama už vůbec ne) to dosti pokulhává. Chybí jakákoliv dramatizace, cokoliv, co by hnalo děj kupředu. Přesto, že film nemá dlouhou stopáž, už v polovině své délky začíná nudit... Škoda, ambice byly asi vyšší...

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33