lucascus

lucascus

Lukáš Kowala

okres Karviná


14 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

  S03E12

 • poster

  Ostré předměty (TV seriál) (2018)

 • poster

  Borgiové (TV seriál) (2011)

  Po dlouhé době seriál, který mi působí radost. HBO se v poslední dost vytáhla, a po Římě a Tudorovcích opět sáhla po historické tématice, ano - opět se dostáváme do Říma, ovšem není už to Řím antický, nýbrž ten středověký-vatikánský. A opět uvidíme zajímavé příběhy vznešeného rodu, slavné Tudorovce vystřídali Borgiové. Pompézní kostýmy a kulisy, perfektní výkony herců (nejen Ironse), chytlavý scénář, dobrá režie a kamera, dokonalá titulní hudba a poměrně i slušné přihlédnutí k historickým údálostem činí z tohoto seriálu, který měl hrát původně druhé housle "Hře o trůny", seriál velkolepý. Jedinou chybu vidím v reklamě a propagaci, zdá se mi, že málo lidí ví o tom, že byl natočen (a stále se točí) takovýto skvost, což je samozřejmě škoda. Věřím, že s třetí sérií příjde i lepší reklama. Mimochodem, nemůžu se na ni už dočkat...

 • poster

  Fargo (TV seriál) (2014)

  S4E11

 • poster

  Artyści (TV seriál) (2016)

  Skvělý seriál ze zákulisí divadelní tvorby, které přináší strasti i radosti. Opravdu umělecké dílo - všech osm dílů.

 • poster

  Řím (TV seriál) (2005)

  Poměrně zdařilý seriál, který se odehrává v době, která byla v budoucnu už vždy jen oslavována (ať je to při znovuzrození antiky v době renesance, nebo inspirovala napoleonskou dobu, či zaujala totalitní režimy jako byl např. fašismus, a např. právo se jí řídí dodnes). Co je na seriálu dokonalé, to jsou především perfektní věrohodné kostýmy, jakožto i dámské účesy a líčení, kulisy někdy sice pokulhávají, ale to záleží od prostředí, které zrovna ztvárňují (škoda lacině vypadajícího Egyptu), herci jsou mírně nadprůměrní, ovšem žádný z nich (a to ani Julius Caesar v podání Ciarána Hindse) nějak nevybočuje z řady a divák prakticky nemá možnost s žádnou postavou navázat bližší vztah - čímž odpadá možnost soucítění s postavou. Jedinou větší viditelnou vadou na kráse jsou nezvládnuté davové scény. Opravdu bije do očí fakt, že když docházelo k velkým událostem, stálo opodál jen pár komparzistů (a ano, u zavraždění Caesara je opravdu trapné, že tomu přihlíželo pouze pár senátorů a když umíral, nikoho to nějak nezajímalo). Nebylo by to tak viditelné, kdyby se nenabízelo porovnání s dalšími filmy podobného tématu - viz např. Gladiátor, Pád říše římské, Kleopatra, ale i běžné historické seriály z produkce HBO mají davové scény zvládnuty mnohem mnohem lépe. Ale jinak tvůrcům jen děkuji a těším se na druhou řadu. --- Po druhé řadě konstatuji, že se Egyptské scény mírně zlepšily, Kleopatra začala vypadat více jako Kleopatra, a celá tato řada je více akčnější a prostě tak nějak lepší... Díky za to.

 • poster

  Pustina (TV seriál) (2016)

 • poster

  Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

  S5E6

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  1. série - dokonalost sama, na trhu se seriály se objevuje nový žánr, 2. série - na scénu přicházejí osudy přeživších ze zadní části letadla a seriál začíná být ještě více napínavý, 3. série - záhada "Těch druhých" se začíná rozmotávat, pořád slušný kus práce, 4. série - záchranáři nejsou záchranáři? další napětí na scéně, 5. série - Ztraceni v minulosti a dharmě, 6. série - začala docela zajímavě, postupně se však Ztraceni opravdu začali ztrácet a poslední díl zazdil úplně všechno. Tedy ve zkratce - prvních pět sérií hodnotím za pět hvězdiček, tu poslední (kvůli závěrečnému dílu) asi tak za tři. Ale budiž, i tak je to nejlepší seriál všech dob. :)

 • poster

  Zdivočelá země (TV seriál) (1997)

  Zdivočelá země je dosud nejlepší porevoluční český seriál, který opravdu stojí za to shlédnout. Žádný jiný seriál (snad s výjimkou Majora Zemana - zde se však nemůžeme bavit o věrohodném zachycení skutečnosti) nepoukazuje v celé své šíři takovýmto způsobem na českou historii, politiku, ale i všední život obyčejných lidí. Antonína Maděru (západní pilot, vězeň komunistického režimu, člověk s čistým svědomím) můžeme srovnávat s kontrahrdinou Majorem Zemanem (člověk, který to s Československem myslel taky dobře, jenže trochu jinak). Každý z nich stál na jiné straně barikády, každý z nich byl kladným hrdinou ve své době vysílání seriálu, každý z nich měl a má své fanoušky. Z mého pohledu je tento seriál alespoň malým splacením dluhu všem těm lidem, kteří s hrdostí a statečností bojovali proti komunistickému režimu. Já osobně si nejvíce užíval první řadu (čas kovbojů, kteří se hrdě vypořádáli s tím, co zbylo po nacistickém režimu), ale i ostatní řady nevynechaly nic ze své předchozí úrovně (druhá: kruté období vězeňských padesátých let, třetí: Pražské jaro a vypořádaní se s ním, čtvrtá: Charta 77 a pád režimu). Tvůrcům převelice děkuji (mezi ně samozřejmě počítám i výborné herecké obsazení).