KKlein

okres Svitavy
Užívatel

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 13.9.2018  14:41
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Jsem ochotný se bavit o tom, že třetí série je plná zábavných, vtipných a promyšlených dílů. Bohužel, prozření může přijít až po shlédnutí sérií předchozích a ty už rozhodně tak úžasné nejsou. Možná spíš až průměrné. Vážně, to, že se v seriálu párkrát prohlásí, že všichni umřou osamocení, všechno je relativní a na ničem vlastně nezáleží, pojďme si tedy pustit telku, z něj nedělá existenciální zážitek, ani must see pro nihilistické pseudofilosofy. A to že Jerry je loser a Rick alkoholik/génius z příběhu nedělá převratnou reflexi moderní společnosti. South Park tohle dělá od devadesátek. Nemluvě o zvráceném humoru. Ale jo, návaznost dílů je nejspíš jedinečná. Budiž.

• 3.6.2018  22:25

Problém tohohle filmu je, že vlastně není důvod na něj koukat. Je poměrné milý, animace je zdařilá a hudba překvapivě zaujme, ale scénáristicky je to nijaké. Nebo spíš - je to přesně to, co si myslíte, že to bude, pokud jdete na moderní Malou mořskou vílu pro dospělé. Snaha obohatit děj nebo využít okolního světa - nulová.

• 3.6.2018  21:52
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Nadprůměrná česká filmařina. Ostravština sice občas pražákom lítá, ale na to se kašle. Stejně tak první díl je možná až moc rodinné drámo, ale na něčem ten příběh postavit musíte. Issová a Taclík jsou totální tahouni, nechápu, co z nich tenhle film dokázal vymáčknout. Syrové, uvěřitelné, nepřehnané.

• 1.2.2018  17:35
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Začátek je velmi povedený a slibný, bohužel, slibuje něco, co nedodrží. Čím víc ke konci, tím dále od původních myšlenek i nápadu, tím dál i od neobvyklých střihů a vizuálních motivů. Začíná vysoko, na podstavci, poslední díl už však nabízí pouze variantu brod.

• 13.1.2018  04:24
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Tak tohle vážení, je na český poměry až moc dobrý.

• 7.12.2017  17:43

Rozhodně ne špatné... Jen možná ne dost dobré. Branagh měl k dispozici obdivuhodný ansámbl, jemuž bez debaty kraloval hlavně on sám. Nepovedlo se mu ale věnovat každé z postav tolik času na to, abych je dokázal bezpečně poznat a se všemi soucítit. Před filmem jsem měl strach, že znalost předlohy mi zkazí zážitek z promítání. V kině jsem dumal, jestli bych se bez toho v ději vůbec orientoval (mrk, mrk). Je to nový Poirot. Je tedy lehce akčnější, ale modernizace se veskrze povedla, a film vlastně pořád jede hlavně ve starých kolejích (mrk, achjo, mrk). A výprava je prostě nádhera, jen vyprávění má občas problém.

• 27.11.2017  22:08

Postava Času měla potenciál. Výprava velká, děj žádnej. Jmenuje se to "Usrana Nasrata".

• 13.9.2017  13:25
    Death Note (2017)

Drazí. S tímhle nemá whitewashing co dělat. Ať je L klidně mongol a Light ať si před každou vraždou vezme kobereček a modlí se směrem k čemu chce. Zasaďte to na transsibiřskou magistrálu během první světové. Je mi to buřt. Ale musí být zachována podstata díla, pokud tak chcete ono dílo pořád nazývat. Pokud uděláte z Harryho Pottera pornografickou sci-fi, kde hlavního hrdinu vychová Voldmetr a společnými silami svrhnou despotu Brumbála, je to sice bóžo originální námět, ale budete snad mít tolik slušnosti, že to buď pojmenujete nějak jinak, nebo k tomu aspoň napíšete „na motivy“. Pokud tu všichni píšou, že tohle je ten Death note pro odpůrce anime, mohl bych já vydávat tuhle verzi Harryho za tu správnou pro odpůrce dětských fantasy. Death note je příběh o souboji mozků. Ne o uřvaných teenkách. TOHLE mi na tom filmu vadí. Já chápu, proč by bylo složité natočit to dobře. Osmdesát procent děje se v anime/manze odehrává v hlavách postav. Ale i když to celé dám bokem, není to dobré ani jako akční béčko. Nerad se dívám na úplně stupidní hlavní postavy a Nat Wolff je tu stejně pitomý, jako jeho jméno. Navíc jsem mu nevěřil vůbec nic. Hudba je shit. Hraje si na zasněnou atmosféru Donnieho Darka a Stmívání, ale nehodí se ani k jednomu ze záběrů. A Rjúk... Když jsem viděl Dafoe, říkal jsem si – to je boží, nebude muset mít ani make-up. Ale ne. CGI nesluší ani bohům smrti.

• 9.8.2017  10:54
    Nezlomný (2014)

Proč se tu na ten film tolik nadává, je pro mě záhadou. Kdo jej režíroval a napsal mu scénář jsem zjistil až po dokoukání a nijak to moje vnímání filmu neovlivnilo. Je pravda, že nemám tucha, jak Jolie svoje filmy režíruje a Coenovic jsem v tom taky dvakrát neviděl, ale že by tohle měl být „vypočítaný Oscarový kalkul plný patosu a znuděného výrazu hlavního herce“... Ne, nepřišlo mi to tak ani trochu. Přišlo mi to jako dlouhé úmorné období života jednoho chudáka a celý ten film tedy prostě je dlouhý a nijak veselý. Stížnosti na ztvárnění hlavních postav taky žádné nemám. Je to dobrý film. Nikterak asi výrazný či ohromující, ale dobrý a jako oslava jednoho statečného života funguje dokonale.

• 5.5.2017  16:07

Asi jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl. Vůbec jsem to nečekal, ale užil jsem si ho neskutečně. Atmosféru, postavy (mimochodem český dabing skutečně perlí), prostředí, akční scény, i to, jak je vyprávěný příběh. Je na tom vidět, že měl někdo hromadu nápadů a stal se zázrak - procpal je i na plátno. Postavy najednou nejsou dvourozměrné, i když jsou samozřejmě dost archetypální, prostředí je neuvěřitelně hravé, i když vizuálem se pořád drží při zemi a akce má šmrnc a napětí. Pro mě rozhodně jedna z nejpoutavějších disneyovek.

• 2.5.2017  23:55

Já nechápu, že si ti hráči furt stěžují, že se podle pc her nedělají dobré filmy. Jo tak, ono tohle vlastně nemá tu hru... No, stejně je to pořád to nejblíž, co se film dostane k akčním střílečkám. Další prosím, aspoň stejně tak dobrý, víc těch nápadů, hrňte to do mě!

• 9.3.2017  13:07

Důstojné. Brečel jsem jak malá kurva.

• 5.3.2017  02:22

Asi není nejlepší, že mě na filmu nejvíc zaujal Marek Eben a návrat zlaté éry českého dabingu.

• 5.3.2017  00:01

Žijeme v krásné době, když v nových animácích nacházím narážky na Pána prstenů, Kung fu panda je po Asterixovi druhá v krátkém sledu. A takových pár hezkých nápadu/odkazů tu ještě pár je. Rozhodně mi to příběhově přijde lepši než dvojka, tu jsem celkem odfrkal. Ale po skončení filmu tak nějak... prázdno. Vlastně nic neutkvělo. Snad poprvé mám pocit, že by si film zasloužil delší stopáž. Na to, co všecko se tam stane, je to takové šup sem, frk tam, tohle máme, jdeme dál - a najednou konec, happy end, jeeej. Hudba taky nezanechala žádný dojem, stejná jak všude předtím, nějaký epický záběr nebo souboj, že by byl, to taky říct nejde. Jediné, co jsem si schopný po titulcích uvědomit je, že bych asi chtěl pár hezkých zelených šutrů, otesaných do podoby zvířátek. Na třetí díl hezké, ale jinak průměrný průměr.

• 25.2.2017  15:46

Velice zdařilá věc. Lehce nostalgická, ale s poměrně aktuálním a čerstvým humorem. Navíc se povedlo zachovat i ve 3D kouzlo původních postav a lehkost vyprávění. Skvělá jednohubka.

• 20.2.2017  22:16

Spiderman a bitka na letišti. Dva osamocené důvody, proč se na tenhle film podívat. Případně pustit tyhle části na youtube.

• 3.2.2017  23:48

Ech. Rozhodně je to lepší než Frozen. Ale to je koneckonců kde co. Na tohle se moc hezky dívalo a věřím, že přijít z kina, nasolím hvězdy čtyři. Maui byl sympaticky zábavný a kuře správně pitomé. Ale písničky mi přišly stejně o ničem jako v jiných princezničkách, nehledě na naprosto neodlišitelné melodie a chování postav mě prostě sralo. Já vím, je třeba přiblížit hrdinku dnešní generaci, ale to jde udělat decentně a ne že někdo natočí telefonující třináctku, co se do toho hádá s matinkou a jen uretušuje mobil a nasadí sukýnku. A celkově mi i lezlo na nervy, že z Moany je tu takový MacGyver, co vlastně nikoho nepotřebuje, poradí kde to jde, a všechno zvládne sama. Ale budiž.

• 31.1.2017  14:53
    Júri!!! on ICE (TV seriál) (2016)

Hmm... Nevím, jak to kdo dokázal, že na tak brutální boys-love se můžou dívat i lidi, co jsou mimo cílovku a dokonce ocenit kvality tohohle dílka. Ale dokázali to, možná už jen skvělým openingem, a já se po dlouhé době mohl se zaujetím podívat na nějaké anime. Snad mě to nepřitáhne ke Free a podobným srandám.

• 30.1.2017  16:36
    Little Witch Academia (TV seriál) (2017)

Tohle vypadá na moc dobrý začátek tohohle roku. Kouzelné, uklidňující, se spoustou nápadů, ještě lepší než původní kraťas. Harry Potter a Čarodějnice školou povinné do kupy a k tomu tolik hezkých narážek a odkazů. Připadám si zas jako malej. EDIT: Bóže dobrej, ten konec mě zabije. To snad ani není možný, jak moc se ta série od půlky pokazí. Strašně jsem tomu fandil, fakt jo, Trigger má boží animaci a postavy, ale bohužel, jakmile se na scéně objeví záporačka, logika příběhu jde do kopru a následuje patos, patos a patos, power of friendship a kydy. Tohle si to anime nezasloužilo. A hudba šmrdlá furt čtyři skladby celou pětadvacítku a je to na zbláznění. Fuj, pliv a jdu si znovu pustit původní filmek.

• 30.1.2017  01:00

Pro mě zásadní plus hlavně režie. Užíval jsem si hravost, s jakou to bylo natočené, nápady, záběry kamery atd. Po technické stránce vymazlené. A po příběhové... dobré. Ale já prostě nerad Dahla, v jakékoliv jeho podobě.

• 7.1.2017  22:00

Ale nakašlat vám všem milovníkům původního spaghetti westernu. Byl to dobrý film. Konec šmitec. Jednoduchý, dobře natočený, dobře zahraný, funkční film, skvělá zábava na večer. Těším se na další díly. Prostě a jednoduše to předlohu pojalo trochu jinak. A je to dobře.

• 22.11.2016  00:02

Příjemně překvapilo. Měl jsem strach hlavně z toho, že se budou snažit pěkně podojit Harryho Pottera, ale ten film je úplně jiný. Má pomalé tempo, řídký příběh, tunu vizuálních efektů a rozporuplné postavy. A tohle všechno vidím jako obrovské plus. Jestli se máme vracet do kouzelného světa tímhle způsobem, jsem pro. EDIT: Navíc mám pocit, že čím víc se na film dívám, tím víc se mi líbí. A nadšení z něj roste neuvěřitelně. Některé scény bych si mohl pouštět pořád dokola. Kufr!

• 2.9.2016  11:32

Já nevím. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že největší slabinou tohohle filmu je, že - je film. DC udělalo to samé co s Batman v Superman a zkusilo do toho narvat co nejvíc se vejde. Ale ono to prostě stojí za prd, stejně jako poprvé. Kdyby byl Suicide Squad seriálem o cca 12 dílech, v každém bych se seznámil s historií aktérů, dozvěděl se víc o světě a v závěrečných dvou dílech by se složilo tohle komando a dejme tomu že i třeba sejmulo bohyni a s bráchou (...) - dejme tomu. Ale takhle jsem jen civěl na změť úlomků příběhů a šílených střihů nebo postav, kterým stačí pár sekund na přehodnocení životního postoje a měl pocit, že jsem asi propásl fakt epickou show, z níž je mi tu podávaný výcuc.

• 9.7.2016  23:22

Nejlepší film za posledních x let. Trumfl jiné animáky, trumfl poučné hovadinky, trumfl hrané filmy. Víc takových.

• 22.6.2016  14:44

Film pro fanoušky. Jako určitě se k tomu dostane i někdo, kdo by se rád podíval na epickou fantasy, ale i když se mu třeba bude líbit víceméně jedna dlouhá bitka, z příběhu nemůže chápat zhola nic. Ano, co se děje přímo ve filmu mu asi zhruba dojde, ale jak to vlastně svět ovlivňuje a co mu tam lítalo po plátně za postavy... to už jde prostě zcela mimo. Film by podle mě utáhnul i třetí hodinu, doufám v rozšířenou verzi a jako fanoušek universa chci víc.

• 11.4.2016  18:14

Když Marvel natočí sračku - projde to, protože se to tak nějak čekalo a lidi oslavují to, že je to sračka. Když DC nechá natočit sračku, je to holt problém, protože od DC už se čeká víc. A tenhle film je prostě jen a jen průměrný. Na kolena ho vlastně sráží právě fakt, že se tolik snažil být neobyčejným. Nejen že dal fanouškům easter eggy a odkazy - on na nich vystavěl celý film. Nejen že zfilmoval komiks - on převedl jednotlivá okénka a charaktery na plátno. Jenomže ten film má zase (proč prokrista, proč?) dvě a půl hodiny, a kdo ty komiksy nezná no tak prostě vážně nemůže chápat která bije. Snyder by z těch svých vysvětlovaček na ńetu měl natočit další film, který by se promítal druhý den po tomhle, až se diváci oklepou, aby z toho vlastně něco měli. Věřím tomu, že popisovat zápletku filmu slovem Martha bude v budoucnu naprosto běžné, takže to skočme. A co mě mrzí? Ben. Tomu vážně nezbyly než oči pro pláč a já s ním soucítil. Na něj na jediného se v téhle reklamě na budoucí filmy dalo skutečně koukat. On za nic nemůže. Nechte ho už chudáka.

• 26.3.2016  21:48
    Thor (2011)

Tak jsem to jakože viděl třikrát. Abych tomu nekřivdil, nebyl předpojatý, dal si po tom pauzu atd. Vlastně jsem původně šel snížit hodnocení, ale jak jsem tu zjistil, už při prvním shlédnutí ve mně Thor zanechal přesně ten pocit, který mám i po dvou dalších. Šel bych prostě ještě níž - ale i ČSFD má své limity.

• 4.2.2016  21:20
    Chappie (2015)

Nejlepší sci-fi posledních let - nasrat Interstellar.

• 13.1.2016  23:58

Meh, to je zas všude pláče pohodlných městských blbů nad tím, že traperovi v roce 1823 nebyla zimina jak by byla jim. Ona totiž možná kdyby prostě zdechl jako každej jinej, tak z něj není legenda. Od filmu jsem čekal hodně, protože jméno Hugh Glass, znám mnohem déle, než se objevilo v upoutávkách na DiCapriovu snahu o Oscara. A světe div se, ono to vyšlo. Ten film je prostě skvělý. Herecky, vizuálně, příběhově - nemám tomu co vytknout. Tam mu toho Oscara dejte, ať se má čím škrábat na prdeli.

• 2.1.2016  12:18

Tarantino zase natočil něco, co má nesporné kvality, přesto je to na dívání trošku oříšek. Ten film je prostě jak mrcha dlouhý a nijak se nesnaží divákovi usnadnit sledování, obzvlášť v první třičtvrtině filmu. Musíte přistoupit na tempo vyprávění, s tím, že dejme tomu, že prostě někdo zfilmoval příběh, včetně těch odstavců, které jinak v knížce všichni přeskakují. Jinak ale jen těžko si stěžovat. Příběh je prostě zajímavý a Tarantino prokázal, že nejen že se mu v Djangovi zalíbilo, ale dokázal zkušenosti z něj i uchovat a využít. Nádherný western.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6