RakeW

Filip Svoboda

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 25.2.2020  23:38

...byl to scénář, nebo jenom nějaké náhodné seskupení rostlin? Při projekci jsem si připadal jako Dick McMahon, který sice každý den zapomene na smrt své bývalé ženy, ale pořád si ten život, v mém případě tenhle popletený biják, dokáže užít. Anne (mimo jiné v maxisukni a s košem ovoce na hlavě) velmi dobrá. Za Tobyho hoteliéra jedna zmatená hvězda navíc.

• 10.8.2018  23:41

Viděl jsem to poprvé asi před dvaceti lety a pamatuji si z toho v podstatě jen dvě věci, díru v hlavě Keitha Davida (o kterém jsme samozřejmě netušil, že to je Keith David) a fakt, že jsem to bral zcela vážně. Když jsem to teď zkouknul podruhé, osvěžil si paměť o všech těch groteskních postavičkách a zjistil, kdo to režíroval, mám dojem, že nahoře v žánrech citelně chybí "komédie". Good kill, Sam, good, bad & ugly kill...

• 27.6.2018  21:21

Půvabně zpracovaná anekdota roztažená na celý díl seriálu. Za tu Vacátkovou sebeironii na konci, že se toho data na čtyřce vůbec nic nestalo, si to zaslouží i nějakou tu hvězdu navíc, vědí...

• 10.3.2018  14:45
    xXx (2002)

Příšerně blbý film... A zároveň ultimátní guilty pleasure s undergroundovým koncertem Rammstein u Staromáku a alpskou lavinou zasypávající vranovský zámek nedalo Prahy. Určitě jeden z nejlepších nejhorších akčních bijáků počátku 21. století.

• 15.5.2017  23:15
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Archie Comics neznám, ale tuším, že je tak trochu o něčem jiném. Nicméně přepáleně komiksové a navýsost stylové ladění čpí z riverdaleského mikrokosmu na sto honů. Kdyby se U Popa za milkshaky platilo jednobarevnými zelenými papírky s velkým dolarovým znakem, nijak by mě to nepřekvapilo. V mnoha scénách pak tvůrci dokázali vykouzlit z banálních zápletek plných přehnaného melodramatu naprosto spektakulární podívanou plnou možná laciných, ale zatraceně efektních kombinací zpomalovaček a navýsost padnoucí muziky. Některé třebaže jen pársekundové momenty, jako Archie rozbíjející zkrvavenou pěstí ledovou krustu, Cheryl stojící v průsvitné šatonočníkošilce před hořícím krbem se svícnem v ruce anebo Jughead oblékající si motorkářskou bundu s logem Southside Serpents (všechno z finální epizody), jsou k nezplacení. Jo, takhle vypadá zábavná teenage romance pro třetí tisíciletí, kterou si užije i divák již dávno odrostlý od seriálové cílovky. // Od druhé série s takřka dvojnásobným počtem dílů se dalo od začátků čekat, že půjde kvalita (úzce spojená s neokoukaností první řady) dolů. Ale i když to bylo občas k nesnesení debilní, hlavně v druhé části sezóny, tak to zároveň byla pořád solidní (gulity pleasure!) zábava. Poslední díl si pro sebe ukradla Cheryl a její iniciační rituál, jak jinak... // Ke třetí sérii jen krátce: Riverdale, jediné maloměsto na americkém středozápadu, ve kterém pubescentky vyslýchají vlastní matky za pomocí maplesyrupboardingu.

• 27.9.2016  00:15

Jako nostalgická vzpomínka to vcelku funguje, za to dík. Jinak kluci měli docela slušně našlápnuto, ale chtělo to víc kvalitnějších vtipů a ještě víc kultovních hlášek a sehraných situací ze hry. Technicky naprosto v pořádku, herecky adekvátní, o Peťanovi slyším poprvý. Závěrem přidám jednu citaci z těch, které mi ve filmu chyběly: Honster: "Tak do toho, začínají mě svrbět prsty." Crocker: "Tak se poškrábej o nějakou punji!" Honster: "Jestli nějakou najdu, vrazím ti ji do prdele, doktore, co ty na to?" Defort: "Jooo, tak to bych chtěl vidět!"

• 8.8.2016  21:44

Nahrávání vzpomínek mrtvého muže rovnou do mozku živého muže, dálková ovladačka amerického raketového arzenálu, agenti FSB střílející uprostřed Londýna, dcerka v ohrožení, Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Gary Oldman... V podstatě chybí už jen Nicholas Cage. Party like it's 1996.

• 9.7.2016  10:34
    Mizerové (1995)

Koncentrát čisté devadesátkové akce s devadasátkovým lookem, devadesátkovou muzikou a devadeskátkovou tupostí.

• 20.1.2016  21:25

Nedává to moc smysl, Sergiovi se to občas takřka roztomile vymkne z rukou a Nerův Švéd vypadá v závěrečné zpomalovačce jako Pavel Zedníček. Jenže když holt máte pro zapaťácké špageťáky se spoustou kouzelných postaviček slabost, tak vám uvedené může vadit jen těžko. Třetí, třebaže asi nejslabší spolupráce režisérské a herecké legendy žánru ty koule prostě pořád má. A podvratný revolucionářský ústřední marš si zaslouží samostatnou hvězdu navíc.

• 2.1.2016  00:47

Velmi působivé... Herci, kamera, akce, hudba, tempo... Jenže se za tou hutnou atmosféru schovává řada zjevných nesmyslů, které v takto realisticky střiženém policejním thrilleru nemají co dělat.

• 18.12.2015  22:58
    Fargo (TV seriál) (2014)

Krvavých pět hvězd poprvé, krvavějších pět hvězd podruhé, méně krvavé čtyři hvězdy potřetí...

• 24.8.2015  20:53

Vítězství formy nad obsahem, příklad č. 1035? Podívaná lahodící oku i uchu, která mi stylem i tak nějak "jemnějším" nenuceným přístupem vlastně sedla víc než letošní konkurence v podobě brutálního pubertálního křepčení od Ritchieho bývalého souputníka. Naneštěstí neuvěřitelně stylová United Network Command for Law and Enforcement vznikla tak nějak mimochodem během jednoho né zase tak úplně zajímavého dobrodružství, které by zrovna Harry Hart zvládl v polovičním čase levou zadní oxfordkou a možná by si ani nemusel otevřít deštník. Kupodivu to ale ve mně trochu zraje, protože bezprostředně po projekci jsem měl dojem, že jednou stačilo, ale teď po napsání komentáře a poslechu bombastického soundtracku mám fakt chuť se na to podívat znovu... Každopádně pro fanoušky No One Lives Forever samozřejmě naprostá povinnost. // Po druhém zhlédnutí zvedám hodnocení na "pocitových" pět hvězd a uděluji čestné uznání za nejlepší špionážní film roku.

• 2.8.2015  20:09

Barely Lethal je v první řadě promarněná šance na slušnou moderní teenage komedii. Několik světlých lehce originálních či vtipných momentů obklopuje temnota klišé, nudy, stupidy a povinných prvoplánových popkulturních odkazů. Hailee postavy jako 83/Megan určitě sednou (a seknou), ale měla by je hrát podle jiného scénáře. Jeden z hlavních problémů tkví v tom, že celý nevyvážený slepenec scén jak z několika různých filmů očividně nemá zcela vyjasněnou cílovou skupinu diváků. Tvůrci zřejmě chtěli, aby se bavili mladší i starší, holky i kluci... Jenže nakonec se všichni tak nějak otravují. Prostě vaughnovka těžce bez vaughnovské šťávy.

• 30.7.2015  21:05

Má to vizuální i hudební mouchy, ale iniciační corrida s Morriconem si sama o sobě vysloužila pět hvězd a místo ve zlatém fondu kinematografie.

• 5.7.2015  21:28
    Slow West (2015)

Kouzelně natočená i zahraná historka z těžce mccarthyovského Západu.

• 21.3.2015  15:23

Ztracené nacistické zlato tady už nějakou dobu nebylo a obsazení v čele s Judem je rozhodně fajn. Také atmosféra i technická stránka je slušná. Jenže opravdu špatný scénář od začátku takřka do konce sadisticky hází protagonistům pod nohy větší či menší zcela účelové a většinou smysl postrádající klacky (totiž hřídele), aby se náhodou posádka zrezivělé ponorky těch několik desítek/stovek metrů pod hladinou nezačala nudit. Potenciál námětu je tak zcela ubit několika pitomými ukázkami fungování Murphyho zákonů s nějakým tím ještě pitomějším zvratem navíc. Škoda.

• 24.2.2015  12:31

Verbinski má prostě (v tomto případě komiksově přepálený) western v oku, ať už tomu říkáme pocta, parodie či prostá vykradačka. A Zimmerova parta k tomu prérijnímu blbnutí pouští nabušený soundtrack, který podobně jako celý film plynule navazuje na základy položené v Rangovi. Přes obecně vytýkanou natahovanost ani nemám pocit, že by Lone Ranger obsahoval nějak nestandardně vysoké množství vyloženě zbytečných scén. Navíc takřka cokoliv, co se ve filmu děje, minimálně dobře vypadá a zvučí. Na druhou stranu je při téhle délce opravdu trestuhodné, že jsou ve scénáři nedůvodné zkratkovité střihy a díry. Stejně tak jindy vesměs vítaná multižánrovost se tady přetavila v nepovedenou nevyhraněnost. Zejména rodinnější humor pochybné kvality do načrtnutého dost drsného světa opravdu nezapadá. Kdyby se tvůrci trochu víc obuli do tu a tam naznačené roviny Tontova nespolehlivého vyprávění (obdobně jako se to podařilo např. v případě přášila Silase Greavese ve výborné polské westernové akci Call of Juarez: Gunslinger), mohli z uvedených nedostatků udělat originální přednost, ale v této podobě se na nás Lone Ranger vyřítil s dost rozpačitým výsledkem.

• 6.2.2015  08:27

Dost možná nejzajímavější akční film poslední doby, ale skečovitou stavbou příběhu za dalšími Vaughnovými peckami trochu zaostává. A příště prosím více vyleštěných oxfordek (jakkoliv říct o nich, že mají "open lacing", dost shazuje tu šviháckou imidž, o kterou se tvůrci snažili) a obleků na míru na úkor intenzivního tlaku na divákova vnitřního puběrťáka a do poslední sekundy vyhrocené (byť bezchybně střižené) akce s pompézní hudbou málem iron-manovského ranku (s bondovskými motivy, samozřejmě). Jinak first-class zábava, na kterou jsem se šel podívat ještě jednou (ale na rozdíl od Kick-Ass asi nehrozí, že bych si po další projekci rozmyslel hodnocení směrem nahoru). Colin Firth je přirozeně jeden z vůbec nejlepších superbritských supertajných superagentů filmové historie.

• 2.2.2015  17:56
    The Passing Bells (TV seriál) (2014)

Masa dost, ale bez krve... a jinak ani nebude. Je zřejmé, že formálně vypiplané "Umíráčky" od BBC cílí na žáky nižšího stupně základní školy jako didaktická pomůcka k hodinám vlastivědy. Dva velmi zkratkovité "zrcadlové" příběhy, lišící se především barvou uniformy, naťukávají některé důležité historické motivy, které si přímo říkají o dovysvětlující učitelský či (pra)rodičovský výklad nebo alespoň o prolistování nějaké slušnější encyklopedie. Do toho koneckonců zapadá i to kompletní anglické znění, které má sice neblahý vliv na autenticitu, ale kupodivu je legrační snad jen v jedné scéně (konfrontace v zajetí, kde se mluví v jedné scéně anglicky i "německy"). Navíc to vyvažuje typově velmi dobře zvolený casting v čele s Lowdenovým Michaelem, kterému toho Němce věříte i přes jazykové kotrmelce. A nebudu zakrývat, že mě u takto sice standardně ošklivé, ale zároveň takřka romanticky podané Velké války, docela překvapil ten cynický konec, jakkoliv je to [SPOILER] jen pocta/vykradačka Na západní frontě klid. Každopádně si myslím, že německá ZDF podobně laděný příběh obyčejných (nejen) vojáků, byť až z té druhé války, zvládla o něco líp.

• 7.12.2014  00:33
    Joe Kidd (1972)

Dobře naložený Eastwood, sympaticky slizký Duvall, pěkná výprava a zajímavá hudba. K tomu pár kouzelných a originálních momentů, třeba kyvadlo s hliněnou nádobou či neslavný konec samozvaného největšího Kiddova soka stojí za to. Také závěrečný grandiózní příjezd lokomotivy je fajn, přestože, stejně jako většina dění okolo, nedává valný smysl. Zhruba od poloviny, kdy lovecká družina dorazí do horské vesnice, se příběh začne plácat v čím dál tím větších pitomostech a nevyhrabe se z nich prakticky až do konce.

• 29.9.2014  15:12
    U6 - Úžasný svět vědy (TV pořad) (2014)

Slušná reklama na vítkovickou 6. ústřednu. Režie je občas trochu bezradná, děti lehce strojeně nadšené a Zimův Ducháček tu a tam nepříjemně přehrávající... Vaněk si však dává pana továrníka skoro se stejnou grácií jako Heydricha v divadelním Pérákovi.

• 10.8.2014  16:03

Pořádná dávka násilí i nějaká ta erotická vsuvka u Batmana určitě potěší, jen houšť! Jenže co naplat, když se onen dospělý a temnější přístup opět obrovským obloukem vyhnul samotnému ději. Herní Arkham, do jehož světa je tenhle animák zasazen, je na tom příběhově mnohem lépe.

• 24.7.2014  10:07

Ke čtvrté hvězdě tomu chybí skuteční Brad Pitt a Ving Rhames, k páté skutečný Samuel L. Jackson.

• 1.6.2014  09:57

Filmová poezie... Jenže já básničky nečtu.

• 7.5.2014  18:00

Teda neodhalil jsem to sám, ale zřejmě jde o francouzskou romantickou obdobu The Usual Suspects. Blbá zápletka s ještě blbějšími, přesto většinou zábavnými momenty totiž dává mnohem větší smysl, pokud přistoupíme na hru rodiny nespolehlivých vypravěčů. Ti, stejně jako můj oblíbený L'Arnacoeur, šikovně zvolenou manipulací směřují třetí, nicnetušící osobu k nalezení opravdového štěstí... Prostě scenáristický alibismus v praxi. Takže polopaticky: Isabelle a Jean-Yves svůj příběh v rámci načrtnuté filmové reality buď prožili "trochu" jinak, anebo, což je pravděpodobnější, ho neprožili vůbec. Tolik ke všem těm komentářům o pokulhávající logice a nesmyslnosti děje.

• 21.4.2014  12:50

Rozmáchlá a od pohledu drahá šablonovitá selanka plná nesmyslů, kterou zřejmě napsal někdo, kdo zná arabské prostředí hlavně z červené knihovny a dětských encyklopedií. Černé zlato je na pohled krásný kýč se slušnou výpravou i důrazem na rádoby uměleckou vypiplanost (těch kamerových nájezdů, odjezdů a přejezdů!). Jako celek však vzbuzuje dojem dobrodružného filmu pro celou rodinu z let osmdesátých, svou starosvětskou pompézností (masové scény se stovkami koní) a naivitou (Banderasovo přehrávání) se pak vrací ještě k mnohem letitějším zářezům hollywoodské historie a naopak několika krvavými momenty dává trochu okatě najevo svůj moderní a neamerický původ. Je to konina (doslova), ale vysloveně nuda to není, zhlédnout to ve dvanácti, budu skákat nadšením. Kromě Nepřítele před branami jsem od Annauda nic jiného neviděl, ale na základě těchto dvou filmů si lze udělat celkem jasnou představu o tom, jaký způsob interpretace dějin pan režisér vyznává.

• 14.3.2014  23:59

Legendy, které definovaly žánr, odcházejí a dělají si z toho, za výrazné pomoci vyšinutého Hilla, tu více tu méně legraci. Legraci sice ohromně stylovou a vyhláškovanou, ale trochu křečovitou, protože do zhruba dvou třetin filmu většina scének víceméně nedává valného smyslu a humor v nich už poněkud zestárl. Jenže pak dojde ke zhmotnění jednoho dětského velkého snu a Jack Beauregard a Nobody se za doprovodu Wagnerových Valkýr nesmazatelně zapíšou do filmové historie.

• 29.12.2013  15:09

Hra je to úžasná, ale tohle je bohužel hodně o ničem... Fakt si to radši zahrajte. Pro mě jasný důkaz toho, že vytažené cut-scény z her samostatně prostě nefugují, ať jsou to sebedokonalejší kousky. Tady je to dokonce doplněno o in-game záběry z jiné perspektivy a nějakým tím filmovým střihem navíc a přesto kde nic tu nic. // Vzhledem k tomu, že jsem RDR opět dohrál, tak jsem se k tomuhle propagačnímu filmu po nějakém roce a půl vrátil, přetrpěl ho až do konce a konečně přidávám i hodnocení. Dříve uvedená slova stále platí. Navíc bych dodal, že to nedrží pohromadě ani po technické stránce, s každým střihem se mění zaostření i barevný tón, někdy snad i grafické rozlišení, k tomu pochybná kontinuita scén a hlavně opravdu nesmyslně poslepovaný scénář. Celek je tak na úrovni podprůměrné machinimy s "vykradenými" animačkami přímo ze hry. Pokud se na tom Hillcoat skutečně podílel, tak je to důkaz toho, že bez živých herců toho moc nesvede. Radši mu měli dát prachy na nějaký na příběh hry naroubovaný hraný interierový kraťas se dvěma třemi postavami vyhroceně končící mexickou plichtou...

• 6.9.2013  18:06

Má velmi nízká očekávání byla nemilosrdně odstřelena digitální dávkou ze Sudajeva. Ano, je to vypatlaná amatéřina, ale zároveň pořád zatraceně slušná amatéřina. Příběh tam prakticky není, ale o ten stejně vůbec nejde. Herecky je to občas slabší, avšak pouze v jednom jediném případně opravdu strašné (sestřička, které to mnohem víc odsýpá jako zombákovi). Je pak více než zřejmé, že za tu hereckou prkennost můžou hlavně stupidní jazykové kotrmelce. Kéž by Raaphorst sehnal ruské herce, nebo to celé otočil na západní frontu. Technicky je to naopak naprosto v pořádku a formát "found footage" tomu rozhodně sluší (těch pošramocených filtrů mohlo být houšť). Naprosto skvostná je pak výprava - lezavá sudetská vřesoviště, kopce (kusů) mrtvol, vkusný příbytek Dr. Frankensteina, podzemní komplexy plné roztodivných strojů a samozřejmě hlavně všudypřítomní zomboti, jejichž vrcholem je několik momentů s Herr Nasbohrer a jedno výživné setkání s Herr Flugzeugmotor! Krátká stopáž filmu dost pomáhá a navíc přesně ve chvíli, kdy začnou eskapády sovětské jednotky nudit, dostane divák osobní pozvání od Dr. Frankensteina na tovární exkurzi. Jen škoda, že jsme se nedočkali slibovaného Herr Kamerakopf. Možná těžko k uvěření, ale já se bavil víc než u finské konkurence, kde padaly náckové z železného nebe.

• 21.8.2013  01:30
    Kick-Ass 2 (2013)

Takže to máme Vaughnův Kick-Ass mínus moment překvapení mínus řemeslná i dějová originalita plus mírná nesourodost (což jsem ale o jedničce po první projekci tvrdil též) plus spoustu samoúčelného, leč vtipného násilí a špetka Imbecilní DojákTM fekálu navíc (která ale podle mě sedla jako hrnec na [posranou] prdel). Sranda je to ale pořád, akce je pak opravdu velmi slušná a přehledná (leč žádná scéna se zdaleka nepřiblíží genialitě tria Big Daddy ve skladišti - Hit-Girl v jiném skladišti - Hit-Girl v penthousu). Příběh není o nic horší, protože ten v jedničce taky nebyl nic zvláštního. Trochu zamrzí zbytečně nadměrné množství jakože vážnějších scén a falešných slibů, které do světa Motherfuckerova padoušství prostě nezapadají. A je to krátké, citelně chybí hlavně předzávěrečná gradace (jednička je v tomhle přitom učebnicová). Kick-Ass 2 se každopádně odklonem k většímu mainstreamu, byť stále přepálenému, nesnaží vyrovnat jedničce, ale jde si vlastní cestou. Naštěstí se mu podařilo nepokálet/nepozvracet zanechaný kultovní odkaz víc, než bych snesl.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6