Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Animovaný

Vyvolená (2018)

Tak akorát absurdní povídka z pomalého západu (třebaže o něco méně zábavného než tady). Pochopitelně s řadou krásných a empatických postav (you wish!)

plakát

To poslední, co chtěl (2020)

...byl to scénář, nebo jenom nějaké náhodné seskupení rostlin? Při projekci jsem si připadal jako Dick McMahon, který sice každý den zapomene na smrt své bývalé ženy, ale pořád si ten život, v mém případě tenhle popletený biják, dokáže užít. Anne (mimo jiné v maxisukni a s košem ovoce na hlavě) velmi dobrá. Za Tobyho hoteliéra jedna zmatená hvězda navíc.

plakát

Rychlejší než smrt (1995)

Viděl jsem to poprvé asi před dvaceti lety a pamatuji si z toho v podstatě jen dvě věci, díru v hlavě Keitha Davida (o kterém jsme samozřejmě netušil, že to je Keith David) a fakt, že jsem to bral zcela vážně. Když jsem to teď zkouknul podruhé, osvěžil si paměť o všech těch groteskních postavičkách a zjistil, kdo to režíroval, mám dojem, že nahoře v žánrech citelně chybí "komédie". Good kill, Sam, good, bad & ugly kill...

plakát

Hříšní lidé města pražského - Kaprova smrt (1969) (epizoda)

Půvabně zpracovaná anekdota roztažená na celý díl seriálu. Za tu Vacátkovou sebeironii na konci, že se toho data na čtyřce vůbec nic nestalo, si to zaslouží i nějakou tu hvězdu navíc, vědí...

xXx (2002)

Příšerně blbý film... A zároveň ultimátní guilty pleasure s undergroundovým koncertem Rammstein u Staromáku a alpskou lavinou zasypávající vranovský zámek nedalo Prahy. Určitě jeden z nejlepších nejhorších akčních bijáků počátku 21. století.

plakát

Riverdale (2017) (TV seriál)

Archie Comics neznám, ale tuším, že je tak trochu o něčem jiném. Nicméně přepáleně komiksové a navýsost stylové ladění čpí z riverdaleského mikrokosmu na sto honů. Kdyby se U Popa za milkshaky platilo jednobarevnými zelenými papírky s velkým dolarovým znakem, nijak by mě to nepřekvapilo. V mnoha scénách pak tvůrci dokázali vykouzlit z banálních zápletek plných přehnaného melodramatu naprosto spektakulární podívanou plnou možná laciných, ale zatraceně efektních kombinací zpomalovaček a navýsost padnoucí muziky. Některé třebaže jen pársekundové momenty, jako Archie rozbíjející zkrvavenou pěstí ledovou krustu, Cheryl stojící v průsvitné šatonočníkošilce před hořícím krbem se svícnem v ruce anebo Jughead oblékající si motorkářskou bundu s logem Southside Serpents (všechno z finální epizody), jsou k nezplacení. Jo, takhle vypadá zábavná teenage romance pro třetí tisíciletí, kterou si užije i divák již dávno odrostlý od seriálové cílovky. // Od druhé série s takřka dvojnásobným počtem dílů se dalo od začátků čekat, že půjde kvalita (úzce spojená s neokoukaností první řady) dolů. Ale i když to bylo občas k nesnesení debilní, hlavně v druhé části sezóny, tak to zároveň byla pořád solidní (gulity pleasure!) zábava. Poslední díl si pro sebe ukradla Cheryl a její iniciační rituál, jak jinak... // Ke třetí sérii jen krátce: Riverdale, jediné maloměsto na americkém středozápadu, ve kterém pubescentky vyslýchají vlastní matky za pomocí maplesyrupboardingu.

plakát

Vietcong: Real Life (2016)

Jako nostalgická vzpomínka to vcelku funguje, za to dík. Jinak kluci měli docela slušně našlápnuto, ale chtělo to víc kvalitnějších vtipů a ještě víc kultovních hlášek a sehraných situací ze hry. Technicky naprosto v pořádku, herecky adekvátní, o Peťanovi slyším poprvý. Závěrem přidám jednu citaci z těch, které mi ve filmu chyběly: Honster: "Tak do toho, začínají mě svrbět prsty." Crocker: "Tak se poškrábej o nějakou punji!" Honster: "Jestli nějakou najdu, vrazím ti ji do prdele, doktore, co ty na to?" Defort: "Jooo, tak to bych chtěl vidět!"

plakát

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Nahrávání vzpomínek mrtvého muže rovnou do mozku živého muže, dálková ovladačka amerického raketového arzenálu, agenti FSB střílející uprostřed Londýna, dcerka v ohrožení, Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Gary Oldman... V podstatě chybí už jen Nicholas Cage. Party like it's 1996.

Mizerové (1995)

Koncentrát čisté devadesátkové akce s devadasátkovým lookem, devadesátkovou muzikou a devadeskátkovou tupostí.

plakát

Vamos a matar, compañeros (1970)

Nedává to moc smysl, Sergiovi se to občas takřka roztomile vymkne z rukou a Nerův Švéd vypadá v závěrečné zpomalovačce jako Pavel Zedníček. Jenže když holt máte pro zapaťácké špageťáky se spoustou kouzelných postaviček slabost, tak vám uvedené může vadit jen těžko. Třetí, třebaže asi nejslabší spolupráce režisérské a herecké legendy žánru ty koule prostě pořád má. A podvratný revolucionářský ústřední marš si zaslouží samostatnou hvězdu navíc.