Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (281)

plakát

Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016) 

poněkud smutná podívaná, kdy jedinou hodnotou zůstávají hudební citace 50 let starého muzikálu. Podobný pocit z parazitování jako u Trainspottingu 2. První film natočený snad kompletně v protisvětle.

plakát

Poklad pana Arna (1919) 

shlédnuto na LFŠ 2017 s hudebním doprovodem Lebanon.

plakát

Predestination (2014) 

...scénář z pera Donalda Kaufmana...první cca hodina naprosto perfektní, pak, jak již je u Kaufmana zvykem...že...

plakát

Fargo (2014) (seriál) 

moc fajn detektivka. zprvu rozverná a černohumorná, jako její celovečerní předobraz, nakonec pak napínavá podívaná "loveckého typu". A přestože vše zřejmě skončí po zásluze, je mi z toho jaksi smutno...perfektní účinek!

plakát

Stoker (2013) 

režisérovi fanoušci budou zřejmě opět nadšení z perfektního vizuálu (především střih Nicolase De Totha), osobně při znalosti naléhavosti či rafinovanosti autorských scénářů "trilogii o pomstě" mi celé to ladění a lá "The Box" Richarda Kellyho (tedy botoxová a jiná nelidskost figur i aranžmá okolního světa) vůbec nesedlo. A scénář ( na úrovni průměrné epizody simpsonovského "čarodějnického speciálu") jakbysmet. Zkrátka pěkně natočená banalita.

plakát

Pot a krev (2013) 

zajímavý pohled a světonázor. určitě vhodné porovnat s přístupem Jiřího Svobody v případě Sametových vrahů (kdy profil "hlavních hrdinů" je, dle mého, poměrně podobný). Bayův osobitý smysl pro humor versus Svobodovo televizní "ježiš-to-je-hrozný-co-je-to-dneska-za-lidi". Mno... a The Rockův přerod z pobožného prosťáčka v kokainistu typu Raoul Duke je perfektní! Jakože jak mám furt potřebu se kulturistickému herectví posmívat, tak toto teda...

plakát

Kouzelníci (2013) odpad!

z hlediska využití hereckého potenciálu asi na úrovni http://www.csfd.cz/film/234081-opravnene-vrazdy/ , fakt jakože extrémně slabé, Carrey má s Carellem za celý film snad dvě scény, jinak taková podivná "člověčinka" kterak se z pitomce stal klaďák,...no...

plakát

Až do města Aš (2012) 

...nějak tak mezi Models Ulricha Seidla a srbským Klipem, občas brutálně nefunkční, celková atmosféra uspokojivě depresivní, aniž bych měl pocit, že autorka kdovíjak tlačí na pilu. Kamera od naprostých skvostů (první scéna ze sprchy na ubytovně) až po nenaplnění potenciálu prostředí (šicí dílna).

Ovládací panel
9 bodů