Aleais

okres Malacky

Twitter: buffyna_world

1 bod

• 10.4.2020  03:56

Nerozumiem tomu ako niekto dokáže dať filmu natočený na základe skutočných udalostí nízke hodnotenie, pokiaľ ide stále o tak citlivú tému. Pokiaľ Vás nebaví téma holokaustu, nemá zmysel pozerať takéto filmy. Čo sa týka filmu, ja som bola spokojná, predovšetkým predstavitelia hlavného hrdinu ukázali, že vedia hrať a vďaka hlavnej postave som bola úplne vtiahnutá do deja. Páčilo sa mi tiež poukázanie na fakt, že ľudia sú rôzni, jedni Vám pomôžu aj keď vedia, že môžu byť potrestaní, druhí nepomôžu a ešte Vás aj využijú. A na margo tých komentujúcich, ktorí tvrdia, že uvedený príbeh je len fikcia, tým chcem odkázať len toľko, aby si nabudúce preverili, či je pravda to, čo píšu. Pretože stačí trochu pogoogliť a človek minimálne po anglicky nájde nejaké informácie. Takže áno, príbeh spísal Uri Orlev, no nejedná sa o fikciu, ale o biografiu, a to konkrétne človeka menom Yoram Fridman, ktorého meno bolo pre účely príbehu pozmenené na Srulik. Prikladám link: https://www.google.com/amp/s/m.jpost.com/arts-and-culture/entertainment/the-boy-who-ran-for-three-years-to-escape-the-holocaust-350518/amp

• 11.10.2019  23:02

Nebyť toho konca, dám tomuto filmu možno 4-5 hviezdičiek. Ale nedá sa. Sú filmy, kde sa dokonale hodia neočakávané zvraty, kde záver skončí inak ako dúfate, keď sa všetko otočí o 180 stupňov. Romantické filmy sú však práce ten druh filmov, do ktorého sa to nehodí, čo platí dvojnásobne pre Me Before You. Viem, že život nie je happyend, naopak vždy končia smutne, a to smrťou. No nemožno brať na ľahkú váhu využitie eutanázie, ktorú samozrejme je možné použiť v prípade závažných zdravotnych problémov, no takými sú najmä pripútanie na lôžko, bez nie len fyzickej ale aj psychickej aktivity. Tento film skôr ukázal, že hlavný hrdina sa ľutuje a je v ňom hlboko zakorenené sebectvo, nesnažil sa hľadať krásu a radosť v maličkostiach, nesnažil sa žiť pre ľudí, ktorí ho milovali a aj opatrovali, dobrovoľne a radi. Ale no tak, je veľa ľudí, čo trpia, majú problémy,niektorí menej než hlavný hrdina, niektorí rovnako a niektorí viac. Napriek tomu sa snažia nájsť v živote niečo, čoho sa držia a čo ich drží v pozitívnom vnímaní života.

• 16.2.2019  23:46
    Skleněný (2019)

Keď od začiatku až do konca filmu čakáte, kedy ten film skončí, alebo sa v ňom konečne stane niečo zmysluplného, respektíve sa v ňom odohrá niečo naozaj podstatné, niečo nebude v poriadku s tým filmom. A niečo nebude v poriadku ani s ľuďmi, ktorí taký film hodnotia vysokým hodnotením. Sarah Paulson, ktorú milujem z AHS, ACS a pod. ma asi prvýkrát v živote sklamala úlohou, ktorej sa zhostila a ktorú si vybrala. Jedna vec je, že ona dokáže zahrať aj nemožné, druhá vec je, že film a postava, na ktorej sa podieľala nebolo dobre napísané, ani len vymyslené. Možno jediný, z koho by sa dalo niečo vytĺcť bol Bruce Willis a jeho filmový syn (keby to boli otec so synom ako superhrdinovia). Avšak akčnosti postavy Willisa sa skôr blížila k superhrdinovi na dôchodku. Je to škoda, lebo asi len on má ten potenciál. Žiaľ, opäť to bolo o nesprávnom výbere filmu. Aspoň dúfam, že to bolo len o zlom výbere filmu a neskončili jeho žiarivé roky akčného herca. A čo sa týka 24 identít v tele jedného človeka, je to síce zaujímavá myslienka, ale hodila by sa viac do psychodrámy ako do komiksového filmu. Bola by som povďačná, keby takéto filmy konečne začali upadať do zabudnutia, lebo poslednú dobu už nemajú čo ponúknuť.

• 4.11.2018  12:44

Film, na ktorý som čakala hádam tri roky, odkedy som si prečítala, že chcú sfilmovať životný príbeh Freddieho Mercuryho. Film, ktorý je na jednej strane famózny a veľkolepý hudbou Queen a spomienkou na Freddieho a na druhej strane je absolútnym odpadom z hľadiska zobrazenia skutočného Freddieho. Film, ktorý nekorešponduje s realitou. Som presvedčená o tom, že veľa ľudí ohodnotí tento film najvyšším hodnotením v prvom rade z úcty k Freddiemu, ku skupine Queen a preto, lebo milujú ich hudbu a Freddieho hlas. Spočiatku som bola ohúrená z kina (film som videla v Imaxe), očarená z veľkolepo zachytenej väčšiny hitov Queen na obrovskom plátne. Avšak už vtedy mi niečo nesedelo na celom príbehu, a to niečo v m ojej hlave iba rástlo a rástlo. Tento film nie je o Freddiem, možno skôr o vzniku Queen, aj to je prispôsobené tak, aby sedeli udalosti do príbehu a nie aby odzrkadlovali skutočnosť. Nejde mi do hlavy, že podľa svojho blízkeho okolia bol Freddie extrémne hanblivý, introvertný, strážil si súkromie, no zrazu vidíme ako organizuje obrovské párty plné ľudí, čo mi absolútne nekorešponduje s jeho povahou. Modré oči, ktoré sa ani nesnažili Ramimu Malekovi prekryť hnedými šošovkami a potom to odôvodňovať tým, že oni chceli zobraziť jeho esenciu, nie kompletnú kópiu Freddieho. Verím, že Rami robil maximum, aby sa vžil do jeho postavy, no aj tak sa mu to podľa mňa nepodarilo, v jeho zobrazení Mercuryho je vidno silné homosexuálne prvky, pohyby, správanie, ktoré na skutočnom Freddiem z koncertov nevidíme. Keď som si pozrela skutočných Queen na zázname z koncertu Live Aid, jediné, čo som videla bol oduševnený hudobník, muzikant, showman. A nie v prom rade gay. Zmenený príbeh so zlomeným mikrofónom, odignorovanie faktu, že sa snažili odísť z kapely aj iní členovia kvôli sólovej dráhe, prehnané zdramatizovanie Freddieho dočasného odchodu na sólovú dráhu, upravovanie si plynutia príbehu a časovej postupnosti udalostí vo Freddieho živote, ako je skutočný moment zistenia, že je HIV pozitívny a má AIDS. Okrem toho sme síce videli, že Freddie chodil do gay klubov, ale už sme nevideli s koľkými reálne niečo mal, takže potom to vyznievalo ako keby vírus HIV prišiel len tak odnikiaľ. Osobne si myslím, že lepšie zobrazenie Mercuryho života by mohlo byť, keby tento film robili nezávislí ľudia, čo sa nesnažia ukazovať len to dobré v ich živote. Takisto považujem za nie príliš vhodný výber Ramiho Maleka do hlavnej úlohy, kde som naozaj očakávala kontroverznejšiu osobu ako je napríklad Sasha Baron Cohen. Keď raz niekto deklaruje, že natočí životopisný film o jednej z najväčších legiend hudobného sveta, tak očakávam, že natočí naozajstnú a pravdivú biografiu a nie len zmes klamstiev alebo upravených poloprávd, zastierajúc, že veď je to len biopický film. Napriek môjmu sklamaniu z faktu, že film sa doslova nepridržiava skutočností z Freddieho života mu však dávam plný počet hviezdičiek, pretože pozerať sa na to dá a veľmi dobre, a samozrejme z hudobnej stránky je to vďaka hudbe Queen vrcholné dielo prenesené do filmu. Takže za mňa opätovne 5 hviezdičiek. A som zvedavá, aké vystrihnuté filmy budú na DVD. Inak je potrebné dodať, že film je viac robený pre masy ľudí, ktorí sú priemernými fans Queen, a nie ich hlboko oddanými skalnými fanúšikmi, preto je robený tak, aby bol prijateľný aj pre najcitlivejšiu povahu a človeka, ktorý nechce vedieť pravdu, ale si len vypočuť pesničky Queen a pozrieť si to na veľkom plátne.

• 21.10.2018  00:12

Na tento film sme sa rozhodli ísť na základe hodnotenia na ČSFD.cz. Bohužiaľ nie vždy hodnotenie korešponduje s realitou. Začnem tým, že Dakota Johnson je vo filme asi najzbytočnejší prvok/postava. Predpokladám, že mala zaplniť miesto tej sexi ženskej (povinnosť takmer každého filmu), aby potešila mužské publikum (hoci popravde ten rozcapnutý a nespevnený zadok mi nepríde sexi). Druhou zbytočnou postavou mi pripadal byť Chris Hemsworth, ktorý možno zaujme polovicu ženského publika a možno sa zhostil svojej úlohy dobre, no pre mňa nie až tak uveriteľné (na takýto charakter postavy mi proste asi nesedí). Ale ak by som to mala skompletizovať, hádam žiadna z postáv sa do filmu nehodila a ani dej neobsahuje väčšiu hĺbku, než je "natrepem tam čo najviac divných a protichodných postáv a väčšinu z nich zabime". Jediní, ktorí mi z postáv prišli ako tak so štipkou zmyslu boli farár a speváčka. Napriek tomu celý dej filmu hodnotím ako nezmyselný a zbytočný. Preto ak mám triezvo a reálne hodnotiť, dávam dve hviezdičky. Prežiť sa to dá, ale nenadchne ani trochu.

• 10.5.2018  14:55

B-čkový horor v štýle zlepenca "Viem čo ste robili minulé leto" a "Nezvratného osudu". Napriek tomu mi to do noty sadlo viac ako ospevovaný kvázihororový paškvil zvaný Tiché miesto. Napriek tomu, že som sa pri Truth or Dare nebála, mal v sebe viac hororových prvkov, a hoci myšlienka, že detská hra "ožije" a prenesie sa do reálneho sveta nie je vôbec reálna, mal dej minimálne svoju postupnosť, nadväznosť a logiku. S výnimkou konca, na čo však aj môj priateľ poznamenal, že v prípade takéhoto druhu hororu to vždy dopadne inak, než divák očakáva. Inak povedané, tvorcovia diváka oklamú a podvedú. No na pobavení sa a fajn zážitku mi tento fakt neuberá. No a čo, že je to typ "hororu" skôr pre -násť ročných, kto ešte stále nie je prejedený správaním sa amerických stredoškolákov na prázdninách si podľa mňa príde na svoje. Nie vždy je dobré z filmu urobiť vážne klišé s hlbokou myšlienkou trpiacej skupiny/rodiny/menšiny, ktorá v skutočnosti žiadnu podstatnú myšlienku napokon nemá. Pre mňa je toto oddychová záležitosť, ktorá minimálne pobaví. Rozhodne, čo si spomínam ma Truth or Dare upútalo natoľko, že som prestala vnímať svoje okolie.

• 10.5.2018  14:44

Dva dni po sebe som sa s priateľom rozhodla ísť na "horory", prvý výber padol na Tiché miesto. V prvom rade, tento film je hororom možno tak v poslednom rade. Za celý čas som sa možno raz zľakla keď do toho celého ticha pustili nejaký hlasný zvuk. V prvej polovici filmu som vôbec nemusela sledovať plátno a absolútne som nestratila myšlienku, pointu celého deja. Stačilo občas mrknúť. Tiché miesto je naozaj vyslovene film takmer pre nemých, aspoň teda prvá polovica tak pôsobí, lebo ak nejaký rozhovor prebehne, tak je to len naznačovanie pier, naozaj veľmi tichý šepot alebo znaková reč. Okey, mimo tohto faktu, ide o drámu jednej rodiny, ktorá má v sebe nelogické elementy. Keď sa povie horor, nečakám logiku, predsa len v horore môže byť piate cez deviate. Ale nie v prípade, že dej je vyslovene racionalizovaný, a tu nie len dej, ale aj konanie racionalizované, pričom však logika prostredia, prejavu a správania chýba. Naozaj si nemyslím, že pivničný priestor oblepený novinovými útržkami, vystlaný nejakými matracmi a látkami, pod doskami a zakrytý obrovským matracom dokáže tlmiť natoľko zvuky ako nám bolo ukázané. Nemyslím si, že keď sa Vám vrece zachytí o klinec v doske a vy sa ho snažíte silou vymaniť, že by vydalo slabší zvuk ako mierny šepot. Je zvláštne, že tvory, ktoré nevieme ani odkiaľ sa vzali (kríženina Votrelca s netvormi z Osady) vedia rozoznať, ktorý zvuk vydal človek (mimo hovorovej reči) / zviera a ktorý vydáva len príroda, prečo teda nenapadnú aj vtáky ale medvedíky čistotné áno, prečo ich nepriláka veľmi hlasný pád vody a jej zurčanie, prečo keď pri vodopádoch sú ľudia v bezpečí, potom nepostavili niečo v blízkosti vody? Prečo tá ich dcéra nevidela slabinu tvorov už skôr a nezachránila otca? Prečo sa matka nechá nabúchať, keď sú v ohrození života a každý zvuk ich môže prezradiť (plač dieťaťa nezastaví a podľa mňa neutlmí ho ani nejakým bunkrom). Na konci tohto "hororu" mi ostala v hlave len jedna otázka, prečo je to tak nelogické a zároveň sa to tvorcovia snažia racionalizovať ako keby to bol bežný fakt? Mimo to, postavy veľa sympatií nepobrali a skôr ma po čase správanie každého jedného člena rodiny otravovalo, možno až na toho malého chlapca, ktorého sa otec snažil naučiť ako prežiť. Keď sa povie horor, čakám nejaký ten strach, napätie, očakávanie, čo bude ďalej, a zároveň v istom zmysle oddychovku. V podstate nerozumiem ani ja ani môj priateľ tomu, prečo je toto tak očakávaný "horor" tohto roka (opäť raz, toto je dráma a nie horor). Kde sú tie klasiky ako V zajatí démonov, Stiahni ma do pekla alebo Insidious? Popravde, viac ma hororovo uspokojil B-čkový horor "Vadí Nevadí" než tento hororový paškvil. Odporúčam veľa neočakávať, žiadne strašidelné motýliky v bruchu, mrazenie na chrbte alebo zatajený dych. Ak by som išla na tento film do kina už od začiatku s tým, že ako sa teším, čo pre nás tvorcovia pripravili, tak by som ho považovala za sklamanie roka. Našťastie som to brala len ako "veď pozriem a uvidím".

• 6.6.2015  23:39

Nie vždy si dovolím písať komentáre, pretože keď vidím negatívne komentáre k filmu, z ktorého som bola nadšená, tak mi aj príde zbytočné písať niečo pozitívne. Ale tu musím, a tu mám opačný názor. Dala som tomuto filmu v kine prednosť pred filmom Divoká dvojka, lebo podľa popisu to vyzeralo zaujímavo. Príbeh líznutý sci-fi témou. Ale toto bolo neskutočné sklamanie. Spočiatku to vyzeralo normálne, no po čase som sa začala strašne nudiť. Ja som myslela, že je to normálny záhadný, sci-fi film pre dospelých, ale to bol slabý odvar rozprávky pre deti. A pritom tak skvelé, hviezdne obsadenie! Vravela som si, že keď sa na také niečo upíše Hugh Laurie a Geroge Clooney a ešte tam hrá aj moja obľúbená Britt Robertson, že to bude fantastické. No nebolo! Tomorrowland mi prišiel, ako keby som sa ocitla v Alicinej krajine zázrakov, či Čarodejníkovi z krajiny Oz. No, prikláňam sa k druhej alternatíve, skôr to malo atmosféru krajiny Oz. Už len čakať kedy na Vás vyskočí plecháčik alebo levíča. A časť, ktorá sa odohrávala na Zemi, v súčasnosti, to mi prišiel ako veľmi slabý odvar Mužov v čiernom skombinovaný s fantazijnou predstavou dieťaťa. Takže jednoducho toto nie. Maximum čo môžem dať sú 2 hviezdičky.

• 14.1.2015  05:42
    Selfie (TV seriál) (2014)

Ľuďom by malo byť zakázané hodnotiť celistvý seriál len po pilote alebo pár epizódach, lebo ľahko odpisujú celkom dobrý, oddychový seriál. A teda rozhodne to bola najlepšia komédia z tohtoročných noviniek. Je škoda, že je tak veľmi podhodnotený, ale to je tu bežné, lebo každému ide len o to, aby čokoľvek, čo len raz uzrel ohodnotil ako keby bol najväčší odborník. Dávam Selfie 5* už len preto, že ho tu každý zhadzuje pod čiernu zem, inak by som povedala, že tak 80-90% si zaslúži. Seriál ide s dobou a nič nevynecháva. Sú v ňom vtipné momenty a za ten vzťah, ktorý sa vytvoril medzi dvoma priateľmi by si zaslúžil aj viac. Je škoda, že nebol predĺžený na 2.sériu, lebo aspoň tú by si zaslúžil a poriadne s happy endom. A čo, že je to klišé? Veď preboha každý aj vo svojom živote sníva a túži po šťastnom konci! Tak sa neťahajte sami za nos!

• 23.11.2014  18:20
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Buffy, premožiteľka upírov je akýsi základ pre upírsky seriálový svet a predstavuje niečo, čo predstavuje knižný Dracula od Brama Stockera pre upírsky knižný svet. V prvom rade, nie je dobré len na základe názvu odsúdiť tento seriál, že to bude ďalšia zlátanina na spôsob Twilight, a pod. Vo svojej dobe bolo BTVS priekopníkom v upírskom svete, upíri v ňom nevybočujú z radu ako v iných tvorbách (ligotanie sa upírov na slnku a pod.) a našťastie nestojí všetko na upíroch. Tí čo tvrdia opak, že seriál je len teenagerská zlátanina typického upírskeho charakteru, zrejme videli len jednu či zopár častí prvej série a nemali by teda seriál ani hodnotiť. Treba si v prvom rade uvedomiť, že seriál má už nejaký ten svoj "vek", a v časoch jeho slávy to bolo niečo úplne nové. V druhom rade, príbeh sa neustále vyvíja a 1.séria je len akýsi úvod do celého príbehu, ktorý sa rozvíja počas celých siedmych sérií. To je ako keby ste film hodnotili po 20 minútach. Oproti dnešným seriálom sa mi zdá, že Joss Whedon spolu so svojím tímom išli oveľa viac do hĺbky pri riešení životných, rodinných záležitostí, či priateľstiev hlavných postáv. Rozhodne to nebolo tak povrchne odfláknuté ako dnes v podobných seriáloch. Ale to by ste museli dať seriálu šancu na viac ako len 1-2.série, aby ste to tam videli. Príbeh a podstata aj týchto vzťahov medzi postavami sa odvíja dlhodobejšie, a nielen v rámci pár epizód. To, čo sa udialo na začiatku seriálu naďalej zapadá aj do toho čo sa deje na jeho úplnom konci. Pre mňa bola Buffy niečím, čo ma nielen uviedlo do sveta seriálov, ale aj sa mi zapísalo do srdca a tento seriál sa stal mojím najobľúbenejším seriálom vôbec. Pokiaľ sa budete pozerať poriadne a nielen štýlom "by očko", uvidíte zobrazenie Buffy ako silnej a neskôr aj nezávislej ženy, ktorá síce bráni svet pred upírmi, zlom, démonmi, temnými silami, či bohmi, ale aj ženy, ktorá musí zvládať obdobie puberty, typických /ehm, teda v jej prípade asi skôr netypických/ problémov v láske, ktorá sa stretáva s bežnými problémami doma, čelí nezhodám so svojou mamou, typickým problémom v škole a jednoducho musí zvládať aj normálny život medzi ľuďmi akoby sa vlastne nič nedialo. Spočiatku v 1.sérii by sa zdalo, že je to len o Buffy, ale postupne sa časom k nej pripájajú nielen dvaja najlepší priatelia, hanblivá bifľoška Willow a nemotorný, nešikovný a neobľúbený Xander, ale aj Buffyin pozorovateľ Giles (s ktorým si občasne navzájom "pijú krv") a tajomný upír menom Angel, ktorý si postupne nachádza cestu k jej srdcu (čo platí aj naopak, Buffy si nachádza cestu k jeho srdcu). Najmä pokiaľ ide o posledného spomínaného Angela, zdá sa, že títo dvaja sú si na jednej strane súdení, patria k sebe a na druhej strane sú si ako keby pre seba prekliatím. Počas celého seriálu sa však obmení v Buffyinej blízkosti veľa vedľajších postáv, preto ťažko hovoriť o každej jednej postave. Najobľúbenejšie postavy: Buffy, Angel, Spike, Giles, Willow, Xander, Anya. Nemám naopak rada Dawn, a záporáčku Glory z 5.série, takisto ani Rileyho a doktorku Walshovú. Prelomová postava: kňaz Caleb, ktorého hrá Nathan Fillion a zaujal ma natoľko, že som si pozrela aj Firefly a Castlea. Pokiaľ ide o súboj Spike - Angel, vyhráva u mňa rozhodne Angel, lebo je to ten typ, po akom niekto ako ja viac túži než po Spikeovi. Napriek tomu neuberám Spikeovi, že je rozhodne vtipný, je sexi a vie spievať! Čo je rozhodne skvelé. 1.séria - 90% 2.séria - 100% 3.séria - 100% 4.séria - 80% 5.séria - 70% 6.séria - 90% 7.séria - 100%

• 20.9.2014  00:20
    Oculus (2013)

Viac než hororom by som to nazvala psychotrilerom, pretože na psychiku je to pomerne ťažký zaberák. Ak máte možnosť si pozrieť film doma a nie v kine, tak odporúčam na etapy, pretože častokrát je človek z toho deja zmätený. Najmä v druhej polovici filmu, keď sa začne súčasnosť (realita) prelínať s minulosťou. Mňa osobne to dosť mätie a rozbíja to dej. Jednu hviezdičku dávam určite za Karen Gillan, ktorá je skvelá herečka. Druhú hviezdičku za to, že vedia vytvoriť tou dusivou atmosférou dosť silné napätie. Zrkadlo, ktoré zabíja je určite zaujímavý námet, ale vzhľadom na to, že to má byť horor, mali to poňať inak. Alebo zmeniť žáner. Každopádne na také esá ako The Conjuring alebo Insidious to vôbec nesiaha, lebo to sú naozaj horory. A ako také mínus, ich otec je absolútne nesympatický, čo podtrhuje dojem, že je naozaj sviniar a brutálny vrah a nie Kaylieinu verziu, že za tým stojí zrkadlo, ktoré ho zmenilo na monštrum.

• 9.8.2014  03:59

Teenagerská vec, ale bavilo ma to. Síce hop hip nemusím, ale tak sedelo to tam, bolo to aj vtipné (to s tým záchodom ehm :D ) a obsahovalo to tanec. Nechcem byť pri tomto filme zbytočne náročná, išla by som sama proti sebe, keďže som sa strašne na tom smiala. A ak by som dala nižšie ohodnotenie, nekorešpondovalo by to so skutočnosťou. :) 4*

• 9.8.2014  03:56
    Azyl (2008)

No horor, skôr triller, ktorého hlavnou témou je "zabite čo najviac študentov". Šialený duch doktora hrôzy, ktorý sa snaží ísť po deckách, ktoré prežili v detstve nejakú traumu. Podľa jeho chápania má asi každý traumu a psychické problémy snáď okrem neho. Takmer nulový priestor na rozvoj postáv, sotva sa vám predstavia, navštívia zakázanú časť a už to ide "hor sa zabíjať". Ešte teraz premýšľam, či tie 2 hviezdičky nie sú veľa. Ono ide hlavne o to, že horory mám naozaj rada, ale proste za ten čas čo som videla určitý počet hororov, väčšina z nich bola oveľa lepšia, než toto. No a normálne by tento film mohol byť fajn, len to bolo nemastné, neslané, strašne z rýchlika, ako som písala takmer nulový rozvoj postáv a celé to bolo len o zabíjaní. Mohli popísať viac históriu toho ústavu a vytvoriť lepší príbeh. Hoci s takýmto námetom neviem či sa to dá. No aspoň mohli z doktora urobiť menej "komickú" postavu, čo sa po každom zaháňa iba ihličkami. Plus príde mi to ako inšpirácia z kombinácie hororov, ako tu niekto písal o Fredym Kruegerovi, takisto tam vidím Nezvratný osud, ten však mal aspoň lepší príbeh a vedeli ste vopred, že smrť si pre každého príde. No neviem... keď tak premýšľam, ani tie "ľakačky", ktoré sa bežne v horore používajú neboli priemerné, ale skôr pod priemerom. A po tomto zhodnotení to znižujem na 1*.

• 29.7.2014  06:17
    Halloweenská střední (TV film) (2004)

Z týchto Halloweentownových sérií je toto najlepší film. Ak od toho však očakávate horor, alebo čosi, netuším čo od toho zvyšní komentujúci očakávali, zrejme niečo úplne iné ako je v popise, ale potom nerozumiem, prečo to pozerali, no ak idete do toho, že je to jednoducho o Halloweene a príšerkách a že je to fantasy rozprávka pre deti, musíte uznať, že až taká zlátanina to nie je. Malo to hlavu aj pätu. Vo filme ide o toleranciu medzi ľuďmi a strašidlami, o to, aby brána medzi svetmi bola otvorená. A to, že píšete aký je to odpad, je ako keby ste trestali autora - tvorcu príbehu za to, že vie vymyslieť nejaký svoj fantasy svet, a toto je jeho stvárnenie. Ani vám nikto neberie vašu fantáziu a predstavivosť. Veď koniec koncov, ani na Hitchcocka nikto nenadáva, že vedel vytvoriť to, čo vytvoril, ani na Tolkiena, že vytvoril svoju vlastnú zem dokonca, krajiny a jazyky. Tak toto je to isté, scenárista, tvorca príbehu proste vytvoril príbeh a svoj svet podľa vlastnej fantázie. To však neznamená, že je to zlé.

• 28.7.2014  16:15
    Avalonská střední (TV film) (2010)

Dúfala som, že film s Britt Robertson bude dobrý, mám ju celkom rada. Ale sklamalo ma to na celej čiare. Netuším, či je chyba v tom, že proste ne som už puberťák ani dieťa a tak mi to príde strašne gýčové, a trápne. Celý dej filmu, točiaci sa okolo kráľa Artuša, to len hotentot vie vymyslieť takýto námet. Jednu hviezdičku dávam len za tie "romantickejšie" časti, inak je to pekný odpad. Disney neDisney, tiež by nemusel vyrábať filmy ako na bežiacom páse, len aby boli proste ďalšie filmy. Nie vždy to stojí za to.

• 23.7.2014  19:20
    Firefly (TV seriál) (2002)

Písať siahodlú recenziu k tomuto seriálu je zbytočné rovnako, ako bolo zrušenie tohto seriálu najväčšou chybou TV stanice, ktorá ho vysielala. Pokiaľ nemáte radi sci-fi/fantasy žáner a ani trochu k nemu neinklinujete, radšej to nepozerajte, lebo v takom prípade by vás nezaujal asi žiadny sci-fi/fantasy seriál. Ja som v tomto priemerný fanúšik, nie až tak zapálený do sci-fi. Som rada, že som sa nakoniec rozhodla si ho pozrieť. Po dlhej dobe je to fakticky tak veľmi kvalitný seriál s dejom, ktorý vás absolútne vtiahne do seba, ako asi máloktorý seriál dnes. Joss Whedon dokazuje, že je jednoducho špička vo svete tvorcov a scenáristov.

• 9.7.2014  05:16

Každý tu nadáva na tento film, ja poviem opak. Ten film mi priniesol to, čo som presne chcela vidieť. Áno, samozrejme je to typická teenagerská vec o upíroch, románikoch, bojovaní život za život a zamilovaní. Ale nebudem tu súdiť obal v podobe sfilmovania, réžie a neviem čoho ešte. Mne sa to páčilo, aj keď tam nebolo nejako moc napätia. Práve naopak, som rada, že konečne sa upíri netrblietajú. A keby dačo, je to natočené podľa kníh, od autorky, ktorá má svoju vlastnú fantáziu a má na ňu právo, má právo vnímať svet nadprirodzených či nereálnych bytostí inak ako ostatní. V tom je tá odlišnosť, že sa nepíšu úplne rovnaké príbehy. A čo si všímam, najčastejšie negatívne hodnotia prehnane prísne filmy tí, ktorí nemajú dostatok fantázie vytvoriť ani kratučký príbeh o hocičom. Občas sa treba pozrieť aj ďalej, než na koreň svojho vlastného nosa. Kritizovať vie každý. Ale tvoriť niečo nové? Iba málokto.

• 29.6.2014  03:05

Síce citlivé, ale naivné, príliš naivné aj na to, že dej je poňatý očami malého chlapca. Príliš vo filme cítiť filmársku ruku a myšlienky amerického národa. Veľmi mi to pripomína známy a častý citát historikov: "Dejiny píšu vždy víťazi." A toto je čosi podobné, divný, prekrútený pohľad západného sveta (teda v podstate USA), ktorý sa vlastne zviezol popri protiútoku Rusov, v snahe zachrániť Európu, a teda v snahe Američanov zabrániť, aby Rusi neoslobodili celú Európu a nepodmanili si ju úplne. USA prišli pomôcť až na konci, keď bolo jasné, že Nemecko prehrá... ale okay, tento film nebol o tom. Bol o holokauste. Avšak na to, aká je to vážna téma mi to príde priveľmi odľahčené, aj keď je stále zachovaná myšlienka holokaustu. Tých Židov mi je naozaj ľúto, teda skôr tých, čo si naozaj tie hrôzy prežili alebo respektíve im podľahli. Keď sledujem filmy s takouto tematikou, či čítam články a knihy, strašne ma mrzí, že sa nedá zmeniť minulosť. :( No späť k filmu, koniec ma naozaj dostal, bol to koniec aký si nikto neželal, možno mnohí nečakali, mňa to vcelku prekvapilo, že pokiaľ ide čisto o nejaké fantázie, rada zakončujem negatívne aj ja svoje poviedky, no toto nebola len fantázia, možno príbeh áno, ale založený na skutočnostiach, ktoré sa stali. Bolo to smutné, citlivé, no zároveň zadosťučinenie pre toho jeho otca, ktorý bol príslušník SS. Aj keď len vo filme. No suma sumarum mi to stále príde moc naivné, aj na zmýšľanie 8 ročného chlapca v dobe, kedy deti a mladí museli dospievať omnoho omnoho skôr než je tomu dnes. Bohužiaľ (možno aj našťastie vzhľadom na pokročilú hodinu v noci pred spánkom) to vo mne nezanechalo nič také silné a podobné tomu ako po zhliadnutí napr. Pianistu, či Denníku Anne Frank. Preto len 3 hviezdičky, ak by som dala viac, nehodnotila by som samotný film, ale skôr historické fakty, ktoré sa udiali počas 2.svetovej vojny.

• 27.6.2014  21:39

Ja veľmi nie som ani na staré ani na nové české/československé/slovenské filmy, hoci uznávam, že tie československé boli o niečo kvalitnejšie. Preto keď už nejaký film si naozaj s chuťou pozriem, tak to musí byť pecka. Presne niečo ako Vrchní, prchni! Potom si ešte niekoľko dní po sebe vyspevujem "Severní vítr..." A hoci som to videla už xy krát, zatiaľ ma ten film vôbec nesklamal. Tá myšlienka, že jeden človek, v podstate neúspešný predavač kníh, zlý huslista je tak geniálnym falošným čašníkom, čo by sa v prevlekoch vyrovnal snáď aj Jamesovi Bondovi, je jednoducho geniálna. :D Za mňa plný počet. :)

• 22.6.2014  19:59
    jOBS (2013)

3*, respektíve 60-65%. Dej filmu začal dobre, potom ma ohúril, vzápätí hlboko sklamal, opäť ohúril, opäť sklamal... a tak ďalej, má to stúpajúco-klesajúcu tendenciu. 60-65% na film vôbec nie je zlé. Nemôžem mu však dať viac, lebo v porovnaní so Sociálnou sieťou je to slabší odvar a tej som dala 5*. Pokiaľ je dej filmu pravdivý, tak Steve Jobs, bol naozaj úžasný vizionár, vytrvalý, išiel si za svojimi snami, trochu mi pripomína krutovládneho, negatívneho vodnára, aj keď pozerám, že bol ryba. To je fuk, proste áno, išiel si za svojím, bol tvrdohlavý a trval si na svojom. Tak trochu rozháraný umelec, pripomínajúci mi ten americký typ človeka zo 60-tych rokov, v štýle Peace a žiadna vojna. Avšak tak ako bol veľký génius, tak to bol ľudský odpad, bez vyšších citov, nejakého svedomia, k ľuďom sa správal fakticky otrasne, ako keby bol nadčlovek, jednoducho čistý egoista a egocentrik. A keď sa jedno vydelí druhým, je to ako keby ste dostali číslo jedna, alebo pri odčítaní dvoch protipólov nulu. Asi som od toho očakávala viac, preto som bola trochu sklamaná, ale napriek tomu sú tam stále pasáže, ktoré sú dobré, zaujímavé a hoci nie som absolútne technický typ človeka a vonkoncom sa nepohybujem v IT oblasti, mali niektoré pasáže niečo do seba a dokázali nadchnúť. Len Ashton Kutcher sa mi na stvárnenie tejto osobnosti akosi nehodí, okrem tej časti, kde pôsobí ako hipisák. Mal by sa podľa mňa vrátiť ku komédiám, to mu ide viac.

• 9.6.2014  02:41

Mrzí ma, že film má nízke hodnotenie. V tomto filme totižto nejde o to ako je spracovaný, aká je kamera a koľko efektov kto použil, ale o príbeh. Áno, čítala som o tom, že tento príbeh je podaný veľmi skreslene a samotný otec Nataschi sa ohrádza, že je vykreslený v zlom svetle a v skutočnosti ju hľadal. Ale toto nemal byť príbeh z pohľadu otca, rodičov a tých, čo hľadali, ako skôr z pohľadu tých, čo nehľadali, či zle hľadali. Neviem koľko z toho je skreslené z jej rozprávania. Ale podstata je zachovaná, Nataschu uniesli ako malé dievčatko, uniesol ju psychopat, ktorý ju držal zavretú v pivnici, polícia a orgány činné v trestnom konaní boli neschopné a únosca buď príliš prechytračený, alebo mu niekto pomáhal, čo sa však nejako ututlalo. Je obdivuhodné, že to dievča dokáže žiť v našom svete, nech už žije akýmkoľvek životom, istotne to nie je ľahké, aj keď to nie je na nej vidno a všetko v sebe skrýva. Ako kdesi písali, v zahraničnom článku "dozvieme sa niekedy všetku pravdu o príbehu Nataschi Kampusch?". Iných by to položilo prinajmenšom po tom, čo by sa dostalo na slobodu. Možno film nie je dokonalý, ale to je ako keby ste hodnotili filmy o 2.svetovej za to, že príbeh je taký, aký proste je.

• 10.5.2014  17:31
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Kým bol v tomto seriáli Charlie Sheen ako sukničkár a boháč Charlie, tak by som povedala, že bol 100%-tný, teraz, keď tam už nie je, je jeho jedinou hviezdou asi len Charlieho brat Allen, a aj to preto, lebo je to proste loser, ktorý svojím správaním pôsobí vtipne a spolu s Jakeom, jeho synom sú vtipná dvojica otca a syna. Nahradenie Charlieho novou postavou, bol podľa mňa začiatok úpadku tohto seriálu. Nuž, na Sheena proste málokto má, aj keď mám v iných projektoch Ashtona Kutchera rada.

• 9.5.2014  04:32
    V těle boubelky (TV seriál) (2009)

Až na ten detail, že hlavná protagonistka je pôvodne modelka a prevtelí sa jej duša do bacuľatej právničky, je tento seriál najmä čo sa týka prípadov, nimi porovnateľný a možno aj lepší ako svetoznáma Ally McBeal. Ally McBeal je seriál, v ktorom je práca, práca a potom zábava, veľká zábava a ešte tisíckrát zábava, plus riešenie citových a sexuálnych záležitostí hlavných protagonistov. Právne prípady sú pompézne, častokrát absurdné a zvrátené, ťažko vysúditeľné a menej reálne. Je to ako keď v Dr. Houseovi sa riešia lekárske prípady, ktorých výskyt na zemi je povedzme 2%-5% z celej populácie. Drop Dead Diva má právne prípady reálnejšieho charakteru, aj keď máva taktiež časté kuriozity. Inak treba brať do úvahy, že je to hlavne samá práca, práca, práca, práca a ešte raz práca a potom riešenie citových záležitostí hlavných protagonistov a štipka zábavy mimo práce. O tom je však právo v USA, kde driete ako kôň od rána do večera, vlastne netreba zachádzať tak ďaleko, rovnako to funguje aj na Slovensku u mnohých advokátskych koncipientov, ktorí sa idú zodrať z kože za málo peňazí. Ak neholdujete právu, nie ste fanúšik do súdnych prípadov alebo rovno právnik, zrejme vás to nezaujme. V opačnom prípade vás to chytí. Ja som baculka, čoskoro právnička, existuje snáď z môjho pohľadu lepšia dejová línia? Plus, neriadim sa hodnoteniami na csfd, ale na imdb.com, lebo tu je mnoho skvelých seriálov hlboko podhodnotených. Na imdb.com to má cca 70,3%,neporovnateľné. Pričom tu to hodnotia len Česi a Slováci ale na imdb.com to hodnotia ľudia z celého sveta. Niet o čom. ;)

• 9.5.2014  00:36
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

1.séria - 100%, 2.séria - 80%, 3.séria - 100% a teším sa na ďalšiu. 2 Broke Girls sú jedným z najúspešnejších sitcomov v súčasnosti, pri ktorom si môžete oddýchnuť a nemusíte rozmýšľať nad nesmrteľnosťou upírov. Som veľmi veľmi rada, že získali ďalšiu sériu, a je to rozhodne oprávnené. Čo ma mrzí je, keď niekto hodnotí seriál podľa polovice pozretej epizódy a na základe toho, že to v podstate vníma len okrajovo, dá seriálu len jednu hviezdičku. Takí ľudia by nemali hodnotiť seriály. Nech si dajú aspoň tú námahu a pozrú si zopár viac epizód. Vidím, že sa tu niekto sťažoval na smiech divákov v pozadí, ale s tým musíte rátať v každom sitcome, aj v tých najúspešnejších ako Priatelia, či Frasier je v pozadí smiech divákov, napriek tomu nehodnotíte smiech, ale dej, hlavné postavy a ich príbeh a vtipy. Podľa mňa si toto nezaslúži menej než 4 hviezdičky, ja 2 sockám dávam rovno 5.

• 6.5.2014  02:33
    Grimm (TV seriál) (2011)

Grimm je jednoducho veľmi hlboko podhodnotený seriál, najmä tu na csfd, inde napríklad na imdb.com by mal po prepočítaní takmer 80%, čím sa riadim viac než názorovou hodnotou tu. A dobre robím. Bohužiaľ, veľa ľudí tento seriál odpíše po pár podobných epizódach 1.série, pretože seriál má istý dejový základ a toho sa musí držať. Ale zároveň sa tu od 1.série rozbieha druhá a hlbšia dejová línia, ktorá začne naberať na obrátkach až v 3.sérii, ale to už bohužiaľ mnoho ľudí nezistí. Pripúšťam, že keď som pozerala 1.sériu, pri niektorých epizódach som chcela aj ja zdupkať, ale potom to už len gradovalo a gradovalo. 2.séria prekonávala samu seba a 3. séria to naplno rozbalila. Pre tých, ktorí chcú hodnotiť tento seriál odporúčam, aby si pozreli nejaké 2-3 epizódy z 2. alebo 3.série, myslím, že prehodnotia názor. Aspoň poniektorí. Čo sa týka seriálu, je to taký mišung typickej až mierne podpriemernej kriminálky, zmiešanej so Supernatural, len tu je to viac ucelené a jasnejšie, na rozdiel od Supernatural, okrem toho to má pár spoločných čŕt s Once Upon A Time, no vlastne len to, že obe sú založené na rozprávkach s tým, že v Grimmovi je akcia narozdiel od OUAT, ktoré keď som pozerala, som zvyčajne prezívala, tak som to vzdala. Sú tu síce postavy, ktoré vám polezú na nervy, mne osobne tam vadí ešte stále Juliette a seržant Wu, ale potom sú tu postavy, ktoré sú zaujímavejšie, než samotný Nick (potomok Grimma), a tými sú Monroe, Rosalee, kapitán Renard a Hexenbiestka Adalind. Takže odporúčam, dajte tomu šancu, vráti sa vám to. ;) Ale ak nie ste na niečo podobné ako je Supernatural, tak na to kašlite.

• 1.5.2014  16:49
    Salem (TV seriál) (2014)

Keď som počula o Saleme, najprv som ho chcela odignorovať, lebo mám veľa seriálov rozpozeraných. Potom som naň narazila online a tak som sa rozhodla pozrieť si aspoň prvú epizódu. Avšak som na vážkach, či v tom budem pokračovať, alebo nie. Čakala som niečo iného, viac čarovania, viac varenia nejakých elixírov, skutočné procesy s čarodejnicami, skutočnými čarodejnicami, ktoré by na poslednú chvíľu vďaka čarom utiekli hrobníkovi z lopaty. Takto je to len zatiaľ nudný seriál o temnom stredoveku a prepnutosti ľudí.

• 27.4.2014  22:25
    The Crazy Ones (TV seriál) (2013)

Pomalší rozjazd, pokiaľ tomu nedáte šancu po pár dieloch, ktoré proste treba prekúsnuť, lebo niektoré sú proste horšie, niektoré lepšie, tak zrejme to ohodnotíte skutočne nízkym počtom hviezdičiek. Som na konci 1.série, podľa toho, čo som čítala, je nízka šanca, že seriál obnovia. Áno, v porovnaní s predchádzajúcim dramatickým seriálom S.M.G. je toto proste slabý odvar. Napriek tomu je to skvelá oddychovka. Ale pripúšťam, že keby tam nehral aspoň jeden môj obľúbený herec (a tu mám rovno dvoch, Robina Williamsa aj Sarah Michelle Gellar), tak si to zrejme nepustím. Avšak ako fanúšik týchto dvoch a po tom, čo som sa prepracovala na záver, hodnotím to 4 hviezdičkami. Predsa len tie lepšie epizódy boli početnejšie, než tie, pri ktorých som sa nudila. Ten záver je určite lepší než začiatok, a nakoniec tam aj vcelku vynikajú neskôr ostatné postavy. Bohužiaľ, Robin Williams už mal aj lepšie úlohy a lepšie ich zahral. Najlepšie postavy pre mňa asi Zach a Sidney. :)

• 22.4.2014  14:53
    Friends with Better Lives (TV seriál) (2014)

Pilot je pre mňa absolútny priemer, až podpriemer by som povedala. Strašne v tom vidno prvky seriálov Priatelia, 2 Broke Girls, alebo Anger Management. Proste je to niečo, čo tu bolo a stále je, nepriniesli nič nové a myslím si, že časom to upadne do zabudnutia, pokiaľ sa ďalšie diely nebudú zlepšovať. Potenciál tu nejaký veľký nevidím a na môj vkus mi pripadajú herci ako šedé myši, nie sú mi veľmi sympatickí. Uvidím, či nebudem ešte neskôr znižovať hodnotenie. Update po tých 8 epizódach: Škoda, že to skrátili, dokonca neodvysielali všetko, čo bolo natočené. Po cca 2-3 dieloch som sa na to dosť silno namotala. Teda zdvíham hodnotenie na 4*. :)