J-o-k-e-r

J-o-k-e-r

Velká Británie

17 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Gladiátor (2000)

  Stále jeden z nejlepších historických filmů co sem měl možnost vidět. Mrzí mě, že jsem právě Gladiátora neviděl v kině. Kde jsou ty časy, kdy Oscary vyhrávaly takové snímky?! Tady není moc o čem, nenapadají mě žádná negativa. Ridley se tady vyznamenal. Skvělý příběh, akce, hudba, slizký J. Phoenix a nelepší role jedhoho nejlepších herců současnosti. Po právu Oscarem ověnčený R. Crowe.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Nolan udělal z Batmanovské série nadčasovou podívanou. U první film byl geniální a ukázal jakým směrem by se plánovaný restart mohl upínat. Temný rytíř je ještě o level výše a po právu uznáván divák i kritiky. Nezapomenutelný zážitek v kině. Temná atmosféra Gothamu, chaos v ulicích, beznaděj policie, a asi nejgeniálnější filmový padouch! O výkonu H. Ledgera se napsalo už mnoho, opravdu škoda, že jej nemůžeme vidět v dalších snímcích, ale tady se opravdu překonal. Zimmerova hudba opět přesná a mrazivá. Nezbývá než se těšit na chystaný třetí díl.

 • poster

  Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

  Nejlepší filmový Harry. Od těch dětských filmů počátku se nám to trochu přiostřuje. Je to temnější, akčnější, a i filmoví hrdinové už nejsou malé děti. Dokonce i z knižek je právě tato má oblíbená a přiznám se, že mi hodně pomohlo, že jsem ji před shlédnutím přečetl. Možná si to človék tolik neužije, ale naopak zná poustu detailů a informací, které ve filmu chyběly a nemusely by působit úplně jasně. Skvělá volba G. Oldmana pro Siriuse Blacka nebo D. Thewlise pro Lupina.

 • poster

  Počátek (2010)

  Tomuto filmu držím palce, aby se v takových výšinách nesl hodně dlouho. Po shlédnutí jsem marně hledal slova, kterými bych film nějak negativně ohodnotil. Nešlo to. Co se týče letošního roku, dle mého názoru jde o suverénně nejlepší film a jistojistě se zařadí mezi absolutní špičku žánru, protože se svoji originalitou si to zaslouží. Nolan si dal ´pauzu´ mezi netopýří sérií a natočil dechberoucí akční jízdu, ještě gradující pomocí unikátních zpomalených záběrů a skvělých trikových sekvencí. Bravo pane režisére!!! Začínám také zjišťovat, že povolat L. DiCapria do zbraně je sázka na jistotu, a potvrdil to i zde. Jeden z mála filmů, kterému nemůžu vytknout nic. Asi je to spíše pro náročnější diváky, a mnozí by to po 20 minutách vypli, ale ti co vydrží až do konce mají postaráno o geniální filmový zažitek!!! Do pomyslného trojúhelníku ještě zbýva doplnit jedno jméno - Hans Zimmer. Dokonalá hudební kulisa. Zde se zkrátka a jednoduše tvůrci trefili do černého.

 • poster

  X-Men: První třída (2011)

  Prequel, ve kterém se dovíme prakticky vše podstatné, co předcházelo rozpoutáním nepřátelství mezi Profesorem X a Magnetem. Uvidíme známé i neznámé postavy (především minirole Wolverina opravdu potěšila :) ). Skvělý a silný příběh, pro preqely mám slabost, vždy očekávám jak konec zapadne do následucích dílů, a s napětím očekávám, zda se to povede. Zde se to povedlo na jedničku! Geniální triky, postavy, a hlavně volba herců (M. Fassbender dokazuje, že nyní patří mezi nejlepší herce) dělá z tohoto velkolepého sci-fi spektáklu pro mě zatím nejlepší film roku 2011!

 • poster

  Strážci Galaxie (2014)

  Není to tak dávno, co jsem zarytě tvrdil, že na to nepůjdu. Filmy od Marvel mám rád, ale tady jsem byl přesvědčený, že to bude propadák. Přiznám se, že mě navnadilo zdejší kladné hodnocení. Tak kravina to byla, ale opravdu v tom dobrém smyslu. Když to shrnu tak jsem viděl velmi svižnou akční jízdu s dokonalým OST (včetně 90-tek), efekty a la Star Trek a s tou nejpodivnější skupinou superhrdinů jakou jsem kdy viděl. Ano, do toho samozřejmě šlo o záchranu vesmíru, a já nevím čeho všeho. Ale nato, že se nejedná o komedii, jsem se během těch 130min v kině tak nachlámal jako si nepamatuji. Bezkonkurenčně nejvtipnější Marvel co jsem viděl. J. Gunn se opravdu vyznamenal. Na plátně všemu velel u mě naprosto neznámý Ch. Pratt, který si roli střihl s velkou grácií, sedlo mu to a jediný (asi) člověk z celé party odvedl své. Humorem však asi nejvíce vládl malý chlupatý Rocket v podání excelentně hláškujícího B. Coopera. Dvojici doplňuje ještě V. Diesel, který se zřejmě tolik nenadřel ale na jeho Groota se těžko zapomene. Pozadu není ani D. Bautista a jeho steroidy přežraný, metaforu neznající a pomstu hledající Drax. Na závěr to nejsladší, Zoe, která mě nikdy nezklame, a může být modrá, čokoládová nebo zelená (jako právě Gamora). Je mi fuk jakou má ten její zadek barvu :-). Pro mě překvapivá pecka, dokonalý prototyp filmu, na který rád chodím do kina. I když to není 5* bomba, ten kinozážitek to zkrátka umocní vždycky nahoru, že já nemám nejmenší problém je tady střelit. Opravdu neřeším jakou hlubokou myšlenku film má, nebo jak velký potenciál promrhal. Už teď se těším na dvojku.

 • poster

  Smrtonosná zbraň (1987)

  Zlomový film v žánru akční komedie s opravdu nezapomenutelnou dvojicí odlišných detektivů v podání skvělých M. Gibsona a D. Glovera...tady musím pochválit i český dabing ;)

 • poster

  Králíček Jojo (2019)

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

 • poster

  Rivalové (2013)

  Dokonalost! Howardova skvělá práce. Nejde jen o závody...rivalita, emoce, síla, ale i vzájemný respekt. To vše působí mezi oběma neúprosnými "nepřáteli". Herecké výkony nelze vynachválit - Ch. Hemsworth i D. Brühl podávají životní výkony (Brühl dokonce oscarový), skvělá kamera i střih během závodů a v pozadí ještě dokonalá Zimmerova hudba. Scéna, kdy na sebe jezdci kynou a rázem se rozpoutá závěrečný závod v Japonsku mi vyvolává mrazení v zádech. A takových momentů je ve filmu více. Pro mě neskutečný kino-zážitek. Letos se urodilo spousta dobrých filmů, ale kdybych měl vybrat jeden, byli by to právě Rivalové. P.S. Akademici běžte se bodnout!