J-o-k-e-r

J-o-k-e-r

Velká Británie

17 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Počátek (2010)

  Tomuto filmu držím palce, aby se v takových výšinách nesl hodně dlouho. Po shlédnutí jsem marně hledal slova, kterými bych film nějak negativně ohodnotil. Nešlo to. Co se týče letošního roku, dle mého názoru jde o suverénně nejlepší film a jistojistě se zařadí mezi absolutní špičku žánru, protože se svoji originalitou si to zaslouží. Nolan si dal ´pauzu´ mezi netopýří sérií a natočil dechberoucí akční jízdu, ještě gradující pomocí unikátních zpomalených záběrů a skvělých trikových sekvencí. Bravo pane režisére!!! Začínám také zjišťovat, že povolat L. DiCapria do zbraně je sázka na jistotu, a potvrdil to i zde. Jeden z mála filmů, kterému nemůžu vytknout nic. Asi je to spíše pro náročnější diváky, a mnozí by to po 20 minutách vypli, ale ti co vydrží až do konce mají postaráno o geniální filmový zažitek!!! Do pomyslného trojúhelníku ještě zbýva doplnit jedno jméno - Hans Zimmer. Dokonalá hudební kulisa. Zde se zkrátka a jednoduše tvůrci trefili do černého...jen asi nechápu překlad ázvu do češtiny...proc POČÁTEK?

 • poster

  Deadpool 2 (2018)

 • poster

  Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

 • poster

  Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

 • poster

  Gladiátor (2000)

 • poster

  Na vlásku (2010)

  Roztomilá a krásně animovaná pohádka se spoustou sympatických postav a plno (na můj vkus až moc) písniček. Dabing jsem bohužel neslyšel ale originál mohu jen a jen doporučit. Jestli je to pohádka od bratří Grimmů, tak klobouk dolů, ale přiznám se, že jsem o ní nikdy neslyšel. Troufám si říct, že se objevila hodně příjemná konkurence pro Draka a Toy story 3. Více než milé překvapení. Mimochodem zvířecí hrdinové - kůň pronásledovatel a věrny chameleonek - na ty se bude vzpomínat asi nejvíce :-).

 • poster

  Největší showman (2017)

 • poster

  X-Men: První třída (2011)

  Prequel, ve kterém se dovíme prakticky vše podstatné, co předcházelo rozpoutáním nepřátelství mezi Profesorem X a Magnetem. Uvidíme známé i neznámé postavy (především minirole Wolverina opravdu potěšila :) ). Skvělý a silný příběh, pro preqely mám slabost, vždy očekávám jak konec zapadne do následucích dílů, a s napětím očekávám, zda se to povede. Zde se to povedlo na jedničku! Geniální triky, postavy, a hlavně volba herců (M. Fassbender dokazuje, že nyní patří mezi nejlepší herce) dělá z tohoto velkolepého sci-fi spektáklu pro mě zatím nejlepší film roku 2011!

 • poster

  Strážci Galaxie (2014)

  Není to tak dávno, co jsem zarytě tvrdil, že na to nepůjdu. Filmy od Marvel mám rád, ale tady jsem byl přesvědčený, že to bude propadák. Přiznám se, že mě navnadilo zdejší kladné hodnocení. Tak kravina to byla, ale opravdu v tom dobrém smyslu. Když to shrnu tak jsem viděl velmi svižnou akční jízdu s dokonalým OST (včetně 90-tek), efekty a la Star Trek a s tou nejpodivnější skupinou superhrdinů jakou jsem kdy viděl. Ano, do toho samozřejmě šlo o záchranu vesmíru, a já nevím čeho všeho. Ale nato, že se nejedná o komedii, jsem se během těch 130min v kině tak nachlámal jako si nepamatuji. Bezkonkurenčně nejvtipnější Marvel co jsem viděl. J. Gunn se opravdu vyznamenal. Na plátně všemu velel u mě naprosto neznámý Ch. Pratt, který si roli střihl s velkou grácií, sedlo mu to a jediný (asi) člověk z celé party odvedl své. Humorem však asi nejvíce vládl malý chlupatý Rocket v podání excelentně hláškujícího B. Coopera. Dvojici doplňuje ještě V. Diesel, který se zřejmě tolik nenadřel ale na jeho Groota se těžko zapomene. Pozadu není ani D. Bautista a jeho steroidy přežraný, metaforu neznající a pomstu hledající Drax. Na závěr to nejsladší, Zoe, která mě nikdy nezklame, a může být modrá, čokoládová nebo zelená (jako právě Gamora). Je mi fuk jakou má ten její zadek barvu :-). Pro mě překvapivá pecka, dokonalý prototyp filmu, na který rád chodím do kina. I když to není 5* bomba, ten kinozážitek to zkrátka umocní vždycky nahoru, že já nemám nejmenší problém je tady střelit. Opravdu neřeším jakou hlubokou myšlenku film má, nebo jak velký potenciál promrhal. Už teď se těším na dvojku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace