Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Komedie

Recenze (50)

plakát

Ronja, dcera loupežníka (2024) (seriál) 

Je to naivní a prostoduché. Má to pár dobrých nápadů, které to táhnou k fantasy, ale doopravdy je to spíš rodinná pohádka o "hodných" banditech, kteří když kradou, tak to nemá žádný dopad na lidi a o dětech, které se chovají jako děcka z 21. století a vyrůstali v úplně jiných rodinách. Jakékoli hororové prvky jsou kratičké a překryté rodinnosí, naivitou a plochostí.

plakát

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál) 

Asi nejlepší druho-válečný dokument. Nikdy bych tomu nevěřil, ale vybarvené záběry opravdu umožňují divákovi více se přiblížit událostem, než černobílé -> jako kdyby černobílý film ukazoval, že to bylo hrozně dávno, zatímco barevný se nás více týkal. V seriálu jsou navíc prezentované skutečnosti, které nejsou tak notoricky známé a viditelné v každém druhém dokumentu. A to nejen vyprávěním, ale právě také záběry, díky nimž poznáváme na válce i další "pohledy". Mimochodem nesouhlasím s tím, že by tomuto dílu ubližovalo to, že je z pohledu Francouzského tvůrce. Takže seriál určitě doporučuji každému, koho zajímá druhá světová válka a vydrží se na ni koukat - pustit si ji do obýváku.

plakát

Bright Falls (2010) (seriál) 

Odhodlal jsem se hodnotit až poté, co jsem dohrál hru. Musím říct, že seriál má podle mě ještě lepší atmosféru, jen bych si přál, aby byla obě díla více propojena. Kdo dává pozor, ve hře si všimne kupříkladu policejních hlášení o našem známém policistovi atp. a pak jsou tady samozřejmě na první pohled viditelné odkazy. Mnoho postav a míst by si ale zasloužilo zobrazit i ve hře. Předpokládám, že si hra i minisérie nechávají volný prostor pro další pokračování, ve kterém naváží... nebo bych si to tak aspoň přál.

plakát

Souboj vojevůdců (2002) (seriál) 

Relativně dobře a poutavě udělaný seriál, ale jak už tady bylo několikrát zmíněno, výběr bitev je tendenční (ani v jedné nevyhrají nepřátelé Ameriky) a moc rád bych viděl i jiné střety, které nejsou tolik profláknuté. Pokud jde o obsah jednotlivých dílů, tak se mi jeho zpracování líbilo, pohled je většinou z obou stran, jsou rozepsané důvody, proč se operace dařily, nebo naopak. Trochu problém jsem měl s opakováním záběrů. Některé byly na díl použity vícekrát, což není takový problém, ale objevily se i takové, které byly použity v jiném díle (Stalingrad a Moskva). Pro člověka, který si k tématu nenajde nic jiného, než toto dílo, je trochu nebezpečné, protože jím může být docela dobře zmanipulován. Seriál jsem sledoval tak, že když mě bitva zaujala, něco víc jsem si k ní přečetl, tím docela vystoupily některé tendence seriálu, o kterých jsem psal výš.

plakát

Lidská stonožka 2 (2011) 

Krom toho, že je film vrcholně hnusný, tak je v první části i docela nudný. Ale opravdu se mi líbil hlavní hrdina a stylizace, jinak krom šoku, na mě tento výtvor vlastně vůbec nezapůsobil nějakými kvalitami.

plakát

The Shrine (2010) 

Je pravda, že herci spíše než hráli, koukali jako kdyby spadli z višně, ale toho jsem si všímal jen v první polovině, kdy se snaží tvůrci postavy jakýmkoli křečovitým a nastavovaným způsobem dostat na místo, kde je potřebují a tím je zapadlá Polská vesnička (která nejspíš částečně cestuje časem, protože tahle vypadala jako z padesátých let minulého století). Co mě docela potěšilo, že se z traktoru nevyřítil šílenec s obličejem cizího člověka přilepeným na hlavě, ani zmutovaní bratři, nebo maniak s hrbem a sekáčkem. Film míří úplně někam jinam a to spíš k mysterióznímu, okultistickému horroru - a to se mi líbí. Navíc od druhé poloviny se děj pořádně rozjede a člověk se konečně může přestat smát nablbému chování postav a trochu divné kameře a užívat si atmosféru a příběh. Když připočteme ještě dobré dějové zvraty a sympatické skoro-poláky, vychází mi z toho i trochu nadprůměrný film.

plakát

Válečníci (1999) (TV film) 

Film, který nejen že ukazuje hrůzy války v syrové podobě, ale je i docela dobrý. Líbily se mi herecké výkony a i nepřítomnost hudby, která podtrhovala ponurost filmu. Naopak mě trošku zklamalo, že nakonec každá událost, se kterou se vojáci UN ve filmu potkali skončila stejně špatně. Ukazovalo to tu beznaděj, ale zároveň člověk už dopředu věděl, co přijde, což celkově sráží kvalitu filmu. Ale nakonec závěr je naprosto nejdůležitější část filmu. Ne samotná válka, kterou jsme už viděli v několika filmech, ale návrat z ní. Přinutí vás se vcítit do vojáků, cítíte tu prázdnotu a beznaděj, co zažívali, vnímáte ten pocit malicherných sporů a toho, jak si lidi neváží svého bohatství a toho, že vlastně všechno mají. Závěr je to, co z tohoto filmu dělá podle mého názoru nejlepší válečný film.

plakát

Cesta samuraje (2010) 

Nápad se mi zdál dobrý a třetí třetina filmu dokonce předčila moje očekávání. Ale ty první dvě třetiny se strašně vlečou. Celý film je jedno velké klišé, což mi ale zrovna tady nevadí, vlastně bych se asi divil, kdyby nebylo. Co mě trochu chybělo byly lepší bojové scény. Zpomalovačky jsou sice děsně super, ale bylo jich až moc.

plakát

Princ a pruďas (2011) 

Na čtyři hvězdy to asi nemá, ale pro nedostatek dobrých filmů v žánru parodie a komedie je musím dát.

plakát

Kazatel (2011) 

Dvě hvězdičky za skvělou stylizaci, hezké prostředí a dobrou hudbu. Jinak je to strašná blbost.