• Hudební

Arakain: Gambrinus live! (1999) (koncert)

Suprový koncert, dobre natočený, veľmi energický, výborná atmosféra, Aleš Brichta asi vo vrcholovej forme... Jediné mínus je krátka dĺžka a absencia kvalitnejšej digitálnej verzie, než je 700 MB rip z VHS ktorý som pozeral.

Láska je láska (1998)

Milé, ale ako človeka po tridsiatke ma už tieto adolescentné záležitosti veľmi nebavia. Tomu zodpovedá aj moje hodnotenie.

Arakain: 20 let natvrdo (2003)

Oficiálne DVD z posledného koncertu s Alešom Brichtom mohlo byť dlhšie (niektoré pesničky boli vystrihnuté), ale inak tu všetko sedí - charizmatický Brichta, kapela hraje výborne, kamera a strih solídne, zvuk vyslovene výborný. Hviezda dole asi fakt len za tú dĺžku a Deža, miesto ktorého tu mohlo byť trebárs niečo z albumu Salto Mortale.

Barbie (2023)

Tak som využil dnešnú akciu kino za 3,90 na tento súčasný filmový hit. A urobil som dobre. Zaplatiť plnú cenu za lístok by vo mne najskôr vzbudilo nespokojnosť. Tým nechcem povedať, že Barbie stojí za prd. Vďaka prítomnosti úžasnej Margot Robbie a Ryana Goslinga určite nie. Len ma tie feministické žvásty hlavne ku koncu už tak nejak prestávali po čase baviť. Barbie alebo Ken? Neviem, akosi som nesúcitil ani s jednou stranou. A Barbie alebo Oppenheimer? Neviem, oboje kasové trháky tejto sezóny na mňa zapôsobili na podobné, ľahko nadpriemerné hodnotenie. [Videné v kine Cinema City (Aupark), Bratislava, 17.9.2023].

Lilja (2002)

Smutná, drsná, depresívna a beznádejná záležitosť. Oslovilo ma to tak na 3 silné hviezdičky.

Důvěrný nepřítel (2018)

Strašný blud toto. Druhá hviezda ide Gabike Marcinkovej, ktorá musela hrdinsky zachraňovať film pravidelným vyzliekaním...

Oppenheimer (2023)

Najlepšie momenty tohto filmu sa diali niekde v prostriedku keď testovali atómovú bombu - to napätie pri odpočítavaní času do odpálenia som prežíval spolu s našimi hrdinami z plátna. Prečo sme nedostali zábery aj priamo z Hirošimy a Nagasaki? Miesto toho nekonečné debaty, politizovanie a potom ten záverečný výsluch ma už začali po čase solídne nudiť a strácal som sa v deji. Filmársky, herecky, aj remeselne je tu všetko super, ale tento film by nekompromisne potreboval nožnice. Možno po čase pomôže druhá projekcia, ale zatiaľ to cítim tak, že očakávania ktoré som mal od tohto trháku naplnené neboli. [Videné v kine Cinema City (Aupark), Bratislava, 29.7.2023].

Příběh heavy metalu (2011) (seriál)

Sam Dunn ako pravý srdciar natočil fajn seriál, ktorý bude mať zmysel najmä pre tých, ktorí si chcú rozšíriť vedomosti o histórii tvrdej gitarovej hudby. Pre nás ostrieľanejších tu nie je až toľko nových informácií, ale pozeralo sa to dobre. Plusom je kopa rozhovorov so slávnymi muzikantmi, ktorí pomáhali utvárať toto silné umelecké pnutie, zvané metal.

Les Jolies Choses (2001)

Strašne čudný film, ktorý som ledva zvládol dopozerať. Jedna hviezdička je len za prítomnosť Marion Cotillard, jej pesničku v Le Zénith (celkom ušla) a za jej kozy. Inak tu nie je čo hodnotiť.