• Hudební

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Dnes som na tom bol v kine, videné v 3D. Fantastický zážitok, 3D je úžasná vec (priznávam že toto bol môj prvý 3D film, ale dúfam nie posledný), ale tu ide v prvom rade o film a ten hodnotím maximom. Toto je proste niečo, čo vás vtiahne do deja a nepustí až kým sa to neskončí. Občas film hral na city a myslel som že upustím slzu, ale odolal som :) Celý film takmer nemal chybyčku. Možno ten záverečný súboj mohol dopadnúť lepšie, ale inak všetko šľapalo ako sa patrí. Pekný záver, hoci hlavní hrdinovia prenesení v čase o devätnásť rokov veľmi nevyzerali zostarnutí (trochu Harry a Ginny, ale Hermiona ani trochu). Opäť vynikajúci dabing. Osobne nechápem ako niekto môže dať odpad!, opravdu si myslíte že je tento film na úrovni Marabunty, vraždiacich mravcov alebo Panic je nanic a podobných "klenotov"? Klaniam sa Davidovi Yatesovi, hercom a celému štábu ktorý sa podieľal na filme, odviedli kus fantastickej práce. Trošku je to irónia že je to zároveň prvý HP na ktorý som bol v kine, ale záver celej série, ktorá sa vyrábala celú dekádu si predsa nemôžem nechať ujsť, to by som si vyčítal. Je mi ľúto že sa to po toľkých rokoch skončilo, jediné fantasy ktoré sa mi kedy páčilo a páči :( Dávam jednoznačne maximum. Zbohom, Harry Potter.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Napriek tomu že som nečítal knižnú predlohu (ako jedinú) som sa odhodlal si to pozrieť a ďalší film tejto série ma opäť vtiahol do deja. Harry Potter ma jednoducho (až na všeobecne slabšiu 5ku a trochu nevyváženú 2ku) takmer nikdy nesklamal a ja nemôžem hodnotiť inak ako maximom. Niektoré scény boli možno rozvláčné, ale na to sere pes. Úžasné rozprávanie príbehu o troch bratoch, to ma fakt dostalo. Nj, vynikajúci slovenský dabing, opäť. Napriek tomu že je to len jedna polovica skladačky, hodnotenie *****.

Mrtvý na univerzitě (1998)

Mne sa to páčilo, na obrátkach to začalo naberať keď do deja vstúpil šialený Cliff, ktorý okrem pri zapaľovaní bonga zapálil vlasy Alyson Hannigan (by ma zaujímalo či to nebola len parochňa :D) a dobrý bol aj ten pomätený paranoik, po ktorom údajne ide Bill Gates :D Každopádne keď sa pozerám aké veľké izby majú na amerických intrákoch, a nie 3x3 metre pre dvoch, tak ma chytá riadna závisť :( No a na záver nechýba epilóg o osudoch jednotlivých postáv, to že Cliff prežil tú plavbu bolo riadne prekvapenie :D

Kdo hulí, ten umí (2001)

Mne sa to nepáčilo. Možno to bolo málo "teen", neviem. Ja sa ani nečudujem že to nebola až taká úspešná komédia o húlení. Obe filmy s Haroldom a Kumarom sú v rámci "huličských" záležitostí neskonale lepšie.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Dám dve hviezdy lebo keď som bol malý tak ma to bavilo pozerať, ale tento seriál bohužiaľ veľmi rýchle vyčerpal svoj potenciál tými istými stereotypnými situáciami, všetky diely sú natočené akoby cez šablónu a nesmrteľný Semir Gerkan a šéfka policajného oddelenia sú už trápni ostošesť....keď bol Semirov kolega André, tak vtedy to bolo super, všetci ďalší čo nasledovali už len znižovali úroveň bez tak dosť opakujúceho sa seriálu a mne sa jednoducho šialene opozeral. Ani netuším ktorá séria sa môže vyrábať momentálne, ale určite by som si to už nepozrel. Už bolo dosť týchto kriminálnych a detektívnych blbostí, to je žáner ktorý v súčasnosti už fakt neznášam.

Farma (2011) (pořad) odpad!

Neviem ktorý zmrd mi zmazal komentár ktorý som tu vložil ešte pred vysielaním farmy, ale chcem len povedať že som mal samozrejme pravdu a hodnotenie odpad! sa meniť nebude. Narkóza nech si gratuluje!

Hurikán (2006) (pořad) odpad!

Čo ste čakali od televízie, vďaka ktorej sa kedysi nadpriemerný zábavný program Uragán po prechode do Narkózy skokotil v nepozerateľnú a nevtipnú sračku? Toto je len derivát zo sračkovej produkcie Krausa/Marcina pre inkriminovanú televíziu, z ktorých vzišli ďalšie deriváty ako samostatné jednotky, jeden v Normálnej rodinke, druhý v Kutyilovi s.r.o., oboje zdravému rozumu mimoriadne nebezpečné. Len a len odpad!

Králové ro(c)ku (2006)

Ujde to. Ale rock s akustickými gitarami? Trocha čudné nie?

Uprchlík (1993)

Nadupaný a napínavý thriller so skvelými hereckými výkonmi H. Forda a T. L. Jonesa, ale trochu kŕčovitým záverom ktorému som celkom nepochopil, resp. mi nedával zmysel.

Killer Movie (2008)

Mne sa to celkom páčilo, jasné že je to kravina ale vydržať sa to dalo, aj vďaka Kaley Cuoco ktorá je tu nádherná (ako vždy), takže dve hviezdičky už len za ňu keďže mám pre ňu slabosť a jedna za celkový dojem z filmu, dokopy pekný priemerík :)