• Fantasy

Karamazovi (2008)

Brilantní podívaná se skvělým hereckým výkonem Ivana Trojana zanechává v divákovi působivý zážitek. Jeho velkým plusem je, že se odprošťuje od konvenčního pojetí filmu a experimentuje s vnímáním diváka. Škoda jen, že ostatních 90% filmů z české produkce nemá takové ambice. Po dlouhé době je tu film, kdy divák odchází s pocitem katarze.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Rozhodně nejlepší, nejvtipnější a nejlépe propracovaný animák, co jsem měl čest vidět. Děj se v průběhu sérií krásně stupňuje, přibývá klaďáků i záporňáků a divák si nemůže být ničím jistý. Tento prvek překvapení u animovaných děl často chybí a právě to jej dělá tak přitažlivým. Krásně nejistá je i lovestory mezi Aangem a Katarou. Co dodat..prostě respekt a víc takových věcí prosím:)

Predátoři (2010)

Osobně nechápu jak někdo mohl svěřit Brodymu roli "vůdce" party ostřílených profi killerů..vůbec ani jaká akční typ nevypadá a drsnácký kecy jsou u něj opravdu k smíchu. Tento film mě zase jednou přesvědčil o tom jak prázdné a neoriginální jsou hlavy hollywoodských scénáristů. Další remaky už ne.

Tenká červená linie (1998)

Až na scénu s dobýváním bunkru a vesnice, byl tento film až otřesně nudný..romantické flashbacky byli dle mého zbytečné a spíš rušili a nic neříkali..Navíc se dalo v postavách špatně orientovat a člověk rychle ztratil pojem kdo komu rozkazuje atd...Jistě, že nešlo o typický válečný film plný akce, ale touhle nudnou skoro 3 hodinovou břečkou cesta nevede..Nejhorší však byli pokusy o jakousi filozofii o životě a nestálé modlitby k bohu..Koho to ve filmu zajímá a baví?

Komisař Rex (1994) (seriál)

zaslouzi tri hvezdy za nostalgii, krasnyho vlcaka a za stylovou uvodni znelku

Yamakasi (2001)

1. Poradny film o fenomenu parkouru a skvele parkourove sceny + naslapanej fr. hip hop....hl. dej a zalpetka kolem Jamela je misty dost trapna, ale neni to nic co se neda ve zdravi prezit..a tak nejak to tomu proste patri....cetl se tady komentare jako "nejhorsi film ze vsech" a podobny zvasty....Kolik ste videli filmu vy znalci???..Do jiste miri chvalim cesky dabing, ktery je mnohdy vtipnejsi nez original:)..Normalne bych dal za 4, ale s temahle komentarema musim hodnotit o to vic..Proste se to tad jeste musi zkulturnit:D

Muž na Měsíci (1999)

Uzasna filmova autobiografie neotreleho a skandalniho komika( ktereho skvele stvarnil komik na ulety nejpovolanejsi):)..Libi se mi ze pan Forman ponechal maximum puvodnich gagu a hlasek...myslim ze andymu by se film libil

'Weird Al' Yankovic: The Videos (1996) (video kompilace)

100% za jeho tisíc tvaři a za klipy Saga Begins a Amish Paradise..jen škoda ze čeští parodující umělci nedokážou svoje parodie posunout za hranici trapnosti a inteligentne poladit texty jako Al

Max Payne (2008)

jak sem ty hry miloval a jak sem se na to tesil do kina tak uz po 30 minutach sem vedel ze bych udelal lip, kdybych se drzel svych imaginarnich predstav z her dokud mi je Mark Wahlberg nepodupal cvickama...je to jen muj dojem, nebo takhle proste Max Payne ani nevypada ani nejedna..na konic je z nej neznicitelny maxocop a pritom je i ve filmy ukazano ze valkyra z lidi dela psychouse bez pudu sebezachovy a ne nekoho kdo vydrzi davku z uzi...taky me dost nastvala "stylizace" pribehu, ktery jakoby vychazel z puvodniho, ale narozdil od nej je dost strasnej...myslim ze tu asi neni zadny priznivce herni serie, ktery by mohl rict ze se film povedl..a konecne 2* za snahu a moc velky orisek

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

docela trapna (ovsem nekdy se clovek i pousmal) blazniva komedie, ktera by mohla dopadnout i lip kdyby hl. roli nehral takovej uchyl...je mi lito elizabeth ze se zapletla s takovou fraskou

Ovládací panel