sona123

Soňa K.

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 21.12.2014  12:48

Pro mne velké zklamání. Nuda...herecké výkony dobré, ale jiné bych nečekala. Obsah takřka nulový. Hlášky místy vtipné - ale na to, aby film byl koukatelný a divácky zajímavý, nestačí vedle sebe jen poskládat pár dobrých herců, těm vložit do úst pár sprostých slov a a čekat, že to divákovi něco přinese...a to je to, co mi chybí. Jaký smysl mělo na film se dívat, co mi to přineslo? Vůbec nic. V tuto chvíli mám dojem, že opravdu jen to zklamání.

• 7.7.2014  12:15
    Skinheads (1993)

I přes určité stáří filmu se na dílo dalo dívat - typicky italské, spousta klišé a až směšných dialogů, ale jako jednoduchý a schématický náčrt výseku životní cesty Marca, hlavního hrdiny, který v životě tápe, bez autority a životního smyslu, nebo nějaké víry, snímek funguje.

• 8.6.2014  10:22

Oproti Volverinovi se mi tihle X-meni líbili moc. Skvělá podívaná, úžasné efekty, zajímavý příběh. Jen ten Jackman by možná nemusel být tolik nabušený, všeho moc škodí. Fassbendera vidím ráda všude a Jennifer se mi tu také moc líbila. Celkově partička hrdinů byla poskládána skvěle a uměli to pořádně rozjet. Příjemné překvapení.

• 8.6.2014  10:19

Film je zbytečně komplikovaný, přitom děj i obsah je jednoduchý a sdělitelný jednou větou. Tak to má ostatně podle mého názoru ve filmu být, pak ale nechápu, proč se film zpočátku tak šmodrchá. Akčních scén bych také přidala, 3D efekt naprosto zbytečný. Jinak je to ale film velmi kvalitně odvedený, nikde neškobrtá, na plátně se děje přesně to, co bychom od akčního sci-fi měli čekat, hloupě se nemluví, vše odsýpá. Slušná podívaná.

• 10.5.2014  16:45
    Divergence (2014)

Podívaná pro teenagery, která silně připomíná Hunger Games, ale i třeba Harryho Pottera. Ti mlaďoši jsou pěkní, maj svaly, různě spolu zápasí a do toho se občas zjeví Kate Winslet ve stylu Cruelly. No, snést se to dalo, naštěstí provedení mělo lehce vzestupnou tendenci, ale chuť odejít z kina jsem měla po prvních pěti minutách.

• 19.4.2014  17:34

Nádherný film. S poměrně hloupým názvem, který mě dlouho nelákal...skvost, který není na první pohled znát. Geoffrey Rush byl vynikající a Donald Sutherland, byť jeho role byla docela malá, také - jejich dvojka se mi moc líbia. Jak to celé dopadne bylo znát záhy, ale o tom to až tak nebylo...protože sílu mělo vše kolem. Dobrou třetinu na kvalitě přidává famózní hudba, je náherná do posledního tónu. Celé je to vizuálně nádherné, pomalé, laskavé. A Čechům samozřejmě plesá srdce v závěru. Nevím, jak dlouho si film budu pamatovat, ale dívat se na něj byla lahůdka. Ty dvě hodiny utekly neskutečně rychle.

• 19.4.2014  14:32

Skvělý film, který mě chytil hned od začátku. A to díly s teenagery v hlavní roli moc nemusím. Na pozadí poválečné doby se vyvíjí příběh dvou kamarádek, který jde do extrému....každá je jiná a každá do má jinak těžké...kromě toho, že dospívají. Film je natočený citivě, nijak zvášť manipulativně a herci se s poměrně silným tématem poprali víc než dobře.

• 13.4.2014  22:18
    Sviňák (2013)

Skvělý film, takových je málo. Skotské, tedy ještě o něco víc ujeté, než britské. Úžasná hudba a humor...který po čase začne černat a začne přituhovat....drsné, temné, neskutečně dobré. Možná by stálo za to přečíst si i předlohu...

• 12.4.2014  18:01

Mám ráda romantické komedie, legrační zápletky a šťastné konce. A ještě když v takových filmech můžu najít oblíbené herce, jásám. Učitelka angličtiny není žádný velký skvost a začátek byl dokonce dost nudný, že jsem i přemýšlela, že film vypnu, leč nestalo se tak a čas s ním mi příjemně utekl.

• 12.4.2014  15:57

Asi je na mě už těch filmů o teenagerech a jejich dospívání až moc. Život Adele má plno reklamy, je opěvovaný, ale nějak mi uniká, čím se liší od jiných, podobných. Neuchvátil mě, nezaujal, ničím nedostal - tedy kromě pár žhavých scén.

• 12.4.2014  15:02
    Wadjda (2012)

Krásný film s úžasným koncem. Film o jiné zemi, kultuře, u kterého jsem si uvědomila, jaké mám štěstí, že mohu žít jinde. Pravda, dílo hrálo na city, ale nevadilo mi to ani trochu.

• 12.4.2014  12:01
    Medianeras (2011)

Nijak zvlášť mě to nezaujalo. Zajímaví hrdinové, především zajímavý styl vyprávění, po vizuální stránce...moc pěkné, jiné, než z Hollywoodu. Za srdce mě to ale přece jen příiš nechytlo. Tempo vyprávění na mě bylo pomalé a skoro až dokumentární.

• 12.4.2014  11:54
    Džungle rtěnek (TV seriál) (2008)

Naprosto strašná slátanina s miliónem hvězdiček. Nudné postavy, nudné příběhy, nudné dialogy. Soap opery jdou natočit mnohem zajímavěji.

• 11.4.2014  23:15
    86. Annual Academy Awards (TV pořad) (2014)

Ellen mám dost ráda a toto předávání Oscarů mi přišlo vtipné. Nemám ale příliš srovnání. Horší už to bylo s cenami, tentokrát bych ve většina případů hlasovala úplně jinak. Vlk z wall street se mi líbil moc, stejně jako Leonardo, takže to, že dopadl jak dopadl, to mi radost neudělalo. Jinak koukat na hvězdy a hvězdičky - načesané, v krásných róbách a všechny pohromadě, to je pro milovníka filmů prostě sváteční večer.

• 6.4.2014  18:28

Nečekaně dobrý film. Skvělí herci, zajímavý příběh, který se podařilo podat srozumitelnou formou - takže žádné složité vyprávění, uvádění do děje apod. Do poslední chvíle napínavé.

• 30.3.2014  19:36
    Ona (2013)

Panečku. Ta myšlenka plní sen všech narcistických osobností...no nebylo by to krásné? Tedy, až na ten konec, to už je po iluzi. Film hodně vytváří Jaoquin, ale o tom snad nikdo nemůže mít pochyby (jednak si filmy, kde účinkuje, velmi dobře vybírá, a jednak je to pan herec), sexy hlas Scarlett, úžasné dialogy, ale především famózní hudba. A děj se ubírá dál a nenechá se vtáhnout do klišé, je velmi volnomyšlenkářský a vše je v něm dovoleno. Je to úžasně poetické a snové. Takových filmů je strašně málo.

• 22.3.2014  22:43

Netradiční. Pomalé, pro to správné sledování je potřeba mít tu správnou náladu - chtít se zastavit a vnímat s otevřenou myslí. Příběh mi nepřijde až tak famózní a přesahy, o kterých se tu dočítám, jsou určitě možné, ale nějak mě u filmu nenapadaly....pro mě to byla zajímavá love story, dobře herecky obsazená, s úžasnou atmosférou a skvělým způsobem zobrazení....netradičně pojaté klišé.

• 16.3.2014  19:42

Nádherný film, který mě skutečně dojal. Miluji Mary Poppins, viděla jsem ji v divadle a některé melodie mám i po letech stále v hlavě, stejně jako slavé superkalifradžilistikexpijalidózní :) Film byl poetický, pro všechny s dětskou duší a široce otevřenýma očima, kterýma se můžeme dívat optimisticky na svět, i když se ne vždy daří. Dvojice Hanks a Thompsonová byla báječná a ozbvlášť Emma byla úžasná. Nádherné.

• 16.3.2014  12:05
    Síla lásky (1995)

Klasická nemastná neslaná romantická komedie, s dobrým hereckým obsazením. Tento žánr můžu a vždy se na něj ráda podívám a u hodnocení mhouřím oči.

• 9.3.2014  15:48
    Vlčí mládě (TV seriál) (2011)

Miluji tyhle seriály, zejména když je u nich logo MTV. Ne, vážně...není mi už bohužel náct, ale pro všechny ty upíří a vlkodlačí story s pěknými herci, svižnou muzikou a líbivou kamerou mám prostě slabost. Nejspíš to útočí na mé nejnižší pudy a potřeby, ale co už. Čas u nich úžasně uteče a mně je tak nějak lehčeji. Je to asi brak, ale mně se líbí.

• 8.3.2014  23:08

Na ten film je potřeba mít náladu. Nikam nespěchat a mít chuť a odvahu vnořit se do pomalého tempa vyprávění, dlouhých záběrů a hrůz, které se na plátně co chvíli objeví. Naštěstí jsou tu herecké hvězdy, které tak trochu odvedou pozornost. Když divák ví, o čem film bude a jak skončí, není to až tak velké překvapen a drama...přesto konec byl nádherný a skvělou tečkou za velmi kvalitním filmem. V rychlém sledu jsem viděla Komorníka a teď 12 let v řetězech a obojí mne uchvátilo.

• 27.2.2014  00:10
    Komorník (2013)

První třetina? Tak trochu nuda. Jedna z nejlepších hereckých příležitostí pro skvělého Whitakera. Jakmile se nám ale začnou v Bílém domě střídat jednotliví prezidenti, film začne nabírat spád...stává se "černým" Forrestem Gumpem...a není to jen o výčtu historických fakt, které samy o sobě jsou neobyčejně zajímavé a lákavé...kromě toho se ve filmu rozvíjí i linka rodiny Komorníka - jeho ženy, dětí...jde do hloubky a je plná emocí....a příběh se vyvine neočekávaným způsobem. Dojímal mne, na několika místech mne rozplakal. Kromě toho je tu opravdu celá plejáda úžasných herců. Ten film je famózní a mně nejde do hlavy, proč kiny profrčel bez většího zájmu a reklamy. Velká škoda.

• 27.2.2014  00:06

Ach Matthew...kde se to stalo, že z rolí typicky a nezajímavě béčkových se z tebe stal Pan herec - prakticky zde dne na den. Role je famózní, ale na atraktivnosti nabývá právě až kvůli Matthewovi. S ním film stojí a padá. Bude při letošních Oscarech velkou konkurencí Leonardovi - i když ten podle mě zvítězí - jeho role je zajímavější, s více podobami - a taky mnohem líbivější. Ale Matthew roste před očima, až si říkám, jestli je taková proměna vůbec možná...a film? I ten je zajímavý...pojednává o AIDS, ale jinak, než to známe.

• 27.2.2014  00:00
    The Fall (TV seriál) (2013)

Pomalé (možná až příliš) tempo vyprávění. Skvělá Gillian - už to dávno není vyjukaná agentka FBI. Zajímavý příběh, zajímavý styl vyprávění. Ten styl je podobný Hannibalovi...není neotřelý, ani příliš originální. Přesto diváka chytí - je to lahůdka pro oči - pomalé záběry kamery, líbivé...

• 19.2.2014  23:11

Tedy, vskutku béčkový horor. Béčkové kulisy, béčkové téma, béčkové provedení. Někdy film ale dokázal i pobavit, a to se cení. Když se klíží oči, ale ještě se nechce spát, přesto nevadí, když pár minut uteče, Devil´s Rock se hodí.

• 10.2.2014  11:25

Skvělý film. Akční a drsný. A o to víc zajímavý, že je podle skutečné události. Co mne tedy ale štvalo a moc jsem nechápala, to bylo jednání hrdinů - proč se rozhodli tak, jak se rozhodli, co to vlastně dělali dál....až jsem si říkala, že by se ten výběr mariňáků měl zaměřit kromě tělesných atributů a průpravy alespoň trochu i na tu intelektuální složku. Dílo, které mi dlouho zůstalo v hlavě a patří k tomu lepšímu, co se týče válečných filmů.

• 7.2.2014  23:17

Miláček Tatum a vůbec řada dobrých herců. Akční filmy tohoto typu mám ráda - je to jednohubka, kterou okamžitě zapomenu (takže podobnost např. se Smrtonosnou pastí mě vůbec nenapadla), ale příjemně zrelaxuji. Honička aut byla nejlepší. Celé to bylo předvídatelné, ale navíc byly ve filmu asi dva až tři vtipné momenty, nečekaný bonus navíc.

• 2.2.2014  11:23

Moc tyhle rádo by dokumentární filmy nemusím a to, co tu tvůrci předvádí, je navíc hodně přitažené za vlasy. Film mi přišel nudný a kromě pár posledních scén absolutně nenapínavý.

• 1.2.2014  20:02

Strašný film. Neuvěřitelně těžký a silný. Hnusné dialogy....respektive krásné, ale ty lidi si říkaj fakt hnusný věci. Streepová je neobyčejně hnusná ženská a ani Robertsová nemůže získat příliš sympatií. Všichni hrají skvěle a konverzačka je to jedinečné. Byla jsem ale ráda, že se na ni dívám doma, kde si to můžu zastavit a vydýchat to dusno, napětí a depresi. O hvězdičku míň z plných, neboť to není originální. Ale jinak to bylo famózní a klobouk dolů před všemi, kdo se do toho pustili.

• 30.1.2014  22:52

Opět jeden z dalších filmů, který je dobře herecky obsazen, ale tím se zcela vyčerpává. Napětí - nula. Hlubší ponor do psychiky postav - nula. Propracování vztahu mezi hlavními postavami - nula. Akčnost scén - nula. Myšlenka - tuctová. Tak snad jen ta hudba za něco stála.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53