Křehké vztahy (1979)

Jeden z mála socialistických snímkov, ktorý bez problémov pozriete aj dnes. Doba večného fajčenia, kšeftovania, podlizovania atď. je tu skvele zobrazená bez akéhokoľvek umelého pridávania. Veľkí herci tej doby sa tu motajú vo vedľajších úlohách..

Vlasta Burian, jak ho neznáte (2010)

Krátke "ešte niečo vyžmýkajme" z kariéry slávneho komika. Okrem súboja so stoličkou to nestojí za veľa..

Borg/McEnroe (2017)

Sverrir absolútne dokonalý Borg. Prečo tam za McEnroa dali Shiu je mi nepochopiteľné. Rivalita je v športe všade aj keď sa to dnes nenosí. Vždy ide o slávu a peniaze. Vytrieskať z toho čo najviac je snom všetkých tých prísavníkov okolo. Tí chalani sa inak celkom rešpektujú. Mrzí ma len to zbytočné naťahovanie od polovice. Veď kto má rád tenis a jeho históriu si môže ten zápas pozrieť na Youtube. Inak spokojnosť. Som zvedavý na pokračovanie Roger versus Rafa..

Stopy spravedlnosti (2017)

Tak to mě poser! Starý Jackie natočil jeden z najlepších nekomických filmov svojej predlhej kariéry. Aj keď už zub času na ňom zanechal stopy a tie rýchle reakcie sú trochu divné, nič to nemení na tom, že som sa skvele bavil. .Aj Piercovi to celkom pristalo. Vopred viete ako to skončí a napriek tomu neodchádzate pre zemiakové lupienky. Známka kvality, no nie? PS:Ten skoro polhodinový úvod treba preskočiť..

Pekelné silnice (2012) (TV film)

Aj keď už väčšinu týchto ciest poznáte z rôznych webstránok je iné vidieť to na videu. Najviac ma zaujal záber samovražedného nástupu vodiča do príliš nakloneného nákladiaku a následný zošup do zrázu..

Útok velkých koček (2012) (TV film)

Mohli viac pohovoriť o medzidruhových krížencoch. Inak veľmi dobre spracované lovenie, párenie a boj o korisť u najväčších mačkovitých šeliem..

Dozrievanie (1981) (TV film)

Takmer celá vtedajšia slovenská herecká elita sa ocitla v takomto filmíku. Tak som si zaspomínal na súdružské časy. Ale záver som zaspal :)

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Hviezdičku si zaslúži muzika, akčné scény s Charlize a Verbalov komentár :). Inak nudné klišé, ktoré pokojne môžete preskočiť. PS: Tie bitky sú skutočne skvostné!

Láska s vůní čokolády (2010)

Romantická komédia so slovenským dabingom. A dopozeral som bez odskakovania od televízora. Buď to fakt nebolo zlé alebo tak rýchlo starnem :)

Blade Runner 2049 (2017)

Na originál sa to nechytá. A keby tam nebol Harrison tak to je ešte väčší fail. Ťažko by som hľadal oblasť, kde toto bolo lepšie ako Blade Runner. Tak skúsim neporovnávať. Je to scifi v krásnom kabáte s málo charizmatickými hercami. Gosling síce robil, čo mohol no nestačilo to na viac ako priemer..

Ovládací panel
8 bodů