Hon na somálské piráty (2011) (TV film)

Nuž, zažiť by som to nechcel ale títo amíci z toho spravili poriadnu hrdinskú epopeju. Pripomenulo mi to dávne sovietske filmy. Černosi mali jedného člena posádky zastreliť a nikto by už nevymýšľal. Budem musieť v Somálsku spraviť školenie pirátov :)

Superlidé Stana Leeho (2010) (seriál)

Hm, nie sú to komiksoví hrdinovia. Anomálie jednotlivcov svedčia o tom, čoho je schopné ľudské telo a na koľko percent ho využíva bežný človek. Ten kalkulačkový bol naozaj perfektný!

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Dnes je plno dobrodruhov, ktorí si chcú splniť cestovateľský sen a nemajú za čo. Táto parta to vymyslela s trabantom a zaplatila z reklám na nich. Samozrejme ich musí byť patrične často vidieť. Inak celkom chutné putovanie po dnes už známej Afrike. Na oddych ako stvorené. Ale nič objavné nečakajte..

Legenda o slavném návratu (2000)

Rozprávka napasovaná do rokov 1.sv. vojny v Amerike. Golfové ihrisko namiesto kulís. Redford vie pracovať s hercami aj s atmosférou no toto mi celé nesadlo. Premúdrelý Smith, Damona nemusím a krásna Theron to nezachránila. Naviac pridlhé. Ale upršaná októbrová nedeľa zase nie je až taký zlý deň pre tento film..

Ten kluk (2007)

Napriek niektorým výhradám je to nadpriemerný snímok. Či už herecky Andrew Garfield alebo celkovým poňatím, atmosférou Anglicka. Je to o tom, ako sa kto zapíše tak sa potom má. A nič na veci nezmení enormná snaha dokázať, že som už iný človek. Biľag detskej nerozvážnosti ostane vpálený po celý život. Hrozné..

Miluj mě, prosím (2004)

Nápad síce možno dobrý aj muzika sedela no aj tak som pri tom dvakrát zaspal. Moderná rozprávka mala vsadiť skôr na jednoduchosť..

Lenny (1974)

Hoffman vie perfektne zahrať looserov bojujúcich so systémom. Toto je tiež jedna z jeho one man show, kde takmer dokonale napodobil Lennyho Bruca. Ale film ako taký ma neoslovil. Tieto blbé americké 50 roky, kde prekvitala falošná morálka mi žerú nervy. Asi by som sa tam vtedy zbláznil..

TABU (2002) (seriál)

Aj Ichi the Killer by závidel niektoré metódy sebapoškodzovania. Stravovanie z potkanmi má tiež svoje čaro :). Premena na Ovocníčka - napichajte do seba vyše sto háčikov a povešajte na ne rôzne ovocie. Skrátka skutočnosť predstihuje aj ľudskú fantáziu..

Hooligans (2005)

Toto nie je film pre ženy, homosexuálov a jemné povahy. Všetci ostatní mali aspoň raz v živote chuť niekomu dať po papuli. Tým nechcem povedať, že je to správne, len že je to tak. Tu môžeme sledovať určitú skupinu ľudí, ktorí to povýšili na životný štýl. Dobre sa na to pozerá spoza obrazovky, no naživo by to skúšali len tí menej inteligentní. Obsadenie anglických bitkárov je vskutku skvostné a "mäkkýš" Elijah sa tam nestratil, aj keď bitka v jeho podaní je smiešna. Záver lepší ako prvá polovica. A čo som vlastne týmto chcel povedať ? :)

Útěk z Alcatrazu (1979)

Predchodca budúcich hitov ma sklamal hlavne v skladbe väzňov. Tam sa už Darabont poučil a výsledok stál za to. Clint robil čo mohol a hral výborne, ale sám to nevytiahol nad 3..