V poslední chvíli (1995)

Nuž, nebyť Deppa tak hodnotím ešte nižšie. Dej je ako lineárna hra. Presne viete ako sa skončí a je len otázkou času kedy. Nepriatelia jasní od začiatku, kulisy tiež. Pobavilo ma ako roztrasený slušňák a ešte k tomu účtovník, ktorý sa bojí chytiť do ruky nenabitú pištoľ zrazu začne strieľať ako Old Shatterhand :)

2012 (2009)

Škoda, preškoda, že Emmerich sa stále utápa v množstve klišé, neznesiteľného vlastenectva a obetovania. Potenciál bol na 5*.

B.T.K. (2008)

Keďže príbehy o masových vrahoch obľubujem, tešil som sa, čo nové sa dozviem z tejto morbídnej oblasti :). Lenže tu sa nedá hovoriť ani o morbídnosti, ani o horore len o príšernom dokumentovaní a to ešte amatérskom, nejakého pána, z ktorého sa nakoniec ten BTK vykľul. A nečakajte žiadne drastické scény akoby z názvu vyplývalo. Celé dielo je "podporené" otrasným dabingom a koniec som skrátka zaspal. A ako spomína ihlicka: všetkých tvorcov bind, torture and kill..

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Keď to porovnám so súčasnými seriálmi mal by som dať 5*. Keď by som mal hodnotiť ideovú časť tak je to za 0*. Vychádza mi 3..

Dvojí hra (2009)

Už po prvom zábere, keď som zbadal Juliu Roberts s tou veľkou h../pusinkou/ som začal mať nedobrý pocit. Clive Owen sa mi ho síce snažil napraviť, no zauzlenosť deja ma neustále nútila sa sústrediť a celé mi to prišlo ako šachová partia. A to ja nemusím. Kde do pekla zmizla akcia a niečo pre oko normálneho diváka?

Veľký rešpekt (2008)

Tak toto by som natočil hádam aj ja. Herecké výkony ani nebudem hodnotiť len sa čudujem niektorým známym menám, že sa tohoto paškvilu zúčastnili. Péétržka, senzi átmoška, fasa diskoška, nééé....

Zastav a nepřežiješ (2006)

Po mesiaci si pri tomto názve spomeniem len na kamennú tvár Stathama pri neustálych akciách...

Osvětim: Velký útěk (2007) (TV film)

Ďaľší z množstva dokumentov o genocíde židov cez 2.svetovú vojnu. Tentokrát prostredníctvom dvoch mužov, ktorým sa podarilo ujsť, aby podali svedectvo o zverstvách páchaných v Osvienčime a tým zabránili ďaľším deportáciám židov z Maďarska a celej ostatnej Európy. Nie zlé, no no čítal som knihu, kde Rudolf Hess podrobne popisoval ako sa natrápil aby denne zlikvidoval 8000 ľudí, a to bola iná káva...

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Folklórne slávnosti v Terchovej majú viac šťavy ako tento dokument tváriaci sa ako film. Nepomohli ani sexistické vložky. Celé to bolo ako keby to natočil Janko z ulice za pomoci svojich kamarátov. Desné dialógy len podčiarkli nemohúcnosť hercov zo seba niečoo vydolovať. Chudák Jánošík, v hrobe sa musí obracať..

Soukromé neřesti (1997)

Howard Stern ukázal ako sa robí inteligentná sranda aj s pejoratívnych slov. A dáva na frak upätým puritánom bez fantázie. Bravo!