Transformers: Zánik (2014)

Štvrté pokračovanie Transformers bolo pre mňa obrovským sklamaním. Príliš preplácané, neskutočne dlhé a tým pádom už ku koncu pre mňa aj nezaujímavé. Je to síce štýl pána Baya, ale už aj na neho to bolo priveľa výbuchov a ničenia a deštrukcie.....niekto by ho už mohol zastaviť. Pozitívom bolo pre mňa po dlhej dobe vidieť pána Kelseyho Grammera, ktorý bol pre mňa jedným z mála pozitívov tohto filmového počinu. Tiež bolo zaujímavé vidieť, že sa ničí iné ako americké mesto, aspoň nejaké osvieženie. Dúfam, že ďalšieho pokračovania sa už nedočkáme, pretože už toho bolo dosť. Malo to skončiť pri prvých "Transformeroch", pretože to bol pre mňa skutočný filmový zážitok, niečo nové.....ďalšie pokračovania sú pre mňa iba nezaujímavé a neinovatívne filmové pokusy.

Carrie (2013)

Pôvodný film som nevidela (ale určite to napravím), čítala som knihu a pravdu povediac, nečakala som od tohto remake-u nič prevratné....ale to sklamanie bolo ešte väčšie ako som si myslela že bude.....slabé herecké výkony (až na Julianne samozrejme), príbeh oproti knihe roztrhaný na milión kúskov a v podstate to bol film o ničom. Tých zopár špeciálnych efektov + "ohňová šou" v podaní Carrie si odo mňa zaslúžia 1*.....Mr. King musel byť veľmi sklamaný z tohto spracovania.....škoda....taký veľký potenciál ako má tento príbeh a takto ho premrhať....

Atlas mraků (2012)

Takto zmätená som ešte asi zo žiadneho filmu nebola. Zo začiatku pohoda, jednotlivé dejové línie sa dali rozoznať ale po hodine som už pomaly ani nevedela ako sa volám. Z príbehu do príbehu to šlo niekedy i po pár sekundách a moja myseľ niekedy nestíhala reagovať. 4* hlavne kvôli old Georgie-mu, kvôli skvelým maskám a kostýmom , vďaka ktorým som mala problém rozoznať to hviezdne obsadenie (klobúk dole, fakt skvelá práca) a musím sa priznať, že aj kvôli záverečným titulkom, kedy sa mi vyjasnilo veľa vecí :D Takže určite to bude chcieť ešte minimálne jedno vzhliadnutie kvôli vyjasneniu a aby som si bola istá, či pri tomto hodnotení zostanem, alebo ho budem musieť zmeniť. Komplikované filmové dielo, so skvelým obsadením, ktoré by mal vidieť každý filmový fanúšik.

Heavy Metal in Baghdad (2007)

Priznám sa, že nebyť tohtoročného festivalu Brutal Assault, ani neviem, že takýto dokument existuje. Vzhľadom na to, že sa mi páčili dokumenty Metal: A Headbanger's Journey a Global Metal, bola som veľmi zvedavá čo ponúkne tento filmový počin, hoci som vedela, že tu asi nepôjde len o antropologický prieskum kultúry metalu. Dokument ma veľmi nadchol ale na druhej strane aj nahneval. Nahnevala ma tá kvázi demokracia, ktorá v Iraku bola a aj stále je. Zarazilo ma to, že v 84. minútach človek videl toľko zla, čo za celé roky ani samotné televízie nedokážu zobraziť vo svojich reportážach, pretože sa pozerajú iba na jednu stránku veci. Ale na druhej strane som bola v úžase z toho, ako partia chalanov dokáže ísť za svojim snom i cez hrozbu smrti, cez také prekážky, ktoré si my ani nevieme predstaviť. Veľmi podarená vecička, ktorú odporúčam nielen metalovým fanúšikom. Ak Vás tento dokument zaujme, určite si kapelu vyhľadajte na nete a dozviete sa ako a či vôbec pokračujú vo svojej hudbe (v tomto ďalej nebudem spoilovať).

Bitevní loď (2012)

Niekedy by sa tu tak zišlo pol hviezdičky na hodnotenie.....toto je ten prípad, kedy by som dala najradšej 3 a pol *, ale priklonila som sa k tomu lepšiemu hodnoteniu a to z niekoľkých dôvodov: veľmi humorný začiatok s "chicken burrito"; vtipné dialógy počas celého filmu; niektoré efektové absurdity, ktoré ma už nedokázali naštvať ale neskutočne rozosmiať, zaujímavo stvárnení aliens, SKVELÝ SOUNDTRACK (milo ma prekvapil výber a AC/DC sa sem neuveriteľne hodili) a neuveriteľne drsno-vtipná Rihanna.....celkom dosť kladov na to, že sci-fi nepatrí medzi moje najobľúbenejšie žánre. Efekty mi síce dosť pripomínali Transformerov (vo vodnom prevedení) ale snaha bola, aj keď podľa mňa išlo skôr o snahu, ktorú by lepšie zvládol Bay. A tu sa dostávam k mínusom.....zase muselo prísť klišé v podobe záchrany sveta LEN a LEN vďaka američanovi, boj o ruku dcéry drsného otecka a vlastne celkový dôvod prečo "návštevníci" na Zem vlastne prišli zostal nevyjasnený, čo sa mi celkom nepáčilo, lebo pokračovanie si naozaj neviem predstaviť. Ale celkový dojem z tohto filmu vcelku pozitívny na moje prekvapenie :).

Vyměřený čas (2011)

Musím povedať, že sci-fi nie je moja šálka kávy, ale keď už ma nejaké zaujme, tak to už musí byť pre mňa niečo extra, čo film In Time aj bol. Najväčším plusom bol samozrejme samotný nápad, myšlienka. Svet, v ktorom peniaze neznamenajú nič? platíš časom? keď si nejaký neukradneš či nevyhráš, tak zomrieš?keď máš času na zvyš, nechvál sa s tým pretože.....gangy, ktoré oberajú ľudí o čas? samozrejme,v tomto filmovom kúsku je možné všetko. Je tu jasne stanovený cieľ, rozdiely medzi chudobou a bohatstvom, doslova beh o čas, plno akcie, adrenalínu, nečakaných situácií a to podľa mňa má pravý akčný film mať. A samozrejme musím pochváliť Justina, ktorému podľa mňa v poslednej dobe film svedčí viac ako hudba :).

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pre mňa seriál väčšinou znamená dve veci: komédia a maximálne cca 20 minút. Vždy sa však snažím dať šancu aj iným žánrom a som rada, že tento krát som nespravila výnimku. Tak skvele spracovaný seriál som ešte asi nevidela. Hneď prvý diel ma neuveriteľne zaujal, vtiahol do deja a ešte aj tých 50 minút mi je zrazu málo. Oceňujem tú rozmanitosť, ktorú tento seriál má; rozdielnosť a opis jednotlivých kráľovstiev; skvelé dialógy, ktoré nie sú iba prázdnymi slovami a charaktery jednotlivých postáv, ktoré sú prepracované tak, že ma každá jedna zaujala (musíš ich buď milovať alebo nenávidieť). Páči sa mi tiež nepredvídateľnosť jednotlivých situácií, človeka vždy niečo nové prekvapí. Dúfam, že celá sága "Pieseň ohňa a ľadu" bude naďalej takto spracovaná, aby som sa mala ďalej na čo tešiť. Skvelá práca z dielní HBO.

Umělec (2011)

Keď som prvý krát počula o tomto filme, povedala som si, že režisér musí byť veľmi odvážny (alebo blázon), keď sa v dnešnej dobe rozhodne natočiť nemý a čierno-biely film. Následne, ma k vzhliadnutiu presvedčila myšlienka, že týmto nápadom zbúra všetky klišé, ktoré v dnešnej kinematografii tak dominujú. A nakoniec, keď som film videla, bola som nadšená a neoľutovala som, že som si ho pozrela :). Film bol veselý ale aj smutný, dej bol zaujímavý, plný prekvapení o postavách ani nehovoriac a charizmatický Jean Dujardin hlavnú rolu zahral tak presvedčivo, že Oscara i Zlatý Glóbus si určite zaslúžil. Najviac ma zaujalo to, že k vyjadreniu všetkých myšlienok či pocitov neboli potrebné žiadne slová, ale stačila iba hudba a zopár titulkov.

Drive (2011)

Ešte pri žiadnom filme sa mi nestalo, aby som ho známemu nevedela ani odporučiť, ani ho od neho odhovoriť. Moja odpoveď tentokrát vždy znela: " musíš to prosto vidieť". Film ktorý si buď zamiluješ, alebo si povieš wtf?!?!?!Bohužial, môj bol ten druhý prípad. Jediné, čo ma zaujalo bola Goslingova tajomnosť (a charizma samozrejme) a soundtrack, z ktorého som bola očarená (a to už je čo povedať pri mojom milovanom metale \m/). A práve za tieto dva fakty si filmový počin Drive odo mňa zaslúžil iba dve *. Nuda, nuda a ešte raz nuda. V celom filme až jeden poriadny zvrat, pričom do tej minutáže by sa určite ešte nejaký zmestil a nudné dialógy, ktoré neprekonal ani ľahký dotyk adrenalínu.

Hunger Games (2012)

Tak nevyužitý potenciál!!! Tak skvelý nápad a tak nudne spracovaný!!! Najviac ma však štvala kamera. Spočiatku som si myslela, že chceli zachytiť autenticitu, ale keď to trvalo celý film, tak ma z toho akurát tak bolela hlava a nie, aby som z toho mala dobrý pocit a aby sa mi to ešte aj páčilo. Film mal dlhý rozbeh, takmer hodinu sa tam nič nedialo a keď už KONEČNE prišla akcia (ktorej tam btw bolo veľmi málo), tak tá "úžasná" kamera spôsobila, že z akcie bola akurát tak veľká machuľa a takmer nulový zážitok. Pôvodne som namiesto dvoch * chcela dať tri, ale rozmyslela som si to po tom typickom americkom romantickom klišé, ktoré sa musí vyskytnúť už takmer v každom sci-fi či "akčňáku" v tej najnevhodnejšej chvíli. To ma prestalo baviť už veľmi dávno a dosť to uberá z celkového dojmu. Škoda, že to nevyšlo lepšie...