tomisaburo

tomi saburo

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2 3
    • 13.1.2017  09:21

Ivar je nejsilnější postava aktuální sestavy a vede si vážně dobře. Zvěstování Ragnarovy smrti s Ódinem je naprosto kulervoucí, jedna z nejlepších scén vůbec..

• 5.10.2016  08:15
    Westworld (1973)

Nápad dobrý, zpracování slabší. Vzpomněl jsem si několikrát na Arnolda, jednak na lehce podobném námětu později stavěl Total Recall, a pak taky Brynnerův pistolník je jasná inspirace pro T1.

• 22.9.2016  08:54
    Doblba! (2005)

Vzhledem k naprosté debilitě scénáře i režie, je 112 minut opravdovou výzvou. Název naznačuje obsah i formu, ale zbytečně filmu lichotí.

• 20.9.2016  08:36
    Zobani (TV film) (1993)

JEDU CEJNAR! JEDU! Naprosto skvělý Etzler tady prostě zasvítil. Jeho mamutí charisma drží tohle drama vysoko nad průměrem. Srovnatelné s polskou peckou Samowolka.

• 15.9.2016  08:13

Výborná detektivka, podstatnou část stopáže i řádně napínavá. Snese srovnání s o dekádu mladším českým klenotem Po stopách krve, který představuje v rámci tohoto subžánru naprostý vrchol. Heinz Rühmann i Gert Fröbe jako detektiv a vraždící bestie jsou víc než přesvědčiví. A geniálním, skoro až hororovým prvkem je ta dětská kresba... Závěr šlo asi vymakat malinko víc, ale vzhledem k datu vzniku je to i tak silný kafe.

• 1.3.2016  22:48
    Stážista (2015)

Mám pocit, jakoby mi někdo vrazil kudlu do břicha a dvě hodiny tam s ní kvedlal... Nehorázně přiteplený americký paskvil. Hyperkorektní svět, bezpohlavní postavy a scénář jako výběr těch zaručeně nejafektovanějších zvratků z Gilmorových děvčat. Nechce se mi pořád věřit, k čemu se to ten Robert na stará kolena propůjčil. Stát se mu to před třiceti lety, má po kariéře. Jdu blejt.

• 29.2.2016  12:47
    Fotograf (2015)

Mistrovým idolem krásy je ztělesnění hojnosti, což je nám zhusta a po celý film dokazováno (rozuměj monstrózní prdel, panděro jak rybník Svět a kozy jako nákupní tašky). Inu, proč ne. Ale nikdy jsem nepochopil proč, a z kterého hrobu vlastně vyhrabal tu vychrtlou příšeru, kvůli které tenhle film vzniknul. Trochu mi v tom příběhu chybí Kája, ale ono je to možná nakonec lepší. Nicméně Roden potvrdil svoji extratřídu, a schopnost uplést z hovna bič. Dokázal dát celé té prasárně a hlavně mistrovi, snesitelnou, téměř sympatickou tvář.

• 15.2.2016  07:38
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Zatím nejlepší Strachova krimi. Sice je to zbytečně natahované, občas nesmyslné a rušené přehrávajícím Donutilem, ale to (minimálně v první polovině) bohatě vynahrazuje kurevské napětí, solidní tým vyšetřovatelů a dostatek mrtvol. Bohužel poslední dva díly potápí celou sérii hluboko do průměru. Hlavně odmaskování sériového vraha je zklamáním, Škoda, že nenaverbovali Honzu Hartla, typického představitele vraždících bestií, na uvěřitelnosti by to druhé polovině příběhu vůbec neubralo. Ono totiž už není z čeho. V samém závěru dostává pracně budovaná konstrukce vyloženě komický rozměr. Věčná škoda.. Jen tak pro pořádek, jak je Jirkovým dobrým zvykem, angažoval i tentokrát regiment flanďáků. Bez nich by to asi nebylo dostatečně mysteriózní.

• 4.2.2016  12:58
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Od časů Dobrodružství kriminalistiky tady tak dobrý český krimi seriál nebyl. Formou trochu navazuje na slaboučkého pitavala, ale to už jinde jsme, je to jiná vesnice... Uvěřitelní herci, skutečné případy i vyšetřovací metody. Po dvaceti letech půstu a množství peněz spláchnutých do hajzlu, je tu konečně něco co stojí za vidění.

• 1.10.2015  15:38
    Bojovník (2015)

Stokrát ohraná boxerská zápletka. Ale jeden pokus o inovaci tam je. Southpaw má totiž v palici úplně vybombardováno.

• 7.9.2015  10:27
    Za bílého dne (TV film) (1991)

Člověk by řekl, že Brian Dennehy a Ken Rex McElroy musí být dvojčata. Brian se role zhostil tak přesvědčivě, že váhám jestli to vůbec hrál. Násilí je téměř výhradně psychické, ale atmosféra tak hutná, že obyvatelé městečka při setkání s vepřovou hlavou plaše klopí oči a jen největší tvrďáci se vracejí domů z nákupu na první pokus a neposraní. Dennehy se pro tyhle role prostě narodil.

• 18.5.2015  22:01
    Chappie (2015)

Vyloženě slabomyslný pokus napodobit klasiku Číslo 5 žije.

• 17.3.2015  21:43

Téma pojato velmi přitepleně. Přesný opak Nedotknutelných. Scénář jako by pocházel z dílny Agentury pro sociální začleňování.

• 6.3.2015  07:37
    John Wick (2014)

Přišel čas utkat se s nepřítelem alespoň na stříbrném plátně. Stejně jako v Equalizerovi, i zde mráz přichází výhradně z Kremlu. Protože jsem film viděl bezprostředně po výše zmíněné krasojízdě Denzela Washingtona, můžu odpřísáhnout, že index spokojenosti spadnul z 90 na 30. Theon Greyjoy koledovat umí, a taky si vykoledoval. Ale způsob provedení celé pomsty, zejména jednotlivé souboje, mě naprosto nepřesvědčil. A nespočet osob zastřelených pistolí vyloženě nudil.

• 6.3.2015  06:59
    Equalizer (2014)

Trošku línější tempo je později bohatě vykoupeno v podobě propracovaných fatalit. Kultivovaný projev zabijáckého skladníka je v těžkém kontrastu s pojetím všech soubojů, které jsou bez výjimky jateční. S hřebíkama to takhle dobře uměl akorát Fantomas v Arabele.

• 27.2.2015  16:12
    Cesta ven (2014)

Z hlediska kvality musím zcela subjektivně říct, aniž bych chtěl čerstvému držiteli Českého lva pro nejlepší film nějak lichotit, že je to naprostá propagandistická sračka, která se snaží jemně vohnout dobře známá fakta. Ryze politické ocenění bylo v těsném závěsu následováno zbrusu novou strategií romské integrace. Ale na druhou stranu dobrá zpráva je, že film byl podpořen z fondu na podporu české kinematografie..:)

• 11.2.2015  19:11

Nedostižně nejlepší zpracování případu. O tom žádná. Temné, brutální, děsivé. Ovšem zdaleka ne tak děsivé jako fotky z místa činu...

• 7.5.2013  23:05
    Pasťák (1968)

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.. Depresivní drama nezadržitelně směřuje k tragickému rozuzlení. Krampol se opravdu vytáhl, snad ani moc hrát nemusel..:) Za hodinu a půl nás nic pozitivního nečeká. I dobrák z povolání Franta Kovářík tady hraje neskutečnou svini.

• 4.1.2013  21:51

Ve srovnání s předchůdci je to nevýrazný díl. Ale zajímavá je skladba protivníků. Není to rozsáhlá síť gangů, bosů, úředníků ad. Není to ani osvědčený model s aspoň jedním trochu zručným šermířem. Osu zla totiž tentokrát od začátku do konce tvoří pouze smradlavý Tohachi a jeho banda otrhanců na koních. Připomínají Calveru a spol. Až na to, že obyvatelé téhle terorizované vesnice, jsou tak neuvěřitelně vychcaní a nevděční, že by je nikdo kromě slepého dobráka nezachraňoval. Holka která po Ichim vyjede, má celkem naději, i když je to nakonec opět jen trapně platonické. Řezničiny je zoufale málo, až v závěru. A to ještě někteří z oponentů předstírají boj tak urputně, až se jim gumové katany ohýbají.

• 1.12.2012  17:24

Nolan to do třetice nezvládl. Po skvělém Batman Begins a skoro stejně dobrém Dark Knightovi, se trojka nemůže měřit ani s jedním z nich. Nesouvislý děj, nepřesvědčivé akční scény, roztahanost.. Vyloženě podvyživený Batman nestojí vůbec za řeč. A představitel Banea taky nenadchne "To by sa musel jináč chovat, jináč tady obracat..." aby dosáhl úrovně svého předchůdce.

• 29.9.2012  18:36

Povedený snímek o Shinsengumi a konci šogunátu. Příběh plný zvratů kopíruje skutečné události doby. Film svou přítomností ozdobili Chiezo Kataoka (v roli šéfa Shinsengumi Isamiho Konda) a hlavně charismatický Ryutaro Otomo. T. Wakayama jako Okita Soji(v jedné ze svých prvních rolí) nemá moc prostoru. Souboje jsou poměrně nepřesvědčivé, ale s ohledem na rok vzniku je to O.K.

• 19.9.2012  22:10
    Gojókiba (1972)

Harry Callahan není žádný mejdlo, ale proti Hanzovi je to učiněný Mirek Dušín. Vyšetřovatel Hanzo si nenechá od NIKOHO kafrat do svojí práce, kterou bere s fortelem kata Mydláře. Je drzý jako opice a divím se, že svoje nadřízené rovnou nefackuje. Je to řádně ujeté, ikdyž na 70.léta zas tak moc ne.. Katsu stvořil roli ultratvrďáka podle mangy Kazua Koikeho, stejně jako Wakayama. Nutno dodat, že na rozdíl od bratra používá úplně jiný pracovní nástroj. Najdou se i slabší místa, ale jako celek je to velmi zábavné.

• 17.9.2012  17:44

Tento díl rozhodně není slabší než dva předešlé. Je to opět fantasy, ale ze všech tří nejprofesionálněji natočen. Tím myslím hlavně kameru a střih při akčních scénách, ty byly největší slabinou předchozích dílů. Olejová pranice v dojo pana Ishibashiho stojí za to a Kojiro Hongo jako spřízněný judista taky potěšil. Chiba si v závěru říká o srovnání s Brucem, a z tohoto souboje nevychází nejlíp.

• 14.9.2012  13:39

Na chvíli se Zatoichi nechává zblbnout od slepého flanďáka s kytarou a všudypřítomnému násilí "nastavuje druhou tvář". Naštěstí ho to ale brzy přestane bavit a pokračuje ve svém klasickém stylu "na hrubý pytel..

• 14.9.2012  11:35

O fous lepší než jednička. O Sonnyho mistrovství asi nikdo nepochybuje, ale kamera a střih to znovu potápí. Zachraňují to tradičně gore efekty. Souboj s medvědem je na úrovni obdobné scény v Jak se budí princezny. Ona ani ta přetahovaná s býkem z prvního dílu se bez nějaké té makety neobešla. Přesto strhující podívaná.

• 12.9.2012  12:16

Opět o něco slabší článek řetězu. Po všech předchozích masakrech je překvapivé, že dosud nedotknutelného maséra nacházíme ve vězení, navíc dostane 50 ran holí. Příběh neoslní, Ichi opět vtipkuje a sebejistě se pochechtává, jakoby měl v rukou nabitou brokovnici. Na závěr je tu povedená bitka v rybářské vesnici.

• 12.9.2012  09:41

První část Masutatsu Oyama trilogy. Jako poctu učiteli bych to snad ani nebral, a když, tak velice svéráznou, chibovskou.. Hrdina propaguje full-contact karate všemi prostředky, výsledkem je asi 50 mrtvých. Hodně mi vadí roztřepaná kamera. Některé scény vypadají, že je kameraman točil v běhu a navíc mobilem. Roli výrazného protivníka, v oyamovkách stejně jako v trilogii Streetfighter, bravurně zvládl Masashi Ishibashi.

• 12.9.2012  09:21

V silné konkurenci je tento díl malinko slabší. Celý se točí okolo jednoho bordelu a místy trochu nudí. Soubojů se dočkáme až v samotném závěru. Samozřejmě nechybí tradiční pokus o podvod při kostkách, podle osvědčeného receptu celé série (Ichi sází-> yakuza vymění kostky-> Ichimu nesedí zvuk nových kostek -> vše odhalí jedním dobře mířeným sekem)

• 6.9.2012  15:33

Vynikající díl. Hlavně druhá polovina je naprostá špička. Náš hrdina se nechá celkem snadno napálit starým nevděčným somrákem. Ovšem způsob, jakým si to pak se všemi vyřídí, snese srovnání s nejtvrdším tvrďákem všech dob, čili s vlastním bráchou.

• 3.9.2012  21:55

Slepý dobrák putuje dál a mistrně se vyhýbá obávanému soupeři - hovnu vprostřed cesty. Tentokrát se musí postarat o kojence bez mámy a přebalování a krmení jsou pro něj práce navíc. Stejně jako v ostatních dílech Ichi potkává nespočet lidí-kurev, kteří se ho snaží za každou cenu ojebat. Celá série Zatoichi vyznívá v tomhle směru velmi pesimisticky. Hele slepec! - pojďme ho okrást, podvést, křivě obvinit, případně zamordovat.. Tento příběh se odehrává netradičně za pochodu, Misumi ho pojal jako předzvěst pozdějších vycházek Lone Wolfa s jeho kočárkem. V závěrečné ohnivé bitce má Ichi konečně obrovské problémy, když se protivníkům podaří zapálit jeho hadry. Aspoň chvíli drama, obvykle mu totiž soupeři vydrží sotva pár vteřin..

<< předchozí 1 2 3