Biopler

okres Bratislava
milovník filmového umenia

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 18.5.2018  22:28

The Omen je film, ktorý sa zo začiatku tvári celkom nevinne, no postupne odhaľuje svoje silné stránky. Je režijne skvele zmáknutý. Vyzdvihol by som množstvo pamätných scén, ktoré chtiac-nechtiac zostanú v mysli nejedného filmového fanúšika. Snímok preverený časom pritom neponúka bombasticko ľakacie scény, azda snáď len v závere, zato však predkladá hutnú tiesnivú atmosféru. Porovnávaniu s The Exorcist sa The Omen nevyhne. Oba majú podobnú tému, ale u mňa je o čosi lepší starší kolega. Pritom The Omen je vrstevnatejší, The Exorcist naopak priamočiarejší a jednoduchší. The Omen má vystavaný príbeh na nie pevnej pôde. Vytrhnutý kontext zo Zjavenia apoštola Jána plávajúci po povrchu, symbolika 666 nejasne sa objavujúca na tele kňaza, až príliš ľahko zatlačený kňaz Spiletto k svedectvu sú časti príbehu, ktoré škrípali. Z hercov ma najviac zaujala démonická Billie Whitelaw, tú aj za bieleho dňa stretnúť je masaker. Nemocničná scéna je top scéna filmu a natrvalo mi utkvela v pamäti. Casting je veľmi fajn a príjemným ozvláštnením je vedľajšia postava fotografa, ktorý podivínskym zjavom ideálne zapadol do snímku.

• 16.5.2018  21:21

Po rokoch je tento film stále akoby na okraji a neprávom. Jedná sa vlastne o jedinú crazy komédiu od vzniku samostatného Slovenska. Veľmi dobre zachytená doba, to však vie oceniť divák v dnešnej dobe, bezmála po 25 rokoch od vzniku. Určite i preto nezožal film kladný ohlas v dobe svojho vzniku. Je zábavné sledovať veselé trio a historky, ktorých je neúrekom. V centre je stará dobrá Bratislava a jej dominanty a la Nový i Starý most, UFO či hotel Kyjev. Avšak snímok sa nevyhne dojmu, že väčšinu pláva po povrchu a zišlo by sa ho prestrihať, lebo nekončiaca anarchia už predsa len začne byť sčasti nudná. Záver je už zlátanina, aby sme nejako uzavreli snímok a divák prepáči, lebo Semjan vo svojom debute a zároveň epitafe sa nebojí byť odvážny, ísť nevychodeným chodníčkom a ponúka nám zdravo uletenú vecičku.

• 15.5.2018  23:17

Dráma o nevydarenom manželstve dovedená do absurdnosti. Tá je niekedy trefná, niekedy nie. Motív rozvodu je prinajmenšom skratkovito podaný, od drámy čakám o dosť viac. Prakticky od tohto bodu je film len exhibíciou bizarností, škodoradosti a úletov (paštéta zo psa). Viac ako polovica filmu je doslova únavná.

• 12.5.2018  21:16

Čakal som propagandu, ale dostal som na tú dobu fajn komédiu. Bielik sa oveľa elegantnejšie vyhol propagande a vzývaniu holdu pracujúcemu ľudu ako tomu bolo vo filmoch Priehrada či Lazy sa pohli. Zo všetkého najviac baví podarená figúrka otca, ktorý kázňami chce zasahovať do života detí, aby "úradničina" zostala vo famílii prítomná i po jeho odchode do dôchodku. Celkovo snímok nemá kam dokráčať len do happyendu, kde otec povolí a deti sa oženia a povydávajú.

• 1.5.2018  21:36

Nevýrazný snímok, pre mňa Mníchov ďalšej dekády v Spielbergovej kinematografii. Ako pri Mníchove, téma rozhodne zaujímavá, na to má Steven čuch. Je to nuda do poldruha hodiny až pokým sa príbeh presunie do Berlína, kde divák čaká nejaké napätie, ale dostane trápnu epizódu s krádežou kabáta a filmovo nepresvedčivé presviedčanie hlavného hrdinu, že on dvoch krajanov predsa len privedie naspäť do vlasti. Vyžehlené vizuálne retro pôsobí síce efektne, ale tam to končí. Americké vykresľovanie iného sveta ako amerického zlyháva na celej čiare. Americké prostredie vykreslené pestrofarebne, rusácke a nemecké samá šeď a betón, do toho lúzri čo spovedajú špiónov zatiaľčo Američania nič podobné nerobia. Spielbergove pokusy o originálnosť a la preliezanie plotu v Berlíne a plotu v New Yorku, resp. pohľad ľudí vo vlaku čítajúcich noviny pred a po výmene špiónov pôsobia smiešne. Film má štandardne hrajúceho Hanksa i Rylancea, ktorý však za prevedenie ani náhodou nemal získať Oscara, a to ho ako herca mám rád. Newman tiež nič svetoborné nevymyslel a tak sa v globále jedná o plytké dielo čo čoskoro zapadne prachom.

• 30.4.2018  21:41

Novinárska dráma, ktorej chýba dramatično. Príbehu chýba iskra, osudový moment a ak sa aspoň jeden črtá, mám na mysli súboj Murrowa s McCarthym, tak nakoniec sa nič nekoná a McCarthy na plátne až príliš ľahko kapituluje. Snímku škodí zásadná vec - má veľa faktov, ktoré nevie zaobaliť tak, aby mal divák dojem, že sleduje hraný film... "Džordžo" sa snaží navodiť atmošku skrz jazzové intermezzos, cigaretový dym ako v noir filme a čiernobiely vizuál. Konštatujem, že len čiernobiely vizuál chytľavo využitý ako prepojenie s dobovými materiálmi ma dokázal zaujať. Taktiež pred diváka položí veľa mini príbehov, ale až na ten záverečný ohľadom televízie ako budúceho zdroja zábavy, žiadny z nich nedotiahne. A tak sa nám na pľaci síce stretne veľa kvalitných hercov, ale nemajú poriadne čo hrať a tak z ansámblu zaujme civilne hrajúci Strathairn, ktorý minimalistickým výkonom vystihol Murrowa a celkovo novinára, introverta.

• 29.4.2018  20:40
    Kostka (1997)

Snímok ťaží jednoznačne z námetu labyrintu v tvare kocky. Vizuálne prevedenie miestností a ich nástrah je taktiež veľmi fajn. Lacnejší či béčkový nádych je cítiť z postáv a ich správania. Motivácie postáv dostať sa von z priestoru kocky nejasné, napr. architekt či autista sú v tomto nemastní-neslaní. Aj samotné herectvo je miestami teatrálne, hlavne doktorka, ale sčasti aj policajt. Matematické lúštenia a interpretácie kódov neboli jasné, pre mnohých divákov prekombinované a tým pádom komplikované. Koniec je z núdze vymyslený a autor si ho mal rozhodne dlhšie premyslieť v palici. Cube však patrí k hororom, na ktoré vďaka spomínanému námetu len tak ľahko nezabudnete.

• 28.4.2018  21:04

Stáva sa mi, že kultový film na mňa nezapôsobí dojmom ako na ostatných užívateľov. Rozumiem čo film chcel zvestovať, ale prevedenie, ktoré mi prišlo nudné, ma odrádza od lepšieho hodnotenia. Po čase si na film spomeniem skôr ako na koláž fajn rockových songov (samozrejme vedie skladba Born to Be Wild) a fádne zábery scenérií. Nicholson sa v strede snímku zjaví ako Alladin z čarovnej lampy a potom je čudesne "odprataný" nevedno kým, pre mňa nepochopiteľné zachádzanie s postavami. Oceňujem, že síce tvorcovia zvolili krutý záver, ale predsa vracia túto jazdu do reality, i keď treba dodať, že tvrdej reality.

• 26.4.2018  20:50

Buñuelovi išlo o chaos. Je to i celkom pestrofarebné, ale málo vtipné na to, že sa má jednať o satiru. Nad prevedením a štýlom by sa dali viesť debaty. Isté režisérove nápady ako keď sa osadenstvo ocitne v divadle, alebo keď prakticky netušíme, že to čo sa odohráva pred nami je iba sen, sú fajn. Ako celok však snímok vyšumí do stratena a divák si z neho pramálo odnesie. Pobaví geniálny záver kde si režisér vystrelí zo samotných predstaviteľov a absurdne ich nechá kráčať po ceste kým sa rozprestrú záverečné titulky.

• 24.4.2018  23:30

Crimson Tide je film, ktorý bude pre mňa známy hlavne nadupaným, dramatickým soundtrackom z dielne majstra Zimmera. Hlavná téma soundtracku sa príjemne počúva i osamote. Ponorkové filmy majú vždy čaro, atmosféru a je tomu aj v tomto prípade. Príbeh je dosť na zamyslenie, dá sa konštatovať, že sa jedná o snímok s nálepkou "typický americký film". Dvaja kohúti, akože hrdinovia, sa hádajú a v ich rukách stojí osud Zeme, lebo na palube majú najničivejší arzenál v histórii ľudstva a týpka, ktorý polku filmu opravuje rádio a vysielačku, to treba brať s úsmevom a s rezervou. Vo filme je veľa "naj", najlepšia krajina zemegule, najničivejšia sila a pod., našťastie nevejú americké vlajky, resp. som si ich nevšimol. Herci fajn, poteší Washington, ktorý si predsa len kradne viac priestoru ako skúsený Hackman. Je viac charizmatický a divák mu viac fandí, Hackman naopak nesklamal v roli búrliváka.

• 23.4.2018  23:59
    Fair Play (2014)

Film o behu, ktorý postupom času neteší hlavnú hrdinku a v závere sa ho vie vzdať a odchádza ako morálny víťaz. Tak by sa dala zhrnúť základná myšlienka snímku. Režisérka Sedláčková nám podsúva príbeh, ktorý obalí nie príliš šťastnými epizódami, naviac sú skratkovito vyrozprávané. Mám na mysli čudáka priateľa, ktorého bežkyňa spozná na koncerte a hneď sa s ním vyspí, resp. otec v zahraničí, pri ktorom netušíme načo je ho dobré mať v príbehu. Jeden z filmov, kde Geislerová hrá vyslovene slabo a jej casting v roli matky nie je najšťastnejšie riešenie. Ešteže v malých rolách excelujú Malý a Bareš, ktorí sú doslova a do písmena ako vystrihnutí opravdoví soudruzi a zároveň hnusné svine.

• 22.4.2018  22:39

Na film som sa tešil a mal očakávania keďže sa jedná o údajne poslednú filmovú rolu Pána herca Day-Lewisa. Je to herec, ktorý sa vie zžiť s postavou svojsky a ani v tomto prípade tomu nebolo inak, ale ruku na srdce, úloha módneho návrhára nebude patriť k tomu najlepšiemu čo sme od neho videli. Aby vyniklo jeho majstrovstvo naplno, potreboval by rolu, v ktorej by sa objavil na pľaci častejšie a hlavne, aby mal pred sebou lepší ako priemerný scenár. Phantom Thread nám na ploche dvoch hodín predstaví troch egoistov žijúcich pod jednou strechou. Ich vzťahy sa istým spôsobom vyvíjajú, hlavne "zaľúbenej" dvojice. Sledujeme provokáciu s chuťou zmeniť súčasné pomery a správanie na jednej strane, na druhej strane vídame snahu o kontinuitu a ak sa to nedarí, tak prichádza na rad ukážka, že druhá strana sa nedá len tak ľahko vyprovokovať a čosi vydrží. K tomuto sa chýli i vyústenie, či záver, ktorý prinesie nemalej časti divákov rozporuplné pocity. Tvorcov treba pochváliť za casting, lebo ústrednú rolu zverili nenápadnej Vicky Krieps, ktorá svojou postavou, šarmom skvele zapadla. Na jej postave najlepšie badať aký taký prerod. Lesley Manville bol výber za 100 bodov, charakterovo skvelé prevtelenie. Film však akosi i vďaka záveru a celkovému suchopárnemu prevedeniu vyfučí a čoskoro sa naň zabudne.

• 20.4.2018  20:58

Film má ťarbavý námet s milovníkom trianglu, ktorý chce za každú cenu presadiť jeho sólo, teda z veľkej časti je absurdný. Diváka však pobaví vopred odpísaná misia, lebo v hlavnej roli hrá Kemr a hrá dobre. Čo snímok, sčasti nezaujímavý predvídateľným dejom, ťahá do priemeru je Solanova réžia a kamera.

• 18.4.2018  23:57
    Tetro (2009)

Coppolov komorný, osobný film s názvom Tetro mi vytvára paralelu s jeho oveľa skorším filmom The Conversation. Zatiaľčo v The Conversation sa zameral na zvuk, v Tetro je to obraz a svetlo a treba dodať, že sa s tým vypiplal dokonale. Nasvietenie scén, hra s tieňom, hrátky so zrkadlami, poňatie pochmúrnej súčasnosti v čierno-bielom vizuále a minulosti vo farebných spomienkach je časť toho čo na diváka zapôsobí počas sledovania. Motív svetla či "blikačiek" je silne prítomný, hlavnému hrdinovi akoby i pri spomienkach nedá dýchať, stále sa objavuje. Spomínané filmy majú charakterovo spoločnú hlavnú postavu v podobe nepreniknuteľného samotára. Na jednej strane geniálne paranoidný Hackman, na strane druhej outsider a zatrpknutý Gallo. Pri porovnaní výkonov víťazí jednoznačne Hakcman. Pri porovnaní filmov v globále víťazí starší kúsok. Tetro nevyvoláva patričné emócie počas sledovania a záverečný zvrat pôsobí veľmi lacno a ako kalkul našróbovaný na film umelo, aby sme to nejak ukončili. Ako divák viem prijať ponúkaný záver, ale viem aj posúdiť, že ma sklamal vzhľadom na vývoj snímku.

• 15.4.2018  10:02

Z tohto filmu si divák nič neodnesie. Toto je umenie? Chlapík v obleku chodí sem a tam a žvastá blbosti. Toto nemienim nejako vysoko oceniť. Absolútny blábol. Trošku ho zachraňuje ženské obsadenie, nič viac.

• 14.4.2018  17:25

The Post je hodne americký film, ale nie v zlom zmysle slova. Chce oslavovať investigatívnu novinárčinu, no okolnosti príbehu mu až tak nenahrávajú (novinári dostanú do rúk hotový materiál) v porovnaní so skvelým Spotlight. Spotlight ma chytil oveľa viac, príbeh a postavy boli lepšie napísané. V The Post je možné pochváliť akurát tak Meryl Streep, ktorá nejednoznačnú dámu vydavateľku obklopenú v priestore samých mužov, hrá s prehľadom. Hanksík dal svoj štandard, nuž lepšie jeho postava nebola napísaná. Poteší režijný prvok v zachytení postavy Nixona, ktorú vo filme nevidieť, zato počujeme len jeho diktáty so záberom na Biely dom. Pamätné zostanú zábery na spôsob tlače, ako sa kedysi skladali jednotlivé strany, koľko to dalo námahy, no zároveň aké to bolo pekné. Film tomu vzdáva krásny hold. Hodne americký, čo spomínam v úvode, je pre mňa záver, ktorý sa mohol vyhnúť pátosu, taktiež vsuvkám s hláškami typu "vyhrajte ten súd, lebo môj bráško je tam stále". Najviac úsmevne však vyzerá scéna kedy šéfredaktor volá priamo chlapíkovi do tlačiarne nech spustí mašinu a nech sa to dozvie celá Amerika. Nie všetko vám zožeriem, pán Spielberg :)

• 13.4.2018  23:33
    Občan Kane (1941)

Citizen Kane je po všetkých stránkach film, ktorý spravil malú revolúciu v kinematografii. Filmová reč a réžia sú svieže i po toľkých rokoch a je to to najcennejšie na ňom. Stále akosi nechápem ako je možné, že takýto film nakrútil iba 25-ročný chlap. Príbeh o vzostupe a páde i smrti silného človeka, ktorý zostal opustený, je téma ako život sám, bude i v budúcnosti spracovávaná, lebo je nevyčerpateľná. Škoda je, že snímok ma nedokázal strhnúť natoľko, aby som dal plné hodnotenie. Chladná postava Kanea, hoci sa stretáva s rôznymi ľuďmi a dáva sebavedomé vyhlásenia, je nepreniknuteľná. Sledujeme perfektne spracovaný dokument či poctu magnátovi, ale emočne, pocitovo, zážitkovo nám dá menej ako by sa dalo čakať.

• 12.4.2018  23:23

Film je silný kvôli originálnemu námetu šírenia dobra a ústrednej hereckej trojici, ktorá hrá perfektne. Dopomáha im k tomu fakt, že postavy sú napísané tak, aby okamžite zaujali. Osmentove kvality pri Sixth sense boli potvrdené ďalším skvelým výkonom, skrátka Haley Joel roly záhadných chalanov zvláda ako nikto. Spacey v roli skromného a trochu ťarbavého učiteľa kraľuje a odzbrojujúco pokojnými pohľadmi si ho nemôžte neobľúbiť. Hunt je príjemná žena, ktorá učarí divákovi a je dojemné sledovať aj jej príbeh. Filmu špatí účasť Bon Joviho, ktorý nezapadol. Newman zložil príjemnú hudbu, ktorá lahodí uchu, ale z veľkej časti vykradol sám seba z o rok staršej American Beauty. Snímok má šokujúci koniec, ktorým uberá na celistvosti posolstva. Navyše je nechutne hrajúci na city v samotnom závere, divák má pocit pachute.

• 4.4.2018  10:57
    Cukrář (2017)

Veľmi fajn pocitovka. Nič veľké sa v príbehu neodohráva, no baví vás sledovať. Tim Kalkhof si vás prejavmi, dobrosrdečnosťou a skromným herectvom ihneď získa. Film chce akoby povedať, že citové putá k osobe sú viac ako sexuálna orientácia. Je to odvážne i zaujímavé zároveň, no akosi v závere nám to až tak režisér nepotvrdil, resp. nie som sám, ktorý by si želal skorší koniec filmu. Zasadenie príbehov do Berlína a Jeruzalema bol skvelý nápad. Scény s neodolateľnými zákuskami sú svojské a veľmi dobre dotvárajú atmosféru. V poslednej tretine sa film vracia do minulosti a retrospektívne nám chce niečo ukázať čo i priemerný divák s popcornom tuší, teda istá polopatickosť snímku škodí. Každopádne má Graizer za sebou fajn debut.

• 2.4.2018  14:32

Plejáda veľmi dobrých britských hercov sa zišla, aby vdýchli život príbehu pre mňa neznámeho Wilberforcea, bojovníka za zrušenie otroctva v Anglicku. Je to pekný film, ktorému však chýba osudovejšie rozprávanie a gradácia k samotnému finále, ktoré končí krásnou rečou jedného z popredných poslancov. Z vedľajších postáv je najzaujímavejší premiér v podaní Cumberbatcha a Clarkson v podaní Sewella. Zamrzí ľahkovážne odstavenie postavy Equianoa, ktorý patril k úzkemu okruhu spolupracovníkov. Poteší však svojské rozprávanie a prelínanie minulosti so súčasnosťou. Keby sa spracovania chytil režisér zvučnejšieho mena, dostali by sme lepší zážitok.

• 1.4.2018  13:14
    Lekce (2017)

Chladné tláchaníčko potenciálnych novinárov, ktoré nikam neviedlo. Od polky filmu som len čakal či si vedúca skupiny začne niečo s mladým uchom, no nestalo sa. Film bez poriadnej zápletky nemá šancu zaujať.

• 31.3.2018  18:30

Mannova réžia ja zaujímavá tradične v prestrelkách, ktorých vložil do filmu celkom dosť, zaujme hlavne pasáž v noci v okolí lesnej chaty i lesa samotného, výborný nápad. Dobové prvky, kostýmy, zbrane na vysokej úrovni. Čo škrípe je príbeh, lebo málo sa dozvieme o hlavnom gangstrovi, ktorého výborne stvárnil Depp. Navyše Cotillard mi vôbec neprišiel ako obstojný výber osudovej lásky Dillingera. Christian Bale podal slabý výkon, jeho kamenný výraz počas celej stopáže skrátka neobstojí. Slabý protivník, ktorý hrá vyslovene druhé husle. Ohľadom kamery, tá má až tak nevyrušovala, zvykol som si, že keď sledujem Mannove filmy, tak ju tam mám. Fajn sa na to díva, ale raz stačí.

• 29.3.2018  23:03

Reklama na Luhačovice. Priemerný dokument, ktorý predstaví známe budovy, ktoré navrhol Jurkovič a ktoré sú dodnes ozdobou mestečka. Dokumentom nás prevažne sprevádza príjemná etnologička, zapálená pre historické súvislosti. V závere sa dozvieme, že na miestach blízko slovenských hraníc boli vyslovené prvýkrát myšlienky o spoločnom národe. No, nostalgici, neuroňte slzu.

• 28.3.2018  22:40

Bezchybná dráma, v ktorej sú fantasticky vykreslené charaktery ľudí, ktorí ohovárajú, sú závistliví, nenávistní, neprajní tým, ktorí búrajú konvencie. Je až zarážajúce ako je film aktuálny i v dnešnej dobe. Príbeh je rozprávaný veľmi zľahka a predsa zaujímavo. Navyše filmové obrazy sú v snímku doslova, kamera si vyberá hercov z netradičných uhlov neraz ich vidíme akoby v ráme. Na dôvažok rejža si potrpel na farebnosti scén či lepšie povedané výrazných kontrastoch, badateľných pri farebných záclonách, stenách, posteľnej bielizni či oblečení protagonistov. Všetko dotvára filmársky pôžitok. Pri výleve duše hlavnej hrdinky pred zázračnou dovolenkou musí každého zamraziť. Ťažkú kritiku spoločnosti Fassbinder umne mieša s humorom, hlavne v podaní reči cudzinca Aliho, ale aj zaťa Emmi, ktorého hrá sám režisér. Veľmi dobre zahral lenivé prasa, zneužívajúce sociálne dávky. Univerzálny film.

• 27.3.2018  22:39

Film o tínedžeroch, z ktorých chalan fičí na blogu, kde sa mu snažia poradiť čo ďalej so životom istí implicitní internetoví kámoši. Doma je nepochopený, príbeh sa pozvoľna rozvíja i so vzťahom k dievčaťu, no ukáže sa, že ani tá ho nechápe. Potom prichádza zápletka, ktorá nie je poriadne vyriešená a záver nie je tiež žiadne terno.

• 26.3.2018  23:30
    322 (1969)

Nesúrodý príbeh poskladaný z množstva obrázkov života, venujúci sa hlavnému hrdinovi i opomínajúc ním. Ťažko si hľadá cestu k divákovi. Lohniský bol vhodný výber do role týpka, ktorý prichádza o všetko. Mne i záver prišiel čudný a tak si zapamätám zo snímku hlavne dobrú kameru a s ňou spojené zábery normalizačnej Bratišky.

• 24.3.2018  23:59

Podpriemerný príbeh, akési hľadanie šťastia v živote zrelej ženy vekom, no žitím života a výberom partnerov rozhodne nie. Ako-tak ma bavilo sledovať romániky, ktoré nikam neviedli. Bol som rozhodnutý, že udelím 2*, ale príšerný monológ jasnovidca v podaní Depardieua skrvavil celkový dojem. O čomsi hovorí i prístup, keď záverečná siahodlhá reč je omotaná titulkami, skrátka režisérka nám dáva zožrať, že už aj ona to má na saláme a že príbeh obohatí o ďalšieho ňoumu.

• 22.3.2018  23:59

Hodne sugestívny snímok v Grečnerovom podaní si berie na paškál známe dielo slovenskej literatúry. Od diváka sa čaká, že musí trochu poznať literárnu predlohu, rejža si bez okolkov skáče v deji a trochu to robí chaos. Hudobné podfarbenie mi nesadlo, prílišné používanie voiceover ma časom viac znepokojovalo a nepridávalo na atmosfére. Dlhočižné zábery bez slova časom pôsobia veľmi chladne a to nie je dobrá vizitka. Čo treba iste pochváliť je výber herca v roli Draka v podaní Lukavského.

• 20.3.2018  23:58
    Až na dno (2017)

Chémia medzi McAvoy a Vikander v pohode. Je to milé, úsmevné, dá sa na to pozerať. Zvyšok, teda príbeh to je už otázka na rejžu, že čo to malo byť. Na jednej strane sledujeme neustále neúspešné pokusy o spojenie zo strany Danielle, táto línia príbehu prakticky nič neponúka. Druhá strana, teda Jamesove africké dobrodružstvá, sú o čosi zaujímavejšie, ale koniec koncov vedú do slepej uličky ako i celý film. Snímok však spraví perfektnú reklamu istému hotelovému komplexu v Normandii.

• 19.3.2018  23:57
    Inde (2018)

Životná cesta Alexa Mlynárčika bola hodná sfilmovania. Vtipne poznamenáva v závere, že hovadsky dlho (vyše 4 roky) bolo dať dokopy film, až jeho priateľ vytušil, že to nebude film, ale nekrológ. Snímok celkom plasticky predstavuje Mlynárčika ako nevšedný zjav, ktorý zisťuje, že keď sa chceš domôcť slobody, musíš to spraviť či nájsť inde. Dokument strieda zaujímavé pasáže s menej hutnými, hlavne parížske časti mi už časom prišli na jedno kopyto, opäť a opäť nejaká vskutku pozitívna recenzia od kritikov striedala tú predtým. Pasáže z Československa, najmä zo Žilinského kraja, stáli za to a pobavili.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42