Biopler

milovník filmového umenia

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 13.9.2018  23:18
    Velká iluze (1937)

Film mal byť účelová mantra proti blížiacej sa vojne. To sa podarilo, lebo herci sú v závere zbavení ilúzií, že ďalšia vojna nebude. Pri tvorbe snímku sa však pozabudlo, resp. nebolo dostatočne myslené na diváka, lebo je príšerne uťahaný so zle napísanými postavami. Mňa zaujal až samotný záver s epizódou opustenej nemeckej ženy, ktorá túži mať opäť po svojom boku muža.

• 12.9.2018  22:56

Bergman je svojský rejža a jeho filmy sú materiál na celý život. Tento kúsok ma až tak nezaujal, plynul veľmi pomaly a bol hodne depresívny. Avšak zaujala ma forma v podobe zinscenovania červených interiérov a zväčša bielych šiat hlavných protagonistiek. Taktiež minimalisticky výborná kamera Nykvista. Túžba po náklonnosti, cite blízkych osôb je osobitým štýlom prezentovaná, akurát mne až tak nechutnala, možno časom...

• 9.9.2018  10:47

Kvalitný snímok, veľmi dobre natočený a hlavne pozerateľný. Patrí k radu filmov, u ktorých sa tešíte na každú ďalšiu scénu. Pohodovo a plynule predstavuje protagonistov a ich charaktery sú sústavne vďaka príbehu skvele vykresľované. Na réžii a celkovej atmosfére nablýskaného L.A. som si zgustol. Herecké výkony sú vynikajúce, či by som chválil drsňáka Crowea či služobníka spravodlivosti Pearcea, alebo aj pohoďáka Spaceyho. V príbehu o osudoch L.A. po odchode Mickeyho Cohena zo scény mi však predsa len čosi vadí. Motivácia femme fatale Lynn Bracken vo chvíľach kde chce akože pomôcť Budovi je otázna, zároveň scéna s Edom, pri ktorej ho zvedie, je nepresvedčivá a pri dovtedajšom správaní Eda aj málo uveriteľná. Pre príbeh je, povedzme, potrebná a dala by sa prepáčiť. Avšak čo u mňa snímok z veľmi dobrého dojmu zrazilo o kapánek nižšie je záver, ktorý až moc zacukrili. Ak začnem od prestrelky, tá celá mi tam nesadla, lebo opäť položila dovtedy výborne vykreslené motivácie a charakter muža, ktorý vedel zahladiť stopy. Takto mu dala nálepku, že hral už iba vabank. No a cukrík najsladší dostal Bud, ktorý zázrakom prežil zopár rán a hlavne tú do tváre. Horkosladký záver, ktorý som po prestrelke v úplnom závere čakal tak zostane len v mojich myšlienkach.

• 6.9.2018  12:10

Výstavný vojnový, či skôr antivojnový československý film. Výprava či bojové scény na fronte presvedčivo zvládnuté. Konečne aj v tomto meradle možno konštatovať, že neide o nepodarok či lacne odvedenú robotu. Zároveň snímok je ukážkou rýdzeho cynizmu vďaka scenáru a presvedčivým hereckým výkonom všetkých zúčastnených. "Oni na tebe nekašlou, oni na tebe serou." Hláška z úst herca Josefa Bláhu, ktorý reprezentuje vojaka, ktorý "triezvo" komentuje to čo sa práve deje a zároveň sa vie vždy náležite podľa situácie zachovať. Vlado Müller je zase vojak, ktorý oddane plní príkazy a to ho vlastne v závere zožerie. Jeho výkon je fenomenálny.

• 1.9.2018  20:56
    Lovci hlav (2011)

Kvalitný priamočiary thriller hýriaci nápadmi s množstvom zapamätania hodných scén. Je brilantnou ukážkou ako sa z nedorozumenia a z mučivých predstáv o nevere vlastnej ženy vykľuje doslova boj o prežitie, ktorý začína, opäť doslova, v sračkách. Do incidentu s traktorom je to perfektný a hlavne uveriteľný film. Potom však hlavný hrdina na seba hodí priam neviditeľné brnenie a je navyše, akoby lusknutím prsta, strašne chytrý. Aj tak je divák odmenený tým, že do seba všetko pekne zapadne a že tých detailov a kľučiek nebolo málo, že? Samotné vyznenie v závere s tehotnou manželkou je totálka odľahčenie. Skrátka tento snímok pospájal množstvo látok dohromady a drží to :) Ináč, skvelý dvojzmyselný názov.

• 31.8.2018  11:24
    Rudý baron (2008)

Sfilmovať leteckého top ostreľovača 1.svetovej vojny je veľmi dobrý námet, ale tvorcom sa akoby rozsypal pod rukami a po dvoch hodinách nemám dojem, že som sa o niečo významné či nebodaj dôležité obohatil. Akurát si zapamätám meno nemeckého letca, rytiera, ktorý skôr zneškodňoval lietadlo ako letca. Dva zásadné momenty v živote Richthofena - zostrelenie britskej legendy Hawkera a posledný súboj Červeného baróna - sa trestuhodne v snímku nenachádzajú. A tak nezostáva nič iné, len sledovať priemerný, a pre mňa nepresvedčivý, výkon Schweighöfera v hlavnej roli. Súboje letcov sú mnohokrát neprehľadné, digitality je tam požehnane. Plusom je románik so sestričkou, ktorý sa snaží lámať Richthofena v boji, no i tak sa mu to nepodarí. Istú antivojnovosť však obsahuje. Vkusné záverečné info titulky.

• 30.8.2018  17:14

Na nemý debut uznávaného režiséra je to slušne natočené na pomery aké boli v polovici dvadsiatych rokov. Hitch ma rozosmial hneď v úvode keď tanečníčka chcela darovať časť vlasov obdivovateľovi, ktorého úmysly týmto návrhom hravo odbila. Príbeh je akože romantika so smutným koncom. Je to prosté ako facka, nájdete v ňom lásku i neveru keď Patsy vycestuje do trópov. Na krátkej stopáži však režisér dokázal vcelku zaujať a snímok dejovo prehustiť. Po technickej stránke, hlavne v druhej polovici, to bolo slabšie a bolo vidieť chýbajúci kapitál. Na začiatok solídne 3*.

• 28.8.2018  20:53
    Gallipoli (1981)

Gallipoli som si načítal a bola to hodne veľká akcia počas 1. svetovej vojny. Vo filme bola stvárnená nevierohodne, na prevedení by sa zišlo iste popracovať. Humanistický odkaz, že válka je nezmysel, však zaznieva presvedčivo vďaka úchvatnej záverečnej polhodine. To predtým je hodinová brnkačka, síce s príjemnými hercami ako Gibson či Lee, ale skôr uspáva ako baví. Snímok ako celok tým pádom pôsobí rozporuplne a nerozhodne až na jednoznačný záver.

• 27.8.2018  08:56

Milý počin v Jakubiskovej tvorbe. Opäť popustil uzdu fantázie kde pospájal rôzne strašidelné postavičky a dal tomu všetkému uveriteľný rozmer. Avšak hlavnú pasáž resp. hlavnú líniu akosi zle zostrihol, zobral to strašne skratkovito. Nespravilo to dobrý dojem. Zvyšné príbehy vysvetlil niekde obstojne, niekde nie.

• 26.8.2018  10:58

Kubrick sa na sklonku kariéry uchýlil k natočeniu psychologického filmu o ľudských najintímnejších túžbach a právom ho možno považovať za génia a najvšestrannejšieho režiséra čo do palety žánrov, ktoré si vyberal. Je to pomalá, no nie nudná jazda jedného muža, ktorého prenasledujú obrazy nevery jeho ženy. On sa necháva unášať osudom a ľuďmi, na ktorých narazí, aby v závere zistil, že je fajn zostať verným. Režisér archetypálne vykresľuje neveru ako nebezpečenstvo za pomocou skvele nasmínaného nočného mesta a jedincov v ňom či podmanivej hudobnej zložky. Nejde mi nevyzdvihnúť skvelú údernosť ľahkých klavírnych tónov, ktoré stále umocňovali pôžitok zo scény. Skvele zvolená temná, priam až pekelná hudba na tajnej párty, ale aj návrat ku klasike v podobe Shostakovicha len potvrdzujú, že skĺbenie hudby s dejom na plátne mal Kubrick v malíčku. Čo sa týka hercov, veľmi dobre zvolený ťah osloviť reálnych manželov do role. Celý príbeh i film má v rukách Cruise, ktorý nezlezie z plátna, a drží ho našťastie pevne v rukách. Kidman na menšom priestore je výborná, snímok je príjemne spestrený o miniroličku predavača kostýmov v podaní Šerbežiju či týpka Pollacka. Film je pozerateľný, určite aj viackrát, lebo sa jedná o vynikajúci filmárčinu.

• 24.8.2018  16:26
    Dubček (2018)

Dubček, známa osobnosť, si zaslúžil film, ale tento kúsok pôsobí tak, že jasne vidieť, že mal malý rozpočet. Má však prekvapivo počúvateľné dialógy, keďže sa tvorcovia zamerali hlavne na vyjednávanie v Moskve. Herci sú fajn, opäť hrajú prím ruskí herci, najviac ma zaujal rozhodne týpek čo hral Brežneva. Zo slovenských možno vyzdvihnúť samotného Dubčeka, teda Jastrabana, neopozeraný herec, ktorý vďaka vhodne napísanej postave mal čo hrať a hral dobre. Nielen jemu, ale aj Stanovi Královi museli dorobiť kúty na hlave a vyzeralo to amatérsky. Čudne na mňa pôsobí miešanie dokumentárnych záberov do hraného filmu, kľudne by sa film bez toho zaobišiel, žiadna časť príbehu si to vyslovene nepýtala. Groteskne tak zapôsobil na mňa napr. príhovor Dubčeka v rádiu kde sa mu vďaka dokumentárnemu strihu zrazu zmenil hlas. Cítim, že túto látku možno spracovať lepšie, snáď niekedy nabudúce.

• 23.8.2018  22:29

Ukážkový priemerný film, v ktorom si po technickej stránke dali tvorcovia záležať a divákovi ponúkli dostatok akčných vzdušných súbojov. Celkovo snímok pekne ujde, romantická dejová linka je srandovne kostrbatá, našťastie nekončí happyendom. Jean Reno prekvapujúco v roli nevýrazného kapitána, neprejavujúceho žiadne emócie, ešte aj Franco hral lepšie ako on. Horšie je to ešte s postavou akože leteckej autority v podaní Hendersona, ktorá chová leva a ten počúva na slovo. Báchorky tohto typu nemienim akceptovať, podobne ako finálne zúčtovanie s Čiernym sokolom.

• 21.8.2018  23:31
    Persona (1966)

Po dlhom čase film, pri ktorom bolo treba pátrať po zdrojoch ozrejmujúcich jeho vysvetlenie. Po ďalších zhliadnutiach môžem prehlásiť, že sa jedná o veľmi osobný film režiséra. Ako ináč si vysvetliť úvodné zábery či predel v strede, alebo dokonca záverečný päťsekundový pozdrav rejžu za kamerou? Bergman bol pred natáčaním čerstvo po prekonaní choroby, ktorá ho mohla stáť život. Chcel sa s tým akosi vyrovnať, podeliť, preto niečo šupol do snímku. Persona sa javí po prvom pozretí ako komplikovaný, ba až nepreniknuteľný film. Jej tajomstvá sú šikovne zabalené a je len na divákovi čo dokáže pochytiť a vychutnať. Bergman, starý sukničkár, obsadil do rolí ženy, s ktorými mal vo svojom živote pomer. Bibi Andersson bejvalka, Liv Ullmann budúca bývalá. Sranda, že Bibi mu na ponuku kývla. Kdesi som čítal, že s Liv boli dobré priateľky, tak najskôr preto. Persona - to je odhalenie citu i lásky vo vnímaní Bergmana, na ktoré vo filme použil dve ženy. Jedna reprezentuje vnútro, druhá zovňajšok, do ktorého sa práve zamiloval. Chce nás presvedčiť o tom, ako sú si obe podobné a že keď odchádzame zo vzťahu do vzťahu, istý prienik túžob, ktoré hľadáme v novom vzťahu, v tomto prípade značný, zostáva. Obe predstaviteľky však bojujú s odvekým poslaním ženy, matky. Nevedia prijať dieťa. Sú herečkou vo svete, v ktorom nosíme masky, aby sme to vedeli vystáť. Sú ošetrovateľkou, aby sme si vždy po tom čo nás svet prefacká, vedeli ošetriť rany a pocítiť ako sa nám narovnáva duša. Bergman týmto dielom opäť ukázal ako geniálne pracoval s filmovou rečou. Záber na chlapca pred obrazovkou kde sa nám prelínajú tváre dvoch hlavných protagonistiek je ikonický v dejinách kinematografie.

• 20.8.2018  12:16

Ďalší zástupca do radu filmov, ktoré ukazujú na najväčšiu slabinu slovenských filmov - scenár. Radšej to tu nebudem viac pitvať. K tomu ešte nepodarený výkon Ollého, takže celý film musela aspoň trochu zachrániť hviezdička Svarinská.

• 17.8.2018  08:07
    Posedlost (1976)

Pri filme Sisters bola jasná inšpirácia Hitchcockovým Rear Window či Psycho, avšak príbeh bol iný a končil ináč. Obsession je však jasná kópia temer celého Vertiga, žiadna inšpirácia, a čo ma sklamalo, tak kopíroval aj Herrmann sám seba. Cliff Robertson nebola žiadna výhra a koniec, síce odlišný od Vertiga, no obyčajný happy-end. Keď sa divák zamyslí nad motiváciou a správaním sa mladej dcéry vo filme, musí nepochopiteľne krútiť hlavou.

• 16.8.2018  16:03

V porovnaní s prvým celovečerným filmom Havettu sa jedná o viac pozerateľný kus. Hlavne má krásny vizuál a keď som tvrdil, že Uher vie skvele zachytiť pôvab vidieka, tak to isté musím povedať i o Havettovi. Liška sa opäť raz zaskvel skomponovaním živelnej ústrednej melódie, ktorou je pretkaný celý snímok. Príbeh prakticky neexistuje, no pobavia hlášky z úst Martišovej, ktorá sa náramne hodila do role dedinskej tetky, ktorú budú ohovárať. Ostatní herci/neherci ako-tak obstojní, je to stráviteľnejší a pozerateľnejší kus ako Jakubiskove prvotné výlevy a preto s kľudným svedomím dávam 3*.

• 15.8.2018  22:01

Na filme je najzaujímavejší námet kde hlavný hrdina kňaz si nemôže pomôcť kvôli tomu, že ctí spovedné tajomstvo. Musí žiť s tajomstvom čo sú muky. Clift minimalistickým herectvom splnil to čo sa od neho žiadalo. Krásna Anne Baxter sa roly osudovej ženy zhostila výborne. Hitchcockova réžia ma tentoraz potešila v brilantnej narácii príbehu. A v priam až božských záberoch po vynesení rozsudku keď Logan kráča v ústrety davu. To je normálne paralela začiatku krížovej cesty Krista. Žiaľ, samotné vyústenie príbehu skrz skratové správanie Kellara a jeho ženy ma rozladilo. Čo sa týka hercov, pri detektívovi by som stavil na iného týpka ako na Karla Maldena, herca kabareťáka.

• 14.8.2018  11:34

Námet jasný a chvályhodný na sfilmovanie, avšak prevedenie ťažkopádne a herecky strnulé, miestami teatrálne. Lokácie však výborné, dostatočne depresívne pre vyznenie charakteru postáv. Niektoré dialógy svojské a vďačné pre publikum, iné čistý odpis.

• 13.8.2018  13:07

No čo ja viem... nezáživný dokument pretkaný množstvom animácií ako by mal zaujať detské publikum. Pre mňa málo dostatočné, uspávalo ma to.

• 12.8.2018  23:16
    Soumrak dne (1993)

Veľmi dobre zrežírovaný na prvý pohľad príbeh o ničom, resp. ťažká nuda. A to prakticky na minime priestoru a v solídnej dĺžke cez dve hodiny. Emma Thompson si opäť podmanila diváka bravúrnym herectvom, kde predviedla množstvo kreácií, pre ktoré možno velebiť jej výkon. Ako menej všestranný protipól sa v roli majordoma zjavil Anthony Hopkins, je to napísané len na kontrast, lebo oproti Thompson podáva minimalistický výkon, no ten nemá znižovať jeho kvality. Naopak, veľmi presne podáva čo to znamená oddanosť službe, dá sa povedať, až za hrob. V závere som už ťažšie trávil, že okrem jeho emočného chladu hral aj človeka, ktorého nič nezaujímalo a hlavne nemal na nič názor. Keď sa ho hostia v druhej polovici snímku pýtajú na názor, len stroho odpovedá, že v týchto záležitostiach nie je schopný pomôcť. A navyše zopárkrát hodil ksicht a la Hanibal. Bol som vtedy pripravený na všetko :) nálepky kanibala sa už nezbaví. Snímku po dopozeraní možno vytknúť aj fakt, že občas neúmerne dal do popredia, resp. sa zameral na líniu príbehu ohľadom vojny, ktorá mala byť len podpornou pre sledovanie vzťahu majordoma a Miss Kenton.

• 6.8.2018  23:09

Miller opäť precízne režíruje, tentoraz v pomalšom tempe a celkom nezvyklý príbeh s nečakaným koncom. Atmosféru vyšponoval hlavne vďaka skvelému Carellovi, ktorý celý čas pôsobil nečitateľne a on bol tým nehasnúcim knôtikom rozvláčneho filmu. Mimo neho ma potešil Mark Ruffalo, tentokrát v civilnej roli, veľmi uveriteľne zahral rozumného a rozvážneho jedinca. Čo vnímam ako mínus je, napriek dlhej stopáži, slabo vykreslený zvrat vo vzťahu Marka s Johnom a taktiež až príliš ľahké presvedčenie Davea k pripojeniu sa k tímu, ktorý to predtým vehementne odmietal.

• 4.8.2018  22:19
    Sestry (1972)

De Palma vo svojej prvotine zreteľne kopíruje Hitchcockov film Rear Window, príbeh má však iné vyznenie. Po režijnej stránke je to na nováčika chvályhodný kus. Diváka drží niečo vyše hodiny v pevnom zovretí až pokým neprejde na hypnózu kde cítiť, že kapánek stráca dych. Polopatistické vysvetlenie doktora, ktorý je ináč dokonalý slizoun, je trochu na škodu. Filmových fajnšmekrov však poteší chameleonský výkon Margot Kidder a tonážne tóny velikána Herrmanna.

• 3.8.2018  20:54
    Touch Me Not (2018)

Film sa snaží skúmať tému intimity, dotykov, sexuality, telesných hraníc medzi ľuďmi. Celé dielko sa ťažko vlečie a pred kameru nám dokonca predstúpi režisérka a dokonca aj filmová technika, tomu už hovorím amaterizmus. Režisérka s kamennou tvárou, no pre mňa vtipne, skonštatuje, že pred kamerou je to fakt ťažšie. No to sme sa dozvedeli novinku :) Film má jednoznačnú misiu a to presvedčiť nás, že každá úchylka, hocičo čo si telo pýta po sexuálnej stránke, je povolená a má byť spoločnosťou akceptovaná. Hahaha, toto však nežeriem a určite si to nemyslím. A ešte čo viac, ak takýto názor obhajuje nechutný transvestita či trošku ošemetný terapeut, ktorý donútil Lauru až ku kriku. Ľudia sú pozraňovaní na duši, vo vnútri, a ich "odbočkové" názory na poli intimity sú zväčša dôsledkom.

• 2.8.2018  22:28

Ani mne tento snímok na prvý šup nesadol. Ale vďaka filozofickým myšlienkam som si ho pozrel znova v priebehu týždňa. Môžem skonštatovať, že po obsahovej stránke je výborným filmom. Bergman bol fakt niekto, lebo vymyslieť a hlavne pospájať rôznorodé postavy do jedného príbehu je niečo nad čím treba len dať klobúk dole. Veľmi mi imponuje, že napriek ponurej téme myslí na odľahčenie a darí sa mu to párkrát cez hlášky cynického Smrťáka, ale hlavne zbrojnoša. Dosť silne mi utkvel pochod v prvej polovici a potom výstup mnícha, ktorý nemilosrdnými hláškami chystal ľud na posledné chvíle v ich životoch. Je to hodne sugestívne a vo veľkej miere mi film na druhýkrát sadol. Osobne som však trochu sklamaný z výkonu von Sydowa, ktorý napriek ťažbe blízkej smrti nehral tak, aby som mal z toho zážitok. Taktiež cirkusanti dostali občas priveľa priestoru, hlavne pri ich vystúpeniach, a pre samotný dej prešpikovaný úvahami nad Bohom, ktorého nemožno v sebe zabiť a nemožno uchytiť ho zmyslami či nad ničomnosťou života samotného bez viery v posmrtný život, boli brzdou.

• 30.7.2018  21:12

Zo začiatku strašne dobré, hlavne výstupy Horváthovej-Jakubiskovej, vie sa veľmi dobre rozohniť. S postupom času je to už len koláž rôznych príbehov s iritujúcou Havlovou-Veškrnovou, občas to zliezlo do rangu "Slunce, seno". Plusom je rozhodne zachytenie doby porevolučných rokov.

• 29.7.2018  21:34

Film presvedčí, že na Kaukaze žiť nie je med lízať. Je to pekná reklama na panenskosť prírody, no i ukážka drsných, pravých chlapov, ktorí žijú v zapadákove a zarábajú si na chlebík ako drevorubači a drevní magnáti :) no to je trošku silný pojem. Snímok je aj humorný hlavne vďaka príchodu mladého brata z mesta, ktorý skrátka nemá grif do namáhavej roboty. Sledovať jeho prácu so sekerou a podpichovačky s bratmi bol príjemný kontrast s ináč ťaživým životom, ktorý snímok predstavuje. Scenár nie je žiadna výhra a naplno sa o tom dá presvedčiť pri dialógu bratov, ktorí si vyjdú na kopček porečniť o čom je vlastne život v priestore, v ktorom sa nachádzajú. Režisér sa rozhodol ukončiť svoje dielo tak, že hlavní hrdinovia zahynú a mladý brat utečie, čiže Kaukaz nám neodporúča, lebo je to druhý Balkán.

• 28.7.2018  20:37
    Četa (1986)

Stone píše aj lepšie scenáre ako k tomuto filmu. V globále vyznieva veľmi detinsky a nápad s písaním správ babičke o tom čo prežíva je dosť úsmevný. Boduje čo sa týka akčných scén a mini súbojom dvoch seržantov, ktorý však je len načrtnutý skrz fajn vykreslené charaktery, no príliš rýchlo ukončený. Charlie Sheen pre mňa nebude, i vďaka tomuto snímku, vojnový herec. Platoon ma nedostal tak ako som čakal, viackrát som sa nudil.

• 27.7.2018  15:28
    Vášeň (2012)

De Palma naservíroval príbeh dvoch žien, z ktorých je jedna ctižiadostivá nepoznajúca priateľstvo a hranice, druhá skôr zakríknutá a málo sebavedomá, no o to viac nebezpečná. Ich charaktery boli vykreslene jasne a ich súboj ma bavilo sledovať. Fajn rozbehnutý snímok však docválal do záveru, ktorý je už skôr o strašení, ťažkých failoch policajtov a čudnej nočnej návšteve. Stále je to aspoň dobrá filmárčina s veľmi dobrými výkonmi McAdams a Rapace.

• 26.7.2018  22:58
    Geula (2018)

Z filmu si zapamätám hudbu, tá bola výborná a bola prvkom, ktorý ma pri sledovaní držal nad hladinou. Žiaľ o príbehu to nemôžem tvrdiť. Jeho podanie ma nechalo chladným. Pri záverečných titulkoch som si povedal - a to je všetko? Za zmienku stojí dobrý výkon Folkenflicka v roli otca.

• 25.7.2018  21:19
    Úkryt (2011)

Film má ingrediencie, ktoré ho predurčujú k úspechu. Vynikajúce herecké výkony v podaní Shannona a Chastain sú nosnou časťou keďže sa jedná o rodinnú drámu a akási línia apokalypsy je v úzadí. Jeff Nichols hrá umne hru s divákom až do samého záveru, na budovaní atmosféry si dá záležať. Scenár a samotný príbeh je podmanivý a prostredie, v ktorom sa odohráva je pravé rodinné s fungujúcimi väzbami na kamošov či kolegov v práci. Preto zamrzí lacný scenáristický fail o matke, ktorá porodila v trinástich rokoch. Curtis v pasáži u terapeutky spomína, že prvé náznaky schizofrénie sa u jeho matky objavili v tridsiatke zatiaľčo on mal 10 a jeho brat už 17 rokov. Taktiež mi do tohto príliš civilného snímku nesadlo vybavovanie si účtov bitkou s bývalým kolegom. Každopádne Take Shelter je kvalitný kus filmárčiny.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44