Pitryx

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119
    • 16.8.2018  18:59
    Dětské hřiště (2016)

Tak thriller jo? Mrazivé a šokující jo? Snad na konci, když stojí kamera dostatečně daleko od hlavních protagonistů, aby nebylo pořádně vidět co se děje. Poznat to sice je, proč točeno tímto způsobem? Jinak jde o víceméně o dialogový film, ve kterém se nic neděje. Děti to sice zahrály dobře, ale to je vše. Ano má to dobrou kameru,ale ten konec prostě pohnojili.

• 16.8.2018  15:32
    Neon Demon (2016)

Kde jsem k tomuhle přišel, to věru nevím. Sto minut zabitých. I když je fakt, že na konci se pár zajímavých záběrů objevilo, ale to už mne na filmu nezajímalo vůbec nic.

• 16.8.2018  15:14
    Parta hic (1976)

I když tato klasika nepatří mezi mé nej, přesto se ni vždy rád občas kouknu. Zábavička pro celou rodinu mi navíc ještě krásně asociuje mládí.

• 15.8.2018  16:28

Byl jsem hodně zvědav na pokračování mého oblíbeného filmu, ale už prvních pět minut jsem měl po chuti. Hlavní hrdina- děcko. No dobrá, teen. A pak přišlo ještě horší zklamání, další hrdina – děcko – teen, a ještě k tomu hojšišta. Ňu, ňu, ňu. To, že je v ději hlucho skoro půl hodiny mi už vůbec nevadilo, protože jsem rezignoval. Ve třetím díle budou prý hlavní hrdinové děti z mateřské školky v Masso Chistech, ale to není potvrzeno. Ovšem jinak se mi to líbilo, i když už to nepřineslo vizuálně nic nového. Ani herci se moc nevytáhli. I proto hodnotím níže než první film.

• 15.8.2018  16:20

Nic proti rychlým nástupům, furt lepší než čekat hodinu na nějakou akci, ale tady mi to připadalo, jako bych přišel o předchozí díl, nebo seriál. A když už jsem si mnul ruce, že tu bude konečně film bez baby, která mi vadí v každém snímku, sklaplo mi už jak jsem viděl ten deštník. Ne, neviděl jsem kdo je za ním, ale prostě jsem to nějak odhadl a když se za ním vyloupla ta babice, hlesl jsem nahlas, jako vždy: „A je po filmu“. A zase jsem měl pravdu. Sotva je kráva na scéně, už to kolem slintá a mluví nesmysle. O konci ani nemluvě. No, ale přece jen musím uznat, že efekty jsou skvělé, a vlastně celý film je pro mne jako dělaný. Tohle je podle mého to pravé sci-fi, tak jak to mám já rád, a jak mi vyhovuje. Skvělý herecký výkon tu podal ve vedlejší roli Charlie Day, ale i jeho kolega Burn Gormandr se rozhodně nenechal zahanbit. Herci v hlavních rolích? Ehm, tam bych to raději moc nerozpitvával. Takže já vlastně strhávám body jen za ta hluchá místa, a těch zase tak hodně nebylo.

• 14.8.2018  15:34

Nooo, složitější už to být fakt nemohlo. Ještě tam chyběl Gagarin, Štyrlic a Ali Baba. Větší blbinu jste ještě neviděli.

• 14.8.2018  15:11

Tak mám dojem, že ten, kdo psal scénář, chtěl něco přidávat a nakonec to domotal tak, že se v tom ani prase nevyznalo. Pan Sobota zde moc nevyužil svého talentu, jako to mu bylo v Jáchymovi. To byla ta největší škoda. Takto mi připadala tato komedie trochu uťápnutá. Jinými slovy, něco tomu scházelo a dost hodně.

• 14.8.2018  13:27
    První parta (1959)

Aby tam zas nenacpali nějaké to psycho, že. Já měl ten film rád v pasážích „dole“. Tak jsem se přesvědčil, že mi to zůstalo dodnes. Tudíž za to „dole“ dávám 40 kousků, a dalších dvacet dám herecké gardě.

• 13.8.2018  16:42

Tak soudruzi, nic proti soudruhům, ale já chvílemi nevěděl, zda se dívám na hraný film, či náborovou agitku. Po zhlédnutí bych do armády ihned vstoupil. Žádná buzerace, klid, žádný řev, a všichni jsou zde milí a příjemní. Moc nechybělo a budíček by byl vyhlašován formou prosby. Ne, žádný řev s píšťalkou, dusot, ječení a tak. Prostě vpjín XY půjde po chodbě, otevře dveře na cimru a poprosí kluky, aby v klidu vstali, tey pokud se jim chce, a šli za svými povinnostmi. Mají-li ovšem na to náladu, že jo. Jůůůůů, to by byl život. A ten výcvik psů! Lážo plážo. Něco o zabezpečení kotců? Pche. Kde jste slyšeli podobné blbiny. Jooo v kině, tam možná jo, Tady ne. Kór na hranicích. To už vůbec ne. Tak a dosti srandiček. NA začátku filmu je uvedeno, že byl film natočen za spolupráce pohraniční stráže. Tedy ti museli při sledování snad všichni umřít smíchy. Kde s filmaři takto spolupracovali? Kde jim řekli, že pošta se nosí jednotlivcům a nerozdává všem naráz. A to ji vojínovi ještě donese šarže. Proč jim na tom útvaru neřekli, jak vypadá skutečný výcvik služebního plemene? Prostě skutečnost nikde, a pohádka pro děti pokračuje. Dějově to ušlo, až na ty krpy v logice a jednání. A psi byli super. To je ovšem asi jediný klad celého filmu. Takže bohužel, za mne jde o neskutečně vylhanou krávovinu, byť zavání dobrodružstvím a krásnou přírodou. To oba po desíti kusech a tím končím.

• 13.8.2018  14:56
    Spodina (1979)

Nevím, proč byl kolem tohoto filmu takový humbuk. Jako by to bylo něco překvapivého. Nemyslím tehdy, myslím teď. Asi jsem četl špatnou recenzi. Ne, že by to bylo úplně špatné, to v žádném případě, ale prostě také nic mimořádného. Ten závěr, hm, byl moc hrrr. Měl být jiný. Dějově dosti statické, ale jasně že jsem nečekal nějaký akční nářez. Absence hudby povyšuje film do řádu „autentických“, ale přesto u mně s bídou za čtyřicet. A s velkou bídou.

• 13.8.2018  14:05

Bože ty nechutné kecy do filmu mně tak iritovaly, že jsem zase začal mluvit sprostě. Když k tomu připočtu masáž dětí s kašpárkem a fabrikanciusem… Ty střely na konci pohozené na stůl měly být důkaz čeho?? Prostě humus no. Ovšem je tu jedno velké ALE. Nebudu rozebírat proč do toho herci šli, to bych musel rozebírat ve všech filmech tohoto kalibru. Ve snímku je jim prostě nutno přiznat, že to zahráli vskutku dobře. Takže tu dvacku si zaslouží. Mimo pana Záhorského, měl poslat režiséra do … víte kam. Za to čtení.

• 13.8.2018  13:47

Mně se to na to nejnižší hodnocení nezdá. Agitka jako všechny ostatní. Vůbec nevidím důvod nedat hercům dvacítku, a kameře a scénáři po desíti. Děj má vcelku spád, nudit jsem se nenudil, a co je velké plus, bylo to milosrdně krátké.

• 10.8.2018  16:42
    Columbo - Smrt v aréně (S05E04) (epizoda) (1976)

Tak jako tím, že Luis měl z bejka strach dokázal Kolumbus i to, že zahájit druhou světovou? Ne, opravdu, takové chujoviny opravdu nejsou pro mne.

• 10.8.2018  16:17

Ouha, Leslie Nielsen již podruhé? No moc dlouho se neohřál. Ta dlouhá pasáž Columba u Nelsona ke konci dílu byla k čemu? Zbytečně dlouhá stopáž. Nebavilo nudilo, ale Columbo počítající drobné na bezince byl prostě úchvatný. Za to musím tu dvacku dát.

• 10.8.2018  15:54

Hromšti beduíni jsou zdatným sokem poručíkovým, ale kdepak na něj. Ani hrozby s ním nehnou háháhá.

• 10.8.2018  15:42

Tak takový spek hned na začátku, to je i na mne moc. Kolumbus zazvoní, sluha otevře, Kolumbus mu řekne že je z oddělení vražd. Sluha jej evidentně nezná, ale posílá jej dál a osloví jej jako poručíka. Kolumbus se mu ničím neprokázal, ale sluha ví jeho hodnost. Boooože. Jasně, že za to bude asi moci spíše překlad, ale to u toho všichni chrápali? No, tentokrát dávám dvacet za Columba stromolezce. A za odpůrce zbraní. Taky dvacet.

• 10.8.2018  15:31

Musím přiznat, že jsem se v ději dost často ztrácel, a některé jednání postav mi naprosto unikalo. Asi by to chtělo vidět ještě jednou, ale k tomu asi nebudu mít chuť. Na můj vkus je to příliš dlouhé, což by nevadilo, to je Tenkrát na západě také, ale tam to snad nějak jinak utíká či co. A stejně jako tam je zbytečně dlouhá scéna procházení vlakem, tak i zde by se některé scény jistě daly střihnout. Velké plus filmu jsou detaily, a pak samozřejmě herci. Hned po skvělém začátku však přichází zbytečně dlouhé hluché místo, což je škoda. Na závěrečném finále, všemi zde i jinde opěvovaném, jsem já neshledal nic zvláštního. Dávám šedesát procent. Víc nelze a není zač.

• 10.8.2018  14:58
    Calibre (2018)

Hm, zajímavý úkaz. Při psaní obsahu jsem čučel jak puk na tu délku filmu. Vůbec nechápu, že jsem si to neuvědomil při prvním sledovaní. Ono se prakticky nic neděje, ale čas u toho uběhl šíleně rychle, za což musím dát první dvacítku jen to fikne. K příběhu a jeho morálnímu poselství: Je těžko to soudit. Je nutno vzít v potaz náhledy obou táborů, a vybrat z nich ten jediný správný asi ani nelze. Jinak se budete tvářit na straně jedné, tedy obžalované, a zcela jinak na straně druhé. Být mrtví mí příbuzní, jednoznačně volím Lyncha. Takže toto téma zde dále nebudu rozebírat. K hercům jen tolik, že mne osobně přesvědčili, a zahráli to na vysoké úrovni, za což další plus. Za scénář bez zádrhelů a nějakých hlubokých psychosond také plus, ale také mínus za pár zbytečně hluchých míst. Celkově mi to vychází na šedesát ze sta s tím, že podruhé by mne to asi už nebavilo.

• 9.8.2018  14:55
    Přeludy (2015)

Ten začátek ušel, ale pak už to člověku leze na mozek. Každou chvíli, každá třetí věta upozorní diváka na to, že je hlavní hrdinka „pregnant“. Divák to ví, ale přesto je neustále bičován tímto faktem, až se mu to zhnusí a po půlhodině ztratí zájem. Jako já. Pak jsem se na chvíli probral, ale ne na dlouho. Prostě nebylo to nic moc. Takže já dávám dvaciáše za pár dobrých scén, a dvacku, no dobře, za ten konec. Moc sice nepřekvapil, protože jsem měl pocit, že jsem to už někde viděl, ale těch dvacet mi hlavu neurve.

• 9.8.2018  13:50
    Ghostland (2018)

Tak ještě než se začnu rozepisovat, dokud to mám „v čerstvé mysli“, musím vyseknout hlubokou poklonu maskérům. Tedy, co ti dovedou. Se scénářem to už bude trošku slabší, ale o tom později. To, že Francouzi umějí tento žánr dokonale zpracovat dokázali už Bustillo a Maury filmem z roku 2007 " À l'intérieu", nebo o rok později pan Laugier filmem "Martyrs" Toto je jejich o dost slabší bratříček. Ano, gore scény abyste pohledali. Ale náboj to bezesporu má. Místy až neobyčejný. A herci to jen umocňují. Ti se také hodně „vytáhli“, a ne jako někdo. Ano, tu se dostávám ke scénáři, bolesti to moderních, nebo lépe řečeno nových filmů. Asi se všichni rozhodli nevyprávět příběh normálně, tedy v posloupnosti, ale na přeskáčku se spoustou „flasbacků“, které děj zdržují a zamotávají. Nejinak je tomu zde, a musím přiznat, že jsem se orientoval dost těžce. Jako vždy za to strhávám body. Bohužel je musím strhnout také za místy statický děj, a také proto, že jsem to nedal najednou, ale na dvakrát. Takže mé resumé je zatím na sedmdesáti procentech, ale až se mrknu podruhé, zcela jistě dojde k úpravě. *** A PŮL ------ NELZE PRIDAT SOUK:POZN.

• 8.8.2018  21:15

Poslední díl série a tím prozatím i pro mne. Dal jsem skoro polovinu tohoto slavného seriálu, protože slavný je, to uznat musím. Nebylo to nic pro mne, ani kdysi mne to nijak nebavilo. Takže se prozatím s Columbusem Tvrdohlavým loučím, snad někdy v zimě zkusím zbytek seriálu.

• 8.8.2018  21:02

Tak za tu srandu v galerii, která mne položila dávám dvacku navíc. A ještě tam byla jedna věcička, která dost pobavila, ale už nevím co to bylo. Ano, toto píši hned po dokončení dílu, ale nepamatuji. Jsou to prostě díly, které nenechávají žádnou stopu.

• 8.8.2018  19:44

No konečně díl, co se odehrává jinde než na pevné zemi. Ale dějově to není nic převratného. Prostě klasika.

• 8.8.2018  18:58

No, nic nového pod sluncem. Podprůměrná věcička, ale ze zvědavosti dokoukaná. Dobrý vojenský dril. Jinak nic.

• 8.8.2018  18:46

Jsem si málem cvrnknul do textilu při scéně, kdy seržant dává Columbovi obálku s materiály, a ještě mu říká, moc na to nesahejte. A milý Kolumbus, jako by to neslyšel, nebo nevěděl, jak jsou důležité stopy, to celé vezme a poťapká. No, dost pitomostí, za ten závěrečný bluf dám dvacet navíc.

• 8.8.2018  18:33

První díl čtvrté řady se ničím neliší od těch předchozích. Autor nám nabízí stále totéž, jen v jiných souvislostech. Zbytečně dlouhé.

• 8.8.2018  18:13
    O sirotkovi z Radhoště (TV film) (1996)

Pane Bože to bylo co? Pohádka? Ani omylem. Spíše depresívní báseň o ničem. Michálek byl zřejmě dementní, protože nepoznal bylinkáře, který jej chtěl obrat o ovci, a pustil si jej do domu. Dále stojí o komtesku, která se při výběru ženichů chovala, když ne jako kráva, tak jako fetlá určitě. Nepoznal ani babici jako vandráka, alias příšerně dabovaný pan Chudík. On ten zvuk byl vůbec celý divný. Já nevím už přesně, ale tuším dvě scény jsem musel jet znovu. Ne, že by se mi líbily, ale že prostě nešlo rozumět co ten či onen říká. Oni tam snad na postsynchronech dalo omylem efekt sportovní haly či co. Prostě příšerné. Dějově to skáče jako koza na ledě. Nic se nevysvětluje, a celé to ani pan Roden, který snad jediný se tam snažil, bohužel nezachraňuje. Hudbu pana Hapky mám rád, a zde perfektně podkreslovala depresívní práci kamery. Ale že bych to považoval za klad, to se říci nedá. A tak je pohádka, či co to bylo, z kraje mého mládí nadobro zprzněna a už o to nechci ani zavadit.

• 8.8.2018  17:54

CHYBA:Když se Lin dívá do falešného pasu, je tam datum platnosti do 24. dubna 2015. Skončil by hned na první kontrole, protože se má děj odehrávat v roce 2020, jak je psán letopočet v novinách Australian Chronicle.

• 8.8.2018  16:29
    First Kill (2017)

Jo on to byl akční film. Ahá. Díky za upozornění, to musím přidat na hodnocení ne? Protože já akční filmy sice cíleně nevyhledávám, ale mám je rád. Ještě že ty popisky máme, jinak bych fakt netušil, že jsem viděl akčňák. Pozor, já netvrdím, že se tam nic nedělo, to ne, ale pokud tam akce byla, tak nudná, bez něčeho nového a většinou se jen střílelo. Více se kafralo, kecalo a žvanilo. Klidně to mohli vystříhat a film mohl být o to kratší. Tím chci naznačit, že stopáž byla zbytečně dlouhá.

• 8.8.2018  16:12
    Čas jeřabin (TV film) (1997)

Spousta lidských příběhů v jednom. Ačkoli věkem patřím do určené kategorie, snímek mne nudil a nijak nenadchl. Sám jsem kdysi dělal dobrovolníka ve stejném zařízení, tak mi to všechno přišlo dost nevěrohodné.

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119