Pitryx

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 42 83 124 165
    • 15.4.2021  14:08
    Meze Waltera Hortona (TV film) (1968)

Tak nám byla přečtena povídka, kterou jsem četl před několika lety. Sborník povídek „Tichá hrůza“ už dávno nemám. Už tedy ani nevím, jak jsem ji hodnotil. Tohle přečtení bylo sice hezké, ale to je tak asi všechno. Z toho nemohl nic vyrazit ani ten nejlepší herec a že se zde sešli hned tři. A také by mne zajímalo, co na to John Seymour Sharnik.

• 15.4.2021  05:21

Tak dvacítku by si zasloužila Silje Reinåmo. To rozhodně. Je to opravdu kus. Jenže tady nejsme na miss film, ale má se zde hodnotit snímek jako celek. Je velká škoda, že to nezůstalo v těch kolejích ze začátku filmu. Zvrhne se to pak v psycho studii, která to celé zbourá. Detaily se pak většinou divák dozví z jiného zdroje. Napětí se vytrácí a je to velká škoda.   Bohudíky jsem se nepodíval ani na jeden z odkazů na snímek, tak jsem měl vůči ostatním tu výhodu, že jsem zažil nějaké to překvapení, o což byli ti, kteří si něco zjistili nadobro ochuzeni. A tím nemyslím jen spoilery v hodnoceních.   Bohužel, nevím, jak film hodnotit. Zpočátku výborný, ale pak to už celé upadá do klišé. Dám tedy mírný podprůměr.

• 1.3.2021  11:15

Pěkně švihnutá pohádka, za kterou dám dvacet a další dvacka panu Donutilovi. Ten zde byl perfektní. Podruhé však vidět netřeba.

• 1.3.2021  09:10
    Dvě Cecilky (TV film) (1969)

Příjemné a velmi milé zabití času. Vhodné i pro dospělé diváky, kteří rádi vzpomenou na starší kousky a herce, kteří tu již nejsou.

• 28.12.2020  02:56

Velmi těžké hodnotit. Už proto že je to šesté zfilmování, které jsem ve dvou týdnech viděl. Znám tedy všechny snímky mimo toho, co se natáčel ve stejném roce jako tento. Co však tady k tomu dodat? Jsou zde skvělí herci až na výjimku obou ženských postav. Výprava a kostýmy super. Skvělá kamera, a ještě lepší hudba. Podle toho by tedy měl snímek ode mne dostat plný počet. Ale nedostane. Nevadilo mi trochu jiné pojetí, naopak. Bylo dobře že autor scénáře naprosto vynechal politiku, která ve všech předchozích filmech je. To bylo jen ku prospěchu věci, že však vynechal některé dějové souvislosti mne dost mrzelo. Překvapila mne nepřítomnost jakéhokoli přímého nepřítele, jako třeba Mazarina, nebo Fouqueta. Jejich vliv převzal král sám. K jeho představiteli se vyjadřovat nebudu, fanynky zcela jistě padaly ze židlí, sotva jej spatřily. Nu, další rozbor je zbytečný a nechám filmu sedmdesát bodů. A ještě slůvko závěrem za všemi filmy. Kdysi pradávno jsem četl knihu pojmenovanou „Tři mušketýři znovu po dvaceti letech, aneb vikomt de Bragelonne a kněžna du Valier“. Pamatuji si jen tolik, že mne vůbec nebavila a ani jsem ji asi nedočetl do konce. To zde uvádím jen proto, že nemohu porovnat, jak se jednotlivé filmy přiblížily knize.

• 28.12.2020  02:44

Velmi slušné zpracování okořeněné několika nahatými scénami dvou krasavic. Za to musím desítku přidat. Bavilo, nenudilo, mělo to vcelku švih, takže lehký nadprůměr. *** A PŮL

• 28.12.2020  02:18

Odlehčená verze příběhu, místy až moc přehnaně romantická s pár dlouhými dialogy. Dobré k pobavení i oddechu. Nic nadprůměrného.      **A PŮL

• 28.12.2020  01:59

Hm, něco jsem asi nepochopil. Dvojčata se narodila v roce 36. Pak je ,který uvádí děj do roku 56, ale mladý Phillip mušketýrům tvrdí, že má let 22. Tak nevím no. Dosti pobavily titulky, kde se neustále píše o Marii Terezii, ovšem to byla zcela jiná osoba. Má zde být Marie Tereza. Nu k filmu samotnému. Začátek není špatný, ale pak se to zvrhne v romantickou plácaninu s Filipem a Marií. Dost se tu intrikuje, a to mne hodně nudilo. Zajímavá verze příběhu, ale na konci zbytečně protahovaná, zato akční.

• 28.12.2020  01:44

Kopie moc kvalitní nebyla, ale nerušilo to. Titulky jsem si musel přeložit sám (strojem), ale domnívám se, že přesto mohu snímek zodpovědně posoudit. A musím mu vytnout hlubokou poklonu. Ne že by to bylo na nějaké sledování podruhé, ale prostě to zaujalo. Perfektní výprava, velmi dobří herci, a dokonce to mělo i spád.   *** A PŮL

• 26.12.2020  08:11
    Hledám paní na hlídání (TV film) (1975)

Tak rozhodně scéna u známých je nejlepší. Na tu jsem si vzpomněl i po letech. Pohodová komedie, která určitě potěší. Ostatně autoři to zaručují už svými jmény. Totiž pan Svěrák s panem Čepelkou.

• 25.12.2020  18:19
    Domácí lékař (TV film) (1986)

23.10.2020 jsem na to koukal na YT a když jsem pak chtěl napsat recenzi, už to tam nebylo. A zmizelo spousta dalších filmečků. Komupak to asi zase vadilo? No nic, jdeme na hodnocení. Mne nejvíce pobavil pan Kratina věčně něco dlabající z papíru. Komedie to není zrovna k uřechtání, ale pobaví to.

• 25.12.2020  08:02
    Bellinzonova pyramida (TV film) (1974)

Proti prvnímu filmu to dost ztratilo šmrnc. Chybí více slovního humoru. Ale dá se na to dívat. Jsou i horší věci.

• 23.12.2020  05:04
    Na střeše (2019)

Tak z tohohle mám honě rozporuplné pocity. Na jenu stranu mám rád pana Švehlíka, a druhou stranu je tu můj odpor k něčemu. Nemohu psát k čemu. A protože to prakticky celé nemělo konec, dávám, co dávám.

• 23.12.2020  04:35
    Ido (2005)

Volné pokračování filmu Organ se vyznačuje tím, že nemá v první půl hodině děj a prachbídně udělané triky. Těmi animacemi to tedy hodně pohnojili. Takže mimo několika bizarností nestojí film za nic. Přesto není nejhorší a dvacítku si zaslouží. I když mi vadilo neustálé řvaní v druhé polovině, kde jsem se ve filmu nadobro ztratil a chápal ho už jen částečně.

• 23.12.2020  04:30
    Organ (1996)

Jen začátek jsem jel tři krát, abych pochopil, kdo je kdo. Asi v polovině jsem to vypnul a pokračoval druhý den, čímž jsem ztratil přehled definitivně. Musel bych to celé jet zase a zase. A na to nemám chuť, protože celkově to zas tak dobré nebylo. Proč si Fujivara nedala více prostoru v roli Yoko, to nevím. Jak jsem zmínil, děj je těžko pochopitelný, ale zpočátku má i spád, což se o druhé polovině filmu říci nedá. Má pochvala však patři trikařům, pár věcí se jim povedlo, ale bylo toho příliš málo. Nevím proč mne napadl příměr k filmu Tetsuo, kde se člověk měnil ve stroj. Tady se mění snad ve strom nebo co.

• 23.12.2020  04:11
    Fear Pharm (2020)

Jako to se skutečně musel každý vykecávat se s tím na koho v bludišti narazil? Ono se v tom filmu v podstatě dlouho nic neděje. Sem tam náznak a hned je víc než polovina filmu pryč. Pak se to vylepší, ale jen proto, aby to po chvíli skončilo. Chtěl jsem dát 40 za dobré herce, ale nedám. Za ten konec. A do toho počítám i ten švindl se závěrečnými titulky, rozhodně to nevypínejte hned po tom prvním konci.

• 23.12.2020  04:00
    7 from Etheria (2017)

Absolutně neznámý snímek, který i sem byl přidán až na můj popud teprve tento týden. No já to měl s ruským dabingem, takže v rámci mých zašlých znalostí… Stejně jde o sbírku nic neříkajících „kraťasů“. Snad jen kamera stojí občas za pozornost. Neříkám, že některé povídky neměly nápad, ale dohromady to prostě tu dvacítku nedá. S bídou tak deset.

• 22.12.2020  21:43

Vizuálu není co vytknout, ale ten zvuk, to je tedy síla. Kecání do děje a vyprávění včetně. Z toho ta amatéřina přímo čiší. Nebýt toho, dostává to ode mne čtyřicet navíc. Celkově to nebylo nějak špatné, dokonce to mělo občas i grády. Triky dobré, takže, líbilo se. Ale ten zvuk...

• 22.12.2020  05:18
    Fando a Lis (1968)

Já jsem se dostal k panu Jorodovskému jen tak ze zvědavosti. A k tomuto filmu jen tak po jeho bombě „Svatá hora“. Takže mi bohužel tento snímeček přišel jen jako její hodně slabý odvar. Možná to bylo tím černobílým materiálem, možná něčím jiným, nevím. Faktem je to, že jsem se občas i nudil. Ovšem několik silných scén zde bezesporu je, to se filmu upřít nedá. Nu zatím za dvacet a určitě to chce vidět znovu v jiné náladě a z jiného úhlu.

• 6.12.2020  07:30

Svěží western s mým oblíbencem, ke kterému přidá pár hlášek i postava Sáry. Jen ten konec byl zbytečně komplikovaný, jako by jej chtěli uměle protahovat.

• 6.12.2020  06:51

Proč to nebrat? S odstupem času? Masky i triky jsou dobové, story samozřejmě také včetně té love. V podstatě strašná blbina, ale když si odmyslíme několik hluchot, jde vcelku o dobrý film.

• 5.12.2020  08:50
    Akce Býčí oko (TV film) (1976)

Už po pár minutách filmu, jakmile pan Satoranský vytáhl papírek s čísly byl jsem doma. Kdysi jsem pravidelně kupoval románové novinky práce a tam jsem tento příběh četl. Bohužel nemohu srovnávat, protože je to přes 40 let. Ale vím že kniha byla velmi dobrá, jedna z nej co jsem tehdy četl.   Tady v této inscenaci bohužel poznáte nepřítele ihned, a to podle hlasu. Tím je to z větší části pokažené. Ani jinak se mi podání nelíbilo. Takže dávám jen dvacet autorovi příběhu.

• 5.12.2020  07:53
    3022 (2019)

Vypadalo to slibně, ale zase to byla převážně jen snůška canců a kecání. Nejvíce se mi líbilo, že scénárista v polovině poznal, že ve dvou lidech zbytek filmu neutáhne, a tak tam nechal zničehonic objevit raketoplán. Pobavilo. Mistrný tah pro základní školy. Nu, poslední půlhodinka už konečně stojí za to. Takže jedině ta lze hodnotit zajímavě.

• 4.12.2020  18:49
    Dobrá rada pana Bartoše (TV film) (1965)

Já mám paní Bohdalovou celkem rád, ale skutečně na tom byla tak špatně, že musela brát kde jakou chujovinu? No s tou sovou to podělali na ultimo. Mele se to od ničeho k ničemu. Nemá děj a nikam to nespěje. takže nuda na druhou. Snad se dá dát jen desítečka za ty apartní plavky.

• 3.12.2020  12:23
    Tři muži se žralokem (TV film) (1975)

Další z černobílých perliček, kde excelují skvělí herci. Slovního humoru je zde plno, takže zábava je zaručena.

• 3.12.2020  11:53

Pan Dvořák je zde přímo excelentní. Tohle mu asi šili na tělo. Tu roli tedy myslím. Docela jsem se bavil.

• 29.11.2020  07:34
    Hop, děti, do života (TV film) (1974)

Tak za slovní humor si to tu čtyřicítku jednoznačně zaslouží. Dějově je to kapánek horší a z herců nemusím ani jednoho. Písničky se mi nelíbily a zbytečně zdržovaly. Ale zasmál jsem se.

• 28.11.2020  14:23
    Nemrkej (2014)

Velmi dobrý film, pokud si předem nepřečtete oč jde. Takže zvědavost je na prvním místě po celý film. Skoro. Bohužel se tu sem tam postavy zbytečně vykecávají, a hlavně na konci, kde se má něco dít. To mně to dost vytočilo. No, a protože nechci spoilerovat, tak ani nebudu zdůvodňovat, proč dávám jen dvacet. Podruhé netřeba.

• 28.11.2020  13:49

Mně tam tedy to kecání vadí. Mám na mysli tu samomluvu. Ale zase musím přiznat, že někdy byla celkem trefná a legrační. Slabší film, ale zasmát se u něj párkrát dá.

• 28.11.2020  13:31

No, zas tak hrozné podle hodnocení to nebylo. Na rozdíl od áčkových filmů tu bylo planého kecání minimum. Žádné psychologické rozbory, jde se přímo na věc. Pořád se něco děje. Takže za tohle desítku dát musím, to je bez debaty. A druhou dávám za některé záběry.

<< předchozí 1 2 3 4 42 83 124 165