• Pohádka

Cyrano z Bergeracu (1971) (TV film)

Nic pro mne. Tím příchodem Roxany na válečné pole to je dokopané až až. Neznám originál, a tak nevím, zda je to i tam. Tohle polo romantické veršované divadlo u mne prostě neuspělo. Přesto uděluji 20 % za to, že se nemusím prokousávat knihou.

Břetislav a Jitka (1974) (TV film)

Bylo to hodně dobré, ale já, odkojen výkladem této události panem Švandrlíkem, nedám na jeho výklad dopustit. Přesto hodnotím jak mírný nadprůměr.

Pod vodou (2020)

Bez úvodu, mimo dvou krátkých okamžiků bez hluchoty, bez zbytečného kecání. Kolik to může od Pitryxe dostat? Správně, skoro plný počet. Skoro za to ultra klišé na konci, to je mínus deset a dalších mínus deset za toho chlapa v hlavní roli. Aha, pardon, ona to byla Kristen Stewart. Ale vypadala jak hnusný chlap. Ovšem jinak to bylo něco pro mne. Mimochodem, už zcela mimo komentář, všiml jsem si, že čím více jde film ihned na věc, tím má horší hodnocení. Ovšem rozebírají-li postavy své prenatální zážitky, dětství a mládí, tím hodnocení stoupá. Prokecají-li takto celý film, mívá to nejlepší hodnocení. Já jsem přízemní člověk. Zde dávám osmdesát. A víc takových filmů.

Toman (2018)

Při třetí cizojazyčné debatě jsem sledování ukončil. Jinak mne film celkem zaujal, ale když autor díla není schopen pobrat v té své duté hlavě to, že ne každý umí rusky a anglicky, tak ať táhne ke všem čertům stejně jako komunisti. Všichni. +++Tak jsem si sehnal titulky, ale nemám na to náladu. Až bude čas tak se podívám do konce a ohodnotím. +++Hehehe, to je snad reklama na cigára, není chvilky, kdyby tam někdo nehulil. No, dal jsem odpad už tehdy, a tak ho nechám. +++  Tak na čtvrtý pokus. Jsem hodně zvědavý, ale po polovině filmu mne to začalo i trošku bavit. Nevím, zda mrknu podruhé, nebránil bych se tomu a potom možná i hodnocení změnil. Zatím to měním z nuly na čtyřicet.

Gattaca (1997) odpad!

Klasické sci-fi, kde se jen prndá a prndá. Tohle bych zařadil asi mezi etik-fi. Vše je důležité mimo samotného letu Vesmírem. Třeba klavírní koncert. Bez něj by divák nevěděl, co bude dál. Takže už po 45 minutách jsem to zabalil a sledoval to jen tak napůl. Nehorázně nudný film.

Človek na moste (1972)

Zase absence titulků, to snad byl zlozvyk či co. Hned čtyřicítka mínus. Velká škoda, protože jinak je to velmi dobrý film. Jak herecky, tak ostatním. Nevyniká nad ostatní, ale je prostě dobrý. A proč tedy jen dvacet? Vysvětlení viz výše.

Černá karta (2005) (TV film) odpad!

Guláš je to perfektní, ale pro mne nestravitelný. Konec velmi špatný. Devadesát minut naprosto zbytečně strávených u monitoru.

Replicate (2019)

Zpočátku i nuda, trvá to moc dlouho, než přijde to podstatné. Pak se to trochu zlepší, ale i tak je to přece jen kopie toho, co už tu bylo, jen v jiné formě. Dalo se to, ale ne podruhé. Závěr překvapil.

Ovládací panel
4 body