Paldini

Paldini

Jan Walder

okres Ostrava
Řidič ponorky ve výslužbě

97 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Řím (TV seriál) (2005)

  Drsný seriál o drsné době. Autoři se snaží věrně držet historických skutečností, až na jednu drobnost. Při každé významné události stojí v pozadí, ať už více či méně, dva vcelku bezvýznamní vojáci Vorenus a hrdrořez Pullo, kteří jsou vlastně hýbateli celého děje. Je až neuvěřitelné, kde je autoři dokáží všude vpašovat. V seriálu se nachází pár nezapomenutelných scén. Dostala mě dvojka učitel a žák nebo žák a učitel Pullo - Octavianus a jejich výslechové metody v kanále, zfetovaná amorální děvka Kleopatra, intrikářská válka mezi mocnými Říma, Pullo v aréně gladiátorů ad.

 • poster

  Deadwood (TV seriál) (2004)

  Po prvních dvou sezónách musím říct, že mě tenhle seriál dostal. Zbytkové náznaky romantiky, které by se daly u seriálu z divokého západu čekat skončí čtvrtým dílem, kdy přijde pro diváka první šok (teda pokud nepočítám těch pár podříznutých bezvýznamných hrdel) a další šoky jsou přichystány v dalších dílech a některé mě srazily těžce do kolen. Vrcholem je potom devátý díl druhé série, kdy posledních deset minut je jen čekání na, co se stane. Začne hrát hudební motiv, který nevěští nic dobrého a v rychlém sledu se střídají scény, ze čtyř různých míst a na každém se děje něco významného a garantuji Vám, že to co se nakonec stane budete těžce rozdýchávat. Jinak samozřejmě tenhle seriál stojí na postavách a nejen na těch hlavních, které tady zmiňují kolegové v komentářích. Z těch vedlejších bych upozornil zejména na mladé sourozence, kteří zavítají do Deadwoodu, na povedeného tatínka vdovy Garretové, učitelku malé Sofie a hlavně na pana W.. Všechny tyhle postavy Vám připraví nepěkná překvapení a díl, kdy pan W. vypustí své běsy může konkurovat kdejakému horroru. Byl to geniální tah umístit děj do městečka, kde neexistuje zákon a sjíždí se do něj ta nejhorší možná sebranka z celého světa.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

 • poster

  Robin Hood (TV seriál) (1984)

  Nezapomenutelný seriál, který čerpá, jak z příběhů Robina Hooda, tak z mytologie, prezentované přítomností lesního ducha (druida) Herna. Některé díly jsou nezapomenutelné např. Waylandovy meče - tohle je skoro fantasy horor o probuzení Satana nebo poslední díl, který je neskutečná hodinová akční řežba, kdy je celá robinova banda pronásledována v Sherwoodu. Všichni herci byli fantastičtí a charismatičtí a tím myslím i šerifa z Nottinghamu a hlavně vypečeného Guye z Gisburnu a samozřejmě tu byl můj největší favorit řezník se dvěma šavlemi Nasir de Belem. Jen mě mrzí, že se podobné nářezy už dnes netočí. Kam se na toto dílo hrabe verze Kevina Costnera.

 • poster

  Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

  Nevěřte moc tvrzením, že jde o nějaký komediální seriál. Pár vtipných momentů se v něm samozřejmě objeví, ale po většinou se hraje na vážnou strunu a v některých chvílích mi některé scény svou intenzitou výpovědi (sociopatická maminka, která chce nechat zavraždit vlastního syna) nebo svou brutalitou (skoro všechny mafiánské popravy, znásilňování, umlácení prostitutky) vyrazily dech. Seriál je plný "živých" postav, kde si určitě najdete mezi všemi těmi záporáky svého oblíbence. Nejraději mám ty hrdiny, kteří procházejí největším vývojem charakteru, tedy pohublého tvrďáka a příležitostného scénaristu, synovce Chrise a napraveného intrikána, strýčka Juniora. Sem tam se ve vedlejší roli objeví nějaká ta hvězda, parádní je např. Burt Young v roli na rakovinu plic umírajícího hitmana. A souhlasím s názorem, že se vyplatí vidět seriál v originále, protože jazyk mafiánu je proložen velkou dávkou fucku, cocksuckerů a jiných peprností, na které český překlad nějak pozapomíná a ignoruje je.

 • poster

  Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

 • poster

  24 hodin (TV seriál) (2001)

 • poster

  Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy (TV seriál) (1978)

 • poster

  Kenpú denki Berserk (TV seriál) (1997)

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace