pevico

pevico

Pietari Omituisuus

okres Benešov
kytara, šutry a film!

35 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Návrat do budoucnosti (1985)

  Jen těžko se dá tomuhle filmu něco vytknout. Do detailů propracované sci-fi, které si můžu před spaním pouštět pořád a pořád dokola...a vždycky si všimnu nějakého nového detailu, který perfektně zapadá do celku. Výborný scénář, režie, hudba i herecké výkony hlavních hrdinů. Navíc první český dabing je velmi povedený, není sice doslovný podle originálu, ale je vtipný. Tenhle film mám z celé trilogie nejradši...

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  "Nemáš vůbec žádnej problém, vole. Hoďte se všichni pěkně do klidu a počkejte na Wolfa, kterej už je na cestě." "Ty sem posíláš Wolfa?" "Je ti líp, ty zm*de?" "Ku*va, negře, proč's to neřek hned?" :))

 • poster

  V Bruggách (2008)

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

  ..znovu a znovu, když to vidím, chci zvednout hodnocení, protože pokaždé je to lepší a lepší..ale už to nejde :-)

 • poster

  Lost Highway (1997)

  Můj nejoblíbenější Lynchův film. Jedno shlédnutí určitě nestačí...detaily se skládají v celek teprve při několikátém podívání, avšak ani dnes, kdy znám film téměř slovo od slova, nemůžu říci, že ho 100% chápu...dlouho se budete ptát, kdo je vlastně kdo, kdy je teď a co je pak...ale dobrý film přeci nemusí být jednoduchý na pochopení!

 • poster

  Mluv s ní (2002)

  Absolutní vrchol Almodóvarovy tvorby!

 • poster

  Lola běží o život (1998)

  Vynikající Franka Potente ve filmu, který vás nenechá vydechnout..Tom Tykwer vždycky nachází způsob, jak diváka zaujmout. Jeden příběh, třikrát různě se rozvíjející...i malý detail může ovlivnit náš osud, a vlastně nejen náš.

 • poster

  Zámek v oblacích (2004)

  Jeden z prvních Miyazakiho filmů, které jsem viděl. A okamžitě jsem se do něj "zamiloval". Styl kresby je jeho jasným rukopisem, některé záběry (např. jezero s horami) , jako by ani nebyly namalované, ale vyfotografované. Navíc skvělý příběh, který ,si myslím, vtáhne do děje každého. Nemůžu hodnotit jinak...

 • poster

  Interstate 60 (2002)

  Další, do mrtě propracovaná věc od Davida Galea (scénář k Návratu do budoucnosti). Film na který se dá koukat neustále dokola, perfektní Gary Oldman a Christopher Lloyd, podivuhodné a k zamyšlení vedoucí (aspoň doufám :) ) epizodky a úžasný český dabing..to všechno mě vede k tomu dát plný počet, umístit ho ve své nej :)

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Nebuďte překvapeni, až vám ze zahrady zmizí trpaslík...možná zatoužil cestovat :) Kouzelně natočený film, řekl bych, že asi nejlepší francouzský snímek vůbec...do toho skvělá hudba Yanna Tiersena (teké hudba ke Good bye, Lenin!), která k filmu pasuje takovým způsobem až běhá mráz po zádech.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace