Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Snad nejlepší je na tomhle filmu úvodní naháněčka, jinak Willis ani jeho synek nepředvedou nic extra smrtonosného. Tohle se už bohužel od zaběhnutého vzorce prvních tří DH odchyluje významně. Zkrátka dle mého názoru prozatím nejméně výrazný díl celé série. Standardní akčňák za 6/10

Ti druzí (2001)

Moc hororové mi to nepřišlo. Zacelou dobu se toho nic moc výrazného nestane, ale tím nechci říct, že by to bylo nudné. Každopádně závěrečná pointa je překvapivá. 6/10

Nitro (2007)

Celý film je jedno gradující "WTF", od samotného děje po chování a přístup jednotlivých postav k tomu, co se právě odehrává. Nejbizarnější snímek z tématiky "získej & doprav". Bohužel u mně za 3,5/10.

Novodobí Robinsoni (1998)

Zajímavé. Podle tvůrců - ztroskotat je fajn, zajistit si znovu životní úroveň je na klid, bojovat s "piráty" se dá zvládnout, stačí dát svej dětem do rukou nějakou tu bouchačku ... a podobně. Řekl bych, že je to spíš než dobrodružný film rodinný film, přímo pro děti ..pro nějaké to drobné odreagování. Pokud by to spadalo někde pod osmdesátá, dal bych ještě tři, ale takovýhle silně naivní výtvor ke konci devadesátejch už hodnotím jako podprůměr. S přimhouřením oka 4/10.

Total Recall (2012)

Ne příliš dobrá variace na původní kousek a Arnoldem. Zeměpád? Kdo s tímhle přišel? 5/10

Dvojí obvinění (1999)

Dobrá krimi. Jen na mě působilo divně, že se navzdory okolnostem všichni chovají, jako by se nechumelilo. 6/10

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Film kvalitně udělaný, s dobrým a neotřelým námětem. Jen bohužel postavený na značné haldě klišé a určitých nelogičnostech. SPOILER. Že lidi Zemi prasej, to je pravda. Na kolik by ale měli ET právo to za planetu řešit - ať už mají argumenty poměrně jasné - to si nejsem jist. A jak jako že "Země není naše"? Pokud jsme tu byli první (a nebyli to oni, kdo nás dali dokupy), tak to tu můžem zjebat jak chcem ne? Naše volba! No celkově za 6,5/10

V elektrizující mlze (2009)

Buď nečekanou délkou a volným tempem filmu nebo únavou pozdní nedělení noci jsem se ve snímku pozvolna ztratil. Nicméně neobvyklá záležitost (s T.L. Jonesem jsem čekal něco jiného) s pěkným hudebním podkreslením. 6,5/10

Lidská stonožka 2 (2011)

Jestli má tento film představovat určitou formu řejžovy katarze, pak musí být nyní čistý jak plátno. Příběh nula, v celém snímku jde hlavně o to rychle připojovat další ústa. Hodnotím vysoko - v rámci žánru - za nevšední umělecký zážitek, něco, co už snad ani nemůže bejt překonáno. Pokud by nebyl poněkdu odfláklej (podivnej) konec, dal bych maximum. Nejodpornější záležitost celé moji filmové kariéry so far. 7,5/10

Lidská stonožka (2009)

Nebýt několika laciných triků a řekněme pár nelogičností v chování fízlů, bylo by to za pět. Minimalistickej humus nejtvrdšího zrna. 8/10