Milsa

LinkedIn: Milsa

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 21.8.2019  22:32
    Trhlina (2019)

Tak na film som sa veľmi tešil, lebo ľudia, ktorí to videli to popisovali dosť zaujímavo. Ale problém bol, že nečítali knihu. No a tu nastal problém. Film je extrémne zrýchlená kniha. Mnoho častí z knihy je doslova preskočených. Miestami by som povedal, že je to niekoľko desiatok strán. Ďalej, čo by som vytkol je neznámy telefonát vo filme. V knihe sa jednalo o hovor na tiesňovú linku, z ktorej ich odbili, nakoľko pôsobili vďaka zmätenosti ako opití. Tam ten telefonát dával zmysel a vysvetlil, prečo im nepomohli ani záchranári. Ďalej musím vyčítať tvorcom to extrémne strihanie z trojdielnej série. Možno práve vďaka tomu sú vynechané desiatky strán (uvidíme, keď príde trilógia do vysielania). V mnohých úsekoch filmu doslova bije do očí, že z trojdielnej série sa strihalo. Autori si ani nedali námahu ten strih zamaskovať, napríklad, chvíľou chôdze v lese. Je trochu na hlavu, aby vykročili z Čierneho hradu a vzápätí jeden z nich zahlási, aha, Jarmočný kríž. Pôsobí to tak, ako keby bol na Čiernom hrade. No a skoro ma natiahlo ako z lúky pod Žibricou (smer od Zobora) urobili Žibricu. Oni si tam na drzovku ešte aj povedali, že aha, vrcholová kniha a v pozadí vidno Žibricu. Nerobilo im problém natáčať na Javorovom vrchu pri Jarmočnom kríži, ale už im robilo problém natáčať na vrchu Žibrice vzdialenej od tej akože Žibrice len cca 15 minút chôdze pokojným tempom. Hlavne, že sa o tom rozprávali tak, ako keby boli na Žibrici. Osobne by som to považoval za chybu filmu, ale toto bol zámer, hoci vôbec nerozumiem tomu, že prečo. Veď aj slepý vidí, že Žibrica bola v pozadí. Ďalej vo filme nebolo jasné, či teda Mia bola v nemocnici alebo nie a ten koniec nemal teda ani hlavu ani pätu. Ja viem, zámer, ale pokazilo to celkový dojem z filmu. Je pravda, že keď som dočítal knihu, mal som chuť nadávať, ale dovrzaný film na ktorý som sa dlho tešil a pri pozeraní som sa musel chytať za hlavu? Som rád, že som zbytočne neoplieskal peniaze v kine. Bola by to škoda peňazí. Jaj a aký veľkofilm to len bol a aké extrémne tržby mal. No to sme si teda spravili vizitku. Pred pozretím filmu, som sa čudoval, že má nejaké podozrivo nízke hodnotenie na to ako sú všetci z neho úchvátení. No ale po jeho pozretí sa čudujem, že ho má také vysoké. Za mojím hodnotením si stojím a pán Bebjak sa môže hanbiť ako to pokazil. Po odoslaní komentára ma napadla ešte jedna vec, čo mi vo filme extrémne vadila. Neznášam a skutočne ma to vytáča, keď je vo filme takmer nulová sýtosť farieb. Kedysi som to vo filmoch bral ako nekvalitné kamery, ale keď vidím nový film teraz takto skreslený, tak som pochopil, že to nie je chyba kamier, ale chyba medzi podlahou a kamerou. Áno, opäť chybné rozhodnutie režiséra. Pokazilo to už aj tak slabý dojem z filmu. Neznášam, keď je film vďaka tomu takmer čiernobiely, lebo sa strácajú detaily v obraze a film je takmer od začiatku až po koniec v šere, hoci svieti slnko.

• 5.5.2019  13:48
    Interstellar (2014)

Dosť dlhý film, ktorý vie svojím dejom vtiahnuť a nepustiť. Problém som mal len so začiatkom, lebo to dlho začínalo. Potom sa to už ale rozbehne a stále sa niečo deje. Každú chvíľu nová nečakaná udalosť. Film je nepredvídateľný so zaujímavým koncom.

• 22.4.2019  20:45
    Pasažéři (2016)

Film som pozeral som tým, že som vedel, že sa zobudia 2 ľudia, takže som netušil ako to skončí. Je škoda, keď oficiálne texty prezradia viac než je na zhliadnutie filmu potrebné. Takto som si dej filmu užíval až do konca. Oficiálny text prezrádza viac než cca 70 % deja filmu a to je veľká škoda.

• 22.4.2019  00:24
    Chladné srdce (TV film) (2014)

Rozprávka s peknou myšlienkou a zaujímavým dejom.

• 10.3.2019  13:28

Film celkom prekvapil, čakal som od neho menej. Nakoniec ešte drobné prekvapenie, ktoré ale filmu hodnotenie nemení.

• 26.2.2019  21:52
    Vzpomínky (TV seriál) (2011)

Prezrádzam to, čo niektorí čítať nechcú. Seriál celkom dobrý, priemerný, ale opäť seknutý a nedokončený a to čo sa tam naťahuje celý seriál, spomienky na sestru a riešenie toho prípadu, sa tam nevyrieši, takže hviezdička dole. Pôvodne som zvažoval dve dole, ale to by som bol prísny.

• 13.1.2019  14:15

Podobný námet ako 40x a stále po prvýkrát, ale je to iný film, takže sa nedá ani dať medzi podobné. Je zaujímavé koľko rôznych filmov sa dá spracovať na podobný námet. O tomto filme by som ale povedal, že je dosť podobný thrillerom, kde sa zisťuje ako je to skutočne s minulosťou, takže mi neprišiel ako nejaký výnimočný.

• 2.1.2019  20:23

Človek by nečakal, čo sa môže prihodiť na druhom konci sveta. Sfilmované dobre, ale koniec už bol rýchly. Niektoré scény boli nejasné, keby manželka nečítala knihu, nerozumel by som im.

• 2.1.2019  20:19
    Terra Nova (TV seriál) (2011)

Poslednú dobu mám šťastie na seriály, ktoré neskončili. Teda skončili, ale mali pokračovať a koniec je nejasný. Seriál by si zaslúžil z môjho pohľadu 5 hviezdičiek, ale dostane len 4 za to, že zanechal otázky a zrušený bol na poslednú chvíľu.

• 3.12.2018  22:57
    Training Day (2001)

Trochu divoký film na môj vkus. Veľmi na neoslovil. Čakal som od toho viac, ale na druhej strane, aspoň je tam pár nečakaných zvratov.

• 3.12.2018  22:52

Po prvom dieli som mal asi latku už príliš vysoko, takže druhý diel ma už tak neohúril.

• 3.12.2018  22:51

Celkom pekný príbeh. A o to viac poteší, keď je koniec neočakávaný.

• 14.11.2018  20:42
    Anne z Green Gables (TV film) (2016)

Celkom pekný príbeh, samozrejme dá sa očakávať ako to celé skončí, ale rozhodne to zanechá dobrý dojem.

• 31.8.2018  21:52

Konečne komédia trochu o niečom inom. Niektoré scény prehnané, ale dalo sa pozerať.

• 30.8.2018  10:00

Celkom realistický pohľad na svet budúcnosti. Zaujímavý dej a po dlhej dobe opäť niečo, čo stálo za to.

• 18.8.2018  23:42
    7 životů (2017)

Očakával som trochu zaujímavejší film, ale nakoniec to bol film s takým tým bežným koncom, ktorý má pomaly každý druhý film s podobným dejom.

• 4.7.2018  23:56
    Doktorka k nakousnutí (TV film) (2016)

Úplne bežný romantický film, o nič viac, o nič menej.

• 7.6.2018  22:53
    Noční hra (2018)

Pripomenulo mi to film Hra, ale toto bolo predsa len o niečo lepšie.

• 26.5.2018  08:36
    Susedia - Season 4 (série) (2018)

Na niektorých dieloch sa dá dobre nasmiať, ale iné sú slabšie. Kvalitatívne je to ale dosť blízko pôvodnému seriálu, takže to stojí za to.

• 26.5.2018  08:21
    Westworld - Labyrint (série) (2016)

Celá séria pôsobí zo začiatku celkom jednoducho, ale neskôr sa ukáže, že sa divák narozmýšľa až dosť. A teraz prezrádzam aj časť zápletky. Zaujímavo sú prepletené časové slučky, ktoré vo finále vytvoria zaujímavý koniec. Dobre premyslený je aj príbeh, na ktorý sa čaká celú sériu. Som zvedavý ako to bude v ďalšej sérii pokračovať.

• 30.4.2018  00:19

Táto rozprávka mi prišla taká divná. Najprv nikto nič nepovie, divák nič nevie, ale na konci každý všetko vie a všetko je jasné. Divákovi síce tiež, ale príde mi to také nemastné, neslané.

• 30.4.2018  00:13
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Celkom dobrá rozprávka so zaujímavým príbehom.

• 30.4.2018  00:07
    Elle (2016)

Pri tomto mi ostal rozum stáť. Nič moc a o ničom. Rozhodne to nebolo určené pre mňa. Lenže potom by som aj očakával popis, ktorý bude k veci a nie zaujímavý popis a nudný film.

• 30.4.2018  00:03

Keď vlastne ono sa tam dokopy nič neudeje a na druhej strane sa tam deje všetko. Na prvý diel to rozhodne nemá a povedal by som, že ešte aj druhý diel bol lepší.

• 12.4.2018  20:31
    Kolos (2016)

Ničím výnimočný film so zaujímavým koncom. Taký koniec môže byť iba vo filme, ale aj tak to stálo za pozretie.

• 2.4.2018  21:58

Na filme zamrzí fakt, že v podstate po zmenšení sa celý príbeh deje tak, ako keby ani nijaké zmenšenie nebolo. Vlastne to zmenšenie je v istom zmysle na tom filme aj zbytočné. A to je vlastne škoda nevyužitého potenciálu filmu. Toto u mňa dosť ovplyvnilo hodnotenie, keďže som od niečoho takého "veľkého" aj čakal niečo "veľké", čoho som sa nedočkal.

• 25.3.2018  09:46
    Pátá vlna (2016)

POZOR, prezrádzam podobnosť s iným filmom! Tento film mi veľmi pripomína film Nevedomí (Oblivion) 2003. Tento má na rozdiel od menovaného filmu aj nejaký úvod. Na druhej strane, film nie je až tak výrazný, aby som mu dal 5 hviezdičiek.

• 23.3.2018  22:37

Celkom príjemný film. Čakal som niečo divokejšie, ale na druhej strane takto to bolo lepšie. Akurát ten koniec som nečakal, že príde tak skoro.

• 18.3.2018  22:24

Celkom pozerateľná komédia a hlavne konečne niečo neamerické, pretože tej Ameriky je už príliš.

• 10.3.2018  18:19

Perfektný film, ktorý poukazuje na to, ako sa na prvý pohľad môže zdať niekto úplne iný než v skutočnosti je.

<< předchozí 1 2 3 4 5