Ad Astra (2019)

Popis od CinemArt mi príde mierne ujdený. Prezrádzam zápletku. No ale k veci. Film je v podstate o tom, o čom sa v ňom hovorí, čiže nič prekvapujúce, hoci CinemArt popis hovorí o spochybňovaní existencie ľudstva a iné nezmysly, nie je to tak. Je to len o nudnej ceste za otcom a ceste domov, nič viac. Film sa tak poriadne začína až v 58. minúte a potom človek čaká, ako sa to konečne aj na základe vyššie spomínaného popisu rozbehne, ale nie. Jednoducho nič. Škoda na to chodiť do kina. Viaceré filmy s menším rozpočtom toto určite tromfnú absolútne bez problémov. A prečo 2 hviezdičky a nie jedna? Sú tam zaujímavé myšlienky, ale z môjho pohľadu nemajú takú silu, aby to až tak razantne zmenilo hodnotenie. Ak niekto čaká film so zaujímavou zápletkou, nech nečaká nič. Pretože tam nič nie je. Je to len o pár myšlienkach, natiahnutých na celý film.

Alias (2001) (seriál)

Často som narážal na nedotiahnuté veci, možno opätovné pozretie by im dalo nejaký význam, ale myslím, že nie všetkému. Chybou seriálu je to, že každý je nesmrteľný, hoci by ho aj parný valec prešiel. A tiež sa až trápne často opakoval jeden spôsob záchrany pred smrťou. V určitých situáciách mi to až prišlo nelogické. Zjavne scenáristi strácali fantáziu. Celkový dojem seriálu bol ale dobrý a stál za pozretie.

Alias - Série 1 (2001) (série)

Zaujímavé to začína byť až ku koncu série a keby už niekoľko rokov nepočúvam, aký je to dobrý seriál, asi by som prvú sériu ťažko zvládal. Ešteže sa to ku koncu rozbehlo, lebo ma to už začínalo nudiť.

Alias - Série 2 (2002) (série)

Prvotný cieľ seriálu bol dosiahnutý, len nebolo jasné, prečo to ešte pokračuje. Nakoniec série sa to uzavrelo, ale vznikol nový problém.

Alias - Série 3 (2003) (série)

Počas série sa vysvetlí celý problém, ktorý vznikol na začiatku, ale stále nie je úplne jasné, o čo v sérii ide. Rozhodne to nudné nebolo.

Alias - Série 4 (2005) (série)

Séria opäť nesklamala, len mám stále väčší pocit, že neraz sa tu objavujú nedomyslené veci.

Alias - Série 5 (2005) (série)

Konečne som pochopil, o čo tam ide. Ono v podstate na začiatku bolo treba zničiť SD6, ale neskôr už nebolo jasné, čo ešte ostalo nevyriešené, resp. či sa s tým dá vôbec niečo robiť. Teda aspoň z pohľadu diváka.

Alibi na klíč (2017)

Celkom pozerateľná komédia a hlavne konečne niečo neamerické, pretože tej Ameriky je už príliš.

Anděl Páně (2005)

Celkom pekný príbeh. A o to viac poteší, keď je koniec neočakávaný.

Anděl Páně 2 (2016)

Po prvom dieli som mal asi latku už príliš vysoko, takže druhý diel ma už tak neohúril.