Phex

Phex

kamerunská žába

okres Mělník

3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
  • 29.5.2020  09:57
  Volte mě! (2012)
  ***

  Škoda toho patetického závěru, ale místy film opravdu bavil. Hranice mezi iteligentním a trapným humorem někdy přetažená, ale dá se to snést.

  • 3.5.2020  23:25

  Pro mě nejsilnější z filmů Jamadovy samurajské trilogie. Velká síla japonských filmů Kurosawowa období jakoby se v nich vrátila. Zasazením příběhu do samurajského období, ale hlavně důrazem na kvality člověka v nižším sociálním postavení, ve stylu "chudoba cti netratí". Zde se jde ale nad rámec pořekadla - chudoba nejen že netratí, ale má i rozhodnost, odhodlání a schopnost věci měnit.

  • 16.4.2020  14:47
  Predátor (1987)
  ***

  Když mi bylo osm let na jednom letním táboře nám to vyprávěl další o něco starší "pionýr". Sesedlo se kolem něj asi 15 kluků a ten borec na to že mu bylo tak deset nebo dvanáct ten film převyprávěl minutu po minutě a nikdo z něj nespustil uši. Já to pak sám viděl asi o pět šest let později a bylo to jak kdybych se na to koukal podruhý, tak přesný a živý to vyprávění bylo. Bohužel nostalgicky jsem si to pustil nedávno a to sem neměl dělat, neměl jsem si to kazit...Primitivní řezničina s alienem, nic víc no.

  • 17.2.2020  17:41
  Bylo nás pět (TV seriál) (1994)
  ****

  Celá polovina knihy je o cirkuse a blouzění z horečky. Seriál je dle mě vyváženější a proto ho mám raději. Třeba dle mě jeho nejlepší téma - díl - Pokoj lidem dobré vůle - v němž se na Vánoce vrací domů starší bratr Láďa, je v knize nevyužitý a zapadne

  • 22.1.2020  19:47
  Anakonda - konec mýtu? (TV film) (2020)
  **

  Nepříliš originální český dokument s několika faktickými chybami (krajty nepatří do čeledi Boidae, kajman patří mezi aligátorovité, nejdelší oficiálně změřená anakonda neměla pouze 6 m, odměnu za hada delšího deseti metrů nedostanete za jeho kůži protože ta se dá poměrně dobře natahovat,...). Protagonisté si dávají za cíl nalézt co největší anakondu, trochu divně a amatérsky pak působí, když tu nejdelší, kterou se jim podaří nalézt ani nezměří. Důvodem je to, že anakonda kousne pana Dungela do ruky (to je ona slibovaná dramatická situace na řece Loretoyaco). Přesto, že on rozstřeseným úsměvem hlásí do kamery, že je to dobré, že mu nic není, tak anakondu už do ruky podruhé nevezme :-).

  • 20.1.2020  08:20

  Film velmi syrově a (asi) realisticky zachycuje dopad války na člověka v ní aktivně účastného. Má výbornou, drsnou atomosféru, která mi připoměla vojína Ryana, zde jsou plusem navíc ještě scény s civilisty. Bojové scény jsou dechberoucí. Bohužel obrovsky mé hodnocení sráží závěr, kde jde logika stranou. Na nepojízdný tank pochoduje prapor Waffen-SS a my vidíme, že každý třetí z němců si nese na rameni pancrfaust. V boji se statickým tankem pak není tato zbraň použita ani jednou a němci před tankem sebeobětavších heroiů pouze pobíhají jak hejno krocanů...

  • 30.11.2019  23:22

  A co ty žraloci? - Ty už tu nejsou, stali se japonskou delikatesou.

  • 18.11.2019  23:47

  Filmy o chlastu a i ty z protialkoholních léčeben bychom mohli, díky jejich počtu, vyvážet (nejlepší dle mě je Ikarův pád). Tento symbolicky upomíná na "dobré holuby" několika prostřihy na kolem léčebny letící ptactvo. Co jinak? Váš, v tomto případě Formánkův příběh, aby byl zobecnitelný a silný musí mít nějaký přesah. Tady se mi zdálo, že jsem jen sledoval snůšku divnolidí, kterým prsatý maratonec krade příběhy...Do toho kapka magické Duškova realizmu a jsme kde? Před léčebnou...nevím jestli je to dost...

  • 10.10.2019  16:52
  Sever (TV seriál) (2019)
  ****

  Škoda toho Mádla, ten tam prostě nepasuje. Uvěřit mu jdou leda scény typu, že neumí řídit auto. Hrát tátu asi osmiletýmu klukovi nebo manžela prostě nezvládá. Jinak účast přemlouvače bab je jedinou slabinou. Protože silným ústředním tématem seriálu = srážka se systémem vs. vlastní hodnoty, si dle mě musí projít každej pořádněj chlap v pozici "zaměstnanec". Nelze vyhrát, takže stěhování, chlast, rozvod, sebevražda,...Závěr je otevřen pro případnou další sérii.

  • 8.8.2019  23:12
  Ponorka (TV seriál) (2018)
  ****

  Seriál s dvěma liniemi příběhu, které spojuje německá sourozenecká dvojice bratr-sestra z francouzského pohraničí. On nečekaně na ponorce v Atlantiku jako radista (pak taky otec a taky vdovec), ona na souši v ponorkovém přístavu La Rochelle jako upjatá německá sekretářka a pak taky teta (přes den) a francouzská LGBT odbojářka (v noci). Linie na moři je spíš mužská, na souši spíš ženská. Docela se to vyvažuje. Zápletka je pestřejší určitě na souši. Jediným zklamáním pro mě jsou šablonovité situace, která zažívá posádka ponorky. Prostě to co tam je, už jsem viděl ve filmech předtím.

  • 8.8.2019  23:04
  Rocco Schiavone (TV seriál) (2016)
  **

  Roccovi to snad nemůže nikdo věřit. Tolik klišé je tam narváno až je to trapný. Drsňák co zatočí s každým zločincem metodami stojícími nad zákonem. S dobrým srdcem (má pejska) přitom rošťák (kouří, pije, má spousty milenek) ale s velkým bebí na duši (halušky jeho zesnulé zenušky). Kolegové ve sboru jsou vedle něj totální blbci (ti statří, oškliví a malí) a nebo ho nekriticky žerou (ti mladí, krásní, vysocí). Nevím no... ty díly, které byly uzavřené (díl=jeden případ) ještě šly, nyní je tam nějaká linka pomsty z minulosti a to je opravdu slabounké.

  • 29.7.2019  13:26
  Občanská válka v barvě (TV seriál) (2015)
  ****

  Velmi dobrý dokument, vycházející z dobových obrázků, ale i současných animací, které přibližují zejména unikátní technická řešení té doby. Občanská válka mě vždy fasnicovala jednou věcí - bojovalo se na hranici sever-jih, ale intenzita těch bojů se lineárně snižovala od východu na západ. Jinými slovy objem bojů např. v takové Virginii je několikanásobně vyšší než objem bojů třeba v Novém Mexiku. Asi proto, že hlavní města obou znepřátelených stran si totiž byla geograficky velmi blízko a tak jejich dobytí, nebo aspoň ohrožování, bylo pro obě strany lákavým cílem jejich kampaní.

  • 30.6.2019  11:40

  Velmi silný film, zachycující snahu dětí vyrovnat se s životem na válečné linii v Donské oblasti. Válka oba kluky silně ovlivňuje - Oleg je sirotek (matka zabita střepinou, o otci ve filmu není zmínka) a jeho bratranec Jurik má tátu na frontě. Mamka/teta na ně pěkně kašle a tak obou klukům zbývá babička, která je pro oba záchytným bodem jejich života. Dává jim to nejdůlžitější - lásku a porozumění. Působí jako citlivá protiváha odosobněného ostřelování a blízkého dunění smrt přinášející dělostřelby. Oleg je ve věku "klukovského objevování" a své strachy zahání snahou přiblížit se tomu čeho se bojí. V nepodnětném, chudém prostředí východní Ukrajiny mu snad ani nic jiného nezbývá - rozbíjí lahve kameny, sbírá nábojnice, navštěvuje opuštěné kasárny, střílí z Kosťovy pistole žáby i přesto, že ho tato zábava stála zranění. Je z toho cítit jak se v nich brzo bude svářet dobro, které do nich vkládá babička, s mužskou potřebou činu, kterou ještě poženou jejich vnitřní strachy a bolesti. Dokument určitě více osloví někoho kdo již má vlastní děti nebo vnoučata.

  • 25.6.2019  09:28
  Místa (2014)
  ****

  Kamarád do deště říznutej Emilem Haklem :-). Místa mají výbornou atmosféru, ale rozehrávají (a pouze naznačují) příliš mnoho motivů z nichž ten závěrečný (konflikt s otcem Anny) je zbytečně přepjatý a kapku nevěrohodný. Jan Cina je tu (snad jako všude) vynikající.

  • 6.6.2019  13:56
  Zvířata a paranormální jevy (TV seriál) (2009)
  **

  Slovo zvířata je v tom seriálu omylem...Scénář všech dílů je podobný: problém "s duchy" vnímá někdo z rodiny + zvíře které začne být agresivní - pak problém vnímá víc členů rodiny - nastává rodiný rozkol a zvíře jde z domu - pak se povolá tým paranormálních vyšetřovatelů - ti problém vyřeší...

  • 18.5.2019  11:56
  Vražedná chapadla (TV film) (2007)
  *

  Než film začal vsadili jsme se nad čipsy a pivem o to co se bude ve filmu vyskytovat či ne (tip/skutečnost): ve filmu bude postava biologa (ano/ano), bude i postava šerifa (ano/ano), zazní slovo legenda (ano/ano), bude se pít pivo (ano/ano), ve filmu bude postava právníka (ne/ne), bude se pít víno (ne/ne), vyskytne se postava chlapce rozvážejícího novin (ne/ne), ve filmu bude cukrárna (ne/ne).

  • 15.4.2019  20:52
  Pompeje (2014)
  *

  kopírka Gladiátora + bum na konci

  • 22.9.2017  10:47
  Hadžime no Ippo: The Fighting! (TV seriál) (2000)
  ****

  Seriál z boxerské tělocvičny kde je úplně všechno co vás k danému tématu napadne. Je zvláštní pocit si uvědomit, že jste právě koukali na hodinový zápas v boxu, ještě k tomu pouze animovaný, a nespustili jste oči z obrazovky. Kdo na sobě neměl nikdy rukavice pochopí asi hůř.

  • 2.4.2017  22:16
  Ariadnina niť (TV film) (1991)
  **

  Některé věci jsou udělány zajímavě, třeba zjevování bohů a jejich zásahy do děje. V tom hlavním ale pohádka zklamala - boj s Minotaurem probíhá nepochopitelně bez jeho býčí hlavy. Asi nedržela...

  • 27.3.2017  09:09
  Jak přijít o život (TV film) (1974)
  ***

  Motiv muzicírování "městských elit" v bytě, kterého se účastní i vyšetřovatel se objevuje ještě v o něco lepším filmu Jak se zranit ve službě.

  • 3.3.2017  14:10
  Pura Vida (2016)
  *

  Švýcar s rokem narození 1978 (ještě) neví čí je a tak se zkouší najít na celkem 4 roky trvající cestě, během níž "splouvá" sám na kolo-lodi Amazonku. Dokument je nevyváženou směsí záběrů do udřeného ksichtu, selfhovorů s tématikou planého filozofováním o envi tématech, rozhoverech se dvěma místními, které působí jako násilně vnořený mini-dokument a celkem povedených fotek, které ale nesystematicky protínají průběh filmu. U takového dokumentu by mělo zaznít jasně PROČ! Proč to všechno obětování a dřina, ale když to sami nevíte a nepřijdete na to ani ve střižně, pak jsou čtyři roky plahočení jen dokumentární šmouhou bez hlubšího přesahu pro normálního diváka.

  • 26.1.2017  10:54
  Okres na severu (TV seriál) (1981)
  ***

  Seriál, který má velkou dokumentární hodnotu. Řekne soudně uvažujícímu člověku o normalizaci mnohem víc, než cokoliv co se natočilo po revoluci. Jednou z hlavních dějových linek je tzv. sociální porod, kdy rodiče musí vypustit dospělé dítě do světa i když nesouhlasí s jeho rozhodnutím, ale je toho tam víc. Scénář i obsazení je kvalitní. Námět poplatný době...

  • 26.1.2017  10:43
  Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)
  ***

  Nápad koupen kdesi přináší možná další vlnu krimiseriálů - uvidíme. Dříve to byly krimálky New York, Paříž, Miami, Anděl, Libchavy atd. Tímto se posouváme časem do minulosti. Ta je v podstatě stejně nevyčerpatelným zdrojem námětů jako počet měst světa. Příště by se mohl hlavní hrdina detektiv probrat třeba v roce 1382 a kolegům "prokurátorům" jemně naznačovat, že přiznání vyřčené na skřipci je něco nenormálního... Ve Světě pod hlavou se sází na generační konfrontaci s normalizační Ostalgií. A páni tvůrci to dělají hodně šablonovitě-barvotiskově. Pokud máte pocit, že jste schopní kriticky myslet a chcete se o nedávnu něco dozvědět, koukněte se raději na Okres na severu. Jako detektivka to ale docela funguje...

  • 20.1.2017  09:40
  Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)
  *****

  Ano Jirka Kára, jeho kumpáni Floyd, Stránskej, kameník Hans atd. jsou prostě vymletý chudáci. Přesto sledovat kam až člověka mohou zavést závislosti a jak pak všechno ovlivňují má hodnotu dokumentární. To jak ti lidi serou na systém a konvence např. v podobě oddávajícího je krystalická svobodomyslnost. No a to hlavní...hlášky pronášené s typickou dikcí jako: to je prcárna ty voe, je čas klidu, kde je ten zkurvenej kelt a zejména ty seš čůrák vole vydlážděnej vole...jsou totálním zvedačem chmurné nálady. Svatba se odehrála L.P. 2000 a do roka byla polovina účastníků po smrti - pád do světlíku, umlácená, 2x otrava alkoholem,...Asi posledním přeživším, i když se to neví přesně, je kapitán ansámblu Jirka. Video tohoto "východního tažení divize SS Wallonien" na obřadní síň Prahy 7 se dostalo na internet velmi zajímavým způsobem. Jirkovi vykradli byt a pobrali i CD na nichž byla tato svatba, kterou pak zloděj s velkou dávkou smyslu pro humor a drzosti, umístil na net.

  • 16.1.2017  10:32
  Pustina (TV seriál) (2016)
  ****

  Maximální hodnocení nedávám kvůli poslednímu dílů seriálu. Pokud je jeho ústředním tématem vyšetřování zmizení a následně vraždy (7 dílů), pak je jeho rozuzlení věnován v posledním díle jen velmi malý prostor. Celá řada otázek jak se to semlelo zůstává nevysvětlena, nebo je vysvětlena povrchně. To je asi zásadní rozdíl oproti Temnému případu, když filmařské postupy i důraz na atmosféru místa nezapřou produkci HBO. Až jsem si pak (nutno říct, že zpětně) říkal, že forma byla místy výše než obsah. Při sledování vás to ale donutí nedutat...fantastické herecké výkony a velmi citlivý casting jsou hlavním pozitivem. Největším překvapením pro mě byl výkon Jana Ciny.

  • 9.1.2017  15:28

  Dojímavý film o pracovitých prostých lidech jejichž život je ve třech generacích spjat s továrnou na výrobu lokomotiv. Dal bych i o hvězdičku víc, nebýt scény s nasazením v lágru a kotláři, která je uměle-akční a do lidsky vyprávěného příběhu se příliš nehodí. Koukám na to v práci, místo abych pracoval, i když vlastně já pracuju i tím, že sbírám inspiraci...

  • 9.12.2016  18:46
  Návrat pana Ryšánka (TV film) (1971)
  ***

  Tý vole Poldinko to je Růžkovina.

  • 7.12.2016  19:43
  Semestr (TV seriál) (2016)
  **

  Semestr aneb Samotáři na internetu, v Samotářích ale hraje Macháček...

  • 7.12.2016  19:37

  Tohle je tak univerzální, až je to předpovídatelný a díky tomu teda super nudný. Symbolika kdy sex je zobrazen jako podvodní tanec s želvou nebo osamostatnění dítěte jako jeho odplutí s želvami je dle mě málo. Je to prostě příliš triviální, bez originálních nápadů nebo čehokoliv co by tok děje narušovalo. Animace taky sporá. Nakonci jsem si říkal, že tvůrci jen prachsprostě opisovali od TNMT, tam taky všechno vyřeší želvy. Těm kdo uvažují, že by tím trávili svůj čas doporučuju - stačí vám vidět trailer.

  • 30.11.2016  19:41
  Temný případ (TV seriál) (2014)
  *****

  Symfonie namíchaná ze základu Sedm a Akt X, okořeněná perfektními reáliemi amerického jihu. Někdy možná moc tlačí na pilu, aby tam jako bylo všechno - motorkáři, závěr v Carcose, ale to se dá odpustit. Hlavně kvůli perfektními prokreslení vývoje povah dvou hlavních protagonistů, které spojuje jako správné policajty jedno - touha po vyřešení případu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17