Phex

okres Mělník

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 22.9.2017  10:47
    Hadžime no Ippo: The Fighting! (TV seriál) (2000)

Seriál z boxerské tělocvičny kde je úplně všechno co vás k danému tématu napadne. Je zvláštní pocit si uvědomit, že jste právě koukali na hodinový zápas v boxu, ještě k tomu pouze animovaný, a nespustili jste oči z obrazovky. Kdo na sobě neměl nikdy rukavice pochopí asi hůř.

• 2.4.2017  22:16
    Ariadnina niť (TV film) (1991)

Některé věci jsou udělány zajímavě, třeba zjevování bohů a jejich zásahy do děje. V tom hlavním ale pohádka zklamala - boj s Minotaurem probíhá nepochopitelně bez jeho býčí hlavy. Asi nedržela...

• 27.3.2017  09:09
    Jak přijít o život (TV film) (1974)

Motiv muzicírování "městských elit" v bytě, kterého se účastní i vyšetřovatel se objevuje ještě v o něco lepším filmu Jak se zranit ve službě.

• 3.3.2017  14:10
    Pura Vida (2016)

Švýcar s rokem narození 1978 (ještě) neví čí je a tak se zkouší najít na celkem 4 roky trvající cestě, během níž "splouvá" sám na kolo-lodi Amazonku. Dokument je nevyváženou směsí záběrů do udřeného ksichtu, selfhovorů s tématikou planého filozofováním o envi tématech, rozhoverech se dvěma místními, které působí jako násilně vnořený mini-dokument a celkem povedených fotek, které ale nesystematicky protínají průběh filmu. U takového dokumentu by mělo zaznít jasně PROČ! Proč to všechno obětování a dřina, ale když to sami nevíte a nepřijdete na to ani ve střižně, pak jsou čtyři roky plahočení jen dokumentární šmouhou bez hlubšího přesahu pro normálního diváka.

• 26.1.2017  10:54
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Seriál, který má velkou dokumentární hodnotu. Řekne soudně uvažujícímu člověku o normalizaci mnohem víc, než cokoliv co se natočilo po revoluci. Jednou z hlavních dějových linek je tzv. sociální porod, kdy rodiče musí vypustit dospělé dítě do světa i když nesouhlasí s jeho rozhodnutím, ale je toho tam víc. Scénář i obsazení je kvalitní. Námět poplatný době...

• 26.1.2017  10:43
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Nápad koupen kdesi přináší možná další vlnu krimiseriálů - uvidíme. Dříve to byly krimálky New York, Paříž, Miami, Anděl, Libchavy atd. Tímto se posouváme časem do minulosti. Ta je v podstatě stejně nevyčerpatelným zdrojem námětů jako počet měst světa. Příště by se mohl hlavní hrdina detektiv probrat třeba v roce 1382 a kolegům "prokurátorům" jemně naznačovat, že přiznání vyřčené na skřipci je něco nenormálního... Ve Světě pod hlavou se sází na generační konfrontaci s normalizační Ostalgií. A páni tvůrci to dělají hodně šablonovitě-barvotiskově. Pokud máte pocit, že jste schopní kriticky myslet a chcete se o nedávnu něco dozvědět, koukněte se raději na Okres na severu. Jako detektivka to ale docela funguje...

• 20.1.2017  09:40
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Ano Jirka Kára, jeho kumpáni Floyd, Stránskej, kameník Hans atd. jsou prostě vymletý chudáci. Přesto sledovat kam až člověka mohou zavést závislosti a jak pak všechno ovlivňují má hodnotu dokumentární. To jak ti lidi serou na systém a konvence např. v podobě oddávajícího je krystalická svobodomyslnost. No a to hlavní...hlášky pronášené s typickou dikcí jako: to je prcárna ty voe, je čas klidu, kde je ten zkurvenej kelt a zejména ty seš čůrák vole vydlážděnej vole...jsou totálním zvedačem chmurné nálady. Svatba se odehrála L.P. 2000 a do roka byla polovina účastníků po smrti - pád do světlíku, umlácená, 2x otrava alkoholem,...Asi posledním přeživším, i když se to neví přesně, je kapitán ansámblu Jirka. Video tohoto "východního tažení divize SS Wallonien" na obřadní síň Prahy 7 se dostalo na internet velmi zajímavým způsobem. Jirkovi vykradli byt a pobrali i CD na nichž byla tato svatba, kterou pak zloděj s velkou dávkou smyslu pro humor a drzosti, umístil na net.

• 16.1.2017  10:32
    Pustina (TV seriál) (2016)

Maximální hodnocení nedávám kvůli poslednímu dílů seriálu. Pokud je jeho ústředním tématem vyšetřování zmizení a následně vraždy (7 dílů), pak je jeho rozuzlení věnován v posledním díle jen velmi malý prostor. Celá řada otázek jak se to semlelo zůstává nevysvětlena, nebo je vysvětlena povrchně. To je asi zásadní rozdíl oproti Temnému případu, když filmařské postupy i důraz na atmosféru místa nezapřou produkci HBO. Až jsem si pak (nutno říct, že zpětně) říkal, že forma byla místy výše než obsah. Při sledování vás to ale donutí nedutat...fantastické herecké výkony a velmi citlivý casting jsou hlavním pozitivem. Největším překvapením pro mě byl výkon Jana Ciny.

• 9.1.2017  15:28

Dojímavý film o pracovitých prostých lidech jejichž život je ve třech generacích spjat s továrnou na výrobu lokomotiv. Dal bych i o hvězdičku víc, nebýt scény s nasazením v lágru a kotláři, která je uměle-akční a do lidsky vyprávěného příběhu se příliš nehodí. Koukám na to v práci, místo abych pracoval, i když vlastně já pracuju i tím, že sbírám inspiraci...

• 9.12.2016  18:46
    Návrat pana Ryšánka (TV film) (1971)

Tý vole Poldinko to je Růžkovina.

• 7.12.2016  19:43
    Semestr (TV seriál) (2016)

Semestr aneb Samotáři na internetu, v Samotářích ale hraje Macháček...

• 7.12.2016  19:37

Tohle je tak univerzální, až je to předpovídatelný a díky tomu teda super nudný. Symbolika kdy sex je zobrazen jako podvodní tanec s želvou nebo osamostatnění dítěte jako jeho odplutí s želvami je dle mě málo. Je to prostě příliš triviální, bez originálních nápadů nebo čehokoliv co by tok děje narušovalo. Animace taky sporá. Nakonci jsem si říkal, že tvůrci jen prachsprostě opisovali od TNMT, tam taky všechno vyřeší želvy. Těm kdo uvažují, že by tím trávili svůj čas doporučuju - stačí vám vidět trailer.

• 30.11.2016  19:41
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Symfonie namíchaná ze základu Sedm a Akt X, okořeněná perfektními reáliemi amerického jihu. Někdy možná moc tlačí na pilu, aby tam jako bylo všechno - motorkáři, závěr v Carcose, ale to se dá odpustit. Hlavně kvůli perfektními prokreslení vývoje povah dvou hlavních protagonistů, které spojuje jako správné policajty jedno - touha po vyřešení případu.

• 7.8.2016  20:39

Hele když už nic jinýho tak je pak dobrý říct díteti - nikdy z tebe nesmí být Hodder. Pokud si někdo na tebe začne dovolovat dej mu hned do držky a pokud je větší a silnější tak třeba klackem nebo železnou tyčí nebo kusem železobetonu. Jinak dopadneš takhle.

• 2.8.2016  23:50
    Soumrak (2002)

Japonci prostě nezklamou. Marně pátrám co špatnýho jsem od nich viděl. Perfektní ukázka osobní rozpolcenosti - povinost vs. cit, která se naplno projeví ve strhujícím šermířském finále.

• 2.8.2016  23:43
    Pan Nikdo (2009)

Tohle budou velebit hlavně fatalisti. To jsou většinou ženský. Myslet si, že váš život může totálně změnit, když někomu ve čtnácti řeknete že je se s ním nepůjdete vykoupat, to už chce hodně velkou dávku víry v osud...Ale pokud jste zrovna v nějakým citlivým období vývoje, třeba vám je náct, pak chápu, že po shlídnutí můžete cítit zvýšenou potřebu zabývat se sebou a analyzovat vše. Ve stylu "Milý deníčku, dnes jsem Tomovi řekla, že smrdí. Snad to nebyla chyba. Třeba by to mohl být můj manžel, někdy, jednou, v budoucnu...". Celkově na mě z toho prostě čmouhá takovej náctiletej feel.

• 13.7.2016  12:57

Zase je tu ten osvobozující týden, jediný týden v roce bez dětí. S manželkou vyrážíme za kulturou, do kina Bio OKO, kde má film po fesťáku ve Varech pražskou premiéru. Volíme ho proto, že konkurenci mu ten večer v kinech dělá Tarzan, Hledá se Dory nebo Kameňák 8. Před kinem soubor avantgardních lidiček. Všechny feny od 15 do 50 mají extravagantní, abstratkní tetování, kouří a tváří se jak prdel. V předsálí smrdí Honza Svěrák s klabonosou a z obou stran plochodrážní manželkou. V sále přes sebe lezou lidi s pivem, sedí se na schodech. Pak nás uvítá prostřih na super tlustého promítače, který všem v sále popřeje hezký zážitek. Ale film není hezkým zážitkem. Ač zpracovnám zručně, obsahem je to těžko uvěřitelná, utopistická, hipí píčovina. Despotickej magor levičácky vychovává děti v lese. Všechny jsou geniální, ale do světa nepoužitelný...co dál-nic. Blábol a blaf souznící s (v našich podmínkách) vkusem zamrzlejch havloidů.

• 2.4.2016  14:59
    Hrobník (TV film) (2008)

Nebýt některých dialogů ale hlavně castingu (Zedníčková jako drsná umanutá poručice nebo Vlach jako starej zkušenej detektiv) dal bych i o hvězdu víc.

• 9.3.2016  20:36
    King Kong (1976)

První film na kterém jsem byl v kině.

• 7.3.2016  09:41
    Rose Against the Odds (TV film) (1991)

Velmi dobře dramaticky zpracovaný film o životě boxera bantamové váhy Lionela Edmunda Rose, který již v 16 letech boxoval mezi profíky. Rose byl aboriginec, původní obyvatel Austrálie. No a ti to měli, stejně jako vačnatci, po příchodu anglánů těžký...Tak trochu je Rose australský Muhammad Ali a to nejen boxerskou kvalitou, ale i tím co symbolizoval ten člověk pro celospolečenskou změnu. Sportovní úspěchy přeci jen trochu pomohly prohlodat rasistickou bariéru. Skvělá je scéna, kdy se Rose nemůže při vážení vejít do limitu, tak rychle beží do páry a pak vážení absolvuje úplně nahý.

• 7.2.2016  16:39

Rok 1647. Mastná huba od vepřového, pivní pupek, spaní na slámě s děvěčkou - to je napovrch rytíř Rynda (R.Hrušinský). Uvnitř člověk, který se bytostně nerad, musel smířit s dobou a oportunisticky si hrát na katolíka. Jinak by ani nepřežil. Tak tupne a hrubne při procesu zapírání sebe sama. Vychází s vrchností, poslouchá příkazi císařských holobradých důstojníků, smíří se s katolickým knězem na svém panství, kde podanní čtou bibli Kralickou. Tenhle pohodlný zahnívací klídek, obraz naší "národní" povahy, naruší až příchod vzešených vyslanců (B. Bohdanová, K. Hoger, J. Kemr) ze záhrobí promlouvajícího zimního krále Fridricha. Jejich přítomnost probudí Ryndu z letargie a to až (překvapivě) k sebevražedné rebelii s šesti podanými jako vojáky.

• 3.2.2016  17:52
    Rozsudek (TV seriál) (2014)

Odpoveď ČT na Soudkyni Barbaru...bohužel.

• 26.1.2016  09:17
    S Jakubem v přírodě (TV pořad) (2015)

S Jakubem Vágnerem sám v přírodě? Tak to se bojte o svůj zadek. To je ten otvor před řitní ploutví.

• 26.1.2016  09:14
    Případ pro lyžaře (TV film) (2016)

Nejlepší díl z volné trojdílné série Horác + Vašátko.

• 20.1.2016  18:27

Jó říkal to Jim Bridger, já měl jsem v noci sen a to o tom jak jsem opět greenhornem. ------ Drsný, naturalisticky natočený film inspirovan skutečným příběhem o neskutečně tvrdých amerických pionýrech - trapperech v žoldu us armády. Po jeho zhlédnutí si rozmyslíte, jestli budete někomu vykládat že je vám zima, když na sobě máte péřovku a je jen osm pod nulou.

• 20.1.2016  18:14

Velký Gýč

• 20.1.2016  18:09

Ty špionážní kamery nefungovaly na delfíny tak dobře jako na lední medvědy.

• 20.1.2016  18:07
    Karlík a Lola (TV seriál) (2005)

Ač nakresleno dost uboze, má to velmi blízko dětskému světu a uvažování. Co je zajímavé - v seriálu se vůbec nevyskytují dospělí.

• 11.1.2016  10:34

Tak po dlouhé době zase jeden čistokrevný odpádek.

• 14.12.2015  23:58
    Brokovnice (TV film) (1992)

Ze tří Ed McBainem inspirovaných filmů natočených ČT (Panenka, Skládačka, Brokovnice) byl tento rozhodně nejslabší. Částečně za to ovšem může i předloha, která je, proti dříve natočeným filmům, banální.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16