Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

plakát

Území strachu (1986) (TV film)

Detektivka, kde v polovině filmu musí pachatele odhalit i doktor Watson.

plakát

O brokátové růži a slavíku z perleti (1982) (TV film)

Jojo v této pohádce je pravé poučení pro chlapce do života. Kdo snáší vyvolené princezně modré z nebe, zabíjí pro ni draky a vůbec ji nekriticky žere ten nedobře končívá. V této pohádce si princ přes zamilovanost dokáže udržet zdravý odstup a s fiflenkou pěkně zamete. Right boy !

plakát

Přežijí jen milenci (2013)

Nemáte si s někým co říct po roce vztahu, s někým si nemáte co říct po pěti letech, ale co když ten vztah trvá let tisíc...V něm vydržíte jen s tím/tou pravou...Nějak mě to sledování krátoučkého výseku života dvou upírů vtáhlo. Už u Deadmana jsem se divili sám sobě, jak to, že u toho pomalého tempa a dlouhé stopáže nezívám nudou, ale Jarmusch mě nějak dokáže udržet v napětí, v očekávání...podmanit si. Sedlo i pár hodně nenápadných upířích vtípků. Moje doporučení: na film koukejte v noci až budete o samotě a nejlíp v melancholické náladě. //////////////////////// Bratře kytaru Neila Younga z Deadmana jsi zvládl celkem obstojně - co tohle http://www.youtube.com/watch?v=zdeNU2bxX18 - půjde to zahrát bez Supry 1959?

Ať žije republika (1965)

Nahromaděný hněv vede k nějaké akci z níž si pak odnášíme pocit viny, který nás tíží a záleží jen na naší citlivosti jak moc a jak dlouho. Pokud nevíte jak originálně oslovovat nositele skvělého jména Oldřich - ve filmu je jedna z možných variant: "Oldřo" :-). Jen by těch obrazů, představ a doplňování motivů mohlo být o 20 - 30 minut méně... Každopádně Kachyňa se tímto filmem definitivně prostřelil do mé režisérské top ten.

plakát

Kanadská policejní škola (2011) (TV seriál)

Seriál, kde mě velice zaujala praktická část studia - setkávání se zločinci, které studenti podstupují. Zajímavé je, jak to s každým zamává a vyvolá to v něm pochybnosti jestli teda fizlem chce být.

Kariéra (1984)

Perfektní psychologický film o hledání sebe sama a svého místa v životě. Pro mě opravdu pozitivní překvapení, nadčasový film. Co ale už dnes neplatí, že lepší budoucnost resp. odbornost vám zajistí studium na vysoké škole. Bohužel...

Černá Dahlia (2006)

Stylová spletitá detektivka odehrávající se v LA 1946-47. Několikrát jsem si při jejím sledování vzpoměl na LA Confidential. Rozhodně si při ní nenamáhejte hlavu s tím, že odhalíte pachatele ještě před koncem. Film má příliš mnoho odboček a vedlejších linií, které spolu souvisí jen zdánlivě. Rozhodně nepomáhá i to, že o některých postavách se mluví aniž by jste si k nim mohli přiřadit příslušný ksicht (např.zahradník Linscotových Georgee). Možná nějaký zmatek ve střižně...

plakát

Smrt si říká Engelchen (1963)

Máma mi říkala nehraj si s pancéřovkou (zvlášť v kombinaci se zkonzumovanou vodkou).