Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Lovec medvědů (1982)

Takový japonský Stařec a moře. Jen tam je moře sněhu a místo mečouna zlý medvěd.

Mys hrůzy (1991)

Jo tak to je paradá. Násilník De Niro vyleze po 14 letech z vězení. Tam nejenom cvičil, ale hlavně studoval. Z fleku by mohl mít čtyři univerzitní tituly - z práv, z filosofie, z teologie a z psychologie. Jediné k čemu ty znalosti využije je "geniálně promyšlené" šikanování svého bývalého ex offo advokáta, což ke konci nabere až komediálních obrátek.

plakát

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Zdá se mi to nebo filmy v 70. a 80. letech jsou často po technické stránce odfláknuté ? Tohle by si zasloužilo remake !

Francouzská spojka (1971)

U tohoto divného filmu stojí za zmínku zejména konec: "Šarnijére!" - přesný výstřel - titulky. Vše vměstnané do vteřiny. Zdejších 84 % je těžce přes...

451° Fahrenheita (1966)

Děsivost systému zcela chybí. Film je zpracován jak divadelní hra, hrozně civilně a jednoduše. Obzvlášť bije do očí při sledování dnes. Je to zastaralý a to ve všech ohledech. Sci-fi se prostě z papudeklu a v lese točit nedá.

Až na krev (2007)

Co vše může být za americkým snem? Tvrdost a úspěch vykoupený prázdnotou a bezcitností. Kvalitně udělaný film s výborným scénářem, který ústřední postavu loupe jako cibuli, pěkně po slupkách, takže sledování počínání jednoho selfmademana na 158 minutách není nuda. No a taky se poučíte, minimálně o začátcích ropného šílenství v USA a o církvi třetího zjevení.

Yojimbo (1961)

Na Kurosawu musíte mít trpělivost. To pravé bohatství se skrývá většinou za přešvihlou stopáží, bohužel. Jinak opět si potvrzuji, jak geniální to byl inspirátor.

plakát

Ze ZOO do ZOO (2012) (TV pořad)

Podle mě zbytečné. Nenese žádnou informaci. Pokud nepočítáte to, že se dozvíte, že mravenečník Zoo Olomouc se jmenuje Pepek a že je to pěkný samec.

Ve stínu (2012)

Zabaléné je to hezky, ale proč nedokážeme natočit čistý žánrový film ? To musíme všude přimíchat poselství, nebo přehnaně zdůrazňovat, že můj film účtuje s tou naší hroznou minulostí? O tom jsem přemýšlel při cestě z kina. U filmu Ve stínu vše začíná skvěle (dobová detektivka), aby to končilo trapně (lacině patetická agitka). Tvůrci měli zůstat u jakéhosi českého LA Confidential a více se soustředit na promyšlené rozvíjení detektivního motivu, místo toho tam příliš násilně cpou antikomunistické poselství. By the way...když už chtěli udělat film jako poctu lidem, které komunistický režim perzekuoval, neměli si jako hlavního hrdinu vybrat policajta kriminálky z roku 1953. Tou dobou tam totiž nějací prvorepublikový pózéři s velkým srdíčkem už nepracovali...

Pozemšťan (2007)

nejapné, kdyby jste se dozvěděli aspoň něco nového z historie, takhle si jen klepete na čelo kam všude američani narvou bibli a ježíška