Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

plakát

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Takové nemastné neslané, mdlé. Škoda, že to jede až příliš podle melancholických "mikulášských" not, svou sílu to totiž má.

plakát

Podivná nevěsta (1987) (TV film)

Společným prvkem tv pohádek osmdesátých let jsou písničky. Málokdy se to povede jako v Princové jsou na draka. Podivná nevěsta je bohužel z kategorie těch hodně nepovedených, herci přihlouplé texty frázují společně s podivnými tanečními kreacemi...K tomu velmi slabý příběh plný zarážejících detailů (viz grerar) = těžká trapnost.

plakát

Pohádka z Kampy (1986) (TV film)

Ten tvrdej ksicht a dudy Vilmy Cibulkové my k naivní dcerce z hrnčířské dílny nějak neseděly.

Alois Nebel (2011)

Oproti komiksové předloze, kterou mám v knihovně, je film málo vrstevnatý. Chybí tam úplně taková Nebelova bodrá veselost. Taky z Wachka, který je v komiksu jen vychcaný, udělali ve filmu zlého člověka, asi aby tam byl nějaký záporák. Na druhu stranou lepší, realističtější závěr s paní Květou. Animace i ten duch této části sudet (kde maj naši chalupu) je vystižený přesně. Něčím těžko definovatelným mě ten film dokázal vtáhnout, i když objektivně měli si s tím scénářem chlapci lépe vyhrát.

Svět nic neví (1987)

Jsem rád, že jsem objevil filmy Jiřího Svobody a jsem rád, že k tomu došlo až teď. Jako mladší bych je tolik nedocenil. !!! POZOR - SPOILER !!! Jak se bezpáteřní líný křivák dočká zaslouženého. Hlavní postava Tomáš Jakl je budižkničemu, které s dvěma kamarády v okresním městě třicátých let proflákává nejlepší léta života. Pálí ho jeho průměrný život a tak dělá vše aby se jeho situace změnila. Neví ale pořádně co chce - prachy, moc, postavení? Každopádně vždy za tím jde cestou nejmenšího odporu. Šrouby se ale utahují až ho nakonec okolnosti doženou k nehoršímu - vraždě, následně pokusu o sebevraždu a pak loutkové existenci v područí chlapců z NSDAP.

plakát

Werewolf (2009) (amatérský film)

V žánru by mohlo klidně být, že film je dokumentární. Je to v podstatě naučný film o schizofrenii. Podobně jako v tv filmu Jsem přece šofér..! (s V. Menšíkem) i zde je průvodcem problematikou jednoduchá zápletka o třech hercích (i když hercích...to je v případě tohoto amatérského kousku asi silné slovo). Na můj vkus je film příliš osobní, zejména ve svém úvodu, kdy je hodně specificky představováno nitro hlavního hrdiny. Má to ale určitou gradaci. I hudba a zvuky (zejména kolem 7 minuty filmu) jsou dobré.

Duše (2009)

Secesní výloha na zasněžené ulici, připomínající otevřenou tlamu. V ní panenka. Vypadající přesně jako holka, která jde právě okolo...Hezká, na tak krátkou srandu, atmosferická záležitost s chytrou pointou.

plakát

Duhová kulička (1985) (TV film)

...nejvíc jsem se zasmál když se tam kolem 36 minuty filmu mihne David Novotný, tak 15ti letý rezatý a hubený, a to v roli kibice na pouťové střelnici. Přitom tento film chybí v jeho filmografii. Jinak příjemný letní rodinný film, žádná stupidita.

Zánik domu Usherů (1980)

Po Švankmajerově Jámě a kyvadlu musím toto hodnotit jako zklamání. Hudba se míjí s přednesem, přednes se míjí s animací a animace se míjí s hudbou. Natočit film dle povídky, v níž jde především o duševní utrpení a změny v chování melancholického člověka, bez herců (nebo aspoň těch jeho hliněných ksichtů :-)?!? ...Bohužel mě to minulo.

plakát

Pásla kone na betóne (1982)

Než jsem pochopil, že obtloustlá modrooká blondýnka je dcerkou dvou vyhublých romů, byl film za svou polovinou...Na tomto filmu je vidět národnostní průměrování v hodnocení. Slováci tomu mažou body jak Puček a spol. Viktorce za Horníka, kdežto česi se drží při zdi. Ještě že jsme se v třiadevadesátem rozešli, vždyť jsme tak rozdílní :-).