Terminátor (1984)

Scéna jak stroj rozšlápne lidskou lebku, kterými je poseto bojové noční pole, patří k jedněm z mých nejsilnějších dětských filmových zážitků.

Chobotnička (1983)

Roger Moore je pro mě nejhorší 007. Ty filmy s ním jsou prostě otřes, úlet vole. Ale tohle tak nějak snese srovnání s některými z prvních connerovských dílů.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Předlouhé, utahané. To napětí, které má vyvolávat přítomnost "rodinného přítele" v domě s třemi ženami je mělké. Herečky za to ale nemohou, může za to Ondřej Sokol, jehož herecký projev je neskutečně teplý. Všimnul jsem si těch jeho zšenštělých pohybů a gest už i dřív ale tady to úplně tluče do očí. Opravdu by se postava Ani Geislerové zamilovala do někoho takového, podle mě ani za 20 let i kdyby Vánoce byly pětkrát do roka....

Poslední souboj (2021)

Snad jen kdyby to mistr nějak víc prostříhal a tohle nechal na director´s cut, pak by se tomu dalo dát pět. No a teda kdyby tam nehrál Ben Afleck obarvenej na blond.

K zemi hleď! (2021)

Už nastavovali zrcadlo? - Ještě ne. - Já přijdu až nastavej zrcadlo. - Americký film, jenž vám teď nabízíme, nastavuje nemilosrdně zrcadlo měšťácké společnosti v níž je dolar alfou a omegou života.

Duna (2021)

Dunu jsem přečetl. Film se předlohy hodně drží, což oceňuju. Ale že bych z ní byl nějak hotový to se říct nedá. Je to podobně jako Star Wars vlastně fantasy ve vesmíru (symptomatické je používání mečů a nožů). Tím, že film končí někde v půlce první knihy (pak jich, asi původně neplánovaně, vyšlo dalších x) mě tvůrci taky nepotěšili. No...není to špatné, ale zdejší hodnocení považuju za vychýlené směrem nahoru neoprávněně.

The Boondocks (2005) (seriál)

Společenská satira, nevím jak by šla dělat líp. Zápletky jsou vždy o určitých stereotypech spojených s černošskou kulturou a stylem života. Tyhle stereotypy se seriál snaží pomocí humoru a vtipu nabourávat nebo je parodovat. Strašně mě baví děda, kterej prostě chce zapadnout, ale zároveň je vychcanej a nechce aby s ní někdo vyjebával.

Maltézský sokol (1941)

Na staré filmy jsem nikdy nekoukal až do určité doby - můj pohled se změnitl právě díky filmům s Bogardem. Ale tenhle bohužel je spíše průměrem. Zvláštně překombinované noirové zápletce z mého pohledu nepomáhá ani obsazení hlavní ženské role Mary Astor, která má pro mě sex-appealu asi jako rohožka před vyklepáním.

Ahoj, světe! (2014) (seriál)

Jsem nadšený! Nádherný barevný svět vytvořený originální animační technikou. Prostředí v němž se odehrávají jednotlivé díly i chování zvířat v nich představené jsou přesné a opravdu velmi poučné. Zvířata své počínání komentují a zatáhnou vás tak ještě více do děje. Medailonek živočicha, který nám prozdradí své jméno vždy až na konci, je doplněn i mapou jeho rozšíření. Délka ideální.

Stranger Things (2016) (seriál)

Ždímat to co do jde...bohužel...úpadek kvality dle jednotivých sérií je do očí bijící. Zatímco první byla opravdu strhující, mysteriózní podívanou, další série se svým soustředěním na postavy posouvají kamsi k soap opeře. Zlo je čím dál tím explicitnější ale o to méně děsivé a pro postavy snáze zvládnutelné. Děsím se co přinese 4. série a obávám se zdali ji vůbec dokoukám, což u třetí již bylo s přemáháním.