Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

plakát

Opičí král (1986) (TV seriál)

Divím se, že Opičák je postava čínská - člověk by spíš čekal, že tam bude každej zařezávat, a že taková míra osobitosti už je přes státní čáru...No každopádně opičák mě asi dosti ovlivnil v mém chování ve smyslu, nějaká drzost se snese když to vyvážíš chytrostí. Zkrátka moje ego se od dětství díky jeho příkladu dostalo víc napovrch. Ale ne zas že bych teda lhal, kradl a nebo někomu chcal do jídla - jak to dělá on...

Hank a Mike (2008)

Dva chlapi oblečení jako Velikonoční zajíčci - čokoládová magie vs. realita dravého systému kde vše musí vydělávat...Škoda, že ta kritika byla v tom filmu tak prvoplánovitá a jednoduchá. Škoda, že film nemá prostředek - to jsou jen různě ujeté a sobě podobné skeče....Jinak ale paráda. Několikrát mě to dostalo a hodně hodně jsem se nasmál. Skvělý hlášky, výběr pár: "Jsme růžoví, smrdíme a jdem chlastat" - "Mimochodem ten sprchovej závěs je pro teplý - Ne ty šeříky a kolibříci jsou fajn". "Miluju akt, chcete vědět proč? - Miska s ovocem nemá kozy?" "Já bych měl stížnost, sere mě život - Tak do fronty - Ale já už jsem ve frontě!"

plakát

Myšáček malý obuvníček (2000) (TV seriál)

Nevím co seriálu vytknout dříve, zdali hroznou grafiku, nepřehledné dialogy a nebo zvláštní nevyvážené příběhy jednotlivých dílů. Díky této smrtící kombinaci není jasné jak staré dítě by si seriál mělo užít...Holt chorvatská výroba, pro mě od shlédnutí tohoto seriálu synonymum pro nekvalitu.

plakát

Studoval jsem FLE (2005) (amatérský film)

Nejlepší počin TVLesák, ostatní už jsou přeci jen o dost trapnější.

Nedotknutelní (2011)

Březen za kamna vlezem a uvidíme přitom kupu kvalitních filmů, tak nějak probíhá můj březen roku 2012 - 14 denní proválená dovolená a k tomu haupttrefa za haupttrefou - tenhle film je již třetí, kterému dávám za toto období 5 hvězd a rozhodně si je zaslouží. Je to prostě taková francouzská pohádka - o co větší je překvápko na konci filmu - tohle , nebo většina toho (věřím tomu) se fakt stala, jen ne v černo-bílém ale spíš muslimsko-křesťanském balení.

Černobílý svět (2011)

Jako kdyby jste ve filmu Hořící Mississippi zaměnili všechny mužské postavy za ženské. Místo otevřeného boje proti KKK bouchačkama, se vám zde dostane ale mnohem plastičtějšího pohledu na "každodenní" rasismus, vnímaný v podstatě jen ženskýma očima. Asi díky tomu je to mnohem emotivnější, teplejší a tak nějak pochopitelnější. Zkrátka nebudete jen kroutit hlavou nad magory s prostěradly na hlavách, ale víc se zamyslíte. Už jen skutečnost, kdy děti bílých rasistů vychovavájí černí a děti do doby než je majoritní společnost naočkuje, mají k těm černým blíž...Nečekaně dobrý film.

Trainspotting (1996)

Hnusně naturalistický film. Je mi jasné proč mi řada lidí z mého okolí sdělila ať se na to raději nekoukám. Naprosto nechápu jak zde někdo může napsat, že film je veselý nebo humorný. Scéna jako hrabání se v hajzlu, posrání se v postely, utopení se ve vlastních zvratcích nebo "péče" o kojence končící jeho smrtí (to zejména) ve mě zůstanou (bohužel) dlouho. Film nemá nějakou jednotící linku, jde jen o řadu scének s jedním feťákem v hlavní roli. Jako snímek odrazující od konzumace drog jednoznačně výborné, jako kultuvní celovečerák u mě již selhává. Je jasné, kde Aronofsky opisoval pro své, pro mě lepší, Requiem za sen.

plakát

Řecké mýty (2004) (TV seriál)

Nojo no udělali to američani pro děti...tak co od toho čekat. K tomu otřesná animace a také vstupy elegána v šedém saku, který to "moudře" komentuje a má propojovat jednotlivé báje. Na druhou stranu v příbězích je vše podstatné a je to jasně a dobře podané.

plakát

Malí dinosauři (2008) (TV seriál)

Už ta znělka: "Jsou príma, maj grády a taky svý kamarády..." leccos napoví o obsahu, který je opravdu špatný - italští dinosauři létají do budoucnosti a hledají tam svoje ztracené rodiče. Co díl to výlet jinam - jedno místo, jeden den, v podstatě nekonečné. Pravděpodobnost, že to dinosauři trefí je minimální. Pokud se do toho zamiluje vaše dítě obrňte se trpělivostí !

Ocelový orel (1986)

Jak jsem na tento film z ošoupané VHSky mohl zapomenout...? Jediná F-16 a v ní 16 letý kluk, který to nakope všem typům zbraní jednoho zlého státu plného arabáčů.