Tsuki

Tsuki

Markéta Pravdová

okres Praha
japanolog / člověk hledající své já

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 9.12.2017  17:58

Bláznivé, vulgární a především komicky přitážené za vlasy. Jsem ráda, že si i pokračování zachovalo onen přehnaný, až parodický tón, který jsem ocenila na prvním díle. Na obou filmech je nejlepší to, že se zkrátka neberou vážně. To, co by jinde působilo lacině a trapně, je tady dohnáno do takového extrému, že je to zkrátka vtipné. Už jen ty přemrštěné charaktery všech matek a jejich hlášky. Dostávala mě Christine Baranski v roli matky/babičky perfekcionistky: "Ale to je z Titanicu!" :D Jasně, ne všechno se tak úplně povedlo, ale stále se našly mraky momentů, kterým jsem se musela od srdce a z plna hrdla zasmát. Za mě jde o opravdu zábavnou a odpočinkovou podívanou sršící absurdním vtipem. Téměř stejně dobré jako první díl. ~(3,9)~

• 9.12.2017  13:06

Stejně dobré, nebo snad dokonce lepší než jednička. Na ještě vyšší úroveň to pozvedává hlavně postava Jokera, a taky vůbec přesah celého filmu. Zatímco první díl byl prostě o tom, jak Batman začal a se vším se musel dokázat "poprat" a vyrovnat, druhý díl už směřuje trochu jinam a řeší se tam v podstatě otázka dobra a zla v člověku, morálka, lidskost a spravedlnost... Celkově silný film, který opět Nolan a jeho tým maximálně vyšperkoval pečlivostí a snahou o autenticitu. A Heath Ledger jako Joker mi vyrazil dech. Joker je ultimátní padouch, psychopat, kterého si nelze ničím získat a zastavit jeho řádění. O nic mu nejde, na ničem mu nezáleží, ani na vlastním životě. A Heath Ledger tu postavu dokázal stvořit se vším všudy, tak šílenou, nepředvídatelnou a zvrácenou, jaká by měla být. Šíří tuhle auru kolem sebe a je v této postavě naprosto uvěřitelný, naprosto skutečný. Je velká škoda, že tohle byla jeho poslední role, a už ho nikdy v ničem neuvidíme. Ale posmrtně toho Oscara rozhodně získal právem. ~(4,5)~

• 7.12.2017  23:28

Poučení z této pohádky: "Pokud někoho okradete a zabijete mu partnera, pak řešením je zabít i jeho." (jak řekl po zhlédnutí můj přítel a musím s ním souhlasit). Čekala jsem, že tento film bude slabší, ale tohle jsem opravdu nečekala. Byl to pro mě šok, jaký pohádkový paskvil spatřil světlo světa. Netuším jaký je původní divadelní muzikál (snad dává větší smysl...), ale tohle bylo upřímně něco strašného. S tím, že je dohromady splácáno několik pohádek, přičemž žádné není dán dostatečný prostor, abychom chápali příběh a pohnutky postav, s tím bych se ještě vyrovnala, ale že se tady všechny jednotlivé postavy chovají jako příšerní a téměř zlí lidé (včetně Popelky, Karkulky, pekaře a pekařky...), to se skousnout nedá. Možná až na Lociku tam má každá postava chvíli, kdy člověk musí kroutit hlavou nad jejím chováním. Kdyby to byla parodie, tak možná chápu, ale skutečně parodicky tam působila pouze pěvecká scéna dvou princů v agónii. Na zbytek se nedá koukat jinak než s nepochopením a nechutí. Všechny postavy jsou nehorázně protivné. A bohužel, na to, že je to muzikál, dojem nespravila ani hudba, právě naopak. Už první písnička byla příšerně dlouhá, otravná a monotónní.... a co hůř, brzy jsem zjistila, že téměř všechny písně tam znějí stejně a nemají pořádnou melodii (spíš jde o zpívané dialogy). Takže ani hudba film nepovýšila. Zbývají pouze někteří herci, kvůli kterým by to snad mohlo stát za vidění (a za to jediné dávám jednu hvězdu). Jenže ani Meryl Streep nedokázala spravit to, jak její postava čarodějnice je špatně napsaná. Od začátku do konce to nedávalo smysl. Dvě dlouhé ztracené hodiny mého života. ~(1,3)~

• 2.12.2017  18:32

Na to, že nejsem vysloveně fanda superhrdinů a jejich příběhů, se mi tento film líbil opravdu hodně. Je za tím vidět fůra práce a touha vytvořit ve všech ohledech kvalitní film, který se navíc neodklání od původní podstaty této komiksové postavy. To všechno se mi ještě mnohonásobně potvrdilo poté, co jsem k filmu viděla všechny bonusy o jeho tvorbě. Nolan nenechal nic náhodě a jeho tým na všem pracoval s maximální pečlivostí a smyslem pro detail. Pochopila jsem, že autenticitu a vůbec ryzost filmu pozdvihává právě i to, že digitální efekty byly použity jen minimálně. Z většiny se pracovalo v reálném prostředí včetně rizika úrazu atd. Nestačila jsem se divit, jaké množství práce tenhle film obnášel. A je fakt, že na výsledku je to znát. Příběh a děj (přestože na začátku může střihy mezi minulostí a budoucností působit lehce chaoticky) je výborně vystavěný, Christian Bale je v hlavní roli famózní (po tomhle zážitku uznávám, že je to herecký profík), no a vůbec celé herecké obsazení (především Michael Caine a Gary Oldman, kterého jsem v roli ani nepoznala) bylo výborné. Casting, včetně záporáka, kterého hraje Cilian Murphy, se povedl. Tohle se zkrátka vydařilo na maximum a už se těším, až zhlédnu druhý díl. ~(4,3)~

• 2.12.2017  18:08

Celou dobu jsem měla za to, že jde o takový klasický romentický film, a ono vůbec ne. Snídaně u Tiffanyho mě překvapila svým moderním pojetím a především hlavní postavou, kterou Audrey zahrála skvěle. Hlavní postava lehkomyslné a bezhlavé Holly je hodně komplikovaná a Audrey jí dala potřebnou hloubku. Místy byla sice lehce otravná, když se nesmyslně hnala za životem plným pozlátka, ale tak nějak pro ni člověk dokáže mít pochopení. Bylo fajn, že se jí Paul snažil "usměrnit" a ukázat jí, co je pravá láska (přestože mě tedy nehorázně tahalo za uši jeho prohlášení, že láska znamená někoho "vlastnit").... akorát ten konec byl hodně náhlý a vzhledem k tomu, že člověk za celou délku filmu víceméně ví, jak přelétavá Holly je, tak se jen těžko dá věřit, že tohle je skutečný happy end. Až na konec ale podle mého povedené - obzlášť některé scény jako třeba, když si Holly a Paul vyšli spolu do města. ~(4,0)~

• 25.11.2017  22:05
    Drive (2011)

Film sám o sobě je poměrně brutální a není to zrovna můj oblíbený žánr, ale musím říct, že hlavní postava mě zaujala a jeho chování poutalo mou pozornost po celý film. Na první pohled zamlklý, samotářský chlápek, který působí nesmírně chladnokrevně, důsledně a racionálně, ve skutečnosti však skrývá množství emocí, které místy silně prosakují na povrch. Není to necita, ale stejně jako je schopný lásky, tak i násilí. Musím říct, že Ryan Gosling to zahrál bravurně. Díky němu má hlavní postava velkou hloubku. ~(3,9)~

• 12.11.2017  19:14

Téměř do konce mi to přišlo jako hrozná slátanina, přitažená za vlasy. Navíc mi Kenneth Branagh zkrátka dost dobře neseděl do role Hercula Poirota, kterého mám raději jako toho seriálového chlapíka s umírněnějším černým knírem a poněkud jiným charismatem. Nakonec ale bylo nejspíš dobře, že jsem konkrétně příběh "Vraždy v Orient Expresu" včetně jeho rozuzlení vůbec neznala, protože mě závěr tohoto filmu hodně překvapil a jeho myšlenka rázem obrátila celý můj dojem. Právě myšlenka o tom, že se v rámci spravedlnosti nedá vždy přísně řídit zákony, že se věci nedělí přesně na "dobro" a "zlo", a že člověk je bytost, která si v rámci "léčení" své duše zaslouží odpuštění, protože jinak by jen zlo plodilo další zlo.... to všechno je tak komplexní a cenná úvaha, vložena na konec tohoto filmu, že ho rázem vysoko pozvedává. Byl to pro mě šok, že se z tak na pohled stupidně zamotaného příběhu vyklubalo něco takového. Navíc se tím vysvětlila i ta málo uvěřitelná spletitost vztahů mezi postavami a jejich vztah k vraždě. Film jako celek mě tedy až tak moc nezaujal a nutno říct, že stojí na výkonu množství ostřílených herců, kteří v něm hrají, ale svým lidským a smysluplným vyústěním si mě rozhodně získal. ~(4,0)~

• 12.11.2017  18:29

Sice ještě dávám 4 hvězdy (s odřenýma ušima), ale musím uznat, že pro mě tenhle film byl menším zklamáním. Vzhledem k hodnocení a vůbec oblíbenosti tohoto animovaného filmu jsem zkrátka čekala víc. Sice byly hezky vykreslené charaktery a jejich vztah, ale příběh mi přišel nedotažený, což se u mě podepsalo na celkovém dojmu. Dát si s tím o něco větší práci, šel by ten příběh vystavět mnohem lépe a možná by i to cestování v čase dávalo větší smysl. Především mi vadilo zakončení filmu. Konec by působil o dost líp, kdyby se víc odhalil ten důvod, proč vůbec daná postava (nebudu spoilovat kdo) cestoval z budoucnosti zpět a proč se tam musí zase vrátit. Reakce Makoto navíc byla trochu hloupá a taktéž nedávala příliš smysl. Neříkám tím, že všechno musí být nutně dovysvětlené a dávat smysl, ať klidně něco zůstane skryté a nechá diváka v nevědomosti, ale tady mi to přišlo jako čirá nedopracovanost příběhu. V rámci stavby příběhu by rozhodně mělo větší dopad na diváka, kdyby "obraz", který postava zmiňuje, byl ukázán až na konci (ne uprostřed filmu) a pochopili bychom důvod, proč onen "obraz" byl pro něj tak důležitý. Myslím, že by to dalo celému příběhu větší hloubku. Námět tedy dobrý (ostatně, po tomto filmu se v rámci jap. filmové tvorby s námětem "cestování časem" roztrhl pytel), postavy byly taky fajn, příjemná animace, ale něco hodně zásadního mi tam zkrátka chybělo. ~(3,5)~

• 12.11.2017  17:47

Jako pokračování včetně nových mladších postav (a potažmo mladých talentovaných herců) to rozhodně obstojí, ale mrzelo mě, že to dějově nepřináší nic nového. Stále bojujeme proti zbytkům Impéria, které si teď říká První řád, na temné straně padlého Darth Vadera nahrazuje trochu slabošský Kylo Ren, takže dědu pouze nahradil jeho vnuk, no a stále vlastně jde o to samé. Prostě jen stará pohádka v novém efektním kabátě. Navíc, tím, že v rámci války probíhají neustále nějaké vesmírné boje, které mně osobně nejsou zrovna blízké, tak jsem se místy nudila (to je ale čistě subjektivní - ne že bych čekala něco jiného, koneckonců jde o "Star Wars"). Fajn mi každopádně přišla nová postava Rey, dále robot BB8, no a nakonec ta úsměvná scéna, kdy Kylo Ren mluví s vůdcem Snokem a je to jako pozorovat Snapea a Voldemorta z Harryho Pottera. Kylo Ren by upřímně klidně mohl být mladý Snape. No, fanoušek Star Wars ze mě nejspíš nikdy nebude, ale bylo fajn udělat si obrázek a připravit se na následující díl, který bude brzy v kinech. ~(3,4)~

• 27.10.2017  20:35

Zápletku a vtipné situace už velmi dobře znám jak z četby samotné hry, tak z divadelní inscenace, takže mě film bohužel ničím moc nepřekvapil. Uznávám ale, že tohle zpracování vyzdvihují herecké výkony - Rupert Everett, Colin Firth i Judi Dench byli skvělí. Plus bylo hezké vidět Reese Witherspoon v jedné z jejich starších rolí. ~(3,5)~

• 20.10.2017  15:58
    Farinelli (1994)

Jako příběh sledující osudy reálné osoby, slavného operního pěvce Farinelliho, to bylo rozhodně zajímavé. A vůbec ta tématika kastrátství... Plus hezká výprava a efekty barokního divadla... Ale film jako celek mi přišel tak nějak moc kýčovitý a oba hlavní herci tvořící bratrské duo mi byli dost nesympatičtí. Enrico Lo Verso možná ještě více než Stefano Dionisi. To je nejspíš čistě subjektivní dojem, ale obzvlášť při těch postelových scénách nebo když dávali najevo svou nadřazenost a sebejistotu, tak to na mě působilo vysloveně odpudivě. Tím spíš jsem nechápala tu nánu, co se s nimi na konci dala dohromady a ještě (spoiler) si nechala udělat Riccardem dítě. (konec spoileru) Celkově mi přišlo, že se z vážného tématu kastrátství stal takový mírně oplzlý filmový kýč. ~(3,0)~

• 20.10.2017  15:33

Konec možná ne úplně dokonale dotažený, ale jinak mi tahle humorná zápletka sedla. A bylo fajn ve filmu slyšet i nějakou tu japonštinu. :) ~(3,9)~

• 19.10.2017  21:21

"Chce to odvahu... a trochu štěstí." Výborný a velmi propracovaný film, na kterém je znát velký kus práce a jasná režisérská vize. Děj je skvěle vystavěný, takže nás film napíná až do úplného konce, jelikož oproti jiným thrillerům není vůbec jasné, jak dopadne. Navíc diváka může poutat samotné téma o nedosažitelnosti spravedlnosti, což je zcela reálný a poměrně častý problém našeho světa, který nutí k zamyšlení. Sledovat navíc, jak se spravedlnost snaží do rukou vzít úplně obyčejný člověk bez jakýchkoliv zvláštních schopností, můžeme se poměrně snadno vcítit do jeho situace a sžit se s jeho pocity. Russell Crowe to zahrál opravdu přesvědčivě. ~(4,3)~

• 12.10.2017  21:25

Pokračování, které po 35 letech dělá velkou čest původnímu snímku. Nejen, že zachovává původní atmosféru, ale přichází s rozvinutím příběhu na tak vysoké úrovni, že by se jen těžko dalo nazvat zbytečným protažením původního děje. Zkrátka, nový režisér Villeneuve i ostatní, kdo se na filmu podíleli, odvedli nepochybně dobrou práci a je to znát. Je snadné snížit nároky a klesnout k tvorbě nějaké akční rychlokvašky, která přitáhne do kin spoustu běžných filmových konzumentů, ale udělat skutečně kvalitní dílo, které neničí pověst původnímu filmu, to není jen tak... Ano, je to film dlouhý téměř 3 hodiny, ale za sebe musím říct, že dění na plátně kina poutalo mou pozornost až do úplného konce, nemluvě o některých emočně silných scénách. Přihodíme k tomu ještě herecký um Ryana Goslinga a rázem je z toho filmový skvost letošního roku. Je jenom škoda, že kdo původního Blade Runnera neviděl a jde na tohle pokračování do kina s vidinou nějakého akčního trháku, tak to nejspíš vůbec nedokáže ocenit a nejspíš ani pochopit... ~(4,3)~

• 12.10.2017  21:01
    Amadeus (1984)

Na můj vkus byl sice Amadeus trochu moc dlouhý (viděno jako director's cut), ale zato bravurně zahraný a zrežírovaný. Gradace vztahu mezi Mozartem a Salierim byla neuvěřitelná, mělo to úžasné napětí, a líbila se mi hlavně ta rozervanost Salieriho ve vztahu k Mozartovi, takže se vůbec nedivím, že za to Abraham získal Oscara. Aspoň v něčem nakonec předčil "Salieri" "Mozarta" :) ~(4,0)~

• 12.10.2017  20:51

Výborný film o herectví a o tom, že jde o pravdivé procítění role, ne pouze o vnější nápodobu. Navíc z dob, kdy v Anglii stále ještě ženské role hráli muži. Není to vůbec historicky přesné - právě naopak film vše bere s humorem a nadsázkou, což je ale přesně to, co podívanou příjemným způsobem okořenilo, a já jsem se bavila a chvílemi uvažovala nad hereckým uměním. Rupert Everett v roli krále byl taky výtečný. Tenhle film snad kazí pouze pitomý český název a český dabing. V originálu super. ~(3,8)~

• 22.9.2017  14:49

Samozřejmě že má Miyazaki spoustu lepších filmů, ale jako milá pohádka tohle podle mě funguje na maximum. Navíc, rybí holčičku Ponyo si zkrátka musí zamilovat každý, a to nejen proto, že je roztomilá, ale hlavně proto, že je opravdu legrační. V některých scénách jsem se musela smát. Filmu v podstatě chybí k dokonalosti jen líp propracovaná dějová linka, která bohužel hodně pokulhává, a upřímně to ani nedává úplně smysl. Pokud ale přistoupíme na to, že je to opravdu jen pohádka mířená na děti, tak je i ten mírně odfláknutý a nedotažený příběh jakž takž omluvitelný. Jako celek potěšilo a pohladilo po duši. ~(3,7)~

• 22.9.2017  14:32
    Gladiátor (2000)

Stále si doplňuju mezery v některých starších filmech, které jsem doteď neviděla. Gladiátor je jedním z nich a jak to tak bývá, říkám si, jak je možné, že mě tenhle film minul. Nejedná se sice o žánr, který vyhledávám, takže se ani nemůže zařadit mezi mou oblíbenou filmovou tvorbu, ale přesto oceňuju tu ryzí velkolepost celého filmu a především herecké výkony. Russell Crowe byl jako odhodlaný a vnitřně silný Maximus jednoduše skvělý. Co mě ale uchvátilo ještě více byl Joaquin Phoenix v roli duševně labilního Commoda, trpícího nedostatkem lásky. Zahrál to tak přesvědčivě, že to bralo dech. Už pro ty herecké výkony stál film za to.~(4,2)~

• 27.8.2017  13:29

Nebudu samozřejmě nic prozrazovat, ale závěrečná překvapivá pointa je skvělá a vyzdvihuje celý film o stupínek výše. Jinak je to v zásadě film o milostných vztazích a o prvních láskách, které nemusí nutně vydržet (a možná je to dobře, protože si tak člověk uvědomí, jaký partner je pro něj do života ten pravý a jaký ne...) Každopádně až do konce se to tváří jako poměrně standardní vztahovka, než dojde na ono rozuzlení. Bavilo mě to a bylo příjemné vidět po delší době v něčem Matsudu Shotu, přestože se jeho postava pak ve filmu začne chovat dost agresivně... Stejně jak hlásá samotný oficiální plakát, je to film, který určitě budete chtít vidět dvakrát. Já mám k tomu ještě i bonus, protože vlastním předlohu autora Inui Kurumiho, kterou si hodlám v blízké době přečíst - jsem upřímně ráda, že v tomhle případě jsem si zvolila pořadí nejdřív vidět film a pak přečíst knihu, protože film ve mě vybudoval ještě větší zvědavost, jak je to všechno v knižní předloze popsáno. ~(4,3)~

• 27.8.2017  03:31
    Lion (2016)

Film, ve kterém nechybí ryzí lidské emoce a který vypráví o poutě mezi lidmi - ať už vůči vlastní rodině, tak vůči lidem, se kterými sice krev nesdílíme, ale ke kterým cítíme blízkost, náklonnost a zodpovědnost. Dev Patel i jeho "mladší verze" hráli skvěle (toho malého kluka snad čeká zářná herecká budoucnost). Vadilo mi snad jen to, že některé scény z dospělého života hlavní postavy, byly až moc okatě rozervané a vůbec celkově zbytečné. Mohlo to být i o něco umírněnější a minimalističtější. Nakonec ale vše zajelo na "správnou kolej" - jak obrazně, tak doslova. Happy end byl samozřejmě nutný a člověk žasne, že tenhle film byl natočen podle skutečné události - důkaz o tom, že i v reálném životě se dějí šťastné konce, a že lidský osud je sice nevyzpytatelný, ale zato lidský potenciál je bezmezný.~(4,0)~

• 27.8.2017  03:06
    Příchozí (2016)

Námět, týkající se vnímání času, je skvělý. Stejně tak vystavět tohle téma okolo příchodu mimozemšťanů rozhodně není špatný nápad. Na druhou stranu už ale ve spojení s tím stoprocentně nefunguje životní příběh hlavní postavy - nějak se mu nedostává patřičného prostoru a jakoby tam něco chybělo... jakoby nebyl úplně dotažený. Je pak těžké se s postavou Louise naplno sžít. Navíc si nejsem jistá, jestli po prvním zhlédnutí film neztratí kouzlo tím, že už známe překvapivou pointu - snad ne. Na to ho ale musím někdy vidět znovu. Každopádně jsem měla po zhlédnutí příjemný pocit z kvalitního filmového zážitku, ale to "něco" - emoce, která by nechala film, aby se mi zakořenil v paměti - to mi tam zkrátka chybělo. ~(3,8)~

• 9.8.2017  22:11

Nevyhnu se srovnání s předlohou, kterou jsem četla těsně před zhlédnutím. Zatímco román autora Koshigaya Osamu je hodně zavádějící a troufám si říct nedotažený, ve filmu naopak příběh hezky drží pohromadě a nemá žádná hluchá místa. A co víc, ústřední dvojice se zhostili dva sympatičtí herci, takže je zkrátka příjemné na to koukat. Celkově tento námět působí ve filmovém zpracování lépe. Autor předlohy bohužel ve své knize některé věci trochu nedomyslel a navíc celou první polovinu románu psal stylem prachobyčejného milostného příběhu bez špetky nějaké zajímavosti a možná záměrně nechal celou tu mystérii až na konec, což ale opravdu nefungovalo (nehledě na to, že po polovině se to chvíli tvářilo jako milostný příběh se potenciálním srdceryvným koncem, kdy jeden z páru umře na nevyléčitelnou nemoc). Takže film si s tím poradil mnohem lépe. Přece jenom mi ale přišlo, že mohl naopak těch indicií dávat o trošku méně a nepředjímat vyústění hned od začátku. Možná mi to ale přišlo tak do očí bijící právě proto, že jsem už ten příběh znala... Každopádně výsledkem je lehounce nadprůměný fantasticko-romantický film, na který je hezký pohled a který dokáže lecčím zaujmout (včetně hudby The Beach Boys), ale v paměti mi bohužel dlouhodobě neutkví. Taky by mě zajímalo, jestli Ueno Juri dokáže zahrát i něco úplně jiného než tohle nebo Nodame - rozhodně jí tenhle typ rolí sedne, o tom žádná, ale musím se podívat i na něco jiného, kde hraje. ~(3,4)~

• 6.8.2017  12:21
    Blade Runner (1982)

Říkám si, jak to, že jsem tenhle film až do teď neviděla... Naštěstí ale i jako člověk zmlsaný počiny dnešní doby dokážu tenhle snímek a jeho námět ocenit. Možná právě tím spíš, že vznikl před dobrými 35 lety (!) Důležité je, že má hutnou atmosféru, sice temnou a ponurou (podobně jako třeba Sin City), ale tak nějak lákavou a záhadnou. Dost tomu samozřejmě přidává Vangelisova hudba. Je to film, který zanechá jistý pocit důležitosti jako například Atlas mraků a zároveň je to film, který svou originalitou a námětem předchází filmu Umělá inteligence. Je to zkrátka povedený prototyp a vzor filmů, které se točí dnes. Snad nepřeháním, když řeknu, že na to, kdy byl vytvořen, je už dneska nedostižný. Je to silný film a je to z něj cítit. Navíc jsem moc ráda, že jsem ho viděla ve "final director's cut", bez zbytečných komentářů, které jsou údajně v původní verzi a které nepochybně atmosféru trochu sabotují. Moc se těším na zbrusu nové pokračování s Ryanem Goslingem. ~(4,3)~

• 27.7.2017  23:04

Možná nedosahuje kvalit dvojky, ale i tak mi tady přijde Já, padouch 3 trochu podhodnocený. Já jsem se opravdu bavila. Hlavně nový záporák "Evil Bratt" byl s těmi svými tanečními pohyby v rytmu osmdesátek naprosto k popukání. A do toho ještě nově nalezný brácha Grua... zkrátka nové postavy jsou na jedničku, každá má něco do sebe svým vlastním originálním chováním. Mimoni jsou samozřejmě kapitolou samou pro sebe a nutno říct, že ve filmu s "padouchem" Gruem jim to přece jenom sluší víc, než když byli odkázání na svůj vlastní (nepříliš úspěšný) film. Podařilo se z nich opět vytěžit další dávku komiky. Za mě proto nadprůměrné hodnocení - není to zbytečné pokračování, ale příjemný a vtipný animovaný film. ~(3,8)~

• 16.7.2017  22:19
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Mluví ze mě sice i zaujatost člověka, který byl dvakrát přítomný na natáčení, a tak ho o to víc fascinuje výsledný dojem scén, které se natáčely, ale upřímně, výsledek je lepší, než jsem vůbec čekala. Líbí se mi, že tohle není jen zbytečný film z meziválečného období, ale že má nějakou vizi a sděluje určitou myšlenku. Nenávist plodí jen nenávist, ze zlých činů se rodí jen další zlé činy... kdy tomu všemu bude konec?? Zpracování sice mohlo být lepší, ale na to, že se jedná pouze o televizní film, tak působí přece jenom kvalitněji než mnohé jiné české filmy, které jdou do kin. Panu Svobodovi každopádně moc fandím, je to milý pán a má podle mě jasnou režisérskou vizi. Filmu rozhodně nechybí potřebná atmosféra, a tak dokáže zaujmout. Plus sama za sebe musím poznamenat, že bylo fajn se konečně v nějakém filmu vidět, přestože pouze jako komparzista. ~(3,3)~

• 9.7.2017  22:19

Milé překvapení. Oblek Spider-Mana si na sebe vzal už v pořadí třetí herec a je snadné být vůči dalšímu remaku skeptický, ale kupodivu to dopadlo skvěle, hlavně proto, že tenhle Spider-Man nejde vůbec ve stopách původního příběhu, o tom, jak studenta Petera Parkera kousne pavouk, jak se z něho stane superhrdina a jak objevuje, o co jde, bla bla bla. Ne ne, je to sice příběh o klukovi, který je v tomhle nováček, ale s identitou Spider-Mana je už sžitý a spíše se snaží dokázat, že na to opravdu má. Navíc se to celé odehrává na pozadí světa, kterému "vládnou" Avengeři, což jsem sice myslela, že bude kámen úrazu (nejsem fanda "mixování" superhrdinů), ale ve skutečnosti díky bohu zbytečně nenarušují příběh Petera Parkera, přestože tam hrají poměrně důležitou úlohu (především Iron-Man). Je fajn, že to Sony a Marvel vzali z úplně jiného konce a že z toho vznikl v podstatě vtipný film o strastech mladého středoškoláka, který se snaží stát skutečným nefalšovaným hrdinou. Záporák v podání Michaela Keatona taky působil hodně reálně a uvěřitelně. Celkově to bylo velmi lidské, zábavné (s krásným nadhledem), a především to nehrálo pouze na efekt, což bylo moc fajn. ~(4,2)~

• 9.7.2017  22:02
    Yankee-kun to Megane-chan (TV seriál) (2010)

Má to ještě takový ten feeling starších japonských doramat (tj. takových, které se dělaly zhruba před deseti lety), ale stejně si mě tenhle seriál nedokázal až tak získat - jako by tam přece jenom něco chybělo. Po pár dílech to trochu zevšednělo a děj nepřinesl žádný další pořádný nový vývoj. Na druhou stranu se ale jedná o jeden z těch japonských seriálů, které jsou o přátelství a o cestě za svými sny, to vše v lehce a příjemně plynoucím příběhu, odehrávajícím se v prostředí školních lavic a rodiny... no a já mám pro tuhle japonskou tématiku slabost, takže i tak hodnotím výše. Jen je škoda, že zrovna tenhle seriál na mě nezanechal až tak velký dojem, abych si ho dlouhodobě nesla v paměti. A to je pro mě dost zásadní. ~(3,5)~

• 25.6.2017  10:59
    Wood Job! (2014)

Podobně jako nás režisér (a scénárista) Jaguči Šinobu dokázal ve filmu Happy Flight zavést do světa letectví a složité práce na letišti, tady nám pro změnu otvírá svět japonského lesnictví, a to velmi příjemným, poutavým a dokonce zábavným způsobem. Film mě oslovil a dojal hned z několika důvodů - nejenom, že je zde snaha o ryzí ukázku tohoto povolání se všemi jeho strastmi a těžkostmi, ale zároveň se celým filmem nese úcta k těmto druhům profesí, které mnozí lidé téměř neberou na vědomí, ale přece jsou pro nás důležité. A co víc, film Wood Job je zároveň náhledem do života v japonských vesnicích, kde stále vládne japonský folklór a tradiční zvyky, které jsou obyvatelům velkoměsta v dnešní době již naprosto vzdálené. Jagučiho cit pro atmosféru, lidskost a humor je ohromný. Z mého pohledu jde o dokonalé filmové dílo, na které se ráda v budoucnu podívám znovu. ~(4,5)~

• 17.6.2017  20:21

Upřímně, na to, jak je tenhle film obecně hodnocený, mě docela zklamal. Hvězdičku navíc přidávám pouze za Groota a za hudební výběr. Groot jako jedna z mála postav aspoň pobavil, zbytek byl pro mě nezajímavý, nudný nebo trapný. Styl humoru mi tam obecně moc nesedl a navíc jsem se poměrně rychle začala nudit, což umocňovalo i to množství bojových vesmírných scén ve stylu Star Wars. Čekala jsem od toho zábavnou marvelovskou oddychovku, ale místo toho jsem u některých scén začala usínat a nešlo mi do hlavy, jak se tam ty postavy vůbec spojily v přátelé. Tenhle film na mě zkrátka nezapůsobil. ~(2,7)~

• 16.6.2017  08:36
    Spisovatelé (2012)

Povedené drama o rodinných i milostných vztazích. Líbilo se mi, že je to takový nenucený film ze života, s jeho strastmi i problémy, a přesto se soustředí hlavně na lásku a její důležitost v mezilidských vztazích. Zkrátka milý a poměrně realistický film, navíc se sympatickým hereckým obsazením. ~(4,2)~

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26