• Pohádka
  • Romantický

Někdo to rád horké (1959)

VYBORNY FILM S NESMRTELNYMI HLASKAMI. Nikdy jsem vsak poradne nepochopila pro me ponekud nudny zacatek a konec. "Jsem Popelka II." :o)))

Úkryt (2002)

Cekala jsem, ze zaver prinese nejakou "bombu", ale bohuzel jsem se nedockala. Od zacatku mi bylo celkem jasne, ze to skonci happy-endem. Zadne prekvapive zvraty. Uz zacatek se nesl v poradne temnem a napjatem duchu. Raul vypadal jako spravny psychopat; zlodeji diky svym hadkam a neshodam ztraceli na sve kriminalnicke profesionalite. Nicmene urcite jsem se nenudila, film zajimavy, Jodie skvela.

Spojenec (2006)

Uzasny Clive Owen a paradne vymysleny dej. Film mohl byt mozna kratsi, ale i tak dobry :)

Bota jménem Melichar (1983)

Oblibeny film meho detstvi. Ted jsem ho videla po letech a nic ze sveho kouzla neztratil. Uplne se mi zastesklo po skolnich laskach...

Dívka s perlou (2003)

Vermeer byl holandsky malir, ktery nasel zalibu v castem pouzivani barev modre a zlute. V jeho obrazech "pomalu plyne cas", jak jsem se ucila v dejinach umeni. Stejne by se dal oznacit i sam snimek, ve kterem pomalu plyne cas...Libila se mi hudba a charismaticky Colin Firth. V tomto filmu nejde ani tak o dej jako spis o celkovou atmosferu.

Hra s nevěrou (2005)

Skvele promysleny film napinavy do posledni minuty.

Edith Piaf (2007)

Krasny biograficky film o sansonierske hvězdě Edith Piaf. Drive jsem o ni prakticky nic nevedela a ted vidim, jak bohaty jeji život byl. Jakoby všechny jeji zivotni uspechy byly vykoupeny trapenim a bolesti. Libilo se mi zpracovani filmu; je tvoren mozaikou stripku z jejiho zivota a preskakujici dejove linie mi tam vůbec nevadily, prave naopak tim film pusobil zajimave a nevsedne. Marion Cotillardova v roli Edith vskutku exceluje.

Prci, prci, prcičky (1999)

Tento film jsem vzdycky mela zaskatulkovany jako uhozeny prave kvuli pubertalnim problemum tykajici se zasunuti, ale když jsem ho nedavno shledla znovu, docela jsem se u nej pobavila i nasmala :) Stifler je sice debil, ale neslo se mu nesmat :)

Pýcha a předsudek (2005)

Uchvatna Keira Knightley, krasna hudba a nadherna priroda...Libilo se mi vesele pojeti nudneho razu spolecenskeho zivota te doby. Dikybohu, ze dnes uz se nedomlouvaji snatky a konverzace neni tolik svazana pradnymi frazemi.