Nech svět světem (2023)

Bylo to pěkně barevné. Ale to je asi tak jediné, co je na tomto snímku pozitivního

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Moc, ale hodně moc tomu chyběla taktovka Pana režiséra Spielberga. Kdo je zvyklý na jeho nezaměnitelný rukopis, tak jistě chápe

Vyproštění 2 (2023) odpad!

Proč? Už první vyproštění bylo blbý a oni se pustí do dvojky. V devadesátkách by to byl možná splněný vlhký sen každého puberťáka. Ale teď? Děj - slabý. Kamera - prachbídná. Vtipnost - žádná. Napětí - nulové. A těch pár rádoby akčních scén to rozhodně nezachrání. Chrisi, Chrisi, měl jsi zůstat u Marvelovek, které ti jdou

Invalida (2023)

Znovu a znovu jsem si musel pročítat, kdo má tento snímek na svědomí. Po jeho shlédnutí jsem si totiž myslel, že si Guy Ritchie odskočil na slovensko natočit něco tak trochu východoevropslého :-) Jediná vada na kráse tohoto snímku byly v kině české titulky. Ale chápu, že dnešní generace by si film v původním slovensko-cigánském znění asi moc neužila :-)

Slow Horses - Season 2 (2022) (série)

Britové prostě seriály umí. Tohle není žádná rozplizlá, natažená, stomiliondilná srágora, ale pěkně svižné, vtipné a inteligentní pokoukání :-)

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Chyběl tomu vtip. Chybělo tomu jiskření mezi hlavními postavami. Prostě tomu chybělo všechno, co by člověk od volume 3 Strážců galaxie očekával. Bylo to pouze "velkolepě trikově  vymazlené". Určitě se najdou konzunenti, které to uspokojí, ale z mého pohledu to byl takový zbytečný film

Medvěd na koksu (2023)

Po dlouhé době snímek, který stojí za to ho vidět. Má příjemnou stopáž, je nabitý akcí, humorem a hlavně - na nic si nehraje. Je v něm všecho, co člověk od tohoto žánru může očekávat. Hlavně v něm nepotkáte žádný zbytečný patos, žádné prostoduché dialogy a ani žádné vnucené "genderově-politicky korektní" blbosti. Užijete si pěkné přírodní scenérie, trable kolem koksu, super mědvěda a také pár vtipných komparzistů, kteří dělají mědvědovi stafáž :-)

Good Old Czechs (2022)

No... Co k tomuto počinu říct? Pokud to beru jako poklonu našim letcům, tak dobrý. Rozhodně to není dokument. Pokud nemá člověk něco načtené o té době, tak ze záběrů nepozná, jaký je rok, jaký je měsíc. Letce načetli dvě hůře odlišitelné osoby, kdy se někdy těžko odlišovalo kdo je kdo. A přitom stačilo občas přidat titulek a film by získal o 100% na kvalitě a autentičnosti. Věřím, že muselo dát spoustu práce posbírat všechny ty materiály, ale zůstako to kvalitativně na úrovni nějakého studentského  projektu. Ale jako film do kina? Za mě rozhodně ne

Elvis (2022)

No.. Ano, je to vizuálně a hudebně velkolepá show o jednom z největších muzikantů 20.století. Ale.. že by to byla taková pecka, aby z toho člověk ucvrkával? nebo, že by to bylo něco, co tady ještě nebylo k vidění? To se rozhodně říct nedá. A navíc ta nechutně přepálená stopáž.. ta to úplně zabila

Mělas to vědět (2020) (seriál)

No.. žádná bomba, jak všude inzerují, to není. Jako film, nebo třídílná minisérie, by tomu přidala na dynamičnosti a koukatelnosti. Ale tohle? Nebo to má být nějaké komorní dílko? Navíc totálně kožený obličej Nicole Kidman, která je schopná vyjádřit emoce maximálně vykulením očí nebo jejich zrudnutím, tomu taky nepřidává na kvalitě. Americký filmový trend plastik a botoxu, vyrábí z herců (ano myslím tím muže i ženy) kožené bezvýrazné ksichty, které jsou koukatelné akorát na filmovém plakátě, nebo jejich profilech sociálních sítí. Už i dřevěný Spejbl a Hurvínek dokážou lépe a přesvědčivěji vyjádřit své postavy

Ovládací panel
10 bodů