donkocicak

donkocicak

Honza Š.

Česko


5 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Neúplatní (1987)

  Kevin Costner + Sean Connery + Robert De Niro + Andy Garcia a hudba Ennio Morricone. Tato jména mluví za vše.

 • poster

  Barva peněz (1986)

  Vynikající film, který vás vtáhne do prostředí biliárových heren. Vašim průvodcem bude Paul Newman. Co víc si přát. Pět hvězdiček jasná volba.

 • poster

  Mr. Brooks (2007)

  Famózní thriller s Kevinem Costnerem a Demi Moore, která je stále ještě k nakousnutí. Jde o detektivku, kterou sledujeme z pohledu vraha (Kevina Costnera), a přestože je to "maniak" a jeho činy jsou zavrženíhodné, vzbuzuje v nás jisté sympatie a v podstatě si přejeme, aby jeho skutečná tvář nikdy nebyla odhalena. Závěrečnou píseň složila skupina The Veils a do filmu sedla naprosto brilantně.

 • poster

  ...a spravedlnost pro všechny (1979)

  Výborný film ze soudního prostředí, Al Pacino mě opět nezklamal. John Forsythe seděl naprosto přesně do role slizkého a zvrhlého soudce. Tenhle snímek byl napínavý od začátku až do konce. Grandiózní finále mě naprosto dostalo, skvělá one man show Al Pacina, při níž jsem plakal. Věřím tomu člověku každé slovo, každý pohyb, každá jeho slza na plátně se mě dotýká... "Je to jenom šou, uzavřeme dohodu.." Faktem je, že muzika do filmu moc nesedla, to je snad jediná má výhrada.

 • poster

  Doktor Flastr (1998)

  Tragikomický příběh z lékařského prostředí, ve kterém se student medicíny Robin Williams snaží léčit lidi svými novátorskými metodami. Lékem k uzdravení může být i smích... Moc hezký příběh a finále vskutku stojí za to. Doktor Flastr rozesmutní, pobaví i pohladí.

 • poster

  Nezlobte dědečka (1934)

  Film s Vlastou Burianem Nezlobte dědečka jsem viděl téměř jako jeden z jeho posledních ( když pominu poválečné hrůzy Slepice a kostelník nebo Muž v povětří ), ale stal se pro mne jedním z nejpůvabnějších, ne – li nejlepších. Téměř výjimečně zde v první polovině můžeme spatřit Buriana bez knírku, ve druhé části filmu ho uslyšíme zpívat v přestrojení dokonce za dva falešné strýce Jonáše. Námět je možná slabší na celovečerní film, ale já si na Nezlobte dědečka cením především velkolepé Burianovy improvizace a dlouhé řady gagů, které vycházejí sice jen z jeho neznalosti angličtiny, ale i po letech jsou nesmírně vtipné a komické. V menších úlohách můžeme vidět např. Václava Trégla nebo Čeňka Šlégla, bez kterých si Burianovy filmy pomalu už ani nedokáži představit. Burianovým „nahrávačem“ je zde tentokrát méně známá Mariana Hellerová co by vdavekchtivá teta Matylda… V paměti divákům určitě utkví Burianovo vyprávění o New Yorku a o vymřelém příbuzenstvu :)

 • poster

  Tonoucí se stébla chytá (1967)

  Jedna z nejpovedenějších komedií s Funésem. Každá scéna naprosto výborná, ať už mše v kostele, jízda na kajaku nebo výstup na maják. Nezapomenutelný je Michel Galabru: "Ten dobytek, já z něj mám horečku" :D

 • poster

  Hon na lišku (1966)

  Velmi dobrá komedie, která bohužel není na našem malém českém rybníčku tolik známá, jak by si zasloužila. Celou hodinu a půl vidíme kralovat Petera Sellerse, který na sebe strhne pozornost už při své první scéně, kdy prochází v "pruhovaném pyžamu" věznicí. Milovníci krásných žen si přijdou také na své - mladičká Britt Ekland (tehdejší Sellersova manželka) je vskutku k nakousnutí a hezky hází očkem. Kdo potěší, je i Victor Mature v roli stárnoucí hvězdy. Tolik elegance a šarmu v jedné osobě se dnes už tolik nevidí. Vůbec z celého filmu dýchá neuvěřitelná pohoda 60.let. Ale není to jen nostalgie, co tenhle film drží nad vodou. Pět hvězdiček...

 • poster

  Náhradník (1975)

  Pierre Richard je hned po Funésovi můj neoblíbenější francouzský komik. Náhradník spolu s Hořčice mi stoupá do nosu považuji za jeho nejzdařilejší film. Dlužno poznamenat, že v obou hrála jeho partnerku půvabná Jane Birkin. Náhradník nám ukazuje Richarda jako popleteného smolařského zástupce ředitele banky, který musí na čas zastoupit svého šéfa. Ve strachu, že zrovna dojde v této době k vyloupení banky, působí komický zmatek, který nakonec vyvrcholí krádeží jedné ze schránek. Pierre Richard se snaží lupiče vypátrat, dostane se do zajetí transsexuálních baleťáků, je pronásledován nejen žárlivou přítelkyní, ale také ambiciózním policejním inspektorem, který se domnívá, že lupičem je on sám. Vynikající komedie, u které se dobře pobavíte. Nezapomenutelná je pro mne např. scéna, ve které se Richard přivázaný k židli snaží osvobodit anebo finále na divadelním jevišti, kde naruší představení. Náhradník není tak známý jako např. Velký blondýn nebo Hračka, je to šperk Richardovy filmografie, stojící bohužel neprávem v pozadí.

 • poster

  Mělčiny (2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace