Historik

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 2.3.2020  09:04
    Nezvěstný (1982)

Co se týká hereckých výkonů a výpovědi filmu jako takového, nemám co vytknout. Ale než se to aspoň pomalu rozjelo, byla to dost nuda.

• 2.3.2020  09:02

Typický příklad filmu, který autoři závěrečným dovětkem úplně zabili. Je lepší to vypnou před koncem. V tomto případě je to koukatelné.

• 2.3.2020  09:00

Měl jsem velký problém to dokoukat, což tak nějak predikuje výsledné hodnocení. Mám dojem, že jsem ještě přidal.

• 2.3.2020  08:59
    Volný pád (1993)

Na Američany to byl dobrý film, ovšem narazil na ty své americké limity. Vývoj hlavní postavy směrem k psychopatovi nebyl na začátku zřejmý a filmu dle mého ublížil. Nebo jsem to zkrátka chtěl vidět jinak.

• 2.3.2020  08:55

Sympatický, spíše oddechový western (i když to je zajímavý termín, připouštím) s trochu diskutabilním závěrem. Tam jsem opravdu váhal, zda hodnocení nakonec nesnížím. Jen málokdy se stane, že je nějaký nově uvedený western i skutečně koukatelný. Ty dobré už všechny známe a pokud televize přijde s nějakým ještě nikdy neuváděným, bývá to většinou tak, že jsme tím dřívějším neuvedením o nic nepřišli. Tohle se tedy vidět dalo.

• 2.3.2020  08:50
    Mnich (2011)

Obrazově působivý film, ovšem děj je tak zkratkovitý, až je nelogický a forma tak o celou koňskou délku vítězí nad obsahem. Je to škoda, kdyby byl lepší scénář, mohli bychom se nadít zajímavějšího výsledku.

• 6.1.2020  17:18
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Je to opravdu velkoryse natočeno, velmi dobře se na to dívá, mně pouze vadí to přece jen příliš volné nakládání s historickými fakty. K tomu přispívají i různé komentáře okolo, které skutečnost dále zamlžují. Mezi prvními dvěma a druhými dvěma díly nedošlo k žádnému časovému skoku, takže ta výměna představitelky hlavní role působí rušivě. Na konci čtvrtého dílu je Marii Terezii 25 let, to ještě nebyla tak robustní. Ve výhodě je prostě ten divák, který si neláme hlavu historickými nepřesnostmi či fantaziemi a příběh přijímá tak, jak mu je naservírován, jako víceméně historický romantický film. Tento divák si film může užít klidně na stoi procent, nemám nic proti tomu. Já bych si jej také tak užil, ale musím jednu hvězdu ubrat.

• 1.8.2019  10:43
    Čelisti II (1978)

Na to, že se jedná o dvojku a že se tam vlastně opakuje situace z prvního dílu, to myslím lépe udělat nešlo. Dle mého se jedná o velmi dobrý film.

• 7.6.2019  10:10

Tak nějak zvláště zabitý potenciálně dobrý western. Výchozí situace dobrá, zimní prostředí dobré, ale nakonec je to jen doslova ubíjející nuda. Což je škoda.

• 13.5.2019  17:45
    Klute (1971)

Pokud divák během první poloviny filmu neusne, dokáže se naladit na velmi pomalé tempo a nechá se zvolna pohlcovat atmosférou, nebude na konci zklamaný. Zpočátku to tak ale opravdu nevypadá.

• 5.5.2019  11:10

Velmi pěkný dokument, ale na konci jsem byl trochu zklamaný, že byla pominuta sedmdesátá léta. Vůbec tu nezaznělo, co Leone dělal v té době. Možná by stačilo pár vět. Je to bílé místo.

• 27.4.2019  22:00

Velkým plusem je český dabing s oldřichem Novým, minusem závěr, tedy odhalení "zločinců". To si nezasloužili.

• 15.4.2019  14:05
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Dialogy jsou poněkud moderní na dobu, v níž se příběh odehrává, ale komu to v tak povedeném televizním filmu vadí? Nevím, co bych kvitoval nejvíc, zda právě ony dialogy, nebo poměrně "velkorysou" výpravu, nebo vynikající herecké obsazení a přesné výkony, nebo to, jak se Břetislav hlásí ke své (a mé) Moravě. Asi vše dohromady.

• 15.4.2019  07:36

Velmi dobré, škoda, že je to jen v televizním kulisovém balení. Kdyby se to udělalo velkoryseji, bylo by u mne i to na pět hvězdiček.

• 5.4.2019  15:28
    Teroristka (2019)

Odcházel jsem z kina jako naprosto spokojený divák a nebyl jsem sám. Lidé tleskali, což je opravdu věc výjimečná. Výchozí situace napovídala, že se bude jednat spíše o nějaké sociální drama s komediálními prvky, ale vyprávění naprosto plynule přešlo do černohumorné polohy, která parádně gradovala scénou v padouchově vile. To už byly orgie smíchu. Kdo se chce pobavit, ten se pobaví.

• 5.4.2019  15:23
    Zvěd (1983)

Ano poslední pokus soudruhů z NDR nebude patřit do zlatého westernového fondu. Dá se to vidět, ale ani tentokrát to takříkajíc nemá šťávu.

• 19.2.2019  13:51

Pohodový film s několika opravdu dobrými komediálními nápady. Jeho úroveň ale bohužel snižuje i zbytečný fekální humor.

• 24.11.2018  16:56

Zajímavý nápad, ale trochu odbytá realizace.

• 18.11.2018  21:19
    Hospoda Jamajka (TV seriál) (2014)

Já jsem zklamaný. Knihu jsem četl několikrát, starý seriál jsem také viděl a líbil se mi. Teď to nebylo ono, hlavně tvůrcům vyčítám odchýlení od předlohy. Příběh ztratil napětí, některé situace jsou nevěrohodné a finále skoro směšné.

• 26.3.2018  07:11

Ano, je to dobrý western, ale myslím, že zub času mu hodně ubral.

• 18.8.2017  06:39

Je to opět pěkné, milé, ale tentokrát poněkud "řídké". Dá se souhlasit s filmovými kritiky, kteří poukazují na absenci nějakého silnějšího příběhu. Rozumím tomu, že hodně diváků bude tentokrát zklamaných. Je to dáno ale hlavně přehnaným a klamným očekáváním. Lidé čekají, že když je to od Svěráků, bude to komedie a bude to filmová událost. Ale komedie to není, byť je tu několik vtipných scén, a vyložená filmová událost také ne. I když, opakuji, film je to pěkný a milý.

• 2.8.2017  13:47

Vlastně to ani není tak úplně pravý western, je to hodně naivní romantika ve westernových kulisách, ale rozhodně originální a příjemné pokoukání.

• 9.4.2017  12:29

"Westernové žvýkání", termín, který tu použil LiVentura, naprosto dokonale vystihuje celkový dojem z tohoto dokumentárního seriálu, od kterého jsem si hodně sliboval, ale od kterého jsem se dočkal skutečně jen přežvýkání (velmi loudavé tempo) důvěrně známých historek. Ten, kdo se o danou tematiku zajímal již dříve, se tu vlastně nedozvěděl jedinou informaci navíc. Divoký západ přece není možné zredukovat na několik provažených figur a kmen Siouxů. Čekal jsem poněkud komplexnější obraz a hlavně...že se něco nového dozvím. Přesto dávám čtyři hvězdičky, protože to "Minimum o Divokém západu" bylo připraveno docela pečlivě a mám pro to zkrátka slabost.

• 9.4.2017  12:23

Co v knize fungovalo, ve filmu nefunguje. Kdybych neznal knihu, asi bych se v tom filmu ztratil a považoval bych to za blábol. Nejsem z toho nadšený, myslím, že se to moc nepovedlo.

• 22.1.2017  08:27

Natahovaný třetí díl bohužel jen potvrdil můj dojem z předešlých příběhů. Takto by Vinnetoua natočili v sedmdesátých letech soudruzi z NDR. Vinnetou bez romantiky, bez emocí a bez Karla Maye. A mám-li to napsat úplně přesně: i bez Vinnetoua a Old Shatterhanda.

• 15.1.2017  15:40

Po tom šoku z prvního dílu musím říci, že to bylo mírně lepší. Ale stále to není Vinnetou Karla Maye, spíš to svou snahou o "reálnější" příběh připomíná filmy s Gojko Mitičem. Že to není natočeno podle literární předlohy, je námitka sice oprávněná, ale to ty staré filmy také nebyly. Tím ovšem neříkám, že mi to nevadí.

• 9.1.2017  08:40

Byl jsem připraven na to, že to může být zklamání. Bylo, ale jiné, než jsem čekal. Nejde o obsazení hlavních rolí, noví herci nemají to charisma jako jejich předchůdci, ale to nevadí, horší už je samotný příběh, který se dost vleče, vypouští důležitou postavu Klekí Petry (vzápětí je jasné, proč), další rozčarování působí použití kulometu, který do mayovek nepatří, ale zase koresponduje se zničením mostu (jako Most přes řeku Kwai), což také není nejlepší závěr filmu. Nejhorší ovšem je, že nový Vinnetou už není Vinnetou Karla Maye. Mayův ušlechtilý Apač by nikdy nemohl nepříteli vzít skalp. To je jako kdyby Mirek Dušín mluvil v dalším filmovém zpracování Záhady hlavolamu sprostě. Tohle nemohu překousnout.

• 6.6.2016  07:05

Tato filmová verze slavného příběhu už je bohužel hodně zastaralá. Přesto zejména druhý díl nepostrádá jiskru a i když je děj místy podán dost zkratkovitě a možná i naivně, nepředpojatý fanoušek může u sledování filmu zažít docela pěkné chvilky.

• 26.3.2016  07:42
    Quo Vadis (2001)

Celou dobu jsem měl pocit, že se dívám na televizní film, což mi vadilo. Některé scény byl navíc opravdu televizně naivní, což mě teprve překvapilo. Takže z této inscenace nejsem nijak nadšen. Ale ani ji nazatracuji.

• 30.1.2016  22:34
    Gangster Ka (2015)

Spíš než opravdový film, mi to připomínalo nějakou televizní reportáž, nebo hraný dokument. Po příslibu filmových kritiků, že to je skutečná gangsterka, která snese mezinárodní srovnání, to pro mne bylo každopádně zklamání.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21