Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Western
  • Akční

Recenze (635)

plakát

Zemřel vestoje aneb Partyzáni bez legend (2021) (TV film) 

Škoda, že se tvůrci nerozhodli, zda chtějí dělat dokument o partyzánech, nebo dokument o životní dráze Bedřicha Placáka. Od obou tu bylo něco a oběma něco chybělo. Výsledný dojem je tedy velmi rozpačitý.

plakát

Curro Jiménez (1976) (TV seriál) 

Když to na začátku 80. let dávala naše televize, byl to pro nás ohromný zážitek. V kontextu dobového programu to bylo velké osvěžení. Když se na to podíváme dnes, je to stále koukatelné, ale ten zub času je vidět. Těžko se to nějak střízlivě hodnotí, když ten dětský dojem je stále přítomný. Doplnit ale musím, že v televizi tenkrát dávali celkem 13 dílů, nikoliv jen šest, jak se píše v zajímavostech. K prvním šesti posléze přidali ještě sedm. Celá série pak běžela od 19. září 1983 do 12. prosince 1983. Dávali to v pondělí v podvečer na druhém programu.

plakát

Havel (2020) 

Rozumím tomu, že autoři nechtěli natočit film didaktický, ale výsledek je ten, že diváci znalí Havlova života a dobového kontextu tady vidí pouze ilustraci několika známých epizod, byť v jednotlivostech film ukazuje i některé silné a zajímavé scény, a diváci, kteří Havlův příběh a dobový kontext neznají, se ztrácejí mezi postavami, které ani nemají jméno, a jejichž motivace se ve zkratkovitém podání nedaří vždy rozluštit, a zůstávají bez šance film pochopit a hlavně pochopit, proč zrovna Havel měl být příštím prezidentem. Jako by tu vypadlo několik scén, které by daly příběhu smysl.

plakát

Poklad pana Arna (1967) 

Příběh byl tak zkrácený, zestručněný, až vlastně vůbec nedával smysl. Je to škoda, protože výtvarná stránka je povedená.

plakát

... A Amazonka mlčí (1963) 

Z dnešního pohledu je to skutečně naprostá slátanina, naivní, špatně napsaná, ale když k tomu připočteme všechny polehčující okolnosti jako je doba vzniku, snaha, německá produkce, hlavně ale nostalgická vzpomínka na dětství, domnívám se, že není možno tento film úplně zatratit.

plakát

Svědectví mrtvých očí (1971) 

Velmi dobře vystavěný příběh, u kterého jsem se celou dobu obával, aby to tvůrci nezazdili nějakým špatným koncem. Konec se skutečně úplně nevyvedl, ale naštěstí to nepokazili úplně.

plakát

Nezvěstný (1982) 

Co se týká hereckých výkonů a výpovědi filmu jako takového, nemám co vytknout. Ale než se to aspoň pomalu rozjelo, byla to dost nuda.

plakát

Král padělatelů (1961) 

Typický příklad filmu, který autoři závěrečným dovětkem úplně zabili. Je lepší to vypnou před koncem. V tomto případě je to koukatelné.

plakát

Provaz a kolt (1969) 

Měl jsem velký problém to dokoukat, což tak nějak predikuje výsledné hodnocení. Mám dojem, že jsem ještě přidal.

plakát

Volný pád (1993) 

Na Američany to byl dobrý film, ovšem narazil na ty své americké limity. Vývoj hlavní postavy směrem k psychopatovi nebyl na začátku zřejmý a filmu dle mého ublížil. Nebo jsem to zkrátka chtěl vidět jinak.

Reklama

Reklama