selfesteem

selfesteem

okres Praha
I never make the same mistake twice. I make it five or six times, just to be sure.

homepage

37 bodů

Moje oblíbené herečky

 • foto

  Charlize Theron

  Moc pěkně se na ni kouká, to ano. Ale tahle žena je nejen skoro nadpozemsky krásná, ale především opravdu velmi schopná herečka. Kolikrát už mě její výkon chytl za srdce, hlavně v dramatických rolích. Skvělá je v Ďáblovu advokátovi, Listopadové romanci, Zrůdě, Loupeži po italsku a zejména ve filmu Její případ. J'adore!!!

 • foto

  Emmanuelle Seigner

  Je to neuvěřitelná ženská, to vím už z Hořkého měsíce a 48 hodin v Paříži. A jako La Vénus à la fourrure...ma Déesse!

 • foto

  Julia Roberts

  Ukažte mi někoho, kdo tuhle nádhernou a skvělou holku nemá rád. Já to rozhodně nejsem. Moc se mi líbí její gesta, úsměv, projevy a na filmy s ní se mohu dívat donekonečna. Nejraději s ní mám filmy Svatba mého nejlepšího přítele, Noci s nepřítelem, Na dotek, Nevěsta na útěku, Notting Hill, Druhá nebo první, Hráči se smrtí, Pretty Woman, Moje krásná učitelka a Zemřít mladý. Po Kevinu Spaceym je Julia další známá tvář, kterou, když vidíme v televizi, ať už ve filmu nebo třeba i v reklamě, dlouho se mimoděk usmíváme jako malé děti.

 • foto

  Bridget Fonda

  Je to prostě kočka.Ty její zoubky a ohrnutý rtíky! Moc se mi líbila v Jackie Brown a úplně nejvíc jako Snow Queen.

 • foto

  Isabelle Huppert

  Viděla jsem s ní zatím jen sedm filmů: Pianistku, Slavnost, Elle, 8 žen, Paní Bovaryovou, Díky za čokoládu a Lásku. A první dva jmenované mě naprosto odrovnaly. Tahle malá velká žena je šarmantní, má božskou barvu hlasu, velmi silné vnitřní kouzlo, ovšem na druhou stranu je v ní i něco tajemného, skrytého a svým způsobem nepříjemného, ale mě to přitahuje. Navíc zastavila čas, na téhle fotce je jí 63!

 • foto

  Adina Mandlová

  Nejlepší cesta jak poznat tuhle výraznou osobnost našich prvorepublikových filmů je přečíst si její životopisnou knihu "Dneska už se tomu směju". Nejen, že se dozvíte řadu pikantních podrobností z jejího soukromého života, a budete trochu i obdivovat její maximální otevřenost, ale poznáte, že tahle překrásná a velmi inteligentní žena, ve většině svých rolí spíše usměvavá a rozverná (i když výjimky potvrzují pravidlo - Noční motýl, Šťastnou cestu, Kouzelný dům, Sobota), prožila opravdu náročný život a musela se vyrovnávat se spoustou osobních ztrát. Přesto zůstala hrdá a silná a věřila sama v sebe. Patří jí můj velký obdiv.

 • foto

  Lída Baarová

  Tuhle nádhernou a velmi talentovanou Ženu s velkým Ž nehodlám posuzovat ani odsuzovat na základě toho s kým trávila svůj soukromý život nebo do koho se zamilovala. Každý jsme jen člověk, a podle mého názoru pocit zamilovanosti do kohokoli nebo okouzlení někým není chybou, ale přirozeností. Následky, které z tohoto vztahu vyplynuly pro její rodinu jsou katastrofální, ale nebyla to Baarová, která chtěla vědomě někomu ublížit, o to se postarali jiní. Velmi si jí vážím a stále pro mě bude hlavně nenahraditelnou Dívkou v modrém nebo umělkyní Jarmilou z  mého velmi oblíbeného filmu Život je krásný.

 • foto

  Sandra Bullock

  Velmi bezprostřední, přirozená a talentovaná herečka. Její filmy bych označila spíše jako oddychové, i když Vzorec pro vraždu, Síť ani Crash nejsou zrovna filmy pro nedělní odpoledne. Určitě je schopná ztvárnit i dramatičtější role, a třeba její velká příležitost teprve přijde, já v to pevně doufám (Doufala jsem a přišlo to! Tahle kráska má Oscara - skvělý pocit!). Nejraději ji mám v Živelné pohromě, v Zatímco jsi spal, Síti, Domě u jezera a 28 dnech.

 • foto

  Aňa Geislerová

  Já jí prostě žeru. Je kouzelná, roztomilá, chytrá, tvůrčí, atraktivní a má styl. Těším se na ní s každým jejím novým filmem. Dostala mě v Jízdě, ve Štěstí, ve Výchově dívek v Čechách, v Návratu idiota, v Requiem pro panenku, v Kytici, v Želarech, V Medvídkovi, v Nevinnosti a v Krásce v nesnázích.

 • foto

  Dominique Swain

  I když ona sama by z toho asi moc nadšená nebyla, já jsem, byla jsem a budu už navždycky absolutně okouzlena jejím ztvárněním Lolity ve stejnojmenném Lyneově filmu. Navíc tahle holka má až živočišnou přitažlivost, je to prostě v ní, v pohybech, gestech, v úsměvu. Je to dar, ale možná i prokletí, co se týká jejího obsazování do filmů.