Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Horor
  • Dobrodružný

Biografie (20)

Vladivojna La Chia (skladatelka / účinkující / herečka)

01.09.2012

Zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice se narodila 3. července 1983 v Ostravě. Křestní jméno Vladivojna má po otci, ostravském hasiči s kořeny v Rusku a příjmení La Chia si vypůjčila jako umělecké jméno od maminky, která má italské předky. Již od útlého dětství navštěvovala s rodiči různé ostravské kluby a… (více)

Jack Arnold (režisér / producent / herec)

01.07.2012

Jack Arnold Waks se narodil 14. října 1916 v New Havenu v Connecticutu. Od mládí byl vášnivým čtenářem dobrodružných a vědecko-fantastických románů. Navštěvoval univerzitu v Ohiu, Akademii dramatických umění a stal se hercem. Působil na Broadwayi až do vypuknutí druhé světové války. Během té zábavní průmysl na čas opustil,… (více)

Alois Jalovec (kameraman / herec / režisér)

28.01.2012

Kameraman, režisér, producent a filmový průkopník Alois Jalovec se narodil 28. února 1867 v Praze. V mládí vlastnil cukrářský krám na Vinohradech. V roce 1905 ho okouzlil kinematograf při představení živých obrazů Viktora Ponrepa v pražských Smečkách. Přístroj si od Ponrepa zakoupil a začal pořádat svoje vlastní amatérská… (více)

Antonín Pech (režisér)

28.01.2012

Režisér, kameraman, scénárista, producent a především jeden z průkopníků českého filmu Antonín Pech se narodil 21. října 1874 v Čižicích u Plzně. Umělecký talent měl patrně v krvi, jeho tetou byla Alžběta Pechová, v kulturní historii známější coby spisovatelka a básnířka Eliška Krásnohorská.Pech začínal jako fotograf v Českých… (více)

Henry Mancini (skladatel / herec / účinkující)

27.12.2011

Hudební skladatel Enrico Nicola Mancini se narodil 19. dubna 1924 do rodiny italských imigrantů ve čtvrti Malá Itálie v Clevelandu. Rodina brzy po jeho narození následovala otce, který se živil jako slévač, za prací do města West Aliquippa nedaleko Pittsburghu. V osmi letech začal Mancini hrát na flétnu a o čtyři roky později… (více)

Viktor Ponrepo (herec)

26.12.2011

Narodil se jako Dismas Ferdinand Šlambor 6. června 1858 v Praze. Jeho otec trval na tom, aby se vyučil řemeslu pozlacovače a dodržel tak rodinnou tradici. Dismas jeho přání respektoval a dokonce tři roky vypomáhal v otcově zlatnické dílně, ale v koutku duše toužil po zcela jiné životní dráze. Proto zkoprnělému otci jednoho dne… (více)

Maurice Jarre (skladatel / herec / účinkující)

11.12.2011

Hudební skladatel a dirigent Maurice-Alexis Jarre se narodil 13. září 1924 v Lyonu. Po otci Andrejovi byl ruského původu. Maurice začal studovat na pařížské Sorboně inženýrství, ale brzy proti vůli svého otce poslechl hlas svého srdce a v roce 1940 se vydal na hudební dráhu studiem kompozice a hry na bicí na Conservatoire de… (více)

Jan A.P. Kaczmarek (skladatel / herec / účinkující)

21.11.2011

Polský hudební skladatel Jan Andrzej Pawel Kaczmarek se narodil 29. dubna 1953 v Koninu. Hudebně se vzdělával již od útlého věku, ale nakonec vystudoval práva na Univerzitě Adama Mickiewicze v Poznani. Byl předurčen k diplomatické kariéře, ale osud ho zavál jinam. Částečně z politických důvodů zakotvil koncem sedmdesátých let v… (více)

Brian Eno (skladatel / herec / režisér)

18.11.2011

Britský skladatel, hudebník, producent a hudební inovátor Brian Peter George St. John Baptiste De La Salle Eno se narodil 15. května 1948 ve Woodbridge v Suffolku. Jeho raná výchova byla přísně katolická na škole St. Joseph's College v Birkfieldu a teprve později přestoupil na Ipswich Art School, kde mohl mnohem lépe využít své… (více)

William Lustig (producent / režisér / herec)

14.11.2011

Režisér, producent a příležitostný herec William Lustig se narodil 1. února 1955 v Bronxu. Směr své životní dráhy si tento synovec boxera Jakea LaMotty předurčil už jako dospívající, když začal rád a hojně navštěvovat kina na Manhattanu zaměřená na laciné brakové krváky. Na nějaký čas se rovněž nechal zaměstnat jako uvaděč v… (více)

John Scott (skladatel / režisér / herec)

10.11.2011

Skladatel a dirigent Patrick John Michael O'Hara Scott se narodil 1. listopadu 1930 v anglickém Bristolu. Jeho otec byl hudebníkem a dával mu první lekce hudby, nejprve to byla hra na housle a později přibyl i klarinet. Ve svých čtrnácti se John zapsal do britské armády jako hudebník, aby tak mohl pokračovat ve studiu hry na… (více)

Graeme Revell (skladatel / herec)

10.11.2011

Hudební skladatel Greame Revell se narodil 23. října 1955 na Novém Zélandu. Navštěvoval gymnázium v Aucklandu a potom vystudoval University of Auckland s tituly v ekonomii a politických vědách. Pracoval jako regionální plánovač v Austrálii a Indonésii a jako sanitář v australské psychiatrické léčebně.Zároveň je školeným hráčem… (více)

Andrew Robinson (herec / režisér)

10.11.2011

Andrew (Andy) Jordt Robinson se narodil 14. února 1942 v New Yorku. Jeho otec odjel na frontu a roku 1945 padl. Po jeho smrti se Andy s matkou odstěhoval do Hartfordu v Connecticutu za její rodinou. Vyrostl v mladistvého delikventa a matka ho poslala do internátní školy pro problémové děti na Rhode Islandu. Studoval na… (více)

Amy Heckerling (režisérka / scenáristka / producentka)

28.10.2011

Režisérka, scénáristka a producentka Amy Heckerling se narodila 5. května 1954 v Bronxu v rodině účetních. Během dětství se rodina stěhovala do Queens. Amy navštěvovala High School of Art and Design na Manhattanu a po jejím absolvování roku 1970 studovala na New York University, kde získala magisterský titul na AFI Conservatory… (více)

Nick Palumbo (režisér / scenárista / producent)

14.10.2011

Kontroverzní a provokativní režisér, scénárista a producent Nick Palumbo se narodil 12. listopadu 1970 ve Washingtonu DC. Zalíbení v pohyblivých obrázcích získal již v útlém dětství, když ho otec začal brát koncem sedmdesátých let do kina. Později absolvoval filmovou školu v Los Angeles.V roce 1999 založil společnost Fright… (více)

Gunnar Hansen (herec / scenárista)

14.10.2011

Původem Islanďan Gunnar Hansen se narodil 4. března 1947 v Reykjavíku. Ve svých pěti letech se s rodinou přestěhoval do Spojených států, kde žil nejprve do svých jedenácti let na pobřeží Maine a poté v Texasu. Zde začal navštěvovat střední školu a následně University of Texas v Austinu. Začal studiem fyziky, ale nakonec… (více)

Robert Miano (herec / producent)

13.10.2011

Robert Miano se narodil 25. září 1942 v New Yorku a vyrůstal v jihovýchodním Bronxu. Ve škole se stal členem pěveckého sboru, objevil v sobě hudební vlohy a v 15 letech zpíval s pouliční vokální skupinou na ulicích Bronxu, kde ho slyšel hledač talentů. Toto setkání vyústilo v nahrání singlu „Kingdom Of Love“ u nového… (více)

Varhan Orchestrovič Bauer (skladatel / herec / účinkující)

11.10.2011

Skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer se narodil 21. ledna 1969 v Praze. Do roku 1987 studoval chemii a již během studia se věnoval skládání hudby. Po úspěšném absolvování začal navštěvovat Akademii Jaroslava Ježka v Praze, obor skladba a dirigování. Ve škole založil experimentální symfonický orchestr Worchester… (více)

John Ottman (skladatel / střihač / herec)

11.10.2011

Hudební skladatel a režisér John Ottman se narodil 6. července 1964 v San Diegu. Již v útlém věku si psal rozhlasové hry, které pak nahrával se svými kamarády na audiokazety. Založil si „filmové studio“ v garáži svých rodičů, kde pak na Super 8 natáčel amatérské alternativy filmů jako Star Trek nebo 2001: Vesmírná Odysea.… (více)

Bella Thorne (herečka / účinkující / režisérka)

07.10.2011

Anabella Avery Thorne se narodila 8. října 1997 v Pembroke Pines na Floridě jako nejmladší ze čtyř dětí, které se dnes živí jako herci. Má italské, kubánské a irské předky. Od roku 2006 žije se svou rodinou v Kalifornii. V roce 2007 zemřel její otec při autonehodě. Ve druhé třídě jí lékaři diagnostikovali dyslexii, kterou se… (více)

Reklama

Reklama

Reklama