koog

koog

Tereza T

okres Praha
'I have the simple tastes, I'm always satisfied with the best.'

<< předchozí 1 2 3
    • 6.8.2019  15:18
    Euforie (TV seriál) (2019)

'I know it all may seem sad, but guess what? I didn't build this system, nor did I fuck it up.' Euphoria mě chytla za srdce opravdu neskutečně moc. Výborné herecké výkony talentovaných zajímavých tváří, nádherně vykreslené jedinečné charaktery, vztahy mezi nimi, překrásný vizuál, forma, kostýmy, kamera, soundtrack... Není to asi pro každého, ale je to výjimečné, dechberoucí a za mě naprosto dokonalé 🖤 'I don't know what type of fucked up shit you got going inside your head. I don't know how to help, but I could tell you one thing: this drug shit, it's not the answer.'

• 6.8.2019  13:50
    Euforie - Série 1 (série) (2019)

• 25.2.2017  22:44
    John Wick 2 (2017)

Škoda, že z toho, co bylo na jedničce tak výborné, nezbylo skoro nic. Je to celé příběhově křečovité, některé scény směšné, slabá hudba, úplně to ztratilo ten skvělý styl. A John Wick už taky není jako býval (a to jsem velká fanynka Keanu Reevese, bohužel asi nebyl ve formě). Zklamání...neměla jsem to raději vidět a nekazit si skutečného Johna.

• 22.5.2015  22:18
    Stále spolu (2014)

Velice zajímavé a poutavé téma, bohužel však ne moc šťastně zpracované. Chybí jakákoliv konfrontace, vysvětlení, pohled z venčí. Autorka míchá postupy. Vše už zde bylo řečeno v komentářích přede mnou, jen bych dodala, že mě mrazí z toho, jak kromě těch úplně malých dětí, jsem za celou dobu u ostatních nezahlédla ani náznak úsměvu nebo jiné emoce projevující štěstí.

• 16.2.2015  00:15

Dokonalost ve všech ohledech. Hadi Hádkové jsou strhující, Kryštof je ve své roli naprosto odzbrojující a opět mě utvrdil v tom, že je to pan herec s obrovským rozsahem a citem pro každičký detail. Matěj za ním nezůstává ani o krok pozadu, doufám, že oba promění svoje hady ve lvy :) Ostatní herecké výkony jsou také výborné, neokoukaní talenti (třikrát hurá). Film jsem naprosto hltala, nádherná kamera, střih, scénář a geniálně (!!!) vybraná hudba. Víc takových českých filmů, prosím!

• 26.12.2014  18:17
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Konečně nějaká česká 'pohádka', u které jsem se dle očekávání královsky bavila. Komoří Plesl a rybodlak Taclík excelovali :-)) Perfektní hlášky a hříčky, spojení kouzelného proutku a počítačových zvuků mě nadchl asi nejvíc :-) Ano, není pro malé děti, ale tomu snad vysílací čas naprosto odpovídal, tak nechápu zdejší údiv. Navíc jasně uvedeno jako pohádková komedie. "Já už vim, je to prase a to se rádo rochní v bahně."

• 10.12.2014  21:08
    Kancl (TV seriál) (2014)

Ani nevím, co je téhle slátanině nejhorší. Pravděpodobně ta otřesná kamera, něco tak šíleného už jsem dlouho neměla čest vidět :-o

• 3.12.2014  20:56
    Krásno (2014)

Velký úkaz na tom našem malém českém rybníčku. Krásno je geniální černá komedie, která mě neskutečně bavila. Výborné herecké obsazení, humor, skvěle vykreslené postavy i místa a skvělý scénář, dialogy a skvěle vybraná hudba! Jsem nadšená :)

• 4.11.2014  23:09
    Interstellar (2014)

Jsem fascinována audiovizuální stránkou a tím co opět předvádí pan herec Matthew McConaughey. Zbytek je bohužel lepší průměr, na Nolana pro mě nečekaně málo. Některé pasáže v první půlhodince mi dokonce přišly extra plytké. Podíváná je to každopádně geniální (IMAX, 70mm), k dokonalosti, na kterou jsem u Nolana zvyklá, mi ale malý nadpozemský kousek chyběl.

• 9.10.2014  23:18

'a HOUSE divided against itself cannot stand.' Výborný dokument, dokonale zachycuje všechny měnící se emoce kluků v průběhu jejich několikaleté kariéry a posledního turné. Perfektně zrežírované, vystavěná atmosféra, obrovská energie, dojmy a záběry fanoušků, zákulisí. Intimní pohled do nitra jejich duší a rodin. Jo jag bara älskar SHM!

• 23.9.2014  10:08
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Nechápu zdejší hodnocení "odpad" (zajímalo by mě, kolik hodnotící ze seriálu viděli). Je to vtipné, neotřelé, se skvělými narážkami na aktuální dění v naší zemi. Výborná Babčáková, Poláková, Hádek, Bartoška, Langmajer a siréna Pazderková.

• 14.7.2014  17:37

Naprosto perfektní jízda! [49. MFF Karlovy Vary]

• 14.7.2014  17:35
    Leviatan (2014)

Jeden z mých nejoblíbenějších režisérů mi opět naservíroval dokonale vystavěnou atmosféru, uhrančivé záběry přírody, perfektní herce, obrovsky silný a hluboký příběh. Co víc si přát než jeho další film, který už teď vyhlížím. Stejně jako kdysi před dvěma roky, po shlédnutí jeho ostatních kousků na Febiofestu. Tak snad se zase potkáme! :-) [49. MFF Karlovy Vary]

• 5.6.2014  20:48

Jsem nadšena :-) Konečně zase jednou český film, který má hodně co nabídnout a přitom netlačí na pilu. V kombinaci s perfektními hereckými výkony, vynikajícím scénářem a báječnou kamerou je to takový malý český zázrak. Skvělá podívaná, neskutečně vtipná a TAK trefná! Tleskám :-)

• 10.4.2014  10:15

Velmi příjemný kousek a vynikající Imogen Poots, které věštím velkou budoucnost :-)

• 28.3.2014  00:34
    Lví srdce (2013)

Jak já tyhle severské lahůdky zbožňuju! Skvělí herci, scénář, kamera, atmosféra, spousta emocí. A k tomu navíc více než místy dokonale černě humorné! [Febiofest 2014]

• 21.3.2014  22:52
    8-Ball (2013)

Jeden z mých severských oblíbenců Aku Louhimies opět nezklamal. Perfektně zpracované, syrové sociální drama, které jako obvykle jde až pěkně na dřeň a nebojí se ničeho. Čekala jsem jiný konec, ale panu režisérovi byla v minulosti často vytýkána přílišná krutost, takže... [FebioFest 2014]

• 18.12.2013  22:10

Strašná nuda, byť pěkně natočená. Skvěle vybrané lokace a herecky vcelku sympatické (Čermák, Budař)...škoda.

• 14.11.2013  14:17

Celkový dojem z filmu je trošku rozpačitý a s hodnocením váhám. Nebýt výborného Davida Novotného v komediálních scénách a přirozeného Richarda Krajča, skvělé hudby a pár krásně natočených scén, tak jdu ještě o jednu hvězdičku dolů. Některá místa jsou neuvěřitelně hluchá a zápletka s anděly není moc funkční. Přestože jsem se během filmu mockrát upřímně zasmála, celkově ve mně film zanechal spíš smutný a bohužel svým způsobem prázdný dojem. Je to takový podivný koktejl, který se mi nepil s úplnou lehkostí.

• 9.7.2013  22:53
    Revival (2013)

Celý sál se válel smíchy, několikrát se tleskalo. Na tohle jsem asi málo revival. A jsem převelice ráda, že jsem si to nechala ve Varech ujít.

• 16.6.2013  13:12
    Po smrti (2008)

'The most important thing is beeing alive before you die. We always found out too late.'

• 16.5.2013  00:22

Knihu jsem četla 3x, jeden z nejkrásněji napsaných příběhů jaké znám. Tolik životních pravd (mohla bych jich citovat desítky), tolik skrytých významů, co chytí za srdce a nutí k zamyšlení...protože jste je sami svým způsobem prožili. Velmi jednoduchý příběh napěchovaný všemi možnými city k prasknutí. Filmu lze vytknout několik věcí, ale vlastně se mi nechce, chci si uchovat to kouzlo, které ten snímek v sobě má, přestože je trošičku jiné, než to napsané Fitzeraldem. Luhrmann je svůj, takhle nějak jsem to od něj čekala a čekala jsem to ráda. A nikdo nemohl být lepší Jay Gatsby než Leonardo. Fancy kabátek a studená povrchnost tomu patří, protože to je přesně ta smutná část příběhu, která ho činí dokonalým. Soundtrack je jako blyštivý doplněk, uhrančivý a chcete ho znovu a znovu. Velmi se těším až si film po dnešní slavnostní premiéře zopáknu na větším plátně s lepším zvukem a pravděpodobně i ve 3D. Edit: během prvního týdne viděno již 3x :)

• 30.3.2013  20:40
    Argo (2012)

'Argo who? Argo fuck yourself'

• 17.3.2013  23:18

'If you drive like lighting you're gonna crash like thunder'. Pro mě ve výsledku dokonalé, přestože první část byla naprosto strhujicí a další dvě už se jí nedokázaly zcela vyrovnat pro svůj lehký klišoidní kabátek. Ale i to je vlastně dobře :) Derek Cianfrance je v mých očích jeden z nejlepších režisérů, jeho styl mě fascinuje a doufám, že s panem Goslingem upeče ještě minimálně třetí kousek.

• 21.1.2013  23:35

'Mickey who...? Mickey Mouse?' :)) Gangsterky nejsou vůbec můj šálek kávy, ale tahle se podle mě mimořádně povedla! 'Where have you been all my miserable life?' - 'Shooting gangsters.' - 'That's no profession.'

• 4.12.2012  23:46

'You can't ask why about love'. Překrásné umělecké dílo, k dokonalosti mi chybělo trochu více procítěnosti. U Keiry mi vždy vadí křečovitost, ale tady to vcelku sedlo. Výprava, kostýmy, kamera, kulisy, přechody mezi realitou a představami, to vše je perfektní a pro mě osobně okouzlující. Myslím, že pan Tolstoj by byl nadšen!

• 25.11.2012  00:47

'Ráda bych věřila, že stačí jediný pohled, abychom si řekli, že se ještě milujeme. Že jsme se milovali příliš, abychom se už nemilovali. Časem všechno pomíjí. Všechno. Ale co zůstává navěky jako velké tajemství je život.'

• 1.11.2012  15:44

Vizuálně krásný film, velmi dobrá kamera s několika opravdu povedenými záběry. Ovšem zkázou tohoto filmu je děravý scénář, špatné dialogy, nesmyslné chování postav. Celé se to tak podivně vleče bez většího smyslu. Vztah mezi dvěma hrdiny není moc uvěřitelný, chybí tam jiskra. Škoda.

• 22.8.2012  17:38

Prázdný příběh, místy sice vtipný, ale to zdaleka nestačí ani v rámci tohoto žánru. Celkově to vyznívá ploše a trapně (ale to měl být možná účel). Viktorie Čermáková mi přišla extra špatná, ale pak jsem si uvědomila, že ona vlastně ani neměla moc co hrát, takže to asi není uplně její vina. Vcelku by mě zajímalo v jaké době se příběh odehrává. Vizuálně to vypadá na osmdesátá léta, zvlášť mladší rodinní příslušníci...ale v té době by asi Karibik úplně neprošel...

• 5.8.2012  21:59

A jak si tam tak v té Florencii seděli, slzička mi skoro ukápla. Famózní zážitek, který snad jen na chviličku ztratil tempo, když Bruce nemohl být Batmanem. Anne Hathaway mě hodně příjemně překvapila a Joseph Gordon-Levitt se mi jako spasitel a budoucí Robin velice líbil. Nolan s ním má čuch :) Tak si budu doufat, že to třeba nebyl jeho poslední Batman... 'A hero can be anyone. Even a man doing something as simple and reassuring as putting a coat around a little boy's shoulder to let him know that the world hadn't ended.'

<< předchozí 1 2 3