Barbie (2023)

Hodně rezonující, hodně zábavné, gamechanger. Gosling je v roli famózní #Kenergy. Moc jsem si užila vizuál, výborné detaily a dialogy. Konec maličko vyšroubovaný, ale odpustím. Moje Barbie byla pravá od Mattela, byla krasoblusařka a Ken jen byl. I'm Kenough. Díky, Greto.

Byl by to hřích (2021) (seriál)

La! Je to famózní 🖤 Hodně smíchu, hodně slz. A Olly Alexander jako Ritchie Tozer je absolutní top.

Euforie (2019) (seriál)

'I know it all may seem sad, but guess what? I didn't build this system, nor did I fuck it up.' Euphoria mě chytla za srdce opravdu neskutečně moc. Výborné herecké výkony talentovaných zajímavých tváří, nádherně vykreslené jedinečné charaktery, vztahy mezi nimi, překrásný vizuál, forma, kostýmy, kamera, soundtrack... Není to asi pro každého, ale je to výjimečné, dechberoucí a za mě naprosto dokonalé 🖤 'I don't know what type of fucked up shit you got going inside your head. I don't know how to help, but I could tell you one thing: this drug shit, it's not the answer.'

Euforie - Série 1 (2019) (série)

Kobry a užovky (2015)

Dokonalost ve všech ohledech. Hadi Hádkové jsou strhující, Kryštof je ve své roli naprosto odzbrojující a opět mě utvrdil v tom, že je to pan herec s obrovským rozsahem a citem pro každičký detail. Matěj za ním nezůstává ani o krok pozadu, doufám, že oba promění svoje hady ve lvy :) Ostatní herecké výkony jsou také výborné, neokoukaní talenti (třikrát hurá). Film jsem naprosto hltala, nádherná kamera, střih, scénář a geniálně (!!!) vybraná hudba. Víc takových českých filmů, prosím!

Leave the World Behind (2014)

'a HOUSE divided against itself cannot stand.' Výborný dokument, dokonale zachycuje všechny měnící se emoce kluků v průběhu jejich několikaleté kariéry a posledního turné. Perfektně zrežírované, vystavěná atmosféra, obrovská energie, dojmy a záběry fanoušků, zákulisí. Intimní pohled do nitra jejich duší a rodin. Jo jag bara älskar SHM!

Noční jízda (2013)

Naprosto perfektní jízda! [49. MFF Karlovy Vary]

Leviatan (2014)

Jeden z mých nejoblíbenějších režisérů mi opět naservíroval dokonale vystavěnou atmosféru, uhrančivé záběry přírody, perfektní herce, obrovsky silný a hluboký příběh. Co víc si přát než jeho další film, který už teď vyhlížím. Stejně jako kdysi před dvěma roky, po shlédnutí jeho ostatních kousků na Febiofestu. Tak snad se zase potkáme! :-) [49. MFF Karlovy Vary]

Lví srdce (2013)

Jak já tyhle severské lahůdky zbožňuju! Skvělí herci, scénář, kamera, atmosféra, spousta emocí. A k tomu navíc více než místy dokonale černě humorné! [Febiofest 2014]

8-Ball (2013)

Jeden z mých severských oblíbenců Aku Louhimies opět nezklamal. Perfektně zpracované, syrové sociální drama, které jako obvykle jde až pěkně na dřeň a nebojí se ničeho. Čekala jsem jiný konec, ale panu režisérovi byla v minulosti často vytýkána přílišná krutost, takže... [FebioFest 2014]