Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (1 456)

Utažení (2020)

Na prvý pohľad kopa hororových klišé, na druhý nevyužitý potenciál neokukaných prvkov, u chlapov prerástla potreba ponechať vysvetlenia na diváka, akurát to nemusí byť to pravé, čo v tomto prípade bolo treba, navyše voľáky prazvláštny bubu, ktorý akosi nevzbudzuje žiadny des, ale prostredie vybrali parádne, takže 35%.

Waldo (2021)

Pozriete a zabudnete, lebo takýchto chandlerovských vypŕchnutých odvarov je za vagón, možno utkvie v pamäti starnúci Mel, ktorému rola trosky sadla ako riť na šerbeľ, alebo nekonečný počet úderov, ktoré absorbovalo Charlieho telo počas vyriešenia prípadu, takže 40%.

Případ Sloane (2016)

Celkom náročné na sledovanie, treba byť dosť sústredený, lebo každé odbehnutie za pohárom whisky značne nabúrava pochopiteľnosť príbehu, takmer všetko stojí na Jessike, a treba uznať, že ide fantasticky, záver je akože prekvapujúci, ale skôr filmový ako realistický, pre mňa takéto vysoké hry politickej čvargy točiť nemusia, neviem si ich patrične vychutnať, takže 65%.

Tvář vody (2017)

Krásne kino, pomaly plynúce, ľudské, láskavé, milé, keď sa chcete vynoriť z virvaru každodenného kolotoča povinností a stresov, toto je tá pravá rozprávka na upokojenie mysle a duše, teda aspoň na mňa to zapôsobilo práve tak, takže 85%.

Brouk (2006)

Ťažký a neatraktívny kúsok so skvelou hlavnou dvojkou, priznám sa, že k sledovaniu ma primäla moja favoritka Ashley, tú som si užíval, ale ohromne sa mi pozdával aj Michael, kto nemusí psychogradácie spejúce do totálneho vyšinutia, nech tento film zďaleka obíde, mierne mi vadili ostré seky v prerode relatívne normálnych ľudkov, ale chápem nutnosť zhutnenia, štyri hodiny by som na to asi kukať nedokázal, napriek Ashley, takže 65%,

Ambulance (2022)

Od začiatku do konca je to slušná paľba, však je to Bay, tak hádam nebudeme zaspávať pri dákej romantike, akurátže akcii je podriadené všetko ostatné, a to už je pre fajnšmekrov problém, chceme pridanú hodnotu, nielen búchanice, pripadá mi to tak, že majster svižných filmov chcel aj rozvetviť príbeh, akurát sa mu rozpadol, chcel aj hru na city, akurát tomu nedal patričný priestor, chcel aj zažartovať, akurát to vyznelo trochu toporne, lenže v prvom aj poslednom rade je to akčný kúsok a ten sa celkom vydaril, takže 65%.

plakát

Kingsman: První mise (2021)

Aj tu platí pravidlo, že čím dlhšia séria, tým nižšia úroveň, a to nemožno chlapom uprieť snahu o originalitu zasadením príbehu do dobových reálií, čiže odtrhnúť sa čiastočne od vyslovenej fantastiky a mystiky, aj spracovanie vcelku obstojí a nenapodobňuje prihlúple a otrepané pobehovanie a poletovanie komiksových postavičiek, napriek tomu to na vyššie méty nestačí, takže 55%.

Past (1996)

Klasické deväťdesiatky, trochu krvi, dáke to ňadro, zlí chlapci s pukačkami, jednoduché dievky s pootvorenými papuľkami a kopec migrujúcich dukátov, s odstupom času to pôsobí trochu smiešne, ale takto to vtedy žalo úspechy, úplne archaicky však vyznie ten sladučký happyend, takže 55%.

V nemilosti (2021)

Toto sú party pre mimicky znehybnenú Sandru, ktorá to značne prehnala s vypchávkovými proteínmi a nie sa srať do situačných komédií, kde okrem pobehovania a ohýbania korpusu treba aj určité ksichtíkové výrazové prostriedky, ale späť k Nemilosti, ohromne silný námet rozpracovaný do takmer dokonalého scenára, nie je to síce žiadna prevratná bomba, ale spracovanie príbehu je tak prepracované, že pocitovo to ide až na kosť, takže 85%.

Ztracené město (2022)

Bol by som hrozne nerád, keby toto bol začiatok Bradovho konca, úpísať sa takejto kreposti budem brať ako nutnosť splácať zvýšené alimenty jeho pobláznenej Andžele, prísť v krátkom čase o ďalšieho môjho obľúbenca - držím prsty, Bruce! - by som ťažko niesol, to, že tam šaškária ďalší členovia prvej triedy ma dáko netankuje, ani jeden nie je môj favorit, veľmi zle napísané, veľmi zle zahrané, veľmi zle natočené, takže 15%.

Ovládací panel
2 body