Slimák (2006)

Pokus o komediálnu mäsiarčinu, ktorý niekde skutočne vyšiel, niekde sa utápal v lacných zbytočnostiach, ešteže sa to vždy zvrtlo na paródiu na niečo podobné, čo sa tvárilo smrteľne vážne, takže 60%.

Rango (2011)

Rango je úžasná animovaná bájka pre dospelých, na prvý pohľad hlavne zábavná, na druhý predovšetkým poučná, ale to už je údelom bájok, siahnutie po animovanej podobe bolo veľmi vydareným krokom, taktiež zasadenie príbehu do zamrznutého sveta westernoviek je nielen potvrdením, že tento žáner zaslúžene ožíva, ale ponúka perfektné možnosti hyperbolizácie výrazových prostriedkov, a keď pridáme profesionálne animácie a šťavnaté dialógy, výsledok je jasný, takže 85%.

Poznáš muže svých snů (2010)

Klasická vzťahová romantika, ktorá pohodove speje k pomerne typickým rozuzleniam jednotlivých línií, podfarbené jemným humorom a spoľahlivými výkonmi aktérov, žiadny svetoborný kúsok, ale pozerá sa na to príjemne, takže 70%.

Trainspotting (1996)

Fajne silné a expresívne, kopa úžasných figúrok s ich extrémnymi príbehmi, perfektné halucinogénne výjavy prepálených mozgov, naturalistické kulisy, nadmieru presvedčivé výkony celého hereckého ansámbla, fantastická hudba, to všetko robí z tohoto kúska jasný kult, takže 85%.

Jasný terč (1997)

Napriek celkom slušnému námetu a vhodnej hereckej zostave sme zostali svedkami dosť rozpačitého výsledku, veľa nevzrušivých dialógov, poskromne skutočného humoru a nezáživná akcia s miestami grotesknou príchuťou, takže 55%.

Big Hit (1998)

Slušná dávka akcie s viac či menej originálnym humorom, keby mali autori k dispozícii väčší rozpočet, mohol to byť skvost , menej efektné akčné scény sa dajú tolerovať, horšie je to s nevyhranými niektorými hercami, takže 70%.

Občanský průkaz (2010)

Za najväčšiu slabinu tohoto filmu považujem snahu tvorcov zobraziť čo najviac symbolov nešťastných sedemdesiatych do relatívne malého formátu, čo sa odzrkadlilo na takmer klipovitom výsledku diela, pri všetkej úcte, aj 137 minút je žalostne málo na to, aby sa v nich dalo čo len spolovice vyčerpávajúco podať tú blbú dobu so všetkými jej absurdnosťami a drámami, preto si myslím, že film na prvé pozretie nebude príliš zrozumiteľný mladej generácii, ktorá na jeho vychutnanie bude potrebovať výklad a vysvetlivky tých skôr narodených, pre tých druhých ide o koncentrovaný výťažok toho najtragikomickejšieho z onoho obdobia podaný na veľmi vhodne typizovaných hlavných hrdinoch, ktorí na rozdiel od ich masových kolegov chtiac či nechtiac prešli na menšinovú stranu odporcov režimu, absolutórium si zaslúži dôraz na dobové kulisy prepracované do najmenších detailov, obe strany Moravy strašne potrebujú takéto filmy, lebo starší zabúdajú, mladší netušia, a čo je ešte horšie, jedni s druhými sa o tom ani nemajú čas porozprávať, takže 70%.

Podoby lásky (1998)

Súhlasím, že potenciál toľkých známych tvárí nebol plne využitý, ale pozeralo sa na ne dobre, aj keď scenár im poväčšine veľa možností nedal, príjemná kultúra, ktorá neohromuje ale uvoľní, takže 75%.

Agora (2009)

Toto zrejme nebude kúsok, ktorý sa zaradí na hrdé miesto v kresťanskej filmotéke, ale pravda oslobodzuje, aj keď je otázne, ako dôveryhodne je tu vykreslená, ale to prenechajme vášnivým bádateľom histórie, pre mňa je to nadmieru zaujímavé zobrazenie stretu troch náboženstiev a kultúr nie nepodobné omnoho epickejšiemu Kráľovstvu nebeskému, tu je omnoho väčší dôraz kladený na myšlienkovú stránku a na výnimočnú postavu, popravde, neviem si predstaviť v tejto úlohe nikoho iného než Rachel, takže 80%ˇ.

Plivu na váš hrob (2010)

Po pár desiatkach minút som to už vypínal, nejde o to, že to bolo bezbožne okukané, ide o to, že sa z toho šírila strašná tupota, na ktorú sa už nedalo kukať, potom som to len tak bezcieľne posunul ďalej a normálne som vydržal do konca, síce nie som žiadny úchyl, ale tí lazníci si to za ten sprostý začiatok zaslúžili, takže 55%.