Pád Londýna (2016)

Klasická buttlerovka, v ktorej sa všetci zmrdi v jeho blízkosti musia pomaly ale isto pripravovať na nedobrovoľný odchod z tohto sveta, žiadna novinka, ale pokiaľ Gerard vládze, nič lepšie mu nepristane, neprekračuje to prijateľné rámce naivity a stupídnosti, takže to treba brať ako ďalšiu príjemnú oddychovku s tonami prázdnych nábojníc, praskajúcich chrbtíc a končatín a zakrvavených nožov, takže 65%.

Zabijáci (2014)

Taký ordinárny stredoeurópsky ľudko by si pomyslel, že na tom studenom severe všetkým elitným vikingským domorodcom poriadne zadiera ložiská a vyrastajú z nich vzoroví pošahanci a úchyláci, teda ak by sme personifikovali charakterové vlastnosti tých divnejších hrdinov zo slávnych škandinávskych krimošiek, niežeby ich postavy a prostredie nemali svoje zvláštne čaro, ale všetkého veľa škodí a v určitom momente dôjde k nasýteniu trhu a aj sebalepšie nápady zaniknú v nezáujme, toto ešte zatiaľ funguje, ale už neohúri a ja by som doporučoval načas využívať iné žánre, takže 55%.

Už je tady zas (2015)

Pre mňa absolútne nezaujímavá forma výsmechu jednej hlúpej ideológie, nenápadité, bez stráviteľného humoru a satiry, bez aktérskych emócií, takže 20%.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Táto verzia sa mi dáko nepopačuje, originálny príbeh od Burroughsa je niečo výnimočné a úchvatné, niečo, čo naplno ocení duša a myseľ vyrastajúceho chalaniska, experimentovať s nejakým národno-oslobodzovacím bojom, anexiou diamantonosného rovníkového štátu a žoldnierskymi výpravami slúžiacimi na splácanie pôžičiek pre nezodpovedných vládcov, tak toto pubescenti určite nechcú, lebo to pre nich vôbec nie je zaujímavé, chlapi chceli zinovovať príbeh, ale stupili vedľa, najsvetlejšími zjavmi sú Margot a Christoph, inak to veľmi za reč nestojí, takže 40%.

47 metrů (2017)

Veľké prekvapenie, očakával som trápny plagiát plagiátov, ale chlapi a hlavne ženy ma udržali v značne napnutom stave prakticky od začiatku do konca, ohromne vyskladané napätie, úžasné prostredie a veľmi realistické výkony aktérov z tohto kúska urobilo jeden z najpríjemnejších filmových trhákov roka, takže 80%.

Odpojit (2012)

Mierne som sa obával, či to nebude lacný plagiát skvelých mozaikových filmov typu Crash alebo Babel, ale chlapi ma príjemne prekvapili, aktuálna téma internetovej opantanosti je podaná veľmi reálne, dalo by sa aj viac, ale to by museli zvýšiť stopáž a stratilo by to požadovanú údernosť a naliehavosť, neviem, koľkí webotroci po zhliadnutí tejto výstrahy zahamujú a uvedomia si, kde sa rútime, určite však menej ako tých, ktorí povstanú, veľmi vydarené memento, takže 85%.

Lovec: Zimní válka (2016)

Takto si predstavujem novodobú rozprávku, je tam všetko, čo má v rozprávke byť, zlé zlo, dobré dobro, parádne triky, smiešne postavičky, mravné ponaučenie, kto si myslí, že je to bezduché a nenápadité, nech si prečíta Dobšinského s Němcovou, zapojí trochu predstavivosti a dopracuje sa k podobnému niečomu, takže 75%.

Into the Forest (2015)

Scifi inscenácie nemusím, obzvlášť kúsky s Ellen, dáko mi nejde na chuť, neviem to vysvetliť, ale pôsobí na mňa furt ako repelent na hmyz, takže ma dosť odpudzuje od obrazovky, príbeh je taký celkom bežný, škoda, že tam nenechali dlhšie otca, ten jediný mi celkom rezal, takže 30%.

Polednice (2016)

Najprv som si myslel, že bratia sa zasa len chceli opičiť po slávnejších predchodcoch, lebo plagiátorstva tam bolo nadmieru – osamelá mater s malou dcérou, tajuplný osud neprítomného apuciho, sťahovačka po dákej traumatickej udalosti do značne neprívetivej chyže na samote, podozrivo podivné osadenstvo blízkeho valala, a v neposlednom rade podarené domáce strašidlo, po nejakom rozbehu, keď som si už myslel, že sa na to vyondiem, dáko ma to niečím vtiahlo do deja a keď sa mi to už aj popačovať začalo, bum!, sek ako skok do Macochy, materi z ničoho nič a bez vysvetlenia preplo, objavila v sebe dávne tesárske gény a pozatĺkala všetky montážne otvory v chyži, čím okamžite zdvojnásobila jej hodnotu, dovtedy sa dej žuvačkovo vliekol a v podstate nás pomaly pripravoval na grandiózne záverečné polhodinové sado-maso, lenže od posledného klinca nabral razanciu úzko spätú s nevysvetliteľnými konaniami postáv, čím došlo k značnej degradácii celkového dojmu, ak som mal byť po závere vyprovokovaný začať špekulovať o tom, čo tým doboha chlapi vlastne chceli povedať, tak smola, pocit premrhaného času jednoznačne zvíťazil nad možnosťou kukať na zrniacu obrazovku a analyzovať, nepochopiteľne doprtené zo strany scenára a réžie, a pritom Aňa bola spoľahlivo perfektná, malá Karolínka prekvapujúco profesionálna a banda pňakov z valala potenciálne tajomná, atmoška do spomínaného momentu pekne gradovaná a aj hudba by celkom ušla, takže 25%.

Hostitel (2013)

Pripomínalo mi to skvosty ako Divergencie, Súmraky a podobné mindžoviny pre slaboduchých a rozorvaných adolescentov, toľko prisprostastých dialógov a mdlých scén je ťažko vtesnať do jedného kúska, chlapom sa to zdarne podarilo, desím sa toho, že sa nájde šialenec, ktorý vydrbe peňeži na pokračovanie, takže 10%.