Socialistický Zombi Mord (2014)

....až som sa na toto béčko hanbila vypýtať si rezerváciu :D Čakala som kadečo, tým dupľom že tento film bol financovaný svojpomocne, ale bolo to super! Plné kino, pobavené publikum, štuchnutie do rebra od mojej polovičky, lebo "prepána, veď to točili u nás v škole" , pár známych v titulkoch... joj, hneď by som si ho mrkla znova. Po kadejakých slovenských filmoumeniach, ktoré sú filmami pomaly len preto, že majú film v názve, konečne nejaký ozajstný klenot :)

Contracted (2013)

Nieže by som od filmov vyžadovala nejakú extra logiku, to fakt nie. Ale keď dôjdete k doktorovi s krvavými očami, odpadajúcimi nechtami, nejakou rozširujúcou sa "vyrážkou" a keby sa mrkol na isté miesta, tak ho naviac čaká bonus v podobe červíčkov, myslím, že by ho zrovna čakanie na výsledky odberu krvi ktovieako netrápilo. Holt, dúfam, že ho hlavná hrdinka došla ešte pozrieť aj po skončení filmu, mohla by sa na tie výsledky len tak pred jedlom spýtať :D Inak to bolo celé mizerné a v momente, keď to konečne začalo byť zaujímavé, tak nabehli záverečné titulky. Nie, ďakujem, neprosím, tento počin by totiž nezachránila ani fľaška slivovice dávkovaná popri pozeraní.

Bíla stužka ve tvých vlasech (1977)

Až mi sánka klesla, keď drahá trinásťročná Šimonka hneď na začiatku oznamuje, (spojler č.1) že je tehotná. Prepána. Keby to vidím pred pár rokmi, asi mi to spôsobí doživotnú traumu. Čítala som knižnú "predlohu" tak 10x (lebo doma v knižnici za mojich -násťročných čias toho moc na výber nebolo) a teda takúto zlátaninu by som z toho príbehu neurobila ani po poriadnej dávke domáceho :D (spojler č.2) Ďalší film o veľmi mladej mamičke nečakajte, no ani ten krásny, originálny vtipno-smutný príbeh, ktorým disponovala kniha...

Má největší láska (2011)

Seriously, dostala som vynadané od priateľa, keď som pred koncom nahlas trúbila do vreckovky (nádcha, nie rozcítenie, aby sme sa chápali) :D Skvelá vec, keď sa človek cíti pod psa a ešte lepšia, keď sa má s kým smiať, funguje 100% na dámy a pravdepodobne aj na pánov (aspoň ten vedľa mňa sa poriadne zabavil). Na Artfilme som projekciu z nejakých neznámych príčin nestihla, preto na daný počin prišiel rad až teraz... a som nesmierne rada, že som mu dala šancu. Len prepána, ako to tam chodilo s pozeraním porna, to bol dúfam vtip :7

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Už viete, kam pôjdete po smrti? Možno raz (dvakrát, trikrát) páni v oblekoch zazvonia aj u vás, tak si radšej dopredu rozmyslite odpoveď. A ešte vlastne... ozaj snívate o deťoch? Takom roztomilom chlapčekovi, ktorý až vyrastie sa ukážkovo postará o mladšiu sestričku, všakže. Úchvatná a prelomová myšlienka to je... akurát si v takom prípade vyberte na večer iný film. Pre istotu.

Na druhé straně kopců (2012)

Možno ak by som po filme nezostala na diskusiu, dopadlo by hodnotenie trochu inak... ale ja som tam ostala. Ak však aj zabudnem na tento neveľmi objektívny fakt, Beyond the hills mi chrstol blato do tváre a mne sa to ešte páčilo. Lebo snaha o dobré skutky je ozaj efektívny spôsob, ako dôjsť do pekla, toť vše. Sláva ti, Cristian! Keď sfilmovaný skutočný príbeh, tak jedine v tvojej réžii (a trikrát hurá aj Artfilmu, samozrejme).

Portrét v pološeru (2011)

Hmmm, kto je dobrý a kto je zlý? Obrnená voči ruským reáliám som si v kine spokojne popri sledovaní roztriedila postavy a zrazu... tak mi treba. Priznávam, prekvapili ma. A práve preto som im na to zhltla aj s navijakom.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

...áno, mám rada muzikály a áno, cením si seriály, ktoré za minimum času stihnú veľa ukázať. Ale ak aj odrátate od hodnotenia tieto dva subjektívne činitele, Dr. Horrible zostane prinajmenšom výborný, neokukaný a vtipný počin, ktorý príjemne prekvapí snáď aj vás. A až ma omrzí utápanie sa v ľútosti nad tým, že som zmeškala slovenskú live verziu, určite si ho ešte pozriem. Aspoň raz. Pretože PhD. in horribleness je ultimátna catchphrase napríklad.

Ichi the Killer (2001)

Nuž, nech zhliadne pravda svetlo sveta...Ichiho som celého nevidela. Každú chvíľu som totiž upierala zrak niekde za obrazovku a podľa audia súdila, či už tie jatky skončili alebo ešte trvajú :D Celkovo sa mi na tých kalužiach krvi, roztrúsených črevách a iných neidentifikovateľných kusoch mäsa dosť šmýkalo... ale nie natoľko, aby som nestihla fandiť aj hlavnému hrdinovi, aj hlavnému záporákovi. Pánovi režisérovi určite ešte dám niekedy šancu očariť ma. Len musím mať tú správnu náladu...a prázdny žalúdok.

Stalker (1979)

Mohol to byť (pre mňa) neobyčajný, no nie dokonalý filmový zážitok, ale po záverečnej scéne s pohárom som primrzla ku kreslu. Dull flame of desire od Bjork pre mňa už nikdy nebude tým, čím bývala...